Jabuk
iPad in Lenovo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.08.2010 09:44:11
iPad in Lenovo
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da bom dobil ošpice.

Namreč, nikakor ne morem vzpostavit adhoc povezave med iPadom in Lenovotom.

Se je že kdo kdaj spoprijel s podobno težavo?

Občutek imam, da so krive Lenovotovi driverji in XPji. Namreč Lenovo ima tendenco, da vse svoje prenosnike obloži s svojim bloatwareom, ki nato IMO prihaja v konflikt z vgrajenimi rešitvami oz. aplikacijami v Xpjih.

Najlažje bi bilo vzpostavit eno zunanjo AP enoto, pa bi bil problem rešen. Ampak skušam pač priti skozi z minimalnimi stroški, kar pomeni to, da uporabim trenutno nerabljeno WiFi kartico v Lenovotu kot "AP" in s tem omogočim priklop iPada na interent (Lenovo je priklopljen na ethernet). Samo ne rata in ne rata. Včeraj mi je sicer uspelo, da je iPad ENKRAT zaznal omrežje Lenovota, ampak mi ni uspelo spravit skozi interneta (napačne nastavitve prehodov), sedaj pa niti tega ne morem več naredit.

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem problemom... Help! Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.08.2010 09:48:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj več kot tole ti ne morem dati: http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/setup/adhoc.mspx

PS: Da ne boš preskočil korak o "internet connection sharing".
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1081
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.08.2010 10:00:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ICS ponavadi dela na istem adapterju kot gre internet naprej. Lažje bo z kakim 3rd party softverom. Ali pa anteno
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.08.2010 10:16:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, sej tole mi je supelo vse naumit. Včeraj, ko mi je uspelo zbudit WiFi, seveda nisem imel ICS pravilno nastavljenega in ni šla naprej internetna povezava (ICS je bil vklopljen na WiFiju).

Sedaj pa ne morem zbudit WiFi kartice. Največji hec je, da mi Lenovo zazna lastno adhoc omrežje, signala (SSIDa) pa zgleda da ne oddaja. Zazna tudi par drugih omrežij, ki se nahajajo v bližini, kar vse skupaj naredi še bolj čudno.

Skratka... Me ima, da bi naredil en format in clean install XPjev. Pa ne morem, ker imam gor inštalirane licenčne aplikacije za službo, plus cel prenosnik je nastavljen tako kot mora bit in ni šans, da mi ga rata nastavit kot je treba. Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.08.2010 11:53:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne. Ne rata pa če se ubiješ.

Ratalo mi je sicer povezat iPada in Lenovota (Intel 5100 AGN WiFi), ampak brez uspeha. Vse ostalo je bilo nastavljeno kot mora bit. Samo ni "povezave".

iPad kaže 100% signal. Lenovo pa kaže, da wireless povezava ni vzpostavljena. Bog si ga vedi. Če mi rata bom probal še z USB WiFi donglom, če pa to ne rata, pa upam da kje staknem kakšen poceni WiFi router. Confused

Kurc je to po domače povedan. Polno enih standardov ampak vsi ene pof*** soliste špilajo. Mad
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani