Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Naslednja
Nakup Apple-ovih proizvodov v ZDA
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 22.11.2010 17:15:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj, v mojih zadnjih 4ih letih, sem bil VSAJ enkrat v USA in ne boš verjel - še niti enkrat nisem imel težav s cariniki!
Res sem imel izhodiščno letališče ali TRST ali GRAZ (prav nikoli BRNIK), ampak ne nardi razlike ..

Enkrat so celo italijanosi (lansko poletje) zašuštrali prtljago, le to sem dan kasneje dvignil na Brniku (tagi so bili ameriški) pa mi tudi niso pregledovali .. PA je bilo adapterjev kar nekaj, tudi LAptop sem spakiral v kufer, je bil dooolg let in se mi ga ni dalo na security checkih skos razstelavat.. Exclamation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 22.11.2010 17:33:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="mmatlw2k"]Pj bumbar si samo ti ... Letim zelo pogosto in razlozi ti meni kako ve carinik a sem bil v frankfurtu na koncertu ali v ny na shopingu ... Pa ce bi kdaj letel bi vedel:

- da se nasim carinikom nic ne ljubi vecino casa
- notebook, tel, ... Se vec ne prijavlja ker je to standardna oprema 90% potnikov na letu

Pa sej nima smisla ... Idi enkrat na avion pa ti bo bolj jasno

Jaz sem sel lani z dvema nabasanima vreckama appla mimo nasih carinikov pa niso ni trepnuli

Lp
Miha


To pa ne bo držalo. Seveda se vidi, od kod je prtljaga, saj je na njej to jasno označeno Exclamation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.07.2008
Prispevkov: 416
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 22.11.2010 17:35:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tezko vidijo oni mali listek ce se naslanjajo na steno srkajo kavo in bulijo okrog ...


Lp
Miha


[quote="empacher88"]
mmatlw2k je napisal/a:
Pj bumbar si samo ti ... Letim zelo pogosto in razlozi ti meni kako ve carinik a sem bil v frankfurtu na koncertu ali v ny na shopingu ... Pa ce bi kdaj letel bi vedel:

- da se nasim carinikom nic ne ljubi vecino casa
- notebook, tel, ... Se vec ne prijavlja ker je to standardna oprema 90% potnikov na letu

Pa sej nima smisla ... Idi enkrat na avion pa ti bo bolj jasno

Jaz sem sel lani z dvema nabasanima vreckama appla mimo nasih carinikov pa niso ni trepnuli

Lp
Miha


To pa ne bo držalo. Seveda se vidi, od kod je prtljaga, saj je na njej to jasno označeno Exclamation

Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 22.11.2010 18:00:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mmatlw2k je napisal/a:
Pj bumbar si samo ti ... Letim zelo pogosto in razlozi ti meni kako ve carinik a sem bil v frankfurtu na koncertu ali v ny na shopingu ... Pa ce bi kdaj letel bi vedel:

- da se nasim carinikom nic ne ljubi vecino casa
- notebook, tel, ... Se vec ne prijavlja ker je to standardna oprema 90% potnikov na letu

Pa sej nima smisla ... Idi enkrat na avion pa ti bo bolj jasno

Jaz sem sel lani z dvema nabasanima vreckama appla mimo nasih carinikov pa niso ni trepnuli

Lp
Miha




Malo poglej na listkih, ki ti visijo s prtljage Smile ... pa bos zacuden, da se recimo tisti, ki pridejo iz tujine (izven EU) precej razlikujejo od tistih na EU letih Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 22.11.2010 18:03:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mmatlw2k je napisal/a:
Tezko vidijo oni mali listek ce se naslanjajo na steno srkajo kavo in bulijo okrog ...


Lp
Miha


Cariniki niso samo tisti, ki nosijo uniforme... Cel kup jih je v civilu... in ce te vzamejo na piko, boš švical Smile Very Happy

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 22.11.2010 18:30:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ej, no guts no glory! Še vedno mislim, da se bolj splača kupit na firmo, s tem se izogneš tveganju plus na kompjuterjih lahko dobiš slovensko tipkovnico (za doplačilo). Če kdo želi adrenalin, naj ga ima, it's a free country, in ne vem zakaj bi tu navijali obrate. Če mu uspe, bo (kot fizična oseba) nekaj profitiral, če pa ga ulovijo, bo pa nekoliko več izgubil...saj ni naš denar, vse podatke pa pozna in se lahko odloči.

Plejn end simpl!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 22.11.2010 19:37:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Znanec je bp. prinesel iPhone iz Amerike. Mislim, da je letel iz Dunaja. Dobro, telefoni, ipodi in podobne stvari so drugo, kot pa kakšen iMac, iPad, macbook.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 22.11.2010 19:51:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem tudi prinesel iPhone, dva Apple TVja, pa še Macbook Pro, ki pa je bil kupljen pri nas, ampak bi tudi lahko komplicirali, če bi hoteli. Po moje je čisto kako naletiš. Vsak pač upa, da ga ne dobijo Very Happy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 22.11.2010 23:22:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolčno seme je napisal/a:
Ej, no guts no glory! Še vedno mislim, da se bolj splača kupit na firmo, s tem se izogneš tveganju plus na kompjuterjih lahko dobiš slovensko tipkovnico (za doplačilo). Če kdo želi adrenalin, naj ga ima, it's a free country, in ne vem zakaj bi tu navijali obrate. Če mu uspe, bo (kot fizična oseba) nekaj profitiral, če pa ga ulovijo, bo pa nekoliko več izgubil...saj ni naš denar, vse podatke pa pozna in se lahko odloči.

Plejn end simpl!


Nakup na podjetje in utaja davkov, ce se ni namenjeno uproabi v podjetju... je prav tako kaznivo kot sverc komerc Very Happy ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 311
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 22.11.2010 23:42:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V podjetju ali za podjetje? Za laptope in telefone, bi bilo davčni nateg težje dokazati kot afero Patria Very Happy
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 22.11.2010 23:52:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
narodno je napisal/a:
Znanec je bp. prinesel iPhone iz Amerike. Mislim, da je letel iz Dunaja. Dobro, telefoni, ipodi in podobne stvari so drugo, kot pa kakšen iMac, iPad, macbook.


Tudi moj znanec je brez problema prenesel iphone 3g (malo po US izidu), Macbook proja 15ko lani, in letos ipad-a...

Vedno brez problemov Smile

Airport Frankfurt, če se ne motim... Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 23.11.2010 08:35:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mmatlw2k je napisal/a:
Pj bumbar si samo ti ... Letim zelo pogosto in razlozi ti meni kako ve carinik a sem bil v frankfurtu na koncertu ali v ny na shopingu ... Pa ce bi kdaj letel bi vedel:

No saj se mi je zdelo... vecina vas je pametnih pa zares se ni bila na letu niti znotraj EU, kaj sele na medcelinskem letu (ja fino, nekdo je bil ze celo enkrat v ZDA in na podlagi enega leta bo delal zakljucke Confused ). Sam po tem, kar ste napisali letim vec kot vsi ostali skupaj (enih 50-100.000milj/leto pac odvisno od leta), zato imam "malce" vec izkusenj tudi s cariniki. Verjemi, da carinik zelo dobro ve, ali si bil na koncertu v Frankfurtu (z enim ruzackom rocne prtljage) ali pa na 3 tedenskem dopustu v ZDA (z dvema 30kg torbama). Se enkrat... cariniki niso ravno taksni kreteni, kot nekateri tu mislijo da so. Prvo kot prvo verjemi, da imajo listo potnikov in na listi potnikov pise od kje kdo leti. Kot drugo, ti jaz brez vseh izkusenj pri opazovanju ljudi, povem ali je na Brnik nekdo priletel iz vikend koncerta v Frankfurtu, ali pa iz ZDA, nekdo, ki pa vsak dan dela samo to (opazuje ljudi) pa te stvari loci se "malenkost" lazje.
Laptopov ni treba prijavljat, ker je to rocna/osebna prtljaga? No pa sem koncno docakal tudi ta kretenizem. Nikjer ne pise, da je stvari MORAS prijaviti. Ampak ce jih ne, se (lahko) z dokazovanje da je stvar kupljena pri nas/legalno uvozena, ukvarjas sam ko prides nazaj. In verjemi, da se bos, ce se bodo vtaknili vate. Sam sem v vseh teh letih in preletenih kilometrih, (pri prijavljenem laptopu in par 10.000eur vredni foto opremi) ze prepriceval carinika, da napajalnik in mis spadata k laptopu in ju pac nisem posebej prijavljal, ker je to pac del laptopa.
Tako da ja... lahko prides s kufrom polnim robe, pa te nihce ne bo niti pogledal, lahko pa prides in si pol ure tam, zlozis vse, vkljucno z gatami, ven in razlagas kje si kaj kupil. Tako da ce ti uspe priti mimo je to sreca in ne pravilo. Seveda pa se vsak odloca po svoje, samo lepo prosim naj mi ne otresa o teh stvareh, kot o 100% tocnih informacijah nekdo, ki se v zivljenju ni letel in ki je letalisce videl zgolj na sliki. Tako zares priporocam, da das v kufer vse kar le lahko, vrzes embalazo proc, potem pa z malo smole jokas ko bos placal trikratno ceno tega.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 23.11.2010 09:59:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj je napisal/a:
mmatlw2k je napisal/a:
Pj bumbar si samo ti ... Letim zelo pogosto in razlozi ti meni kako ve carinik a sem bil v frankfurtu na koncertu ali v ny na shopingu ... Pa ce bi kdaj letel bi vedel:

No saj se mi je zdelo... vecina vas je pametnih pa zares se ni bila na letu niti znotraj EU, kaj sele na medcelinskem letu (ja fino, nekdo je bil ze celo enkrat v ZDA in na podlagi enega leta bo delal zakljucke Confused ). Sam po tem, kar ste napisali letim vec kot vsi ostali skupaj (enih 50-100.000milj/leto pac odvisno od leta), zato imam "malce" vec izkusenj tudi s cariniki. Verjemi, da carinik zelo dobro ve, ali si bil na koncertu v Frankfurtu (z enim ruzackom rocne prtljage) ali pa na 3 tedenskem dopustu v ZDA (z dvema 30kg torbama). Se enkrat... cariniki niso ravno taksni kreteni, kot nekateri tu mislijo da so. Prvo kot prvo verjemi, da imajo listo potnikov in na listi potnikov pise od kje kdo leti. Kot drugo, ti jaz brez vseh izkusenj pri opazovanju ljudi, povem ali je na Brnik nekdo priletel iz vikend koncerta v Frankfurtu, ali pa iz ZDA, nekdo, ki pa vsak dan dela samo to (opazuje ljudi) pa te stvari loci se "malenkost" lazje.
Laptopov ni treba prijavljat, ker je to rocna/osebna prtljaga? No pa sem koncno docakal tudi ta kretenizem. Nikjer ne pise, da je stvari MORAS prijaviti. Ampak ce jih ne, se (lahko) z dokazovanje da je stvar kupljena pri nas/legalno uvozena, ukvarjas sam ko prides nazaj. In verjemi, da se bos, ce se bodo vtaknili vate. Sam sem v vseh teh letih in preletenih kilometrih, (pri prijavljenem laptopu in par 10.000eur vredni foto opremi) ze prepriceval carinika, da napajalnik in mis spadata k laptopu in ju pac nisem posebej prijavljal, ker je to pac del laptopa.
Tako da ja... lahko prides s kufrom polnim robe, pa te nihce ne bo niti pogledal, lahko pa prides in si pol ure tam, zlozis vse, vkljucno z gatami, ven in razlagas kje si kaj kupil. Tako da ce ti uspe priti mimo je to sreca in ne pravilo. Seveda pa se vsak odloca po svoje, samo lepo prosim naj mi ne otresa o teh stvareh, kot o 100% tocnih informacijah nekdo, ki se v zivljenju ni letel in ki je letalisce videl zgolj na sliki. Tako zares priporocam, da das v kufer vse kar le lahko, vrzes embalazo proc, potem pa z malo smole jokas ko bos placal trikratno ceno tega.


Zaključek je takle, kupi pri nas robo in ne bodi žid zaradi par euro, ki jih lahko po drugi strani preplačaš duplo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.11.2010 10:41:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne to ni bil namen mojega pisanja Wink Racunico si naj naredi vsak sam, edini problem pri tem je, da lahko na podlagi napacnih informacij (recimo "nasvetov" ljudi, ki o vsem tem nimajo pojma in nikakrsnih lastnih izkusenj) naredis napacno racunico. Mene osebno namrec prav malo briga ce nabase 50" plazmo v ruzak in potem placa kazen in se kaj, ali pa ce mu jo uspe prinesti mimo. Tako da mojega zakljucka pri tem ni... razen tega, da cel kup ljudi otresa o stvareh, o katerih nimajo niti najmanjsega pojma kaj sele izkusenj.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 10.03.2011 12:26:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kako je na letaliscu na poti v USA ? ali slucajno popisejo kaj kej nosis s sabo na letalo (laptopi, kamere, gadgeti...) ?
Januarja drugo leto gremo na florido in bi si rad presvercal sony AX2000 video kamero, ki je v USA za kar 1300€ cenejsa. (3800€ pri nas, cca 2500€ na Amazonu)

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 10.03.2011 12:37:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se tudi ne bi zanasal na to, ah saj bo slo brez tezav skoz carino.

Se mi je ze zgodilo, da sem priletel iz USA preko Munchna. Na Brniku so VSE potnike na letalu iz Munchna, ki smo imeli vecji kovcek, poslali na rentgen, kjer so pregledali tako vsebino kufrov, kot vsebino rocne prtljage.

Racun so izdali skoraj vsakemu potniku, saj so se zapicili tudi v take malenkosti, kot je iPod Touch (so ga ocarinili enemu potniku pred mano).

Tisti dan so pa ocitno bili dobre volje, saj so potniki placali samo DDV, kazni pa niso izdajali (le opomine). Se ti pa cisto lepo zna zgoditi, da dobis se lepo kazen poleg DDVja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 10.03.2011 12:45:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to v primeru da se izkaze da ga je kupil v ameriki verjetno. a je tist fant pred tabo mel zapakiranega ipoda ?

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2009
Prispevkov: 211
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 10.03.2011 12:49:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
to v primeru da se izkaze da ga je kupil v ameriki verjetno. a je tist fant pred tabo mel zapakiranega ipoda ?


Ja, nas je bilo veliko potnikov iz Amerike na tistem letu. Potnik pred mano ni imel iPod Touch zapakiran. Je pa izgledal zelo nov. Najbrz ga niti se prizgal ni.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 10.03.2011 13:26:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na kaksen nacin pa cariniki to ugotavljajo ? tko mal na oko ?
kaj pa ce je dejansko nekod kupil recimo ipoda v slo, sel z njem na pocitnice v USA in ker zelo pazi nanj ga cariniki na poti nazaj v slo kaznujejo z globo in ddvjem pa ceprav ga je res kupil v slo, samo ne more dokazat in se malo sumljivo zgleda ker je res res kot nov ipod ? a racun kaj pomaga ce ga s sbo vzames kot dokazilo ?

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 10.03.2011 13:30:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa ga "prijaviš" že ko greš tja, tako da pol ni frk, mislim, da gre tak. Sicer pa po mojih izkušnjah nič ne gnjavijo če res ni nekih znakov, da "švercaš"... ala neki konkretni papirji in škatle. Temu se odpoveš pa ni panike. Ajde... prej še vklopiš in malo "kustomiziraš".
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani