Jabuk
Napaka na disku iMac
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.08.2010 08:35:39
Napaka na disku iMac
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Disk utility mi javlja sledeče napake:
Incorrect number of thread records
Invalid volume directory count

Skušal sem narediti repair disk z namestitvenim DVDjem (10.6), vendar se "namestitev" sploh ni začela. Pojavi se siv zaslon z jabkom in ne gre nikamor.

Kako lahko še poskušam popraviti disk.
Sicer je res, da se sistem občasno čudno vede (naj omenim le dropzone app, ki včasih sesuje doc), večjih težav zaenkrat ni bilo.

edit:
še slika

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.08.2010 09:33:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OKej. Probaj sledeče najprej. Ob zagonu maca drži tipko 'D', da se ti zažene orodje za testiranje hardware-a. Če ne bo delovalo, vstavi Install disc 1 in ob zagonu drži tipko 'D'.

V primeru, da imaš na voljo kak prazen usb ključ/disk velikosti 10gb lahko le-tega uporabiš za zagon.
Vse kar moraš v tem primeru narediti je, da ko si v OS X poženeš disk utility. Potem pa tam restoraš OS X Install disc na ta ključ/disk (v obe polji povlečeš ustrezen vir (source) ).

Potem pa ko ponovno zaganjaš maca, držiš tipko 'ALT', da se ti prikažejo viri iz katerih lahko bootaš. Izbereš tega iz diska/ključa in potem takoj držiš tipko 'D'. Lahko pa tudi pustiš, da gre normalno do namestitve in tam poženeš disk utility in popraviš disk.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.08.2010 11:55:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čeprav držim ob zagonu tipko D, se mi ne zažene testiranje (tudi s CDjem).
Ker nimam dovolj velikega ključa, diski so pa tko al tko polni, je na voljo še kakšna alternativa?
Bi kak software pomagal pri razrešutvi (poznam sicer Disk Warrior, a je kak free test soft). Demo Drive Genius 2 ni pokazal bad sectorjev (čeprav mislim, da nima veze z omenjenimi težavami ali pač).
Gre za hudo napako, če ne deluje hardware test oz ne zažene Disk utilityja? Poskušal sem preko inštalacije OS X 10.6 izbrati, da ob zagonu ponudi disk utility, pa ni bilo ravno tako nič.
Bi ponovna namestitev OS rešila težave?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.08.2010 12:00:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja če imaš kaki ipod potem lahko tudi njega uporabiš namesto ključa. Druge alternative za boot pa sam ne poznam. Sicer obstaja network boot ampak ne vem kako deluje.

Glede nove namestitve je pa tako...Dokler ne veš kaj je z diskom je nima smisla izvesti razen, da res ni druge rešitve več.

Pa nekaj te ne razumem. Enkrat napišeš, da ne gre maca zagnati s cdjem drugič pa omenjaš novo namestitev. Torej prideš ti z dvdjem do tistega zaslona za namestitev??

Če ja imaš potem itak zgoraj v meniju utilities in tam izbreš disk utility. Potem pa bo šlo tudi izvesti repair disk saj bo os x particija unmountana!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.08.2010 12:15:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če vstavim inštalacijski CD/DVD 10.6, se odpre okno. Tam izberem namesto install utilities in dam restart: v tem primeru ne boot-a z DVDja.
Sicer imam kot startup disk nastavljen HD, kjer je OS. bi moral to spremeniti?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.08.2010 13:09:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No pa smo že dalje. Poglej, ko ti vstaviš Sl 10.6 DVD 1 not in bootaš svojega maca prideš v namestitveno okolje.

Potem pa ne rabiš nič nastaviti disk utility in dati ponovni zagon.

Lepo greš zgoraj v menuju pod Utilities. Izbereš Disk Utilitiy in normaln odelaš kot, da bi ga pognal v OS X okolju.

Še s slikami
http://kb.wisc.edu/helpdesk/page.php?id=3810
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.08.2010 13:27:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Instalacijski DVD prepozna v samem OSu, bootat mi noče (ob zagonu po zvoku stisnem c in stustim, ko vidim jabolko - čakam že kar lep čas in se nič ne zgane). Delam kaj narobe?

Še nekaj me zanima: če dam Install (znotraj OSa) ali lahko kasneje uporabim samo Disk Utility?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.08.2010 14:00:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja lahko daš install znotraj OS X in potem poženeš disk utility. V tem primeru ti on pač avtomatsko nastavi target disk na DVD in potem ne rabiš držati nobene tipke na začetku. Je pa res, da zagon iz dvdja kar traja nekaj časa.

BTW: imaš ti sploh maca ali imaš hackintosh?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.08.2010 14:06:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam iMac 27".
Koliko časa (minut) pa traja ta zagon? Po 15 min sem pač prekinil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 01.09.2010 12:38:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
poskušal sem tudi z naslednjo rešitvijo:namestil sem OS X na zunanji disk in ga določil za bootanje. vendar se po restartu ni zagnal OS z zunanjega diska. Očitno je nekaj narobe z nastavitvami za zagon (z EFI jem če prav razumem). ima kdo kakšno idejo kako bi rešil to težavo?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.08.2008
Prispevkov: 180
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 01.09.2010 13:52:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tude če ob zagonu držiš ALT /(option) tipko ob zagonu s priključenim zunanjim diskom ti ne ponudi boota z drugega diska?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 01.09.2010 19:54:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lahko sicer izberem zunanji disk (tipka alt), vendar se ne zboota (prikazano je samo jabolko). kaj bi bilo lahko narobe? se da kako to zrihtat?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 02.09.2010 20:00:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ddd je napisal/a:
lahko sicer izberem zunanji disk (tipka alt), vendar se ne zboota (prikazano je samo jabolko). kaj bi bilo lahko narobe? se da kako to zrihtat?


Najlazje je, da rebootas imaca in ko zaslisis startup zvok drzi tipko shift (single user mode) ker ti naredi tudi repair diska.

Boot bo daljsi ker bo nekaj dela vmes.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.10.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Modrej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 06.09.2010 18:14:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naredil sem kopijo diska in bootal (držal sem tipko "shift" - nisem vedel, da tako bootaš v sasfe mode). Kasneje mi je uspelo popraviti disk. Hvala vsem za pomoč!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani