Jabuk
BB PalyBook je to dejansko prvi konkurent iPad-u?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.09.2010 08:55:02
BB PalyBook je to dejansko prvi konkurent iPad-u?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vedno smo se ukvarjali z iPhone oz. iOS vs. Android, kdaj pa kdaj iPhone vs. Nokia, HTC ... a nikoli (kar je logično) ni bilo nekega sklepa, saj ima vsak pač svoje mnenje.
Tako tudi jaz pač mislim, da ga čez Apple ni na področju računalnikov, med telefoni pa sploh, pa čeprav "mi diši" tudi en drug telefon ... BB Bold, ki moram priznat, ni slab telefon. Resnica je, da je njegov namen v 90% posel medtem, ko je iPhone bolj social/mm telefon ... a je zadnje čase, z novimi in novimi aplikacijami, bolj in bolj vpet v poslovne procese in postaja tudi izjemen poslovni telefon.

No, takoj po iPad-u so začele bolj ali manj (večinoma manj) na tržišče prihajat različne tablice, večinoma na Androidu ... po lastnih izkušnjah z eno ... katastrofa!
Tudi večji proizvajalci strojne opreme HP, DELL, SONY ... so napovedali svoje tablice. Pa seveda Google in tudi Facebook svoj telefon(!).
RIM pa modro tiho in ... http://www.macrumors.com/2010/09/27/research-in-motions-7-inch-playbook-tablet-to-target-business-users/
ali se lahko nadejamo konkrentno konkurenco iPad-u?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.09.2010 09:14:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se zdi zanimiva zadeva, samo pa so kar nekaj odprta vprašanja:
1.) ali bodo kakšne dolpotegljive aplikacije na voljo?
2.) bo kakšna "trgovina programčkov"?
3.) ali bo ta trgovina dosegljiva tudi v Sloveniji?

Na videu se mi zdi, da je RIM-ov sistem, ki teče na njihovi tablici (baje je OS baziran na QNX, ki so ga kupili) bolj odziven od bolj tekoč od iOS-a. To govorim za scrollanje. Lahko pa, da je vse skupaj fake.

Počakajmo še na HP-jev WebOS 2.0 in njihovo tablico.


Nazadnje urejal/a wildapple Sre 29. Sep 2010 09:15; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.03.2008
Prispevkov: 333
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.09.2010 09:15:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edino napako vidim v tem, da naj bi prišel na trg spomladi. Tak tablet se rabi sedaj, danes, ne pa potem, k bo že novi, izboljšani iPad zunaj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.09.2010 09:35:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozabil sem še to: RIM je odlično rešil multitasking, če to resnično tako deluje kot je prikazano v posnetku.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.09.2010 11:05:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je RIM na pravi poti, da ponudi izbiro kakovosti ... ali iPad ali BB PlayBook ...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.09.2010 11:55:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cocky je napisal/a:
Edino napako vidim v tem, da naj bi prišel na trg spomladi. Tak tablet se rabi sedaj, danes, ne pa potem, k bo že novi, izboljšani iPad zunaj.


Se povsem strinjam. Če pogledamo nazaj je zgodba zelo podobna tisti z Galaxy S. Tudi ta se je napovedal že spomladi, govorice so še starejše. Takrat je po strojni opremi krepko presegal 3GS, vendar pa ga je na koncu na tržišče prehitel iPhone 4. Enako je bilo z JooJoo tabletom (bivši CrunchPad), ki ga je prehitel iPad. Meni se zdi, da je tole zelo dober vpogled v naslednjo generacijo tabletov, tudi naslednji iPad, ki bi znal spet vse ugnati za par mesecev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 29.09.2010 12:32:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakor za koga PlayBook ima prednosti in slabosti odvisno tako kot pri iPad-u moraš se odločit za kaj ga potrebuješ v resnici in kakšen bo namen uporabe. O tem se pisal na http://pisem.si/8

Za nakup iPad-a sem potreboval več kot pol leta da sem se odločil... sedaj sem na hitro že razmislil ali bi kupil PlayBook in ne vidim neke prav pretirane prednosti da bi menjal...

Kar se tiče pa prodaje pa je potrebno vedeti da ga pri nas ne bo verjetno pred leto 2012 kar je pa še zelo daleč in vprašanje kakšen bo odgovor Appla v tem času in kakšen bo naslednji iPad.. bomo videli.

Moram pa reči da kdor je odvisen do mailov in komunikacije preko njih mu BlackBerry telefon toplo priporočam. Pa email komunikacija ni edina in največja prednost pred drugimi mobilnimi telefoni. Trenutno si lastim BB Bold-a čakam pa na Torch-a Wink in ne iPhone me kot telefon za poslovno rabi žal ni prepričal ja kot telefon za osebno rabo me pa je vendar je malo preveč draga igračka za moj drugi telefon. Kot sem že na začetku napisal odvisno je od potreb posameznika in pametno je da vsak sam pri sebi razmisli ali mu bo "igračka" koristila pri njegovih vsakdanjih opravilih ali ne... o Andorid telefonih in napravah pa ne bi zgubljal besed (ga ima žena in večina kolegov pa vidim kaj je to) wanabe iOS vendar daleč daleč od tega.

Pa še odgovor na naslednja vprašanja
Citiram:
1.) ali bodo kakšne dolpotegljive aplikacije na voljo?
2.) bo kakšna "trgovina programčkov"?
3.) ali bo ta trgovina dosegljiva tudi v Sloveniji?


1. So že na voljo
2. je že na voljo
3. je tudi že dosegljiva

http://appworld.blackberry.com/webstore/

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.10.2010 12:13:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadeva mi da mislit:
http://na.blackberry.com/eng/playbook-tablet/
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.10.2010 13:43:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zakaj me OS tako spominja na iOS samo, da je pač v temni barvi? Rolling Eyes Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.10.2010 13:59:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
zakaj me OS tako spominja na iOS samo, da je pač v temni barvi? Rolling Eyes Confused


Mah, mene pa kar potegne ta zadeva ... sicer me vse te tehnične stvari ... še Windows Mobile 7 ( http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/default.aspx ... vem, bogokletno za ta web page, pa še na prvi strani imajo tisti ostuden Samsung)
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 25.10.2010 14:04:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jaz sem malo prebiral o windows mobile 7 v prejšnjih dneh, ampak me ni ravno preveč pritegnilo. Sem z iOS-om zaenkrat preveč zadovoljen Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.10.2010 14:12:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa wp7 pritegne, mislim ne bi menjal za iOS ampak tako še najbol me pritegne od ostalih mobilnih osjev..
Se mi zdi da ima boljšo osnovo kot android.. Bomo vidli kako se bo prijel..
Bi ga imel malo za testirat.. Razz
Zgleda prva verzija in deluje že lepo.. Animacije, browser, zoomiranje, meni itd..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.10.2010 14:14:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
tudi jaz sem malo prebiral o windows mobile 7 v prejšnjih dneh, ampak me ni ravno preveč pritegnilo. Sem z iOS-om zaenkrat preveč zadovoljen Wink


Tudi sam sem nad iOS-om izjemno zadovoljen ... ampak se opcijam ne upiram.
Preizkusil sem Nokio N97 ... in Symbian je še vedno katastrofa in tudi Symbian ^3 verjetno ne bo drugače (Nokia oz. Symbian "obljubljata", da ne bo velikih sprememb in posledično zmede .. Confused Surprised ).

BB me nekako prepriča kot poslovni telefon (vas Bold 9000 al' kaj je že) in verjamem, da bo tudi ta njihov tablet dodelana stvar.
W7 mobile ... zadnji čas, da naredijo nekaj kvalitetnega ... zato me tudi mika preizkusit to zadevo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 25.10.2010 14:33:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene zelo mika 9700 bold seveda pa tudi wp7..
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 25.10.2010 14:41:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WP7 izgleda zelo obetaven.... ampak v štartu mu bo manjkalo nekaj bistvenega --> aplikacije Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.11.2010 12:14:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
WP7 izgleda zelo obetaven.... ampak v štartu mu bo manjkalo nekaj bistvenega --> aplikacije Smile


Mislim, da mu aplikacije ne bodo toliko manjkale kot to, da jih bo mogoče dobiti z vsepovsod (nepreverjen šrot) ... verjetno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 16.11.2010 12:26:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgleda mamljivo zastavljeno, ampak praksa je ponavadi drugačna. To bo najbž konkurenca iPadu 2, ali pač ?

edit:
Uporabniški vmesnik zanimiv, kaj ko pa deluje dokaj neodzivno.
http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/2103/56.456/


Nazadnje urejal/a narodno Tor 16. Nov 2010 12:26; skupaj popravljeno 1 krat
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani