Jabuk
Ipad / AIrport express base st. / obstoječe omrežje
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.12.2010
Prispevkov: 35
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.12.2010 07:55:02
Ipad / AIrport express base st. / obstoječe omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!
Imam nekaj vprašanj. Imam domačo mrežo z dvema notebookoma, router je linksys. Imam namen kupit Airport express base st., ki bi ga tudi preko iPada (remote) rad uporabljal za streaming zvoka na aktvne zvočnike v drugih prostorih eventuelno tudi za kak hiter print...

Zanima me, če ima kdo izkušnje s povezavo na obstoječo omrežje, glede na to da ostala oprema ni od Apple-a (router Linksys, noteeboka HP).

A je se pri prvi inštalaciji treba preko kabla povezat na ethernet ali gre lahko vse po 'zraku'.

A kdo ve če se lahko glasba stream-a samo iz iTunes library ali gre tudi iz drugih aplikacij, ki so naložene na iPadu (konkretno SLO Radio in ostale v tem stilu)...

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.12.2010 09:44:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na obstoječe omrežje se poveže brez težav. Vse gre preko zraka.

Vem da lahko streamaš zvok iz iPhona 4 iz iPod aplikacije, ko gledaš film recimo. Za ostalo razen iTunes pa ne vem. Možno da zaenkrat samo Applove applikacije to podpirajo - vem pa ne.

Radio postajo si pa mogoče lahko daš v itunse in potem preko remote na telefonu preko compa na zvočnike rolaš... Idea Lahko rudi kako drugače samo tako telefon ne troši baterije... comp je pa tako skoraj non stop prižgan.

m.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.12.2010 13:14:44
Re: Ipad / AIrport express base st. / obstoječe omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
presing je napisal/a:
.

A kdo ve če se lahko glasba stream-a samo iz iTunes library ali gre tudi iz drugih aplikacij, ki so naložene na iPadu (konkretno SLO Radio in ostale v tem stilu)...

Hvala


Zdaj glede streamanja iz drugih aplikacij ti lahko povrm samo, da aTV omogoca streamanje tudi iz Youtube in tudi drugih aplikacij, kot so Airplay (app), tudi iz Safarija gre...za sloradio pa ne bi vedel...
Sem govoril pa tudi ne samo o zvoku, ampak tudi o sliki!!!...sevedal zal samo na aTV
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.12.2010 13:25:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer ne morem stestirat, ker nimam nobene airplay naprave. Ampak načeloma bi moral tudi SloRadio podpirati airplay.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.12.2010 15:39:14
Re: Ipad / AIrport express base st. / obstoječe omrežje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
presing je napisal/a:

Zanima me, če ima kdo izkušnje s povezavo na obstoječo omrežje, glede na to da ostala oprema ni od Apple-a (router Linksys, noteeboka HP).

A je se pri prvi inštalaciji treba preko kabla povezat na ethernet ali gre lahko vse po 'zraku'.


Iz mojih izkušenj...
TP-link wifi router in Airport express mi delata skupaj brez večjih problemov. Problem je nastal, ko sem želel razširiti "omrežje" (torej, da bi se brezžično iz drugega nadstropja povezal na router, potem pa sam naprej oddaja signal - pač razširitev omrežja). To mi ni ratalo usposobiti, dela pa brez problema, ko sem TP-link zamenjal z Airport Extreme. Nekaj časa sem Airport express uporabljal tudi kot wifi router, ki je bil žično povezan na Linksysov žični ruter.

Za konfiguracijo pa meni ni bilo treba povezati AE z žico, ker mi ga je Macbook takoj zaznal... čeprav, včasih ne razumem, ker je relativno zadeva muhasta, in včasih mi tako dela (vedno ko je zelena lučka), včasih ne... Z Airport Extreme pri tem povezovanju nikdar nisem imel problemov.

Drugače pa s konekatnjem na omrežje Airport express nisem imel problem ne z apple ne z wins opremo. Samo včasih se malo zafrkavaš s kakimi nastavitvami.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.12.2010 22:00:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Sicer ne morem stestirat, ker nimam nobene airplay naprave. Ampak načeloma bi moral tudi SloRadio podpirati airplay.


Na aTV streama BP sloradio(airplay)...za aktivne zvocnike pa ne bi vedu, ker jih nimam Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani