Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Nakup iBook-a
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.09.2004 19:12:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seos ...

prosil bi vas za nasvet... o nakupu že zelo dolgo razmišljam in sem se že tudi kr nekaj pozanimal... no zanima me predvsem nakup iBook G4 12"... torej rad bi še vaše izkušnje ( uporabniki Applov ) z Appli in pač prosim za dobre in slabe stvari ki so se vam zgodile... Appla bi pa predvsem imel za lastno uporabo in za čisto normalno poslušanje muzike, gledanje filmov, brskanje po internetu... torej za domačo uporabo... Smile

hvala za vnaprej glede odgovorov...

ajde :mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.09.2004 19:27:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
newem zakaj ne spremeni pod uredi... no bom pa dal odgovor...
pa prosim še kje bi bilo najboljpe kupiti maca... slovenija, tujina ... katera firma???

ajde Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.09.2004 23:48:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno od takih izkušenj z iBookom G4 imaš precej podrobno opisano v <a href="http://www.jabuk.net/index.php?main=clanki&action=beri&id=10" &rt;članku</a&rt; na jabuk.netu.

Tudi sam sem lastnik iBooka in sicer še G3 različice. Nad OS Xom sem navdušen, hardware je načeloma dober, vendar sem imel slabo izkušnjo saj mi je "umrla" baterija, kasneje mi je še nekaj crkoval, vendar sem ugotovil, da je za to kriva baterija. Razen tega pa same pozitivne izkušnje, celo prodal sem oba PCja in sem sedaj Mac only man. Smile

Za domačo uporabo super zadeva, za glasbo prisegam na iTunes (lahko poskusiš tudi na Windowsih), seveda so na voljo tudi drugi programi. S DivXi ni problemov, QuickTime ti bo s pomočjo preprostega plugina lahko predvajal DivXe, drugače pa so na voljo tudi VLC in MPlayer, Real Player, Windows Media Player... Glede spletnih brskalnikov tudi ni problemov vse od Safarija do Firefoxa in celo Internet Explorerja (za mazohiste). Torej je izbire tudi na programskem področju kar nekaj.

V Sloveniji imaš tri uvoznike EPL, Aris Jabolko in Mac & PC. V Avstriji ti je verjetno najbližji Gradec kjer Mace prodajata Cancom in Macstore. Kje je najbolje kupiti ti ne morem reči, ker ima vsak verjetno drugačne izkušnje. Sam sem iBooka kupil v EPLju in imam kar pozitivne izkušnje. Cene v Avstriji so podobne, problem je le to, da tam ne moreš dobiti slovenske tipkovnice.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.09.2004 10:27:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...hvala za tele odgovore...
zdaj pa bi še nekaj vprašal. kak je pa z Applovimi os-i ... so zahtveni ali preprosti.. si se hitro navadil na novo okolje???...

ajde :mac:
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.09.2004 11:20:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pomojem dokaj hitro navadis. Vecina ljudi je presenecenih, kako to, da racunalnik tako logicno in brez problemov dela. To zna bit najvecji problem, ker kar naenkrat ni vec treba vsak dan porabit pol ure za "urejanje reci v sistemu", pa si malo v soku Smile
Nekaterim ljudem pa se zdi Mac OS X totalno nelogicen, neumen in nepotrebno user firendly. To se ponavadi zdi ljudem, ki so navajeni uporabljati command line (beri: lazje se jim zdi kopirat file tako da natipkajo "mv path/file path/file", kot pa drag&drop z misko), ne pa okna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.09.2004 11:43:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OS X je pravzaprav razlog, da sem sploh kupil iBooka. Zame ni boljšega operacijskega sistema. Kaj več o tem si lahko prav tako prebereš v dveh člankih na jabuku, ki opisujeta OS X, eden je bolj začetniški, drugi pa se bolj poglablja v sistem.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 27.09.2004 06:10:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jutro...Smile

no če pa vi2 tako pravita potem pa se res ni kaj bat... Rolling Eyes

kaj pa glede vzdržljivosti.. no zdaj ko sem navajen na PC-je morem vsakih pol meseca ga nadgradit da lahko nekak normalno uborabljam računalnik in da je zadosti zmogljiv... kak je pa to pri macih?

ajd :mac:
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 27.09.2004 07:35:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;snoop_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;kaj pa glede vzdržljivosti.. no zdaj ko sem navajen na PC-je morem vsakih pol meseca ga nadgradit da lahko nekak normalno uborabljam računalnik in da je zadosti zmogljiv... kak je pa to pri macih?</dd&rt;</dl&rt;
Apple dela OSe kr po tekočem traku, ampak noben nima večjih sistemskih zahtev kot je mel prejšni (gledano od 10.1 dalje ni nobeen hotu kej več). Fora je bla edino Jaguar in Quartz, ker si mogu met ustrezno grafično, s tem da mislim, da jih je ful podpiral to - recimo celo ATI 7500 in ATI 8500, ki sta šli dejansko v vsak računalnik notr, tud stare - razen all-in one računalnike.
Tiger se že ve, da ne bo kompliciral, edino novi CoreImage bo mel zahtevo po določeni grafični kartici (ATI 9600, ATI 9700, ATI 9800, ... za nVidia pa ne vem, ktere hoče met).
Kar se tiče hitrosti OS X, Apple to od verzije 10.1 samo povečuje - 10.1 je bil počasn kot pes, 10.2 je prinesel ful velko pohitritev, 10.3 je bil spet mal hitrejši, 10.4 pa še ne vemo, kakšen bo glede hitrosti. Pr windowsih kolker vem, gre vedno v obratno smer - vedno počasnejši so. Če hočeš najhitrejši OS si moraš dobit QNX Wink
To bi blo to.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.09.2004 06:54:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha... hvala.. si še bom malo prebral članke... Smile
torej 10.3 je čist dovolj Smile

ajd :mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.09.2004 06:56:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
... spet jas.. vprašal bi še glede dodatnih nakupov.. mislim da je v članku Od Xp-jev do iBooka, napisal da bi blo dobro še kupiti tisto kartico Airport al kak... je še kakšna druga zadeva ki bi jo bilo dobro imeti in kako deluje?... Smile

TNX, AJD :mac:
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.09.2004 13:04:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Airpost Extreme kartice (802.11g, prenos: 54Mbps) so Applove WiFi kartice, ki omogočajo brezžično povezavo s svetom. Glede na to, da jih lahko dodaš tudi kasneje, ni nujno, da reskiraš denar zanje že sedaj.

Malce bolj komplicirano je pri Bluetooh, saj ga lahko kupiš le vgrajenega v Maca (kasneje, torej po nakupu, ti ga več 'ne morejo' vgraditi in si primoram kupiti eno izmed tistih Bluetooh USB palčk, ki jih vtakneš v USB port). V bistvu deluje oboje, samo je bolj priročno, če je modul vgarjen že v Maca samega (pa še lepše je, ker ni nekega štrclja na strani Maca). Wink

Če te zanima še kaj, pa le vprašaj.

Lep pozdrav,
Aljaž
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.09.2004 14:26:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem pred tednom dni pri EPLu placal iBooka, ga se nimam in ga se verjetno hitro ne bom imel. Baje mora prit iz Budimpeste vendar ga v zadnjih dveh posiljkah ni bilo, kar me dela ze zelo jeznega. Sprasujem se kako, da epl enega tako popularnega prenosnika nima na zalogi in, da se ga v tednu dni ne da dobiti niti v sosednji drzavi. Tako sem lahko tudi jaz uvoznik, preprosto poberem denar in v nekaj tednih mi bo ze uspelo nabavit en racunalnik. Potem je tu tudi Mac&PC, ki je za 20 tisocakov cenejsi in doda se zastonj 256mb ramski modul, vendar potrebujejo 2 dni da ti bo emailu posljejo predracun! Ko prebiram se ostale prispevke na tem forumu o servisiranju in zelo dolgih in dragih postopkih mi je povsem jasno zakaj Maci v sloveniji ob tako goljufivem in neprimernem odnosu do strank niso popularni. Vsi ti ponudniki ponujajo le avansirano placilo, kar se mi tudi zdi nezaslisano. Bral sem tudi, da imajo v Svici studenti in dijaki 22% popust. Sedaj se grem pozanimat na Zavod za zascito potrosnikov in pol bom videl kaj naj storim.

Moj nasvet: kupi kje drugje:)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 28.09.2004 19:51:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zos, ta tema ni namenjena izražanju (tvojega) nezadovoljstva nad E.P.L.om in ostalimi SLO uvozniki, temveč pomoči <a href="index.php?main=userinfo&name= snoop_" &rt; snoop_</a&rt;u ob načrtovanem nakupu iBooka.

Če že kritiziraš, vsaj uporabi (boljše) argumente. Vsem je dobro znano, da ima Apple probleme z logistiko (v Evropi celo večje, kot v ZDA) in uvozniki sami na to nimajo dosti vpliva. Glede na to, da v SLO ni drugih uvoznikov, kot vsem znani 3je, pa si naroči iBook (recimo) pri Cancomu, če misliš, da je kaj drugače, pa boš na lastno kožo doživel, koliko 'boljša' je tujina.

Zdaj pa nazaj k začetni temi, ok?

:love: :mac:
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 28.09.2004 20:29:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Zos je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Jaz sem pred tednom dni pri EPLu placal iBooka, ga se nimam in ga se verjetno hitro ne bom imel. Baje mora prit iz Budimpeste vendar ga v zadnjih dveh posiljkah ni bilo, kar me dela ze zelo jeznega. Sprasujem se kako, da epl enega tako popularnega prenosnika nima na zalogi in, da se ga v tednu dni ne da dobiti niti v sosednji drzavi. Tako sem lahko tudi jaz uvoznik, preprosto poberem denar in v nekaj tednih mi bo ze uspelo nabavit en racunalnik. Potem je tu tudi Mac&PC, ki je za 20 tisocakov cenejsi in doda se zastonj 256mb ramski modul, vendar potrebujejo 2 dni da ti bo emailu posljejo predracun! Ko prebiram se ostale prispevke na tem forumu o servisiranju in zelo dolgih in dragih postopkih mi je povsem jasno zakaj Maci v sloveniji ob tako goljufivem in neprimernem odnosu do strank niso popularni. Vsi ti ponudniki ponujajo le avansirano placilo, kar se mi tudi zdi nezaslisano. Bral sem tudi, da imajo v Svici studenti in dijaki 22% popust. Sedaj se grem pozanimat na Zavod za zascito potrosnikov in pol bom videl kaj naj storim.

Moj nasvet: kupi kje drugje:)</dd&rt;</dl&rt;

Menim, da rabiš tehten in razumevajoč odgovor:

Podjetje Apple je edini dobavitelj opreme blagovne znamke Apple, zveni logično in v Sloveniji je EPL največji prodajalec (po mojem mnenju in upanju zato ker je najboljši) in EPL dobi od Apple-a tisto kar Apple ima. Seveda ima roba neko pot in ta pot se pred EPL-jem začne v Budimpešti.

Se pravi da so vsi zaključki zelo logični, kar Apple nima EPL ne more met in kar Apple ne napove oz. sporoči (zamude, nedobave, težave z izdelavo...) tudi EPL ne more zvedet.

Jaz te čist razumem kako in zakaj si takšne volje, ampak žal druge možnosti priti do iBook računalnika kot od Apple-a NI!

EPL ima kadar to Apple zaloge dopuščajo na zalogi vse (res je da pa tako še nikoli ni bilo) Sad !!! In če bi Apple imel iBook kakršnega si želiš, bi ga dobil v enem dnevu!
žal ni tako lahko biti uvoznik...
Res so lahko servisni postopki daljši kot bi lahko bili, lahko so tudi dragi, a takšna možnost obstaja povsod in Apple pazi, da izpolnjuje zakonske pogoje v državi in če je zadovoljeno zakonu, potem je o.k! Seveda bi lahko bilo bolje!

"Težave" so povezane z statusom Slovenije in z našim vstopom v EU se vse izboljšuje, žal pa to ni trenutna stvar...

Glede plačila, si po moje narobe informiran, saj na EPL, lahko računalnik naročiš tudi brez predplačila, seveda pa ga moraš plačati pred prevzemom (100% avans), meni se to zdi logično, seveda pa je zraven še ogromno možnosti takšnih in drugačnih financiranj!

Glede popusta za študente in dijake v švici ti težko komentiram, vsekakor pa je to odnos države z proizvajalcem opreme in pristojno ministrstvo v tej državi je popolnoma nezainteresirano! Dokler bo šolstvo nezainteresirano Apple ne more nič...

Zelo me zanima o čemu se greš pozanimat na ZZP, malo boš razočaran tudi nad njimi, saj moraš biti njihov član, da ti odgovorijo na e-mail, ali pa moraš klicati na plačljivo tel linijo!

Kupi drugje? A si mislil drugega prodajalca v Slo ali "drugje kot pri Apple-u"?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 28.09.2004 20:30:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry, šele zdaj sem prebral, da se offtopic!

Pa moj prvi post :crazy:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 29.09.2004 13:15:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se pa ne zdi, da sem toliko falil, saj je snoop rekel naj predstavimo dobre in slabe strani, ki so se nam zgodile in da ga zanimajo firme. Jaz sem mu predstavil 2 firmi in mojo izkusnjo. V bistvu itak kupujema isti racunalnik.
Jaz osebno nisem narocil nobene eksotike, samo iBooka, brez kaksnih bluetooth, airport extreme ali superdrive doplacil in mi preprosto ni jasno zakaj se je tako zakompliciralo. Poleg tega so mi tudi obljubljali, da me poklicejo na ta in ta dan in me obvestijo o stanju, pa niti tega niso storili. Zdi se mi le, da si za taksno vsoto, ki sem jim jo vplacal vnaprej, zasluzim vsaj posten odnos.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 29.09.2004 14:04:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se nekaj. Nocem zvenet nevarno, ampak avindi2, a ti sploh ves kaj je argument? Ali pa si samo uporabil frazo, ki so te jo naucili tisti, ki jih tako vneto branis? Menim, da v mojem postu mrgoli argumentov, hkrati pa sem se nanasal tocno na izhodiscno vprasanje. Sem tudi eden redkih, ki si upam povedat, da nekaj ni v redu, tudi ob prisotnosti teh ljudi na forumu. Saj ne recem, da je epl slab. Vem, da ne morejo vplivat na to kaj se dogaja drugod po evropi. Sem pac samo odgovarjal na osnovno vprasanje.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 06.10.2004 21:31:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo Smile spet sem tu Razz
no še vprašanje... če obstaja newem mogoče kaki program al bilokaj oz. da bi se bilokak dalo naredit da bi lahko igral igrce od PC-ja??.. mislim da majo maci svoje vrste igrc ne?.. pa če te igrce isto lahko iz neta.. no jas uporabljam emul pa če se da dobit to na netu??

ajde :mac:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 09.10.2004 14:45:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seos... ok vidim da torej ne obstaja nič takega Smile
ok zai pa Air Port Extrema.. torej bi mi mogoče kdo opisal čemu služi in pomombnejše stvari?!?...
pa še zanima me glede nakupov dodatnih Ram-ov... no dokupil bi še jih nekje 512... kolko stane? ...

ajde :mac:
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 10.10.2004 14:59:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PC igrce teoretično, lahko igraš v emulatorju. Ampak samo teoretično, ker je zadeva tako počasna, da te bo kmalu minilo. Seveda imaš tudi kar nekaj Mac iger, največ o njih boš verjetno izvedel na Inside Mac Games.

Air Port Extreme je brezžični internet po standardu 802.11g, sepravi 54mbit/s. WLAN brezžični internet le, da mu je Apple nadel lepo zveneče marketinško ime. Kupiš lahko Air Port Extreme kartico, ki jo daš v računalnik, ki se bo tako zmožen povezovati v brezžična omrežja. Prodajajo tudi bazne postaje s tem imenom.

_________________
http://www.bitenc.si/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani