Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Kateri zunanji monitor
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 11.12.2010 11:43:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem poskusil tako, da sem imel samo laptop uklopljen v eni vtičnici na zidu, v drugi pa monitor, pa je isto sranje - še zmeraj nekoliko brni................


Nazadnje urejal/a real001 Sob 11. Dec 2010 11:52; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1034
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 11.12.2010 11:47:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@hhsk ja če je še v garanciji, če je moteče nesi nazaj pa reči da te moti pri delu, ker delaš v tišini in naj popravijo ali zamenjajo odločitev je njihova. Drugače malo več spodaj.

Ja kaj naj rečem, zelo važno je da takrat ko ne uporabljaš monitorja ali pa katerokoli drugo opremo jo obvezno istakni oziroma izklopi iz vtičnice ali čisto ugasni fizično, kajti tudi takrat se zadeva greje ker je v njej el. napetost za stand By in v notranjosti naprave se sušijo kondenzatorji, ki so zelo važni za stabilno in dobro dlovanje. MOj predlog ko ne rabiš vse iz štroma ven.!pa bodo zadeve veliko dlje delovale ne pa samo malo čez garancijo.
Tiste slike spodaj so pa pač napake IPS zaslonov in tukaj ni pomoči, veliko bolje se obnesejo zasloniz LED osvetlitvijo tile z neonkami pa se pač nikoli 100% ne izklopijo in vedno malo brlijo in to je efekt od tega..tako pač je nekje pridobiš drugje pa ne.
LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 11.12.2010 12:39:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah v čem je potem fora standby-ja, če moram potem nenehno izklapljati?

Opazil sem tudi, da če monitor malo obračam, potem začne tam, kjer je monitor na elektriko priključen (zadaj na monitorju), "prasketati" elektrika, čeprav sem dobro priključil na monitor....... A je to normalno?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 12.12.2010 14:17:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imel bi eno vprašanje:

glede na to, da sem kupil monitor z IPS matriko (Dell u2311h), bi rad, da bi mi monitor prikazoval karseda realistične barve. Tovarniške nastavitve so še kar v redu, čeprav še zmeraj nezadovoljive. Poskusil sem ga kalibrirati že 5x s "kalibratorjem" v OS X, ampak ponavadi pač dobim nekoliko temnejši kontrast in malo bolj žive barve. Ampak kaj mi to pomaga, če pa ne bom nikoli vedel, če sem dobil realistične barve ali ne. Toda realistične barve so vendar point IPS-a.

Kakšen je najboljši (zastonjski) način, da bi izvedel, če sem dobro skalibriral? Ker v končni fazi se potem skoraj ne splača imeti IPS, če pa bi si lahko s kalibracijo "pokvaril" sliko in bi potem na koncu imel podobne barve itd. kot kakšen TN???

Hvala vnaprej.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 12.12.2010 17:41:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Z Dell monitorji osebno nimam izkušenj, sem pa precej sledil težavam, povezanim z njimi. Sem ga hotel tudi sam kupit, a se me je minilo.

Monitor očitno ni slab, ga je pa malo zapleteno spraviti do tega, da pokaže svoje kvalitete.

Tole si preberi:
http://www.kristan-sp.si/~blaz/index.php?kat=01&ID=139

Upam da ti bo uspelo.
Opisuješ točno tiste stvari, zaradi katerih me je nehal mikati Dell z IPS.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 14.12.2010 21:28:47
Nakup U2410
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spoštovani in spoštovane,

tako slavnosti primeren nagovor ob odločitvi, da je konec obdobja teme, ki ga je neznana napaka, najbrž po starosti pripisana, na starem zaslonu Samsung povzročila sedem dni nazaj. Naročiti sem se namreč nameril Dell UltraSharp U2410, zasllon z odličnimi specifikacijami proti svojemu denarju.

Pa me ravno okoli naročila nekaj zanima. Ker bi zraven zaslona naročil še kablovja, sem se po prvi slutnji odpravil do EnaA spletne strgovine, kjer sem tik pred oddajo naročila ugotovil, da je stanje dobave zaslona zapisano kot "Prihaaj", kar pod njihovim žargonom pomeni, da bo izdelek na voljo in se zanj sprejemajo prednaročila.
Ker bi ga bržkone rabil, me zanima, kje drugje se ga še dobi po zmerni ceni oziroma kje ste ga naročevali vi? V mislih sem imel še FMC Store, standardno izbiro za moje Apple nakupe, pa me je zmotilo to, da z razliko od EnaA na zaslon dajejo le eno leto garancije (pri EnaA pa 3).

Torej, kje naj kupim?

Za čim hitrejše odgovore se zahvaljujem. Bi rad gledal tudi te na večji površini že zelo kmalu, pa še nekaj "velikozaslonskega dela" moram opraviti v prihodnje.

LP,
Luka
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 14.12.2010 23:30:01
Re: Nakup U2410
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BIG_Yack je napisal/a:
Spoštovani in spoštovane,

tako slavnosti primeren nagovor ob odločitvi, da je konec obdobja teme, ki ga je neznana napaka, najbrž po starosti pripisana, na starem zaslonu Samsung povzročila sedem dni nazaj. Naročiti sem se namreč nameril Dell UltraSharp U2410, zasllon z odličnimi specifikacijami proti svojemu denarju.

Pa me ravno okoli naročila nekaj zanima. Ker bi zraven zaslona naročil še kablovja, sem se po prvi slutnji odpravil do EnaA spletne strgovine, kjer sem tik pred oddajo naročila ugotovil, da je stanje dobave zaslona zapisano kot "Prihaaj", kar pod njihovim žargonom pomeni, da bo izdelek na voljo in se zanj sprejemajo prednaročila.
Ker bi ga bržkone rabil, me zanima, kje drugje se ga še dobi po zmerni ceni oziroma kje ste ga naročevali vi? V mislih sem imel še FMC Store, standardno izbiro za moje Apple nakupe, pa me je zmotilo to, da z razliko od EnaA na zaslon dajejo le eno leto garancije (pri EnaA pa 3).

Torej, kje naj kupim?

Za čim hitrejše odgovore se zahvaljujem. Bi rad gledal tudi te na večji površini že zelo kmalu, pa še nekaj "velikozaslonskega dela" moram opraviti v prihodnje.

LP,
Luka


In kje si ti na fmc gledal da ima 12 mesecev garancije.
Saj ima 3 leta.
http://www.fmcstore.si/dell-lcd-monitor-u2410-/dp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 15.12.2010 07:57:48
Re: Nakup U2410
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FMC Store >> http://www.fmcstore.si/dell-lcd-monitor-u2410-/dp



Enaa.com >> http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3269_ASDMU2410_Monitor_DELL_LCD_U2410_+_darilo




http://www.najdi.si/search.jsp?q=Dell+UltraSharp+U2410&hpage=my&offset=0&selfld=0&acnum=10&foxsbar=page&searchProvider=najdisi


484,27 € >> http://www.agt.si/racunalniska-oprema/monitorji/dell-ultrasharp-u2410.html


519,00 € >> http://www.alldea.si/index2.php?id=90&page=odpri

...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 15.12.2010 08:07:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jest legenda... vizualni modul googla haha Wink puščica ftw!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 15.12.2010 08:08:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V sluzbi imam monitor HP ZR24w. Za ~400 EUR se mi zdi, da je bil to best buy.

Na Macbooka je prikljucen preko miniDisplayPort-DisplayPort adapterja, ki sem ga za 4 EUR narocil iz Singapurja.

Stvar dela. Slika kot se sika.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 15.12.2010 12:40:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
V sluzbi imam monitor HP ZR24w. Za ~400 EUR se mi zdi, da je bil to best buy.

Na Macbooka je prikljucen preko miniDisplayPort-DisplayPort adapterja, ki sem ga za 4 EUR narocil iz Singapurja.

Stvar dela. Slika kot se sika.


definitivno best-buy! Wink
24" IPS matrika, displayport, za 400 EUR.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 15.12.2010 14:09:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, zadeva ima tudi druge prikljucke, vendar je DP najbolj prirocen. Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 15.12.2010 21:56:01
Re: Nakup U2410
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem zaslon naročil pri FMC. Kot vedno ustrežljivi, tudi če se je pojavila napaka zavračanja vsake davčne številke pri registraciji računa poslovnega subjekta na njihovi spletni trgovino. Kot pravim, smo ršeili v roku ure.

agerg je napisal/a:
[In kje si ti na fmc gledal da ima 12 mesecev garancije.
Saj ima 3 leta.
http://www.fmcstore.si/dell-lcd-monitor-u2410-/dp


Se opravičujem za vsesplošno zmedo. V zavihkih sem imel odprto ponudbo na EnaA in tudi artikel Mini DisplayPort v HDMI pretvornika na FMC-ju in sem potemtakem ob nepozornosti pogledal napačen rok garancije. Saj pravim, trenutno delam na premajhnem zaslonu Embarassed
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 19.12.2010 13:13:01
Kalibracija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še ena mojih obja ob zaslonu, ki je na mizi stoječ točno drugi dan in je bil danes v zgodnjih jutranjih urah (do dveh) priklopljen na vse pripadajoče prikazovalne naprave. Tako so se kot inputi znašli Mac Pro na DVI-D, MacBook Pro na HDMI in elektronsko povečevalo na VGA.

Zdaj me zanima, kak čim bolj točno nastaviti barve, podobne zaslonu Cinema Display oziroma barvam, ki jih prikazuje MacBook Pro? Ali je bolj smotrna katera druga nastavitev? Seveda sem se že igral s preseti in temi nastavitvami, pa še nisem čisto vešč vsemu.

Hvala za odgovore!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2389
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 19.12.2010 17:25:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj se orientirati po temu: http://www.lagom.nl/lcd-test/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.01.2009
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 09.06.2012 10:58:58
Kateri monitor za obdelavo fotografij?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

ker je že nekaj časa minilo od zadnjega napisanega komentarja na to temo in sem prepričan, da je medtem že kar nekaj novih stvari na voljo, bi vprašal, kateri monitor priporočate za obdelavo fotografij in ostalo vsakdanjo rabo, za okoli 350 evrov, monitor pa bom imel priklopljen na Macbook Proja.

hvala

Lep dan

--
Borut
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 09.06.2012 11:51:33
Re: Kateri monitor za obdelavo fotografij?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za 350€ ne bos dobil monitorja ki je primeren za resno obdelavo fotografij. K monitorju moras nabaviti se nato kalibrator in monitor redno kalibrirati...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 09.06.2012 14:11:07
Re: Kateri monitor za obdelavo fotografij?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Photoshopova pipeta je zastonj. In kar je najboljše - ne laže!

Resno - "resni" monitorji stanejo precej več:

http://www.aris-jabolko.si/si/prodaja/quato/
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 09.06.2012 15:46:40
Re: Kateri zunanji monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa je med tem modelom, ki stane 1048€ in thunderbolt displayom velika razlika? saj imam do konca leta namen nabaviti slednjega.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.01.2009
Prispevkov: 64
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 10.06.2012 11:01:15
Re: Kateri zunanji monitor
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poglej haroker, mene ne zanima kaj ne morem dobit za 350 evrov, ampak kaj lahko. Vem pa, da kakšen monitor se lahko za takšen denar že kupi, zato sprašujem kaj mi svetujete in kaj je po vaših izkušnjah vredu za obdelavo fotografij in ostalo vsakdanjo rabo. Koliko stanejo zares dobri monitorji me tudi ne zanima, ker sem za monitor določil mejo, kolikor sem pripravljen zanj plačati, sem pa prepričan, da za toliko denarja sigurno dobim boljši monitor, kot je tisti polom, ki ga vgrajujejo v danes še aktualno serijo MacBook Pro prenosnikov. Ima kdo izkušnje z monitorji za obdelovanje fotografij v tem cenovnem rangu? To je to Smile

Našel sem dva modela, ki jih nekateri priporočajo, ima kdo mogoče kaj od naštetega in kako se obnese?

http://www.mimovrste.com/artikel/2650002823/monitor-led-24-dell-ultrasharp-u2412m

http://www.akcija.si/monitor-lcd-24-hp-zr24w-p-735.aspx

hvala

--
Borut
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani