Jabuk
Upgrade iphone 4 - brez izgube applikacij (Installous)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.12.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.06.2011 18:34:28
Upgrade iphone 4 - brez izgube applikacij (Installous)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vem, že stota tema, pa nikjer ne najdem (brez da bi prebral 200 strani) hitrega odgovora. Situacija je takšna, imam iphone 4 iOS 4.1 jailbreakan in pa nekaj aplikacij ki jih nebi rad izgubil iz installousa.

Bodo pri takšnem workflowu ostale vse aplikacije takšne kot so in mi jih itunes ne bo zbrisal ali karkoli drugega...
1. Backup telefona
2. Transfer purchases / sync
3. Restore na 4.3.3
4. Jailbreak 4.3.3
5. Appsync aplikacija (hackulo.us)
6. restore from backup

Bo po tem telefon enak kot sedaj, le na novo naložen OS?
Lahko dam tudi set as new iphone in pa potem kako restoram vse podatke (trenutno mi pravi da je povezan z drugim itunesom, pa bi to pomagalo...)

Torej, prosil bi le za odgovor ali je to pravilni potek, oz. kaj delam narobe in kaj priporočate drugače.


Lpm
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.06.2011 19:08:24
Re: upgrade iphone 4 - workflow
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm... ce bos dal na koncu restore from backup, bos povozil vse korake od prej... Sploh pa ni priporocljivo uproabljati backup/restore funkcije na jailbreakanih iPhone-ih... ker se slej ko prej zacnejo pojavljati tezave ...

Jaz osebno, ce bi ze jailbreakal ... bi restoral zadnjo verzijo... dal "set up as a new iPhone" in potem vse rocno nazaj gor namescal... Res je ogromno dela... predvsem casovno ... ampak ce ze moras jailbreakati, je to skoraj nujno zlo... ce seveda zelis, da bodo zadeve delovale karseda stabilno ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.12.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.06.2011 19:21:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če ga ne jailbreakam oz. mogoče kasneje?
updejtam na 4.3.3 in potem lahko dam restore form backup?
sem že pozabil odkar sem nazadnje updejtal telefon, kako dobiš vse podatke nazaj (smsi, telefonski imenik, slike itd...)?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.06.2011 19:25:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mihy je napisal/a:
Kaj pa če ga ne jailbreakam oz. mogoče kasneje?
updejtam na 4.3.3 in potem lahko dam restore form backup?
sem že pozabil odkar sem nazadnje updejtal telefon, kako dobiš vse podatke nazaj (smsi, telefonski imenik, slike itd...)?


Lahko ga enostavno nadgradis... samo to pri prej jailbreakanih ni vedno OK... in se lahko zakomplicira ... Ni nujno... je pa po mojih izkusnjah veliko moznosti za to Smile ...

Ravno zadnjic se je kolega pohavlil, da ima lahko na jailbreakanem to in ono, kar brez ne more imeti... potem pa zacne... ja tole moras vcasih parkrat probat ker ne dela vedno v prvo... pa tukaj se vcasih sesuje, ker je namesceno tole... pa tole ne dela tako kot bi moralo... Very Happy Cool To potem ni vec iPhone z iOS-om... ampak Samsung ali HTC z Androidom Very Happy Cool Very Happy Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.12.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.06.2011 19:36:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno zato razmišljam da nebi mel več jailbreaka... Res da gre s tem marsikatera uporabna funkcija (SBSettings recimo, brez katerih nemorem živet - hitro vklapljanje in izklapljanje bluetootha itd.)

Najbolj me zanima če bo začel delovati normalno home button, ker je zdaj vačsih neodziven oz. včasih zazna da sem kliknil dvakrat pri enojnem kliku. Sicer nevem ali je to hardwareska napaka sli je software - itak pa imam že zmenjeno da dobim refurbished zamenjavo (zelen flek na kameri).


Kaj se pa zgodi z aplikacijami iz installousa ko restoraš na nejailbreakan telefon? se zbrišejo ali pač ostanejo v itunes kot onemogočene?


hvala.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.06.2011 20:40:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede "ne morem zveti aplikacij" ... Jaz sem tudi tako mislil lani spomladi... ko je prisla prva beta 4 Smile ... In lahko danes povem, da se da tudi brez tega... Smile

Glede home gumba... to je verjetno hardversko... Jaz sem zaradi menajl ze iPhone 3GS in tudi iPhone 4 ...

Glede aplikacij. V iTunes ostanejo... samo jih ne mores namestiti na iPhone.. ker javi napako ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.12.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.06.2011 10:10:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, torej gremo updejtat Very Happy


hvala za info!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani