Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
AppleTV in AIRPLAY
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 28.11.2010 01:18:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, zdaj pa vse dela...se Airplay z drugimi programi, dela celo z Air Play application Very Happy..tako, da ni treba prenasat filme v iTunse in jih prekonvertirat...hehehe...koncno..zal seveda z JB...:-/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 11.12.2010 21:57:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kuul007 je napisal/a:
No, zdaj pa vse dela...se Airplay z drugimi programi, dela celo z Air Play application Very Happy..tako, da ni treba prenasat filme v iTunse in jih prekonvertirat...hehehe...koncno..zal seveda z JB...:-/


Ali lahko malo opišeš kako ti je to uspelo (nimam še aTV-ja black, ATV Flash je še v beta fazi in baje sploh ne dela OK)?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 11.12.2010 23:13:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dela tako, da na naprave, ki zelis airplay nainstaliras aplikacijo prek cydie...Airvideo enabler...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 12.12.2010 20:49:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da si malo sposodim temo. Zanima me, ce lahko z novim aTV streamam filme z maca iz kjerbkli ali samo iz iTunesa?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.12.2010 21:00:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut-t je napisal/a:
Da si malo sposodim temo. Zanima me, ce lahko z novim aTV streamam filme z maca iz kjerbkli ali samo iz iTunesa?


itunes, ipad, iphone
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 13.12.2010 21:04:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut-t je napisal/a:
Da si malo sposodim temo. Zanima me, ce lahko z novim aTV streamam filme z maca iz kjerbkli ali samo iz iTunesa?

Iz mac-a lahko streamas s pomocjo programom Plex...ampak mora bit aTV JB-an...Wink... S porodnimi problemi, kot so nekajkrat ustavi med predvajanjem, ne da se FF, ne da se ustavit in nadaljevat predvajanja...ipd.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 14.12.2010 09:43:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kuul007 je napisal/a:
borut-t je napisal/a:
Da si malo sposodim temo. Zanima me, ce lahko z novim aTV streamam filme z maca iz kjerbkli ali samo iz iTunesa?

Iz mac-a lahko streamas s pomocjo programom Plex...ampak mora bit aTV JB-an...Wink... S porodnimi problemi, kot so nekajkrat ustavi med predvajanjem, ne da se FF, ne da se ustavit in nadaljevat predvajanja...ipd.


Torej je dejansko neuporaben. Potem je bolje, da si nabavim npr WD media player in bo zadeva špilala...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 14.12.2010 10:16:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej še iXtreamer zna biti zelo zanimiva in uporabna zadeva.
LP
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.12.2010
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 14.12.2010 10:28:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iXtreamer?
A lahko nadomesti apple tv?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 14.12.2010 10:31:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce primerjam Apple TV, Apple TV black in WD TV Live... (imam vse troje) je dalec najbolj uporaben WD TV Live (in tudi najcenejsi) ...

Stari Apple TV ne prebavlja HD vsebin (mkv) oz. se mu malo zatika... edino ce ima vgrajeno Crystal kartico, potem menda deluje... novi Apple TV (black) je zaenkrat bolj kot uproaben samo za vsebine, ki so preko iTunes-a... ima edino prednost, da lahko preko Air Play-a streamamo direktno iz iPhone-a ...

WD TV Live pa dejansko prebavi vec ali manj vse formate... omogoca streamanje preko mreze ali ogled vsebin preko prikljucenega USB kljucka ali zunanjega diska. Edino kar WD TV Live ne zna, je povezava preko WiFi... kar pa je itak problematicno... predvsem pri HD vsebinah, ker se hitro zna zgoditi, da stream prekinja ...

Obenem je WD TV Live tudi najcenejsa resitev od vseh treh ... pri drazjih rtesitvah pa bi mogoce prisli v psotev tudi Xtreamer (ali iXtreamer) in recimo Boxee ali Popcorn ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 14.12.2010 10:40:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce primerjam Apple TV, Apple TV black in WD TV Live... (imam vse troje) je dalec najbolj uporaben WD TV Live (in tudi najcenejsi) ...

Stari Apple TV ne prebavlja HD vsebin (mkv) oz. se mu malo zatika... edino ce ima vgrajeno Crystal kartico, potem menda deluje... novi Apple TV (black) je zaenkrat bolj kot uproaben samo za vsebine, ki so preko iTunes-a... ima edino prednost, da lahko preko Air Play-a streamamo direktno iz iPhone-a ...

WD TV Live pa dejansko prebavi vec ali manj vse formate... omogoca streamanje preko mreze ali ogled vsebin preko prikljucenega USB kljucka ali zunanjega diska. Edino kar WD TV Live ne zna, je povezava preko WiFi... kar pa je itak problematicno... predvsem pri HD vsebinah, ker se hitro zna zgoditi, da stream prekinja ...

Obenem je WD TV Live tudi najcenejsa resitev od vseh treh ... pri drazjih rtesitvah pa bi mogoce prisli v psotev tudi Xtreamer (ali iXtreamer) in recimo Boxee ali Popcorn ...


E, točno to sem rabil... No, po vsej verjetnosti se bom v kratkem odločil za nakup WD-ja...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.12.2008
Prispevkov: 128
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 14.12.2010 10:55:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam WD TV Live pa nisem ravno najbolj zadovoljen z njim. Res je da vse prebavi, vendar pa so menuji "bedni". Da dobiš v thumbnail pogledu sliko filma, pa se moraš ukvarjati z thumbnail generatorjem. Uporabniška izkušnja ni na nivoju Appla. Tudi z raznimi firmware verzijami imam več ali manj stalne težave.
Od 1.21 naprej je bil kup beta verzij, ki jih sicer odsvetujejo, če ne želiš težav. Z vsako so dodali kaj novega in hkrati pokvarili nekaj že delujočega. Zadnja final verzija 1.4.10 je zame katastrofa. MKV-ji se občasno ob startu filma zatikajo, nič ni bolje z DVD rip-i (z menuji). Mrežne diske včasih najde, včasih ne. Običajno pomaga kak reset nastavitev. WD TV Live je povezan na domači server direktno preko etherneta.
Šele ko sem šel nazaj na 1.3.49 se file ne zatikajo, mrežne diski pa se tudi bolj zanesljivo pojavljajo. Ne vedno, da ne bo pomote.
O Xtreamerju pa ne bi izgubljal besed. Polom na vsej črti. Sicer spet melje vse kar vržeš vanj, to pa je tudi vse. O uporabniškem vmesniku je škoda izgubljati časa, tu je WD TV svetlobna leta spredaj. Za thumbnaile pa spet potrebuješ malce voodoo magije. Greje se kot za stavo in ustrezno hrupen tudi. Seveda lahko dokupiš zunanji hladilnik, ampak potem izgleda nagravžno, pa še stane več.
Skratka, zame je še edina možna rešitev Apple TV 2 (+ATV Flash black). Pa cena je tudi ugodna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 14.12.2010 11:08:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce primerjam Apple TV, Apple TV black in WD TV Live... (imam vse troje) je dalec najbolj uporaben WD TV Live (in tudi najcenejsi) ...

Stari Apple TV ne prebavlja HD vsebin (mkv) oz. se mu malo zatika... edino ce ima vgrajeno Crystal kartico, potem menda deluje... novi Apple TV (black) je zaenkrat bolj kot uproaben samo za vsebine, ki so preko iTunes-a... ima edino prednost, da lahko preko Air Play-a streamamo direktno iz iPhone-a ...

WD TV Live pa dejansko prebavi vec ali manj vse formate... omogoca streamanje preko mreze ali ogled vsebin preko prikljucenega USB kljucka ali zunanjega diska. Edino kar WD TV Live ne zna, je povezava preko WiFi... kar pa je itak problematicno... predvsem pri HD vsebinah, ker se hitro zna zgoditi, da stream prekinja ...

Obenem je WD TV Live tudi najcenejsa resitev od vseh treh ... pri drazjih rtesitvah pa bi mogoce prisli v psotev tudi Xtreamer (ali iXtreamer) in recimo Boxee ali Popcorn ...

WiFi usposobiš z dodatnim donglom (meni je edino tako prišlo v poštev) res pa je, da ne moreš HD streamat, ker enostavno preveč šteka, zato imam stalno gor priklopljen disk na katerega skopiram kar želim gledati. Nikdar pa nisem imel težav kot DrWho13, saj mi je nikdar nič ni zaštekalo.
Glede ATV2 pa mislim, da če nimaš rentanih ali kupljenih filmov z iTunesa je tvar bolj kot ne neuporabna (vsaj zame), pa tudi če je še tako poceni.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 14.12.2010 11:27:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se s thumbnaili ne obremenjujem Smile ... Dosedaj sem imel samo z eno beta verzijo problem, da sem mogel veckrat ugasnit, ker ni zaznalo mreze...

Edino kar mi ni vsec je to, da ne morem skocit na doloceno minuto filma ... Vecinoma gledam .mkv ali .avi ... DVDje sem ponavadi gledal z Apple TV ... ker WD TV dolog casa ni znal prebavit menija ... Sedaj naj bi to baje tudi delovalo... samo nisem probal ...

Glede Apple TV Black... Jaz sem ga prekmalu nadgradil na zadnjo verzijo... in ne morem probat ATVFlash...ceprav imam kupljenega. Samo zahteva jailbreak za Apple TV Black, ki ga pa zadnjo verzijo se ni ... Sad ... Brez tega pa je Apple TV prakticno neuporaben. Vsaj za nase razmere, kjer je kupovanje filmov in serij precej zapleteno ... pa se podnapisov ni zraven ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 15.12.2010 12:29:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah...saj si vedel kaj kupujes, ne? Wink Wink Wink
Apple TV...uporabljam z iTunesi...in filme lepo prekonvertiram s podnapisi (handbreak) in jih direktno streamam v aTV (black) al kako mu ti ze pravis Wink
Nikoli se nisem imel problemov...tudi 1280x960, da bi se mi kaj zatikalo...pac konvertiram, medtem ko kaj drugega gledam...nekaj casa traja, ni pa kablov po dnevni...kar je zame velika prednost...

Glede kupovanja filmov...kupis iTunes gift kartico in normalno kupujes (US iTunes account)...

To je pa moja uporaba aTV...ce bi lahko streamal direktno iz kalkulatorja bi bilo pa se bolj zanimivo...hehehe (beri brez konverzije)...Wink Wink Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 15.12.2010 12:36:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kuul007 je napisal/a:
Jah...saj si vedel kaj kupujes, ne? Wink Wink Wink
Apple TV...uporabljam z iTunesi...in filme lepo prekonvertiram s podnapisi (handbreak) in jih direktno streamam v aTV (black) al kako mu ti ze pravis Wink
Nikoli se nisem imel problemov...tudi 1280x960, da bi se mi kaj zatikalo...pac konvertiram, medtem ko kaj drugega gledam...nekaj casa traja, ni pa kablov po dnevni...kar je zame velika prednost...

Glede kupovanja filmov...kupis iTunes gift kartico in normalno kupujes (US iTunes account)...

To je pa moja uporaba aTV...ce bi lahko streamal direktno iz kalkulatorja bi bilo pa se bolj zanimivo...hehehe (beri brez konverzije)...Wink Wink Wink


Ravno to. Ne vem kako ti uspe to prakticirat. Kaj vsak film konvertaš in importaš v iTunes, da ga lahko gledaš? Enkrat sem probalm en film konvertat in je kar trajalo nekaj časa...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.05.2009
Prispevkov: 556
Kraj: Tuki
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 15.12.2010 12:39:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z handbrak ti v pol casa prekonventira film...Wink

Za nanizanke je to 10-15 min ce je ta dolga (45 min)
Odvisno koliko uporabis dobro resolucijo...meni jih konvertira v najboljsem primeru, ko je se sprejemljiva resolucija 650x288 do 105 na sek., kar je 4 krat kot je norm....pac nekaj casa traja...ni to 5 min...ampak sej lahko to dela, ko te ni zraven...Wink Wink ali pa ko gledas kaksno nanizanko...Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 15.12.2010 12:42:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kuul007 je napisal/a:
Z handbrak ti v pol casa prekonventira film...Wink

Za nanizanke je to 10-15 min ce je ta dolga (45 min)
Odvisno koliko uporabis dobro resolucijo...meni jih konvertira v najboljsem primeru, ko je se sprejemljiva resolucija 650x288 do 105 na sek., kar je 4 krat kot je norm....pac nekaj casa traja...ni to 5 min...ampak sej lahko to dela, ko te ni zraven...Wink Wink ali pa ko gledas kaksno nanizanko...Smile


Ok, se da ampak očitno traja.
Še vedno mi ni jasno, zakaj Apple to zaklepa in ne omogoča drugih formatov...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 15.12.2010 12:48:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drugi formati niso podprti s hardverskim pospeševanjem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 15.12.2010 12:56:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ogo je napisal/a:
Drugi formati niso podprti s hardverskim pospeševanjem.


Like I care... Kako pa MKV full hd (1080p) dela na MBP v VLC brez problema ?
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani