Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 54, 55, 56  Naslednja
Nakup SSD diska
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 16.08.2010 09:39:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
€real001: SSD-ji v prvi fazi niso namenjeni muziki in filmom Smile Bodo nekoč, ko bodo zneski na GB primerljivi z današnjimi HDD-ji... Ko zmontiram SSD posnamem filmček before in after, da bo jasno, zakaj odtehta tudi tako drago ceno. BTW: 300€ za Intel G2 160GB je ta trenutek izredno ugodna ponudba. Na mimovrste je 520€ Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2009
Prispevkov: 245
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 16.08.2010 09:58:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No Mimovrste je pač svinjsko draga štecuna. V Avstriji ga dobiš za 390. Tako da primerjaj s to ceno. Sicer pa si se sam tako odločil. Imam občutek ko da nas skušaš prepričat da se nisi nategnil Smile

In ja 300Eur (+poštnina) je dost OK cena. Sam bi ga kupil če bi bil moj posel odvisen od hitrosti diska.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 16.08.2010 10:19:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nop, sam sem se odločil že pred meseci, tako da ne potrebujem nobenega prepričevat... Gre le za to, da če se nas zbere več, dobimo boljše pogoje za popust.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 16.08.2010 18:20:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Začuda od vseh "interesentov" vidim na TRR-ju 2 avansa Smile Za resnost pri naročilu smo se dogovorili za 30€, kar je cca 10%, ostalo založim jaz. Tri če štejem še sebe... V preteklosti sem že naredil napako in v dobri volji založil svoj denar, ko pa je pošiljka prišla, jih je polovico odstopilo s takšnimi in drugačnimi razlogi. Skratka, trije smo, za realizacijo naročila potrebujemo še dva. Cena je 270€/kos in brezplačna poštnina do Slovenije. S prodajalcem sem bil v kontaktu in pravi, da če prejme denar do 15h (nakazal bom prek PayPal-a), še isti dan odpremi. Torej računam na jutri.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 19.08.2010 13:11:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da malo poročam o trenutnem stanju... kot rečeno, sem v torek popoldan realiziral naročilo in preko PayPal-a nakazal denar prodajalcu. V zadnjem hipu so se nam pridružili še trije, tako da nas je sedaj skupaj 9, naročil pa sem jih nato kar 10, saj se vedno še kdo najde naknadno in pravi "joj, jst bi tudi, pa nisem videl, da zbirate naročila" Smile
Ker je šlo za nekoliko višji znesek, sem se pred nakazilom prepričal in poklical PayPal podporo na Irskem ter želel informacijo iz prve roke ali imam v celoti krit znesek, v primeru, da bi šlo kaj narobe (ni se za igrat v današnjih časih Smile)

Prodajalec mi je zvečer poslal tracking številko paketa, vendar paket še ni bil zabeležen v sistemu. Naslednji dan še vedno nič, zato sem ga kontaktiral in ga prosil, če lahko preveri. Odgovoril je, da imajo na Poljskem čuden tracking sistem, ki je v večini primerov neuporaben. Ker tracking številka še danes ni bila vidna, sem za vsak slučaj po e-mailu kontaktiral Poljsko pošto in prejel odgovor v nekaj minutah, da je bila pošiljka res odposlana v torek in potrebuje 4-5 delovnih dni do Slovenije. Priložili pa so še trenutno stanje:

Online tracking še vedno ne prikaže ničesar, vendar pošiljka je na poti. Upam, da niso notri čokolade namesto SSD-jev Smile

S prodajalcem sva izmenjala še nekaj besed, saj sem iz njegove eBay zgodovine videl, da je tudi sam kupoval neke drage RAM-e v Angliji, tako da se mi je dozdevalo, da mora biti nek zagrizen računalničar, ki ima rad hitro mašino Smile
Povprašal sem ga, če tudi sam uporablja ta Intelov SSD ter ali svetuje kakšno nadgradnjo firmware-a. Njegov odgovor:
Citiram:
Ssd's has a firmware 02HA. The latest version is 02HD but Intel do not provide warranty if you want to update youself. Only Intel service. But i did it at home on my ssd's and everything is fine. I'm using the same ssd's (4x) stripped in Raid 0. Incredible speed Smile)


Ker sem opazil, da je umaknil ta velik oglas za 5x SSD (ima le še za 1x SSD za 299€), sem ga povprašal, če je bila to zgolj enkratna ponudba ali bo v prihodnje še kaj dobil in pravi, da jih je imel okoli 20 in jih čez nekaj tednov znova dobi. Zaenkrat ima samo ta Intel-ov SSD, če pa v prihodnosti najde še kaj drugega za dobro ceno, sva dogovorjena, da mi sporoči.

Z malo sreče upam, da je pošiljka jutri pri nas, tako da čez vikend že inštaliramo Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1028
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 19.08.2010 13:21:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 19.08.2010 13:58:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fajn... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 40
Kraj: Cupertino, California
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 20.08.2010 10:01:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo. Mene pa zanima če je še kakšen tak disk na voljo in za kako ceno?

hvala
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 20.08.2010 11:14:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
napisal je da je 9blo resnih, pa jih je naročil 10 ker se vedno najde kakšen ki je "spregledal" ipd.. Če ta disk še ni prodan pa pošlji ZS uporabniku @urosbe. cena pa je 300eurov kot piše v enem izmed postov zgoraj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 20.08.2010 14:05:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgolj v informacijo - deseti disk je žal že rezerviran, saj se je že včeraj našel kandidat in pridružil nakupu. V primeru, da bo novih interesentov več, lahko ponovimo nakup (dokler jih prodajalcu ne zmanjka).

Danes očitno ne bo nič z dostavo, saj pošiljka do Slovenije še ni prišla. V kolikor informacija 4-5 delovnih dni drži, bi moral biti paket tukaj v ponedeljek (4. dan) ali torek (5. dan). No, saj za vikend je sonček napovedan, bomo pa naslednji teden nalagali, ko bo dež Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.02.2009
Prispevkov: 52
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 20.08.2010 14:42:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SSD v obliki ExpressCard.

Hmm. Tudi to bi znala biti zanimiva rešitev. Mnenja? Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 23.08.2010 08:28:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred nekaj minutami me je presenetil poštar z naslednjo pošiljko:











Tracking sistem sicer pravi, da je paket še vedno na Poljskem (zadnji update: 19.8.2010), ampak za to se ne sekiram preveč Smile

Tisti, ki ste me prosili, da vam SSD pošljem po pošti, to storim danes, tako da je jutri v vašem nabiralniku. SSD z embalažo je po občutku težak manj kot 0,5kg, tako da poštnina ne bi smela presegati 2,50€ (priporočeno pismo 250-500g). V kolikor pošljem z odkupnino, se storitev podraži za 1,14€ + 0,96€ provizija za nakaznico/položnico Pošte Slovenije (torej končni strošek za prejemnika 4,6€).
Lahko pa pošljem tudi brez odkupnine (2,50€), vendar v tem primeru pričakujem razliko od avansa do končnega zneska 270€+2,50€ na TRR (ne velja za tiste, ki ste mi že v celoti nakazali znesek).

Ostale, ki bi SSD prevzeli osebno, prosim, da se čimprej dobimo (cca 11-15h bom v Škofji Loki, predvidoma 15h-18h grem čez Kranj na Jesenice in po cca 18h do poznih večernih ur zopet v Škofji Loki). Podobno kot zgoraj - doplačilo do 270€ mi lahko nakažete na TRR ali pa prinesete gotovino ob prevzemu. Pošljite mi ZS z okvirno uro kdaj bi se oglasili, jaz pa odgovorim s telefonsko in točnim naslovom.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1028
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 23.08.2010 08:39:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Opa! Smile Strupeno zgleda tole Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 23.08.2010 13:15:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se ze klonira disk v MBPju na SSD Smile ... Brezplacen program Carbon Copy Cloner zaenkrat dela OK... Kaksen bo pa rezultat, pa bomo videli, ko konca Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 23.08.2010 13:32:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Jest: Pomojem boš eden redkih, ki bo imel identično stanje na starem disku in SSD-ju (ostali po večini nalagamo sistem na novo), tako da bo res zanimivo videti praktične rezultate npr. zagona, shutdown windowsev, kakšna datotečna operacija itd.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 23.08.2010 13:35:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi sedaj dela kot urca... in se mi ne ljubi vsega se enkrat nalagat... pa najprej poiskat sploh, od kod sem kaj instaliral Smile ...

Zagon Windowsov pa bom lahko probal le v virtualcu Smile na Snow Leopardu Smile ...

Nasel se eno free orodje za benchmark (XBench) ... pa bom pred menjavo diska najprej na starem sistemu zalaufal, potem pa se z novim diskom... Sicer je novi manjsi (prej 250GB, sedaj 160GB)... ampak upam, da bo hitrost odtehtala razliko v velikosti Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 23.08.2010 13:37:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ajej, včasih čisto pozabim, da sem na Jabuk.si forumu, kjer Windowsi niso tako zelo pogosti med primarnimi operacijskimi sistemi Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 23.08.2010 13:39:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Windows imam samo namescen virtualno... sem ga pa rabil samo ene parkrat, ko sem narocal slike, ... pa ko sem enkrat nalagal karte na Garmina... Sedaj se mi zdi, da je tudi za Garmina na voljo ze program za posodabljanje kart na Nuviju, ki deluje na OS X ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 219
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 23.08.2010 13:45:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@urosbe: Če ti kaj pomaga. Nazadnje ko sem štartal windowse je trajal točno 23 sekund do "uporabe" Smile mam pa 40GB.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 23.08.2010 15:53:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Del ko šus Smile ...


Test starega Toshibinega diska


in novi Intel SSD


_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani