Jabuk
Virus "Tapufind" TAKEOVER
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.08.2020 19:30:42
Virus "Tapufind" TAKEOVER
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo, dolgo časa se že trudim virus odstranit, ampak nimam več nobene ideje in ne vem več kaj naj naredim.

Že pred časom mi je "crknil" program Popcorn (za filme), zato sem iskala neke rešitve pa downloade pa stare verzije ki so včasih delale, in sem našla en link ki je bil "realen" pa sem se, jebiga, uštela... no takrat ko sem iz neke kao reaalne www.macworld al nekaj takega proper strani, potegnila dol staro verzijo Popcorna. No pa se je začelo..

Najprej Safari ni spustil do Google.com, nato do zgodovine brskanja, dobila sem virus, ne vem kako se reče, ampak blokira dostop do brskalnikov. Pa VSI brskalniki, ker sem probala vse. Chrome, Mozzilla, Safari, NIČ. Odprem Safari, pa ko hočem na Google, odpre sliko pripeto spodaj, Ne dovoli do Yahoo, NIČ, kjer bi lahko "poiskal ali rešil" stvar. Jaz razumem to kot foro, da ne moreš "poguglat kaj je narobe, pa kateri virus je"

NAPREJ!
Na random čas blokira USB vhode (za filat iphone), vhode za Lightning za filat komp, ventilatorje nabije do fundamenta, da ga moram vsakič resetirat ker delajo po 3 ure skup s tem da ni odprtih programov. Ne dela svetloba ekrana, ne delajo USB, WIFI, potem PRAM reset nardim pa je ok. In to je enkrat na 2 uri, potem je vredu, pa spet, pa je vredu pa 6 dni mir, pa spet.

Kot pravim, začelo se je z enim downloadom Popcorna, nato se je začel pojavljat "tapufind" z Googlom prvič, piše malware, ga najdem v kodi, zbrišem kot je pisalo, je mir pa se spet pojavi.Se je spet slučajno nekje pokazal, sem poguglala, našla, odstranila spet na drug način, 5x, ker ga očitno ne moreš zbrisat. In potem 1 teden mir, pa se je spet pojavil in od takrat se tkole stopnjuje... in sem bleda

Kaj lahko naredim? A je edina varianta na novo naložit osx? Imam pa MacbookPro (Late 2011), Sierra

Hvala pa lep petek Smile

P.S. Morala sem slikat s telefonom ekran, ker mi ne pusti da si screenshot pošljem.










Nazadnje urejal/a Kooch Pet 28. Avg 2020 19:47; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.08.2020 19:44:47
Re: Virus "Tapufind" TAKEOVER
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko poskusiš zagnati brezplačno varianto Malwarebytes:
https://www.malwarebytes.com/mac/

Mogoče pomaga.™

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani