Jabuk
Iphone se noče več aktivirati
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.10.2010
Prispevkov: 73
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.10.2010 17:17:29
Iphone se noče več aktivirati
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej jaz mislim da bom popi***! imam iphona 3gs zaklenjenega na nemški T-Mobile. Pred par tedni sem ga po nerodnosti restoral na 4.1. Ker imam aktivacijsko sim(na njej piše iphone activate card) sem ga lahko uporabljal vsaj kot ipod če že mora bit zaklenjen PM Mad
Ker sem imel neke probleme sem ga včeraj restoral nazaj na taisti 4.1 s katerim sem ga po nesreči updejtal. IN sedaj mi se iphone noče več aktivirati s to isto kartico s katero se je že večkrat(nazadnje pred 2 tednoma)
Itunes piše da ni podprta.
V čem je torej sedaj PROBLEM? Se je apple dokončno odločil da me j.. v glavo in ga nemorem uporabljat niti več kot ipod?

Hvala za vašo pomoč.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.10.2010 17:28:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čisto možno, da je apple zakrpal to aktivacijsko luknjo.

Naredi jailbreak z limera1n, ki naredi tudi hacktivacijo, če je potrebna (kot v tvojem primeru).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.03.2008
Prispevkov: 484
Kraj: Slovenska Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 30.10.2010 17:31:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.10.2010
Prispevkov: 73
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.11.2010 01:07:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore. Apple se bi očitno rad nekaterim dosmrtno zameril.
Nevem zakaj gredo to delat ko je zunaj tako ali tako jailbreak.
Ker mi on/off gumb ne dela ga ne morem jailbreakat in tako lahko samo čakam na rezervne dele namesto iphona pa imam do takrat neuporaben cigl in nato do odklepa samo ipod touch.
Te sim kartice je blokiral mogoče pol dneva prej preden sem ga poskušal aktivirat.
Vedno bolj razmišljam v stilu: Apple-nikoli več. Mad Še nanota bom poleg iphona od jeze skoraj skozi okno zabrisal...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.11.2010 01:17:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato pa se splača dati nekaj eurov več in nabavit nezaklenjen iPhone.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.11.2010 01:24:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je apple kriv, če ne uporabljaš telefona v skladu s pogoji, pod katerimi si ga kupil?

Če bi ti kupil tovarniško odklenjen telefon, takšnih težav nikoli ne bi imel.

Meni je čisto logično, da se pri applu z vso močjo trudijo, da zaklenjene telefone vežejo na operaterja, na katerega so zaklenjeni. In to ne delajo, ker jim je všeč gledat, kako se ljudje zajebavajo in kregajo. To delajo zato, ker imajo pogodbo z operaterjem (v tvojem primeru nemški T-mobile), da bodo subvencionirani/zaklenjeni telefoni uporabni samo v njihovem omrežju.

Postavi se za hec v kožo operaterja. Applu so plačali ogromno denarja (verjetno več 10mio eurov) za ekskluzivo prodajanja njihovih telefonov v Nemčiji. Apple se je pri tem zavezal, da bo poskrbel, da se bodo telefoni lahko uporabljali samo pri njih. Operater zato telefon prodaja ceneje (prodajajo sicer tudi odklenjene... ampak za veliko višjo ceno). In potem se najde en slovenček, ki reče, da bo prišparal, ker je tovarniško odklenjen telefon predrag. Kupi ga preko t-mobilea ceneje in ga potem odnese v Slovenijo. Od tega t-mobile nima čisto nič! Mogoče so zaslužili par 10eur na marži... ampak če bi prodali odklenjen telefon, bi zaslužili par 100eur! Seveda bo operater od appla pričakoval, da bo na vso moč to preprečeval in onemogočal aktivacijo/odklep takih telefonov. Samo na ta način lahko od operaterja pričakuje, da bo le-ta še enkrat plačal bajne milijone za nadaljnjo prodajo telefonov Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.10.2010
Prispevkov: 73
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.11.2010 16:00:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
A je apple kriv, če ne uporabljaš telefona v skladu s pogoji, pod katerimi si ga kupil?
In potem se najde en slovenček, ki reče, da bo prišparal, ker je tovarniško odklenjen telefon predrag. Kupi ga preko t-mobilea ceneje in ga potem odnese v Slovenijo.


Telefona nisem jaz kupil v nemčiji ampak sem ga kupil od nekoga za primerljivo ceno kot bi že skoraj dal za tov. odklenjeni telefon.
Ta nekdo pa ga je kupil od še nekoga ki ga je prinesel iz nemčije.
Sepravi sem 3. uporabnik in telefona nisem kupil pod T-Mobilovimi pogoji.
Prav tako me ni prišlo nič ceneje.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.11.2010 16:24:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
potem pa ne vem kaj si razmišljal, če praviš da bi za rpimerljivo ceno dobil nezaklenjenega Rolling Eyes
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani