Jabuk
Switch na MacOS
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.09.2004 14:03:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima naslednje. Glede na to, da se ukvarjam s PHP, ASP ipd skriptnimi jeziki me zanima, kako tak developement poteka, če poteka na MacOS? Namreč za Macromedia tools in navaden HTML mi je jasno in ni nikakrsne ovire samo recimo za PHP/baza je vcasih lazje, ce je za developement streznik localno postavljen. Je to mozno na Macu uredit? Nikjer se nisem zasledil zato sprasujem. Kje si lahko kej vec o tem ogledam?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.09.2004 14:42:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PHP je, imaš celo zalo preprost inštaler, nekaj klikov Next in že je strežink postavljen. Nobenega restarta in nič. Ista zadeva pri MySQL, PostgreSQL ipd. Problem bi znal biti ASP za katerega mislim, da ni možno urediti. Lahko me kdo popravi, če se da, vendar do sedaj ga še nisem zasledil.

Tukaj pa boš našel kar nekaj zanimivih paketkov v zvezi s tem.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.09.2004 14:54:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wow, kr ne morem verjeti odzivnosti. Torej se da? super... sparam za jabuk. Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.09.2004 17:45:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aja še to. a se ze kej govori, kdaj bo zunaj PowerBook G5? Na koliko casa Apple izdaja nov hardware? Kakrsne koli informacije?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.09.2004 19:35:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PowerBook se napoveduje že kar nekaj časa vendar je verjetno še kar precej daleč. Možno je sicer, da bi ga predstavili januarja na MacWorldu vendar dvomim. Problem je v porabi energije in toploti, ki se posledično oddaja pri G5 procesorjih. PowerBooki so aluminijasti, dobro prevajajo toploto, obenem pa Apple hoče obdržati eleganten dizjan (samo 1"debeline).

Pomembnejši novi izdelki (kar PowerBook G5 vsekakor je) so vedno najavljeni z govorom Steva Jobsa (če on ne more kdo nadomešča). Zato so najavljeni na večjih prireditvah ker ima Jobs svoj otvoritveni "keynote". Taki večji dogodki so MacWorld januarja, WWDC junija in AppleExpo Paris septembra. Vmes sicer so novosti vendar manjše.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.09.2004 20:41:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;surpher je napisal:</dt&rt;<dd&rt;aja še to. a se ze kej govori, kdaj bo zunaj PowerBook G5? Na koliko casa Apple izdaja nov hardware? Kakrsne koli informacije?</dd&rt;</dl&rt;

Moja napoved je, da bo predstavljen julija ali septembra 2005 in v prvem primeru dobava konec leta 2005, v drugem pa v prvi četrtini 2006 (ne bo taka dobava sicer napovedana, ampak zaradi logistike ne bo možna prej).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.09.2004 20:54:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se zdi, da imaš ti vedno nekoliko preveč pesimistične napovedi, vendar se mi na žalost tudi zdi, da imaš tokrat lahko celo prav. Embarassed

_________________
http://www.bitenc.si/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani