Jabuk
SYNC z Itunes-nenavadno dolgotrajen proces (vprašanje)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.09.2010
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.12.2010 13:45:45
SYNC z Itunes-nenavadno dolgotrajen proces (vprašanje)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

mene pa zanima ali se da kako izklopiti backupiranje celega ipada ob syncanju z Itunes. Namreč, jaz želim na ipad naložiti npr. 10 mp3-jev in ta operacija mi vzame ogromno časa, saj mi najprej cel ipad backupira, potem ne vem kaj še vse pregleduje itd. Zdaj ne vem, ali je pri meni kaj narobe, ker kolega, ki ima ipada pravi, da mu zbackupira in pregleda zadeve v res hitrem času, potem pa takoj začne zadeve prenašati na ipad - ima pa celo več zadev naloženih kot jaz. Meni pa res vsak sync vzame neverjetno veliko časa – pa čeprav želim naložiti samo eno pesem ali pa eno sliko, če malo karikiram… Torej, preden sploh pride do tistega koraka, ko začne nalagati datoteke na ipad, že traja neverjetno dolgo. Saj, ko enkrat pride do koraka, kjer začne prenašati stvari na ipad je že v redu, potem gre normalno – samo do tam se pa res vleče z vsemi temi ''pripravami''…

Pa še ena zadeva. Opazil sem, da mi ob syncu izbriše knjige iz ibooks na ipadu… In to ob syncanju česarkoli (glasbe, slik…) – vedno mi izbriše knjige – kdaj čisto vse, zadnjič mi je pa samo medvedka pu-ja pustil, ostale pa izbrisal… Ne vem, sumim, da je ta izguba knjig povezana s kakšno nastavitvijo, katera vpliva tudi na moje zgornje vprašanje (izredno počasen sync, zaradi vseh operacij, ki jih izvede…).

Res bom hvaležen junaku, ki bi pogruntal kaj je vzrok teh problemov…
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.12.2010 21:57:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
KO udariš sync in ti napiše backing up, mirno klikni tisti krogec s križcem poleg. Prekinilo bo le backup, ne celega synca. Backup se b takoj nehal, sycnilo se bo do konca, pa na koncu boš dobil opozorilo o neuspešnem backupu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.12.2010 07:25:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S 4.2.1 se backup izvede zelo hitro.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.09.2010
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.12.2010 09:06:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, da še nisem upgradeal na 4.2.1. Bom probal in bom potem videl, kako je z backupupom… A da bi se ga pa izklopilo že preden ga začne izvajati se pa ne da?
Ali morda kdo pozna odgovor na drugi del mojega vprašanja – glede izginjanja knjih iz Ibooks?

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.12.2010 10:07:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V itunes imaš zavihek books in tam moraš obkljukati katere knjige želiš imeti na ipad- u ( na enak način kot glasbo).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 1416
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.12.2010 21:18:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene zanima sledeče:

kako izbrišem aplikacije iz tiste liste v itunes? pač tiste ki sem jih na ipadu izbrisal, ampak v itunes so pa še, le odkljukane so. ampak mi še vedno teži za updejtat tiste ki jih nočem več videt:)

hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.12.2010 21:30:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
filipich je napisal/a:
mene zanima sledeče:

kako izbrišem aplikacije iz tiste liste v itunes? pač tiste ki sem jih na ipadu izbrisal, ampak v itunes so pa še, le odkljukane so. ampak mi še vedno teži za updejtat tiste ki jih nočem več videt:)

hvala


V Itunes imaš na levi strani zavihek library v tem zavihu so apps. Klikneš na apps in z desno miško klikneš na aplikacijo ki jo želiš zbrisati in nato klikneš delete.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.12.2010 16:16:01
Re: SYNC z Itunes-nenavadno dolgotrajen proces (vprašanje)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DaKirba je napisal/a:
Zdravo,

mene pa zanima ali se da kako izklopiti backupiranje celega ipada ob syncanju z Itunes.

včeri sm kliku secret prefs za osx, in maš notr pod itunes zavihkom opcijo, dont backup.
probej.
http://secrets.blacktree.com/
deluje na 10.5 in 10.6
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 24.09.2010
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.12.2010 20:19:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnjic sem pozabil napisati se nekaj: Niti ni problem v backupiranju - zadevo upocasnjuje prenasanje vseh aplikacij na pc. Najprej zadevo backupira, potem pa se napise, da prenasa vse purchased aplikacije FROM ipad. In to dela pri vsakem syncu in opazil sem, da prenasa vedno iste aplikacije. In to mi ni logicno - ce jo je ze enkrat prenesel, zakaj vsako aplikacijo prenasa vedno znova?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.08.2009
Prispevkov: 307
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.12.2010 20:37:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
morda se je vmes aplikacija update-ala zato jo prene še 1x
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani