Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Novi iphone 4 kako ga zagnati?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2009
Prispevkov: 206
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.08.2010 19:05:28
Novi iphone 4 kako ga zagnati?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Prvic imam v roki povsem nov telefon iz trgovine v italiji (vodafone) brez pogodbe. obrezal sem kartico na micro sim ampak sedaj, po tem ko sem v napravo vstavil sim mi na telefonu kaze da je potrebno telefon priklopiti na itunes. Istocasno mi pise da je mozno uporabiti le klice v sili. Pod omrezjem pise no service.

Kaj bi lahko bil problem in kako ukrepati? Iskal sem ze podobno temo vendar je na forumu ni bilo moč najti.

Hvala in lp.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1026
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.08.2010 19:13:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
The absolutely easiest method to do this is to use the iTunes software on your computer and sync your iPhone to this application. First you either use the disk that comes with your iPhone to install iTunes, or you go to the Apple website and download the program. Once you install and set up the program you use the USB cord that comes with your iPhone to connect the phone to your computer. Once you do this your iTunes will read the phone and ask if you want to “sync” them, which means simply that iTunes will be able to make changes to the content of the iPhone. When you go to File in the iTunes task bar their will be an option to “sync iPhone.” You just select this and the program and the phone will share their content. Now if you would like to put movies, music, or applications onto your iPhone you can simply import them into iTunes and then sync your iPhone to the program. When this happens all the software and media that are on you iTunes will be transferred onto your iPhone.

Read more: http://www.brighthub.com/mobile/iphone/articles/5230.aspx#ixzz0xAfnhyVL

iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.08.2010 19:22:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj si si že sam odgovoril na vprašanje...

Če ti na telefonu piše, da ga priklopi na iTunes, ga priklopi na iTunes.

Pri tem pa ne pozabi, da mora imeti računalnik povezavo z internetom.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2009
Prispevkov: 206
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.08.2010 19:49:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Saj si si že sam odgovoril na vprašanje...

Če ti na telefonu piše, da ga priklopi na iTunes, ga priklopi na iTunes.

Pri tem pa ne pozabi, da mora imeti računalnik povezavo z internetom.


Aha sem ga vsposobil, vstopil v iphone main menu ampak sedaj mi v iTunes napise da ga moram registrirati s svojim itunes accountom. Kaj narediti? Registrirati ali ne?

Hvala in lp.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.08.2010 20:08:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Google: moja prva uporaba iphona
Google: How to create itunes account / First steps with my new iphone

ali pa:

www.apple.com
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.08.2010 21:23:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seanb je napisal/a:
mikrohard je napisal/a:
Saj si si že sam odgovoril na vprašanje...

Če ti na telefonu piše, da ga priklopi na iTunes, ga priklopi na iTunes.

Pri tem pa ne pozabi, da mora imeti računalnik povezavo z internetom.


Aha sem ga vsposobil, vstopil v iphone main menu ampak sedaj mi v iTunes napise da ga moram registrirati s svojim itunes accountom. Kaj narediti? Registrirati ali ne?

Hvala in lp.


Čuj, sorry, da sprašujem, toda zakaj si si pol kupit tak telefon, s katerim ne znaš naret osnovne stvari? Kaj bo šele, ko si boš hotel menjat neko svoje zvonenje ali podobne zahtevne stvari?
Poleg tega je vse na googlu, čisto vsa navodila. Sem prepričan da še na youtube najdeš video za take banalne stvari kot je registracija, tako da ne bi smelo biti problema za nekoga ki ima IQ > 30.


Nazadnje urejal/a MIKO Pet 20. Avg 2010 21:45; skupaj popravljeno 1 krat
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.08.2010 21:40:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
misliš za tiste ki imajo IQ > 30? Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.08.2010 21:46:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
misliš za tiste ki imajo IQ > 30? Rolling Eyes


Jap, mas prav, sem popravil.


Ni navedeno

Prispevek: #9   Objavljeno 20.08.2010 21:47:43
Odgovori s citatom
Fantje, tukaj smo da si pomagamo...ne pozabite Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.02.2008
Prispevkov: 264
Kraj: vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.08.2010 17:21:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MIKO je napisal/a:
seanb je napisal/a:
mikrohard je napisal/a:
Saj si si že sam odgovoril na vprašanje...

Če ti na telefonu piše, da ga priklopi na iTunes, ga priklopi na iTunes.

Pri tem pa ne pozabi, da mora imeti računalnik povezavo z internetom.


Aha sem ga vsposobil, vstopil v iphone main menu ampak sedaj mi v iTunes napise da ga moram registrirati s svojim itunes accountom. Kaj narediti? Registrirati ali ne?

Hvala in lp.


Čuj, sorry, da sprašujem, toda zakaj si si pol kupit tak telefon, s katerim ne znaš naret osnovne stvari? Kaj bo šele, ko si boš hotel menjat neko svoje zvonenje ali podobne zahtevne stvari?
Poleg tega je vse na googlu, čisto vsa navodila. Sem prepričan da še na youtube najdeš video za take banalne stvari kot je registracija, tako da ne bi smelo biti problema za nekoga ki ima IQ > 30.



Miko
ali ti vsako stvar ko kupiš takoj obvladaš ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 458
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.08.2010 18:09:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sj ni treba vsega obladat, sam brat je treba znat Very Happy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.08.2010 18:11:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ALT je napisal/a:
sj ni treba vsega obladat, sam brat je treba znat Very Happy
se to ne... Ker je narisano Wink ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 458
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.08.2010 19:33:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hehe..

btw, a se komu na jailbrejkanem iPhone 4 ob bootu prikazejo neki artefakti v zgornjem delu ekrana? prvih 5s je vse temno (razen jabke), potem pa so kot dve crtice zgoraj levo in desno, dolge par mm in razlicnih barv..

ko se boot konca zginejo in jih ni nikjer za opazit, tko da sumim da jailbrejk prispeva te artefaktice?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.08.2010 19:34:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tiste anomalije pri bootu se dogajajo na vseh telefonih, kjer je bil uporabljen jailbrekame.com.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 458
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.08.2010 19:40:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no super, se mi je zdelo da bo to to, ampak nikjer nisem naletel na podobno vprasanje..

tnx mikro
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2009
Prispevkov: 206
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.08.2010 23:53:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak tukaj na temu forumu ste res vsi tako pametni. Kdor ne ve, upraša! Temu je forum namenjen. Če odgovor veš pač odgovoriš, če ne veš enostavno vso stvar prezres. Res tezko ne? Za nekoga s 50+ IQ-jem to nebi smel biti problem.

Ja pač vem, da obstajajo posti v katerih je morda napisano kako in kaj ob nakupu ampak na zalost se mi ne da 14 strani prebirat, da najdem odgovor, ki mi ga lahko nekdo z malo prijaznosti odgovori v 1 minuti. In preden zacnete pametovati s tipko iskanje - v veliko pogledih ne obrodi sadov in to dobro veste.

Nekateri ljudje si pac iPhona ne kupimo zaradi tega ker imamo prevec casa za ga zabijat z jailbrejki in ostalimi neumnosti ampak delamo v poslovnem svetu kjer je cas denar. Zato tudi posezemo po takih forumih kjer bi odgovor lahko nekdo brez problema povedal.

Tako to mislim, da je vec kot dovolj lepo povedano in odgovorjeno na vse vase butaste komentarje.

Tja pa sem se malo vzdrzite ob kaksni stvari in poskusajte spoznat, da če obvladaste iPhone še niste Bruce Almighty.

lp.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 24.08.2010 03:08:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
seanb je napisal/a:
Ampak tukaj na temu forumu ste res vsi tako pametni. Kdor ne ve, upraša! Temu je forum namenjen. Če odgovor veš pač odgovoriš, če ne veš enostavno vso stvar prezres. Res tezko ne? Za nekoga s 50+ IQ-jem to nebi smel biti problem.


Res je forum namenjen vprasanjem... ampak pri tako osnovnem vprasanju ni cudno, da so take reakcije Smile ... In zato tudi verjetno iskanje ni obrodilo sadov... ker je tako nazorno prikazano, kaj je potrebno storiti, da bi skroaj vsakemu moralo biti jasno, kaj je potrebno storiti. Smile Izgleda

Citiram:
Ja pač vem, da obstajajo posti v katerih je morda napisano kako in kaj ob nakupu ampak na zalost se mi ne da 14 strani prebirat, da najdem odgovor, ki mi ga lahko nekdo z malo prijaznosti odgovori v 1 minuti. In preden zacnete pametovati s tipko iskanje - v veliko pogledih ne obrodi sadov in to dobro veste.

Iskanje sicer res ne deluje najbolje... ampak deluje pa... le mogoce si je potrebno vzeti malo vec casa.

Citiram:
Nekateri ljudje si pac iPhona ne kupimo zaradi tega ker imamo prevec casa za ga zabijat z jailbrejki in ostalimi neumnosti ampak delamo v poslovnem svetu kjer je cas denar. Zato tudi posezemo po takih forumih kjer bi odgovor lahko nekdo brez problema povedal.

Ce si clovek ne more vzeti niti toliko casa, da bi se sam potrudil in poiksal tako res osnovno zadevo... potem ponavadi placa za to. Kot si ze sam omenil: "cas je denar" in velja tudi obratno Smile ...

Citiram:
Tako to mislim, da je vec kot dovolj lepo povedano in odgovorjeno na vse vase butaste komentarje.

Tja pa sem se malo vzdrzite ob kaksni stvari in poskusajte spoznat, da če obvladaste iPhone še niste Bruce Almighty.

lp.

Pri "butastem" vprasanju drugega niti ne mores pricakovati, kot butaste odgovore ... zal je tako....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.07.2010
Prispevkov: 62
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 24.08.2010 06:00:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
si že kdaj slišal za tisto stvar, ki jo je potrebno nujno priložiti vsakemu iphonu? tej stvari se reče navodila za uporabo...
za nepismene je notri tudi polno slikic, kako in kaj, tako da jst mislim da ne bi smelo biti problema..

lp, S.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 24.08.2010 06:05:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti "users manual" je bolj tako...sploh ker je napisal, da ga je kupil v Italiji... je prilozen prirocnik v Italijanskem jeziku... in po pravici povedano, meni osebno tisti prirocnik prav nic ne koristi Smile ... Bi pa poiskal s pomopcjo Google-a, ce mi kaj ne bi slo ...

Ampak sedaj "solit pamet" je tako prepozno... Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2009
Prispevkov: 206
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 24.08.2010 07:56:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj sem uprasal in ne kar enostavno sledil navodilo
? Zato ker tukaj na forumu ves cas pomavljate da je pri sledenju navodilom treba biti pozoren saj se lahko telefon update in posledicno zaklene. Zame je bilo to prvic, da sem kupil nov iPhone zato pa so mi nekatere stvari bile precej nejasne.

Glede placevanja pa ne zaupam temle trgovinam ki na zalost nimajo ne referenc ne pooblastil.

Lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani