Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
iPhone servis
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 13.11.2014 13:41:11
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na uradnem servisu pri nas se ne menja samo ekran ampak celoten aparat - cca.400€.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 13.11.2014 14:10:51
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa je cena v Apple Store toliko nižja, ker oni tudi menjajo zelefon koliko razumem?
Citiram:
How long will it take?

Service at an Apple Retail Store is normally completed on the day of your appointment. If you send in your iPhone for service, you’ll receive a replacement or your repaired iPhone in approximately one week. A replacement iPhone will be new or equivalent to new in both performance and reliability.

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 13.11.2014 14:36:22
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Na uradnem servisu pri nas se ne menja samo ekran ampak celoten aparat - cca.400€.


Uff 400 vs 100 je kar konkretna razlika, če imaš seveda lepo ohranjen teelfon in ti pač samo poči ekran.. Kako pa to, da nimate menjave screena kot Apple drugod v EU?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 13.11.2014 14:43:33
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tomazpog kaj v Apple Storu ne menjajo celega telefona? Preberi tisto kar sem citiral, ker meni se to bere kot, da dobiš refurbished telefon, ali pač?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 13.11.2014 14:44:35
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, ne menjajo, ne smeš kar vsepovprek brat.. Tam, kjer je menjva screena, je menjava screena, tam kjer ti bereš, je pa že apple care program

Aha, zdajle vidim, kaj si ti bral. Ti si kar vse malce prebral in izluščil tisto, kar se najbolje sliši, hehe

Ti so bral , da ti pošljejo nov telefon oz replacement, ČE ti priznajo popravilo v garanciji! Naslednji odstavek, ki se nanaša SAMO na screen replacement, pa nikjer ne omenja, da bi ti dali nov telefon, ampak ti za ceno cca 110€ ekran zamenjajo! Sem ti prilepil in očrnil del, ki tebe zanima..


How long will it take?

Service at an Apple Retail Store is normally completed on the day of your appointment. If you send in your iPhone for service, you’ll receive a replacement or your repaired iPhone in approximately one week. A replacement iPhone will be new or equivalent to new in both performance and reliability.
How much does iPhone screen repair cost?

Repair and replacement costs depend on your iPhone model and your AppleCare product coverage.

When you request screen repair online or by phone, Apple will place an authorization on your credit card to cover the iPhone out-of-warranty cost. We’ll charge this amount if your iPhone has additional damage and is eligible for out-of-warranty service. If your iPhone has no damage other than the screen, we’ll charge the amount below. Learn more.
iPhone 6: £86.44
iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5: £106.44
Fees are in British pounds sterling and include VAT and a £7.44 shipping fee. Pricing applies only to screen repair by Apple. Accidental damage isn’t covered under the Apple One Year Limited Warranty.

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 13.11.2014 14:51:23
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem pa imajo to zelo čudno napisano, ker ta del tukaj spada pod Screen Repair, vsaj meni bi se to zdelo logično, ker Apple care odstavek je že bolj spodaj.


Edit.: To kar si zdaj dodal, mi je jasno zdaj, ampak zadeva še vedno ni logična ker cela stran (ki je pod screen repair) bi morala govorit o screen repair, ne pa vmes odstavek, da zamenjujejo cel telefon, in to preden je sploh omenjen Apple Care. Ali pa meni kaj ni jasno Embarassed
Ok, v glavnem menjajo samo ekran in steklo. Se pa vseeno bol splača če je kolko tolko ohranjen. Jim ga lahko tudi iz Slovenije pošlješ po pošti?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 13.11.2014 14:57:33
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, vidim, kaj misliš.. Malce je res čudno napisano, ampak mislim, da se popravilo nanaša samo na tisto, kar je napisano pod alinejo screen replacement..

Verjetno imaš zgornji del napisan za to, če oni ugotovijo, da je v telefonu poleg screena še kaj polomljeno.. O tem tudi pišejo .. V tem primeru ti ne popravljajo, ampak očitno dobiš replacement phone, kot pri GPC-ju.. Ker mojemu kolegu ( ki je nesrečno že zbil ekran ) so tudi najprej rezervirali sredstva okol 400€ ( ne vem natančne cifre), po popravilu pa so odtrgali samo znesek screen replacementa.. Kar pa očitno pri nas ne izvajajo.. Ampak je pa to delal "osebno" v DE preko kolega, ki mu je telefon tudi zrihtal in živi v DE..
Skratka, prišlo ga je okoli 110€ ..

p.s.
Tisto zgoraj se res bere čisto "pavšalno", ker bolj opozorijo oz povedo, koliko je povprečen čas popravila in da dobiš bodisi replacement ALI repaired phone.. Tale ALI je IMHO zelo pomemben, heh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 13.11.2014 15:00:18
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="tomazpog"]ja, vidim, kaj misliš.. Malce je res čudno napisano, ampak mislim, da se popravilo nanaša samo na tisto, kar je napisano pod alinejo screen replacement..

Verjetno imaš zgornji del napisan za to, če oni ugotovijo, da je v telefonu poleg screena še kaj polomljeno.. O tem tudi pišejo .. V tem primeru ti ne popravljajo, ampak očitno dobiš replacement phone, kot pri GPC-ju.. Ker mojemu kolegu ( ki je nesrečno že zbil ekran ) so tudi najprej rezervirali sredstva okol 400€ ( ne vem natančne cifre), po popravilu pa so odtrgali samo znesek screen replacementa.. Kar pa očitno pri nas ne izvajajo.. Ampak je pa to delal "osebno" v DE preko kolega, ki mu je telefon tudi zrihtal in živi v DE..
Skratka, prišlo ga je okoli 110€ ..

p.s.
Tisto zgoraj se res bere čisto "pavšalno", ker bolj opozorijo oz povedo, koliko je povprečen čas popravila in da dobiš bodisi replacement ALI repaired phone..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 13.11.2014 15:04:49
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok zhebal sem. 4x sem prebral tisti odstavek in komaj zdaj vido, ko si izpostavo, da piše "or" in ne "of" kot sem jaz prebral .xD
Jaz sem zadevo prebral kot "replacement of your repaired iphone ...", pa se mi je zdel čuden stavek pa nisem do zdaj pogruntal, da je pisalo "or". Ok, moja napaka. Je logična zadeva, se posipam s pepelom.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 13.11.2014 18:46:09
Re: iphone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej sem moral sam tudi ene parkrat prebrat, hehe
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.01.2015
Prispevkov: 2
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 14.01.2015 17:38:33
Preden odnesem iphone na servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

moj iphone ima očitno neke težave z zvočnikom, saj po kakšni minuti govora slišim polsekundno prekinitev zvoka in takoj zatem spremenjen zvok sogovorca. Zvok postane nekako zamolkel, oddaljen, se pa v cca 30 sekundah spet sčisti in je ok naprej. Isto je pri videih, da za sekundo prekine zvok, nato počasi postaja spet glasnejši ter do normalne glasnosti.
OK, kaj točno je z njim narobe, naj ugotavljajo na servisu. Res je, da si nisem posodobila OS, ko je nazadnje prišla nova verzija. Ampak verjetno tole ne more biti vzrok, ali pač?

Torej, preden grem na servis si seveda želim shranit imenik na računalnik. Imam tisti iTunes, ki se mi vklopi vsakič, ko povežem pc z iphonom in se tam kao nekaj prenaša... V glavnem, nisem sploh vešča tega in na pc ga nisem priklopila že mesece, saj mi je tale iTunes dosaden On no Imam pač zelo slabe izkušnje z nalaganjem glasbe s pc-ja ali ringtona. Ne vem, tako nepraktičen mi je. Pri nokii prej sem lepo odprla mapco, vrgla vse not in je to to. Tukaj pa celo sranje, da sem si muzko naložla gor.

V glavnem, vprašanje zdaj je, kako naj postopam, da si naredim backup imenika, da si ga lahko po tem, ko iphone pride iz servisa, naložim nazaj?
Se to sploh da?
Pač sprašujem, ker vem, da se pri Samsungih da, nisem pa 100%, če tu tudi in kako?

Aja, še to: ali ti na Simobilu dajo začasno kak drug iphone? Ker tale sim kartica se mi zdi, da v druge telefone ne gre.

Hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 145
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 14.01.2015 17:43:21
Re: Preden odnesem iphone na servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Settings -> iCloud -> Contacts ON

Offtopic: Zakaj iphone ce je pa nokia tako prakticna ? Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 14.01.2015
Prispevkov: 2
Kraj: Lj
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 14.01.2015 19:57:40
Re: Preden odnesem iphone na servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bumbaar je napisal/a:
Settings -> iCloud -> Contacts ON

Offtopic: Zakaj iphone ce je pa nokia tako prakticna ? Smile


Nokia je praktična za te stvari, ampak čez iphone ga ni glede hitrosti Very Happy

Tiste komande, ki si mi jih zgoraj napisal- a to moram nastavit v iphonu? Kaj se pol zgodi?

Btw., je možno nekako prekopirat vse smse, aplikacije na pc in da potem, ko dobim iphone nazaj, samo skopiram gor? Ja, vem, lena sem, ne da se mi vseh aplikacij še 1x inštalirat Embarassed
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 14.01.2015 20:04:54
Re: Preden odnesem iphone na servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce se ti ne ljubi vsega na novo nastavljat, bo treba zobe stisnit in uporabit iTunes... Ker je to edino orodje za popoln backup in restore... Poleg backupa v iCloud, ki ga lahko naredis kar na telefonu brez uporabe racunalnika, je pa odvisno, koliko imas podatkov, ker brezplacni iCloud je velik samo 5 GB... Meni osebno je se vedno bolj siguren nacin preko iTunes-a... Moras pa iPhone priklopiti, sinhronizirati iPhone, narediti backup... Ko dobis novega pa samo priklopis, izberes restore from backup, pocakas nekaj casa (lahko tudi pol urce ali vec, spet odvisno, koliko je podatkov... In po tem je iPhone enak staremu... Vsaj kar se tice nastavitev, programov,...

Glede napisanega, da Samsung to omogoca... Kolikor vem, v osnovi ne... Se nekaj casa je bilo tako, da je moral biti rootan za pravilno delovanje programa za backup in restore... Priznam pa, da nisem cisto ne tekocem... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 14.01.2015 20:22:26
Re: iPhone servis
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa ko boš v iTunesih izberi še File->Devices->Transfer Purchases.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2015
Prispevkov: 19
Kraj: ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 04.03.2015 20:14:49
Visoka cena home tipka za Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Ker me je idoctor šokiral s ceno...se bom tukaj malo razpisal.

Imam Iphone 6 gold in mi je nekako ratalo pokvariti home tipko (voda). Ker sem velikokrat slišal za servis idoctor sem se seveda obrnil na njih. Povedal sem mojo težavo oni pa so mi odgovorili, da se moja težava reši s plačilom 100€?!?!? Povedali so mi tudi, da fingerprint ne bo več deloval. Pa saj nisem mogel verjeti svojim ušesom..100?!?! Pa cel telefon je 600€. Kaj potem če menjaš pri njih vse dele te pride telefon 2000€?
No seveda se nisem strinjal s to ceno in šel googlat za cenejšimi servisi. No navsezadnje sem našel servis na dunajski kjer so mi home tipko zamenjali za 40€ poleg pa dodali še folijo za ekran. Very Happy

Kako so lahko take razlike v ceni. Posebno če govorimo o enem gumbu...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 04.03.2015 20:21:57
Re: Visoka cena home tipka za Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
100€ za menjavo enega gumba??? pa prosim napiši pri komu na dunajski si to servisiral, bo še kdo potreboval.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 04.03.2015 20:35:26
Re: Visoka cena home tipka za Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in sedaj ti dela fingerprint ali ne?

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 04.03.2015 21:01:10
Re: Visoka cena home tipka za Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Velikokrat smo že pisali, da ima iDoctor cene v nebo Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.03.2015
Prispevkov: 19
Kraj: ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 04.03.2015 21:03:04
Re: Visoka cena home tipka za Iphone 6
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eh...fingerprint ne dela...
Ja nevem ce lahko delam reklamo..
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani