Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Težave z Macbook + Wifi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.10.2010 15:18:51
Težave z Macbook + Wifi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

imam ogromne težave z wifi sprejemom na svojemu macbook proju. Na domačem omrežju mi včasih dela, včasih ne dela, probal sem danes na drugemu omrežju in mi je takoj povezal. Ko se povežem z ipadom mi dela brez problema.

Mogoče kdo ve v čem bi lahko bila težava?

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.10.2010 15:55:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jaz sem ravno pred kratkim imel podobne težave. router linksys WRT54GL-EU, macbook in iphone. mislim da je problem v zaščiti in kriptaciji omrežja. npr. na wpa2 mi je delal macbook, iphone ne.... skratka v nobeni kombinaciji nista delovala oba. na koncu sem popizdil in na routerju izključil securitiy in omejil devices na 2 mac naslova, torej od maca in iphona. tudi mene zanima če je kdo našel rešitev za podoben problem?

router ima dd-wrt software (Firmware: DD-WRT v24-sp1 (07/27/08 ) std)

macbook alu je up-to-date

iphone 3g software 4.1 (iste težave sem imel s software 3.1.3)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.10.2010 16:20:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gostan je napisal/a:
tudi jaz sem ravno pred kratkim imel podobne težave. router linksys WRT54GL-EU, macbook in iphone. mislim da je problem v zaščiti in kriptaciji omrežja. npr. na wpa2 mi je delal macbook, iphone ne.... skratka v nobeni kombinaciji nista delovala oba. na koncu sem popizdil in na routerju izključil securitiy in omejil devices na 2 mac naslova, torej od maca in iphona. tudi mene zanima če je kdo našel rešitev za podoben problem?

router ima dd-wrt software (Firmware: DD-WRT v24-sp1 (07/27/08 ) std)

macbook alu je up-to-date

iphone 3g software 4.1 (iste težave sem imel s software 3.1.3)


dej gor tomato firmware in poročaj. Sem enkrat iz ddwrt-ja prešaltal na tomato pa sem imel občutek da je bla zadeva bolj stabilna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.10.2010 23:18:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoce pozna kdo kaksno resitev za problem, ki sem ga zgoraj navedel? Zdaj se mi tudi dogaja, da mi kdaj sploh ne najde omrezja. Napise mi da ne najde IPja. Na ipadu mi dela normalno. Probal sem pa ze marsikaj, da bi zadeve popravil. Ima kdo kaksno resitev?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.10.2010 23:21:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa še enkrat, če nisi opazil mojega posta:
dej gor tomato firmware in poročaj. Sem enkrat iz ddwrt-ja prešaltal na tomato pa sem imel občutek da je bla zadeva bolj stabilna.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 19.10.2010
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.10.2010 08:19:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali pa obnovi router na factory defaults in še enkrat skonfiguriraj tako, da ti bo delovalo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.10.2010 09:40:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
router linksys WRT54GL (original Firmware) gor pa povezano:
- MBP
- MacMini
- iMac
- HP laptop
- Lenovo laptop
- iPhone
- Nokia N97
- BB Bold
- HP Photo Smart C5180 (povezan na LAN)

Vse dela brez težav, niti enkrat v letu dni ni "klecnil"!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.10.2010 23:05:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Brat je obnovil se enkrat router in je delalo en dan, sedaj pa je spet isto. Cudno mi je, da je eno leto delalo brez problema, sedaj pa noce vec...

Najbolj cudno mi je to, da mi na drugih omrezjih dela normalno, doma je pa edina naprava, ki ne dela na wireless.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.10.2010 15:05:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri ruter pa imaš? Sicer čudno, da bi kr naenkrat nehalo delati... bral sem na enem izmed forumov, ko sem tudi sam imel težave, da je možno, da čipa v ruterju in MB nista v najbolj prijateljskih odnosih... ampak če je pri tebi prej delovalo,
to ne bi smel biti problem...

si kaj nadgrajeval MB ali router?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 24.10.2010 22:01:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Router ni bil nič nadgrajen. Macbook pa v času ko so se pojavile težave tudi ne. Saj to mi je najbolj čudno. Na tem omrežju mi je kar naenkrat prenehal normalno delovati...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 24.10.2010 22:57:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rean je napisal/a:
Router ni bil nič nadgrajen. Macbook pa v času ko so se pojavile težave tudi ne. Saj to mi je najbolj čudno. Na tem omrežju mi je kar naenkrat prenehal normalno delovati...


prestavi na wifiju kanal (po defaultu je na 11) ti pa dej na 3 pa sprobaj in javi.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.05.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.11.2010 22:18:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
podobne težave. imam macbooka in še teden nazaj mi je vse dobro delalo zadnje 2 dni mam pa konstante težave. so trenutki ko dela lepo so trenutki kose mi še povezat noče ampak med tem časom ko se mi noče povezat sem sprobal z ipod touchem in je delalo čisto lepo. res je pa da sem 2 dni nazaj nadgradil na 10.6.4 če je to slučajno problem
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.11.2010 22:20:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preklopi kanal na routerju... Lahko da je v tvoji blizi vec omrezij na enakem kanau in se tepejo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.11.2010 22:23:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
Rean je napisal/a:
Router ni bil nič nadgrajen. Macbook pa v času ko so se pojavile težave tudi ne. Saj to mi je najbolj čudno. Na tem omrežju mi je kar naenkrat prenehal normalno delovati...


prestavi na wifiju kanal (po defaultu je na 11) ti pa dej na 3 pa sprobaj in javi.


Tudi to je ena izmed možnih rešitev, ki jo omenja darkolord.
Namreč, obstaja verjetnost, da ima kdo v bližini tudi wlan in podoben, če ne celo isti kanal nastavljen.

Tudi sam sem imel v bajti 2 wLAN-a in je bla zadeva katastrofa. Zdeve sem pretestiral po dolgem in po čez....nakoncu je zadeva delovala pod pogojem da je 1 wlan imel nastavlen kanal 11, drugi pa kanal 1.

Od takrat naprej ni bilo težav.
Seveda so se pri tebi začele težave lahko kar od enkrat (ko je kakšen sosed dodal, menjal, prekonfiguriral router.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.11.2010 00:47:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje se pa upravlja te kanale? Sej zaenkrat mi wifi dele ampak me pa je zadnjič zafrkavalo ene dva dni, potem pa je spet delalo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.12.2009
Prispevkov: 243
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 10.11.2010 00:52:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem ce je to kaj povezano ampak sem opazil kdaj mi je povezave zmanjkalo. Brata sedaj ni bilo doma ene 4 dni in mi je vse delalo super. Zdaj je prisel domov in mi je spet sepal internet. On ima drugace stacionaren pc in laptopa. Nic od tega ni bilo prizgano v casu njegove odsotnosti. Obstaja moznost, da je to kaj v povezavi?

Lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.06.2010
Prispevkov: 40
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 14.01.2011 17:36:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa bom še jaz uporabil to temo, da ne odpiram nove... Tudi jaz imam težave z internetom na Macbook Pro 2010 - internet ob običajnem brskanju po spletnih straneh dela brez problema, ko pa kaj dowloadam (ali prek torrentov ali običajno), pa približno minuto dela normalno, potem pa internet crkne. Čez nekaj minut se ponovno zažene (zopet dela le nekaj sekund) in zgodba se ponovi. Se komu sanja, kaj bi lahko bil problem? Confused
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.08.2012
Prispevkov: 12
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 30.08.2012 17:34:46
rMBP - Težave z WiFi-jem, pomoč prosim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Pred dnevi sem kupil MacBookPro-ja z Retina zaslonom, 2,6 GHz procesorjem, 8 GB RAM-a in 512 GB SSD diskom. OS X Mountain Lion. Po prvem zagonu sem namestil v App Store-u predlagano nadgradnjo.

Zelo hitro sem opazil, da je srfanje po internetu skorajda nemogoče - je kot igra na srečo. Stran začne nalagati (včasih celo naloži grobo ogrodje spletne strani), nato pa se nalaganje zaključi. Zelo redko Safariju uspe naložiti celo stran. Podobno je z downloadi - download datoteke se zažene, zlowda se nekaj megabajtov, nato pa se vse skupaj ustavi. Ni razlike med Safarijem in Firefoxom.

Večkrat sem poskusil z Network diagnostiko, je zaznalo nekaj težav, jih "odpravilo" (ali pa predlagalo reset routerja), ampak situacija ostaja ista.

Internet je Amisov DSL, "oddajan" preko NETGEAR-ovega WiFi routerja, zaščita je WPA2.

Povezljivost ostalih računalnikov, ki so pri hiši (trije laptopi, 2x HP, 1x MSI) z WiFijem je BP. Ta post moram dejansko pisati iz starega HP-ja, namesto iz novega rMBP-ja, ker mi slednji "ne dovoli" na internet. Crying or Very sad

Ima kdo kakšne ideje, kje bi lahko bil problem in kako ga rešiti?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 30.08.2012 20:16:46
Re: rMBP - Težave z WiFi-jem, pomoč prosim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če ga povežeš na drug WiFi?
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 30.08.2012 20:21:02
Re: rMBP - Težave z WiFi-jem, pomoč prosim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor pri novem računalniku išči najprej napake na WiFi omrežju .. Priklopi se na drug WiFi in testiraj zadevo ..

_________________
...::: Puck0 :::...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani