Jabuk
Honda Accord & iPhone 4
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.06.2010
Prispevkov: 29
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.10.2010 22:48:58
Honda Accord & iPhone 4
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odpiram to temo, ker sem googlal in iskal...

...in mi je zmeraj manj jasno. Confused

Začelo se je tako, da sem se naveličal pečenja navadnih CD-jev za avto in si zaželel mp3 glasbe - po možnosti preko USB ključka ali česa ekvivalentnega. Razmišljal sem že o montaži v spodnji predalček - Slika (before) , v katerega bi montiral avtoradio z USB, originalni (serijski) radio pa bi služil samo kot ura in kontrole za klimo Slika (after) - potem sem kupil iPhone 4! Cool In začelo se je googlanje...

Vprašanja imam - kje kupiti, kaj kupiti oz. komu peljati avto - rad bi namreč (kot je iz naslova razvidno) montiral iPhone 4 v mojega Accorda.

Zamislil sem si nekako tako, da bi montiral nosilec za telefon, na katerega bi priključil kabel iz "factory" radia, in sicer za predvajanje glasbe in hkrati polnjenje telefona.

Bi mi znal kdo od vas svetovati, kateri kabel bi bil pravi (kar sem našel je večinoma za USA modele accorda, ki imajo drugačne avtoradie - neka tipka XM, ki je jaz nimam) oz. mi predlagati nekoga, ki se s tem ukvarja, da mi svetuje.

Pri uporabi funkcije search sem opazil, da imate nekateri to rešeno, nikjer pa nisem prebral, da bi kdo od vas imel Accorda (mogoče je Hondi najbližje Mazda - od Jest-a) oz. kje ste kupili kable in vse kar spada zraven.

Razni parroti, FM transmiterji ne pridejo v poštev...

Edina verjetno uporabna zadeva, ki sem jo (zaenkrat) našel v SLO je xcarlink: xCarLink iPod – Honda

Napišite izkušnje, prilepite linke - požiram vaše informacije Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.10.2010 01:21:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ker letnik accorda pa imaš?

z 3GS vem da OK dela v accordu tam nekje letnik 2006 je pomoje.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.10.2010 06:56:33
Re: Honda Accord & iPhone 4
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zlatko1979 je napisal/a:

Pri uporabi funkcije search sem opazil, da imate nekateri to rešeno, nikjer pa nisem prebral, da bi kdo od vas imel Accorda (mogoče je Hondi najbližje Mazda - od Jest-a) oz. kje ste kupili kable in vse kar spada zraven.

Napišite izkušnje, prilepite linke - požiram vaše informacije Very Happy


Alternativa za XCarlink je se AnyCar Link >> http://www.anycarlink.com/Honda.asp

Drugace pa jest nimam iPhone prikljucen na audio sistem... samo sparjen z vgrajeno BT avtoinstalacijo za telefoniranje. Za iPhone imam nosilec, ki se pritdi brez vrtanja (http://www.Farmel.si oz. http://www.brodit.com/) ... sedaj imajo tudi take, pri katerih se iPhone polni. Jaz imam se pasivnega, ki sluzi samo temu, da je iPhone varno spravljen ...

Sem pravkar videl, da imas tudi tak nosilec, ki ima pass-through connector iz katerega lahko izhod potem speljes na radio, ce imas AUX ... >> KLIK





iPhone OS 4.1 ima sedaj tudi BT profil za upravljanje preko BT... Pred casom sem imel svoj avto na servisu in sem imel nekaj dni nadomestno Mazdo CX-7 ... in ta ima ze tak BT carkit, da omogoca tudi poslusanje glasbe preko AD2P in AVRCP za remote upravljanje s playlisto... tako,d a lahko preko tipk na volanu upravljas z glasbo (skip, shuffle,...). Zal mora to podpirati tudi BT instalacija. Ta v moji Mazdi tega se ne omogoca ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.06.2010
Prispevkov: 29
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.10.2010 21:57:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vama za oba odgovora.

zazo je napisal/a:
ker letnik accorda pa imaš?

z 3GS vem da OK dela v accordu tam nekje letnik 2006 je pomoje.

Accord 2.2 cdti, 2006 letnik, sport oprema. Executive oprema ima med drugim navigacijo, moj je nima, zato je malo drugačen avtoradio. Če si sposodim link od Jest-a: Peti AR od zgoraj proti dnu
Lahko poveš kaj več? Kakšen kabel je, kje ga dobiti...?

Jest je napisal/a:
iPhone OS 4.1 ima sedaj tudi BT profil za upravljanje preko BT... Pred casom sem imel svoj avto na servisu in sem imel nekaj dni nadomestno Mazdo CX-7 ... in ta ima ze tak BT carkit, da omogoca tudi poslusanje glasbe preko AD2P in AVRCP za remote upravljanje s playlisto... tako,d a lahko preko tipk na volanu upravljas z glasbo (skip, shuffle,...). Zal mora to podpirati tudi BT instalacija. Ta v moji Mazdi tega se ne omogoca ...

Avto ima BT instalacijo, ampak mi trenutno ne dela - popravimo ob naslednjem servisu, iPhone pa že ima OS 4.1, tako da bom testiral, ko bo BT v avtu delal.
Prostoročno telefoniranje sicer ni vprašljivo (ob delujočem BT), bolj me zanima s kakšnim kablom (naziv, tip...) se povezati od avtoradia do iPhone.
Mogoče ta: AL-1080D: For iPod/Aux - nisem pa 100%, če podpira tudi iPhone 4. Po forumih berem, da je razlika med 3G, 3GS in 4 - nekaterim naj nebi polnilo telefonov, če je polnilec npr. za 3G, priključiš pa 4-ko? Confused

Konec koncev bi se sprijaznil tudi s tem, če nebi uporabljal volanskih oz. avtoradio tipk, se pravi upravljanje playliste preko telefona...
Če prav razmišljam, bi potreboval neko kombinacijo kabla AUX s polnilcem?

Sicer bom nosilec poiskal tudi v mobi-comu - sem včeraj obljubil, da jih obiščem Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.10.2010 22:14:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No da še jest povem moj primer:
1. imam accorda l.2006
2. Imam Iphone 3GS
3. Imam parrota....ki dela odlično!
4. imam xcarlink USB priključen na radio. Zadevo imam zmontirano v predalu pod radiem.

Zadeva je odlična in deluje tako kot mora!
Če te pa o mojem primeru še kaj zanima pa vpraši.
iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.10.2010 09:46:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsem strankam, ki smo prodali tole avtoinštalacijo je zadeva delala BP. Tudi z vsemi iPhoni Cool


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.10.2010 09:52:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce bi ze nabavljal novo BT instalacijo, potem bi raje svetoval kaksno od Parrot-a ... Smile .

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.10.2010 09:53:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce bi ze nabavljal novo BT instalacijo, potem bi raje svetoval kaksno od Parrot-a ... Smile .


Prodajam obe, pa se mi je Nokia zdela nekako boljša Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.10.2010 09:55:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa sem imel v uproabi vec njih... in Parrot ima najmanj problemov z razlicnimi tipi mobilnikov... Bi rekel, da je "bolj" zdruzljiva z vecjim naborom razlicnih BT naprav... Nokia se prodaja predvsem zaradi blagovne znamke... Wink

Od Parrota vidim, da imas v ponudbi samo prastaro CK3100, ki je sicer odlicna instalacija, vendar novejse omgocajo tudi poslusanje glasbe preko BT ... Sicer imas tudi MKi9100 ... ki tudi to omogoca... Smile nisem oa nasel zadnje MKi9200, ki se ponasa z barvnim zaslonom in je na pogled zelo podobna tejle Nokiini ... Cenovno pa je v rangu tele Nokiine CK-600 ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.10.2010 10:51:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz pa sem imel v uproabi vec njih... in Parrot ima najmanj problemov z razlicnimi tipi mobilnikov... Bi rekel, da je "bolj" zdruzljiva z vecjim naborom razlicnih BT naprav... Nokia se prodaja predvsem zaradi blagovne znamke... Wink

Od Parrota vidim, da imas v ponudbi samo prastaro CK3100, ki je sicer odlicna instalacija, vendar novejse omgocajo tudi poslusanje glasbe preko BT ... Sicer imas tudi MKi9100 ... ki tudi to omogoca... Smile nisem oa nasel zadnje MKi9200, ki se ponasa z barvnim zaslonom in je na pogled zelo podobna tejle Nokiini ... Cenovno pa je v rangu tele Nokiine CK-600 ... Smile


Mam tudi to, vendar ni v spletni trgovini Smile
Dobre sta obe, probal vse pa se mi je nokia zdela za las boljša.
Koneckoncev obe opravljata svoje delo BP in tudi poslušanje glasbe je pri obeh dokaj kvalitetno Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani