Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Ker operater je najbol ugodnejši?
Mobitel
25%
 25%  [ 18 ]
Simobil
47%
 47%  [ 34 ]
Tušmobil
26%
 26%  [ 19 ]
Debitel
1%
 1%  [ 1 ]
Skupaj glasov : 72
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.10.2009
Prispevkov: 46
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 16.12.2012 03:53:27
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sole je napisal/a:
zaradi iPhona na Simobil, daj no Crying or Very sad

Kupiš ga v redni prodaji pa mir. Jaz ne grem iz Mobitela, signal in DOSEGLJIVOST sta na prvem mestu Very Happy


Sej na tem sem, vendar me vseeno zanima, če se je v zadnjem času kaj izboljšal Simobil.

_________________
Imac 27 5K (Early 2019)
Iphone XS 256gb
Apple Watch Series3 42mm Aluminium
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.11.2012
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 02.01.2013 15:37:19
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimam se, da bi kupil iphone 5 vendar sem trenutno na mobitelu (paket itak dabest) imam 1000 min v mobitel, 200 v druga, 1000 mms,sms in 100 mb prenosa torej plačujem 19€, vendar mi je 100 mb prenosa premalo, tako da če bi vzel petko z dodatnimi 5€ več na mesec, torej bi plačeval 24€ mesečno bi imel 2gb prenosa in če kupim iphone 5 v prosti prodaji dam za njega 680€.

Če se prestavim na simobil, bi vzel paket ORTO SMART, bi vzel iphona 5 za 540€ in prvih 6 mesecev bi plačeval 12€ ostale pa 20€ in z 1gb prenosa kar mi je dovolj.

Torej če preračunam se mi bolj splača prestaviti na simobil, zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje, ker denarno se bolj splača.

hvala za odgovore!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 02.01.2013 15:54:14
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno v katera omrežja največ kličeš. Meni se zdi zelo ugoden tušmobil.Sam imam paket MINGL 17.Poglej tudi malo to opcijo;)V tem primeru pač al počakaš da se bo dalo i5 dobit tudi pri tušu(kar obljubljajo da se bo dalo) ali pa pač aparat kupiš kje drugje.

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 02.01.2013 16:00:11
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ziga1155 kot si že sam izračunal se ti v tem primeru vsekakor splača prestaviti na Simobil. Mogoče še enkrat premisli, če imaš dovolj 200min v ostala omrežja (Mobitel, Tušmobil, stacionarna...). Tudi 1GB prenosa je po moje dovolj, če nisi veliko na youtubu in boš občasno (npr doma) na wi-fi-ju.

Privarčevan denar je:
-140€ pri telefonu
- 6*12€ = 72
- 18*4 = 72

Torej 284€ v dveh letih.

Pokritost 3G omrežja pa sam preveri, kako je z Simobilom. Jaz nisem preveč zahteven uporabnik in sem z njim zadovoljen - ne vem pa kako je pri Mobitelu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.11.2012
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 02.01.2013 19:27:50
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha hvala za vse odgovore, še eno vprašanje a ve kdo, če lahko vzamem telefon isto na firmo ali je to možno samo v prosti prodaji?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 02.01.2013 23:00:23
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ziga1155 je napisal/a:
aha hvala za vse odgovore, še eno vprašanje a ve kdo, če lahko vzamem telefon isto na firmo ali je to možno samo v prosti prodaji?


Če imaš naročnino na firmo potem ni problema, drugače pa samo v prosti prodaji.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 03.01.2013 02:44:33
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ziga1155 je napisal/a:
Zanimam se, da bi kupil iphone 5 vendar sem trenutno na mobitelu (paket itak dabest) imam 1000 min v mobitel, 200 v druga, 1000 mms,sms in 100 mb prenosa torej plačujem 19€, vendar mi je 100 mb prenosa premalo, tako da če bi vzel petko z dodatnimi 5€ več na mesec, torej bi plačeval 24€ mesečno bi imel 2gb prenosa in če kupim iphone 5 v prosti prodaji dam za njega 680€.

Če se prestavim na simobil, bi vzel paket ORTO SMART, bi vzel iphona 5 za 540€ in prvih 6 mesecev bi plačeval 12€ ostale pa 20€ in z 1gb prenosa kar mi je dovolj.

Torej če preračunam se mi bolj splača prestaviti na simobil, zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje, ker denarno se bolj splača.

hvala za odgovore!


Kaj pa na mobitelu paket 2013?
Jaz sem ga ravno aktiviral iz paketa 2012.
Paket 2013 ima 2013 enot (min, sms, mms, mb = 1 enota). Je pa cena paketa 20,13€

Drugace pa bob (do novega leta, ko je bil v akciji) ni slaba izbira.
Bigbob (1000min, 1000sms) 9,90€, potem pa 5€ doplacila se za 1gb prenosa podatkov. Torej z 15€ dobis res precej! Mms pac placas 4 cente, kar ni veliko. Itak pa mms-ji niso tolk aktualni kot sms-i.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.11.2012
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 03.01.2013 19:59:03
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Kaj pa na mobitelu paket 2013?
Jaz sem ga ravno aktiviral iz paketa 2012.
Paket 2013 ima 2013 enot (min, sms, mms, mb = 1 enota). Je pa cena paketa 20,13€

Drugace pa bob (do novega leta, ko je bil v akciji) ni slaba izbira.
Bigbob (1000min, 1000sms) 9,90€, potem pa 5€ doplacila se za 1gb prenosa podatkov. Torej z 15€ dobis res precej! Mms pac placas 4 cente, kar ni veliko. Itak pa mms-ji niso tolk aktualni kot sms-i.



Tale paket 2013 zgleda zelo zanimiv, ker me mogoče malo moti pri paketu orto smart 201 min v ostala omrežja, vendar je za nakup iphona simobil najugodnejši .. bo treba še mal preštudirat Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 10.04.2016 20:56:45
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je kje kaj bolj ugodnega kot je tale "carski bob" http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-narocniski-paketi/carskibob

Resno sprašujem ker menjujem operaterja - in mi je vseeno kam grem - bil sem že na bobu, pa nisem imel pripomb.

Ne vem če bi recimo za par EUR več dobil še kak GB podatkov, ... obstaja kje kak tak paket?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 10.04.2016 21:35:57
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolcnik je napisal/a:
A je kje kaj bolj ugodnega kot je tale "carski bob" http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-narocniski-paketi/carskibob

Resno sprašujem ker menjujem operaterja - in mi je vseeno kam grem - bil sem že na bobu, pa nisem imel pripomb.

Ne vem če bi recimo za par EUR več dobil še kak GB podatkov, ... obstaja kje kak tak paket?

telemach?
http://telemach.si/mobilna-telefonija/narocniski-paketi

čene pa vzameš carski bob, pa ko bo nov boljši paket, presedljaš na tistega boljšega. presedljanje je bilo do sedaj zastonj.
nam b(r)utalnim bobovcem, so za 1 leto potrojil količine, takrat ko se pa ta čas izteče (konec leta, če me spomin ne daje) pa pričakujem, da pride kak nov, še bolj brutalen paket.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.01.2012
Prispevkov: 168
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 10.04.2016 21:50:24
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/brezcasni-mobilni-paketi

Zna bit zanjimi o tudi pri t-2
Mislim, da imajo še nek dodaten popust za tiste, ki ze imajo eno narocnino za internetne storitve pri njih. Mislim da odbijejo ddv al neki takega.
Se ne spomnem vec kaj mi je enkrat njihova svetovalka ponujala...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 10.04.2016 22:11:34
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2012
Prispevkov: 247
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 11.04.2016 08:39:19
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
telemach?
http://telemach.si/mobilna-telefonija/narocniski-paketi

čene pa vzameš carski bob, pa ko bo nov boljši paket, presedljaš na tistega boljšega. presedljanje je bilo do sedaj zastonj.
nam b(r)utalnim bobovcem, so za 1 leto potrojil količine, takrat ko se pa ta čas izteče (konec leta, če me spomin ne daje) pa pričakujem, da pride kak nov, še bolj brutalen paket.


Lepo je opazovati mesarsko klanje med ponudniki mobilne telefonije, ki ga je sprožil Telemach s svojimi paketi VEČ.
Nestrpno pričakujem ponudbo za iPhone 5 SE na Telemachu...

_________________
iPhone XR 64GB Red
iPad mini 2 Wi-Fi 32GB - Space Gray
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 11.04.2016 08:45:49
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDanijel je napisal/a:
Lepo je opazovati mesarsko klanje med ponudniki mobilne telefonije, ki ga je sprožil Telemach s svojimi paketi VEČ.
Nestrpno pričakujem ponudbo za iPhone 5 SE na Telemachu...


Telemach drugace tudi ne more dobiti novih narocnikov, kot z izredno nizkimi cenami... podobno kot prej Tusmobil ... Zal kakovost omrezja zaenkrat ni tista, ki bi privabljala nove uporabnike... kvecjemu odganja tiste, ki so nasedli nizki ceni in po parih mesecih iscejo drugo alternativo ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 11.04.2016 08:57:54
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Telemach drugace tudi ne more dobiti novih narocnikov, kot z izredno nizkimi cenami... podobno kot prej Tusmobil ... Zal kakovost omrezja zaenkrat ni tista, ki bi privabljala nove uporabnike... kvecjemu odganja tiste, ki so nasedli nizki ceni in po parih mesecih iscejo drugo alternativo ... Smile

no sej to sem se pa jaz vedno spraševal.. ali je njihovo omrežje sploh uporabno, ker vem, da tuš je bil porazen..

telemach nikoli ni slovel po kvalitetnih storitvah, se spomnim pri kolegu, sicer je bil telemach eden prvih slovenskih širokopasovnih ponudnikov (kabel), ampak omrežje in podpora sta bile pa absolutna katastrofa, se je mogoče celo bolj splačalo imeti arneosv 56k dial up..

tudi zato se jaz telemacha še vedno izogibam v širokem loku..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2012
Prispevkov: 247
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 11.04.2016 09:01:06
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Debata o slabem omrežju pade v vodo, ker je brezplačno gostovanje v omrežju Telekom. V klicnem centru so mi rekli, da si omrežje lahko ročno nastavim na Telekom in non-stop gostujem brezplačno Smile
Je pa logično, da moraš imeti izdelano strategijo pridobivanja novih članov in nižanje cen je seveda ena izmed njih. Sej jo nižajo vsi operaterji in to je seveda dobro za nas končne uporabnike.

_________________
iPhone XR 64GB Red
iPad mini 2 Wi-Fi 32GB - Space Gray
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 11.04.2016 09:44:15
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot prvo... tudi Telekomovo omrezje ni vec to, kar je bilo vcasih... Kot drugo je pa se to, da ko gostujes v Telekomovem omrezju, so prisotne omejitve... recimo hitrost je omejena menda na 512 kbps ... In med tistimi, ki jih poznam in imajo Telemach, je vec takih, ki jamrajo nad kakovostjo storitev... kot pa takih, ki hvalijo... pa se tistiti, ki hvalijo, hvalijo predvsem nizko ceno aparatov Smile ...

Ko sem se imel Tusmobilovo SIM kartico, sem imel z njimi vec slabih kot dobrih izkusenj. Telemachovih storitev ne poznam iz prve roke... samo posredno. preko drugih ... Vem pa, da se sam ne bi odlocil za njohive storitve... niti jih posledicno ne bi priporocal nobenemu ... Rolling Eyes

Cene storitev pa operaterji v zadnjem casu prej dvigujejo kot pa spuscajo (ali pa krcijo ponudbo)... ker so si jih s konkurencnim bojem v preteklosti ze prevec zbili... dodatno jim pa dobicek odzirajo se razne EU odredbe o nizanju cen pri gostovanju ... in posledicno je potrebno izpad pokriti na drugem koncu Smile ... In kot sem napisal... Telemachov edini adut v rokavu je nizka cena... vendar to dologorocno ne bo slo, ce ne bodo hkrati delali se na kakovosti storitev... Zal pa se eno z drugim izkljucuje in to dolgorocno gledano ni ravno prav perspektivno ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2012
Prispevkov: 247
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 11.04.2016 14:55:39
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz nisem najbolj zadovoljen s Telemachom ampak so manjse zlo kot donedavni monopolist Telekom ali Simobil...

_________________
iPhone XR 64GB Red
iPad mini 2 Wi-Fi 32GB - Space Gray
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 11.04.2016 16:54:40
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri telemachu mi je edina fajn zadeva možnost gostovanja v tujini. Včasih je imel telekom EU brezskrbni, ta hip pa ni pametnega paketa, da bi lahko bil v tujini vsaj malo "brezskrben" .
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2008
Prispevkov: 557
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 11.04.2016 21:10:32
Re: Kateri mobilni operater, kateri paket za iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V decembru sem po desetih letih iz Simobila pestopil k Telemachu... V štirih mesecih nisem opazil kakšnih slabosti, sem si pa ceno racuna iz 60€ znižal na 25€ (več+EU)... + ena ogromna prednost, da se presežena količina podatkov ne zaračunava (kdor ima otroka ve o čem govorim, uTube, itd.)...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani