Jabuk
epl-ljubljana
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.09.2004 08:46:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vceraj sem bil v ljubljani pa sem si zazelel mal pogledat mace, ker si seveda nameravam ubavit kj takega in sem na veliko razocaranje ugotovil, da epl-trgovina ne dela ob sobotah. Mi kdo zna povedat zakaj dela samo med tednom? Torej si ob vikendih nikjer v slo ne mores kupit maca:)

_________________
Govoril sem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.09.2004 12:04:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne samo ob vikendih, tudi med tednom popoldne od 4h naprej ne. Rolling Eyes

Gre za skrbno načrtovano strategijo, po kateri kupec doživi popolno nakupovalno izkušnjo. Pri nakupu Maca vso nestrpno pričakovanje, premagovanje na videz nepremagljivih ovir, zaskrbljenost, dvome itd. doživiš že pred samim nakupom. Potem ga samo še postaviš na mizo in delaš, pri PCjih pa se pustolovščina takrat šele začne.

PS: baje po individualnem dogovoru poskrbijo zate tudi izven delovnega časa, vendar dvomim, da čez vikend.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.09.2004 15:09:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je problem tudi v tem, da Japke v Sloveniji ne gredo tako dobro v prodajo, da bi se izplačalo imet klasično trgovino, kjer so noter razstavljeni prav vsi modeli in dodatna oprema ter bi reč bila odprta vsak dan tam recimo do 19. ure in pa tudi v sobotah. Confused

Večino biznisa pri EPLu verjetno itak poberejo firme, slednjim pa trgovina itak ni imperativ.

Morda bo v prihodnosti bolje. :mac:

Ogo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.09.2004 19:33:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja sam glej. Ce bi pa oni mel to odprt, bi pa precej mimoidocih notr zaslo. Pa bi mogoce prvic v zivljenju vidl mace, pa bi si razsirl obzorje in ce bi jim prijazni in razgledani prodajalec razlozil, kaj je to in zakaj je to tako super, bi si lahko tud precej zvisal stevilo strank. In bi tko tud seb sli precej v prid. Sj vsi veste kolk firbcov luta po ljubljani in gotovo kdo rabi tud nov PC. Pa se s prodajalcevo pomocjo lahko odloci tudi za maca Very Happy

_________________
Govoril sem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.09.2004 21:30:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tam, kjer je epl ne hodi mimo velik ljudi. Men se zdi, da bi bila edina resitev kaksno izvirno oglaševanje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.09.2004 21:33:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prepričuješ prepričane.
Ampak očitno se da tudi tako dovolj dobro živeti, pa ambicij zgleda nimajo tako velikih.
Po svoje jih razumem, še posebej, če pogledaš, kakšen odnos ima sam Apple do kupcev po celem svetu, kaj šele v Sloveniji.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 80
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.09.2004 00:41:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
men je v bistvu čisto vseeno, če oni nimajo tolko profita kot bi ga lahko imeli. Samo če bi mel js firmo in če bi prodajal dober izdelek v katerega bi bil prepričan, bi se drugače vedel ne glede na to kak odnos bi imela matična firma. Pa tukaj ne govorim o nekih visokih moralnih načelih podjetništva, ampak v čistem kšeftu in posledično dinarju. Men se zdi, da imajo applovi izdelki veliko potencialnih kupcev, če bi le oglaševalski aparat malo zalaufal. Folk povečini sploh ne ve, da to kdo v Sloveniji prodaja. Sam sej pravim, njim kul -&rt; men vseeno.

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.09.2004 20:29:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem je, da se vsi obnašajo kot uvozniki in ne prodajalci končenmu kupcu. Zadeva postane očitna že ko stopiš v njihove prostore. Vsi računalniki so obrnejni proti uslužbencem, nikjer ni razstavljenih izdelkov kjer bi si kupec lahko reč sam ogledal. Seveda ti bodo tudi kaj pokazali, če jih prosiš, ampak to je spet odnos, ki ga pričakuješ od uvoznika in je bolj prijazen podjetjem kot potrošnikom. Potem pa seveda še delovni čas... Zadeva je povsem nasprotna filozofiji uradnih Apple Storov, kjer je poudarek na tem, da so vsi izdelki prosto razstavljeni in si morebitni kupec ali pa samo obiskovalec brez obveze kaj pogleda. šele če mu kaj ni jasno vpraša prodajalca ali Mac Genija za "šankom", če ima bolj zapleteno vprašanje. Da ne omenjam tega, da je delovni čas precej daljši od četrte ure popoldan.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.09.2004 21:12:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.09.2004 21:12:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a sem napisal predolg post?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.10.2004 11:15:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;No. 1 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;a sem napisal predolg post?</dd&rt;</dl&rt;
Ja! odgovora se ne vidi Smile

_________________
Govoril sem...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 02.10.2004 21:51:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bom še enkrat odgovoril, po moje na vsak vprašanje posebi, da ne bom predolg... Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani