Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 51, 52, 53, 54, 55  Naslednja
iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1021   Objavljeno 20.09.2016 19:28:32
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi ce ima notarsko overjeno pogodbo... bo treba tozit, ce se kaj zalomi... potem pa je itak vse odvisno od tega, kaksne volje so sodniki in koliko denarja ima kateri od vpletenih za odvetnike... Korist od tega imajo pa le notarji in odvetniki...

Ce se nekomu zdi posel sumljiv, naj se ga izogne... ce je zadeva prepoceni, je velika verjetnost, da nekaj smrdi... Wink ... A kaj, ko nekateri prav silijo v tezave, ko hocejo na vrat na nos nekaj poceni kupit... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1022   Objavljeno 20.09.2016 19:41:23
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Tudi ce ima notarsko overjeno pogodbo... bo treba tozit, ce se kaj zalomi... potem pa je itak vse odvisno od tega, kaksne volje so sodniki in koliko denarja ima kateri od vpletenih za odvetnike... Korist od tega imajo pa le notarji in odvetniki...

Ce se nekomu zdi posel sumljiv, naj se ga izogne... ce je zadeva prepoceni, je velika verjetnost, da nekaj smrdi... Wink ... A kaj, ko nekateri prav silijo v tezave, ko hocejo na vrat na nos nekaj poceni kupit... Wink


Da, z overjeno pogodbo imaš potem uraden dokaz, na podlagi katerega lahko sodišče odloči v tvojo korist in si opravičen do povračila stroškov. Z navadnim kosom papirja pa bo res odvisno od zastopnika in podobno pa še to več ali manj ne. Mah, saj nima veze...odgovor na njegovo vprašanje je, da se najbolj zavaruje z overjeno pogodbo. Teoretično to drži iz razloga, da ima uraden trden dokaz o sklenjenem poslu ob katerem je morebiti bil oškodovan ali se je okoristil. Mah, ne da se mi več Zzzzz
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1023   Objavljeno 20.09.2016 19:48:56
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislis, da ti bo Notar overjal vsebino pogodbe? Notarsko imas samo overjen podpis... da je res tvoj... Ce hoces pa Notarsko sestavljeno pogodbo pa bo to verjetno kostalo kar nekaj evrov... Wink

In na sodiscu ne bos pomoje nic kaj dosti na boljsem... Ce zivis v prepricanju, da na sodiscu lahko najdes pravico, se najprej zbudi in pomencaj oci, da vidis, ce si se res zbudil Wink ...

Zal je tako, da je sodisce kot loterija... lahko imas sreco... lahko je pa nimas... Vedno pa je odvisno tudi od tega, kako dober je odvetnik v lovljenju vejic, zavlacevanju okov in podobno... Wink

Take so moje izkusnje s sodisci... in ce le malo spremljas, kaj se dogaja v realnem svetu, lahko vidis, da nisem osamljen primer... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1024   Objavljeno 20.09.2016 20:04:40
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LOL zaradi enega Iphona bi folk se vlacil po notarjih haha, eni imate mocno drogo doma Smile

Daj zbudite se.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1025   Objavljeno 20.09.2016 20:07:42
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok pustimo sedaj ce je smiselno ali ne....zakaj pa notar? Saj lahko podpis pogodbe overis na upravni enoti za €1 al kolk ze je
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1026   Objavljeno 20.09.2016 20:45:41
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Mislis, da ti bo Notar overjal vsebino pogodbe? Notarsko imas samo overjen podpis... da je res tvoj... Ce hoces pa Notarsko sestavljeno pogodbo pa bo to verjetno kostalo kar nekaj evrov... Wink

In na sodiscu ne bos pomoje nic kaj dosti na boljsem... Ce zivis v prepricanju, da na sodiscu lahko najdes pravico, se najprej zbudi in pomencaj oci, da vidis, ce si se res zbudil Wink ...

Zal je tako, da je sodisce kot loterija... lahko imas sreco... lahko je pa nimas... Vedno pa je odvisno tudi od tega, kako dober je odvetnik v lovljenju vejic, zavlacevanju okov in podobno... Wink

Take so moje izkusnje s sodisci... in ce le malo spremljas, kaj se dogaja v realnem svetu, lahko vidis, da nisem osamljen primer... Wink


Poznam precej prava in tudi primerov, precej hitreje boš "popušil", ko boš kazal navaden list papirja, kot če imaš notarsko overjeno. Še enkrat bi pa povedal, debata izhaja iz vprašanja forumaša, kako naj se pač zavaruje pred potencialnimi nevšečnosti. In ja, zaradi enega iPhona, seveda, ki stane par evrov in ga dobiš v pralnem prašku. Seveda je pa relativno, kaj je komu velika vsota in kaj ne omembe vredno za sklenitev posla črno na belem.

Nikakor pa mi ne more noben trditi, da je sodišče loterija, prvo kar sploh je, se preverijo in zahtevajo listine, potrdila in dokazi, če le teh ni, se bo hitro "udarilo s kladivom" in zadeva zaključila. Tako da splošnih, da ne rečem neargumentiranih trditev mi res ni potrebno polagati v glavo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1027   Objavljeno 20.09.2016 20:51:47
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Frips je napisal/a:
Ok pustimo sedaj ce je smiselno ali ne....zakaj pa notar? Saj lahko podpis pogodbe overis na upravni enoti za €1 al kolk ze je


Še eden, ki želi izpasti pametno....zakaj notar? Ker na upravni enoti velja samo za upravne postopke. Za vse druge postopke, kjer se znajde tudi sodni postopek pa treba notarsko overjanje.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1028   Objavljeno 20.09.2016 21:15:42
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:


Nikakor pa mi ne more noben trditi, da je sodišče loterija, prvo kar sploh je, se preverijo in zahtevajo listine, potrdila in dokazi, če le teh ni, se bo hitro "udarilo s kladivom" in zadeva zaključila. Tako da splošnih, da ne rečem neargumentiranih trditev mi res ni potrebno polagati v glavo.


Ce sodisce ni loterija, kako se lahko nekateri izogibajo odlocitvam sodisca... samo zato, ker njihovi odvetniki ocitno znajo sodisce okoli prinesti... To so recimo take zadeve, ki so v javnosti dokaj odmevne...

Imam pa tudi sam s sodisci zelo slabe izkusnje... saj se pravde zaradi zapuscine v druzini vlecejo ze 10 let... pa se enkrat sodnik odloci tako, drugi sodnik se odloci drugace, spet tretji sodnik spet drugace...

Ampak OK... to ni debata primerna za to temo...

Taksno je pac moje mnenje... in kolikor vem, ni s tem nic narobe... Wink se vedno sem mnenja, da na sodiscu zmaga tisti, ki ima vec denarja in boljsega odvetnika... Wink ... pa ni vazno, kdo je za kaj kriv... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1029   Objavljeno 20.09.2016 21:20:27
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozanimaj se pri odvetniški pisarni Čeferin kako je s prodajo telefonov. Vprašanje če bo Aleksander mel kaj časa zdaj... Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1030   Objavljeno 20.09.2016 23:48:05
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Še eden, ki želi izpasti pametno....zakaj notar? Ker na upravni enoti velja samo za upravne postopke. Za vse druge postopke, kjer se znajde tudi sodni postopek pa treba notarsko overjanje.


Pameten? Sploh ne, samo vprasal sem.

Malo vec bontona ne bo skodilo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.02.2013
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1031   Objavljeno 21.09.2016 09:08:17
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preprost nasvet, ne kupujte rabljene robe. Tukaj velja rek "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1032   Objavljeno 21.09.2016 09:15:45
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nekateri se res bojite svoje sence Confused
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1033   Objavljeno 21.09.2016 09:17:23
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolje s seboj vzet notarja, odvrtnika in sodnika..(9mm) pa bo posel sklenjen najbolj pošteno! Cool Very Happy Very Happy
Mal za hec za tiste, ki se kot pravi zgoraj bojijo svoje sence!!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1034   Objavljeno 15.10.2016 21:57:34
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edit: nevermind, slabo berem...

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1035   Objavljeno 16.10.2016 10:44:51
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce sodisce ni loterija, kako se lahko nekateri izogibajo odlocitvam sodisca... samo zato, ker njihovi odvetniki ocitno znajo sodisce okoli prinesti... To so recimo take zadeve, ki so v javnosti dokaj odmevne...

Imam pa tudi sam s sodisci zelo slabe izkusnje... saj se pravde zaradi zapuscine v druzini vlecejo ze 10 let... pa se enkrat sodnik odloci tako, drugi sodnik se odloci drugace, spet tretji sodnik spet drugace...

Ampak OK... to ni debata primerna za to temo...

Taksno je pac moje mnenje... in kolikor vem, ni s tem nic narobe... Wink se vedno sem mnenja, da na sodiscu zmaga tisti, ki ima vec denarja in boljsega odvetnika... Wink ... pa ni vazno, kdo je za kaj kriv... Smile



Like Like Like

_________________
Lp,Dejc

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1036   Objavljeno 21.12.2016 09:24:43
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko je realna cena za nov iPhone 7+ 256Gb?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1037   Objavljeno 21.12.2016 09:36:36
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Michael je napisal/a:
Jaz tebi prodam telefon, ti cez par dni zeliš nekaj doseci v smislu da telefon ni ok ipd. Povej mi kaj lahko storiš? Nič, boš šol na policijo, boš me tožil? Na policiji ti bo kot vedno dejal, videno kupljeno . Da boš nekoga tožil bos najprej potreboval dobrega jurija in 3 leta čakalne dobe in še povrh dokazilo da sem te jaz namerno zaje..bal in ca sem vedel za napako. Ne poznam še nikogar da bi nekoga tožil al pa dosegel nekaj z prijavo na policiji ker je telo težko dokazljivo.


Točno to se je meni zgodilo. Kupil rabljen 5S preko Bolhe, kateri ni bil v takem stanju kot se ga je opisovalo, niti nima veze. Vidljeno/kupljeno kot nekateri pravite. Ker telefona prodajalec ni želel vzeti nazaj niti se ni oglašal, kaj šele odpisoval na smse je blokiral mojo številko. k Sreči se v tej dobi hitro da najti od določene osebe naslov itd. Takrat se zadeva drugače obrne.

In točno to sem naredil. Se parkiral pred hišo in čakal. Drugi dan sem dobil povrnjen denar. Vse je potekalo brez groženj. Saj smo vsi ljudje in vsi kdaj naredimo napako in iz teh napak se učimo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.04.2015
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1038   Objavljeno 21.12.2016 13:46:30
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo kupci na bolhi ste pa tud kalibri.
Meli bi zastonj , telefon pa nov.
Sem prodajal svojo 6 sem pa obupal.
Moj je bil ko nov vse zapakirano pol pa klici
eden ga prodaja za 100
dam vam 70 in podobna sranja na sms klice maile.
No pa kupiš za 100 pa maš.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1039   Objavljeno 21.12.2016 14:11:55
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako kot se najdejo taksni in drugacni kupci... se najdejo tudi cudni prodajalci... ki se na sporocila ali maile sploh ne javijo... na vprasanja ne odgovarjajo... ali pa pustijo oglas aktiven tudi ce je zadeva ze zdavnaj prodana ... Smile ... Da ne govorimo o tem, da nekateri mislijo, da je iPhone kos zlata, kateremu cena raste in bi ga najraje prodali za vec, kot stane v stacuni Smile ...

Pac ljudje so razlicni ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.04.2015
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1040   Objavljeno 21.12.2016 14:35:22
Re: iNaprave na Bolha.com / ebay - nateg ali dobra kupčija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za previsoko ceno se tako ne proda.
Jaz tud nisem klical enega ko je prodajal 7 za 800 pač pa tistega ko je imel 650.Pa vprašal a je zadnja cena pa to je to..
Jaz sem prodajal 128gb 6 za 290.
Dnevno sem prejel 15sms z smešnimi ponudbami.
Normalno da nisem odpisoval..
Men se smsi ne dopadejo resni kupec poklice.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani