Jabuk
Kako je moj iBook vstal od mrtvih.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.08.2004 22:21:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse se je začelo, ko se je mojemu iBooku zataknilo pri predvajanju filma. Sicer se je nakako napol še odzival vendar tako počasi, da nisem mogel force quitati in sem ga "na trdo" ugasnil. Ko sem ga poskusil ponovno prižgati se preprosto ni odzival kljub večim poskusom (vzel sem tudi baterijo ven ipd.). Nato sem ga odnesel na EPL servis kjer so mi rekli, da je verjetno šla plata in bi jo morali zamenjati. Plata stane 101.000 SIT + DDV + delo serviserja, iBook je namreč star leto in pol ter zato izven garancije. To bi stalo krepko čez 150 000 kolikor približno bi me prišel tak rabljen iBook. Zato se nisem odločil za popravilo, ker pa sem šel na morje sem za ta čas iBook pustil pri EPLju. Ko sem prišel z dopusta sem na eBayu našel in za 170$ kupil rabljeno matično ploščo za iBooka, saj sem jo nameraval sam zamenjati. Danes sem šel torej iskat iBook na EPL, približno 20 dni od dneva, ko se je pokvaril. šele tik pred domom sem v avtu "za foro" poskusil prižgati iBook in ne boste verjeli, prižgal se je. Brez problema, kot, da se nič ne bi zgodilo. Predvidevam, da je moj hard reset povzročil kratek stik pri kondenzatorjih, ko pa so se ti izpraznili je problem izginil. Matična plošča pa je že na poti. Ironično kajneda.

Smeha polna skleda. Very Happy :crazy: Very Happy

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.08.2004 11:54:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam, da mašina spet dela, pa je kul. Cool

In drugače si zadovoljen z iBook-om?

L.p.

Ogo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.08.2004 19:24:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ironicno bi bilo, ce bi ti kupljena maticna padla na gumb za vklop in bi ugotovil, da ibook dela, ravno preden bi ga zacel razstavljat, drugace pa tukaj kake posebne ironije ni, kje le....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.08.2004 21:53:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;cold_L je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Ironicno bi bilo, ce bi ti kupljena maticna padla na gumb za vklop in bi ugotovil, da ibook dela, ravno preden bi ga zacel razstavljat, drugace pa tukaj kake posebne ironije ni, kje le....</dd&rt;</dl&rt;


Ironija bi bila, če bi iBooka vrgel v kanto za smeti, ker ga je dokončno odpisal in bi se ta ob padcu na dno kante prižgal. Very Happy

He, he, to bi bilo pucanja mašine. Laughing


Samo, da mašinca funkcionira, pa je kul. Cool

L.p.

Ogo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.08.2004 14:46:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja ampak sam razstavit ibooka in kaj zamenjat in ga potem tudi sestavit je pomojem hudicevo zajebano Smile Jst sm ga enkrat hotu za finto razstavit, ma ko sm pogledal tist service manual me je hitro minilo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 15.08.2004 23:49:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem na EPLju omenil, da bi ga razstavil so mi rekli, da niti ni tako težko, samo, da so konektorji precej majhni. Če se znajdeš v PC ohišju se boš tudi tukaj, le da moraš paziti ker je pri prenosnikih vse tako majhno. Smile

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.08.2004 19:05:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja pa eno alu folijo mors na novo zalepit, pa dolocene dele s pasto al ne vem cim ze zafilat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.08.2004 23:47:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede alu folije ne bi vedel (sliši se čudno). s pasto pa verjetno misliš termalno pasto pri procesprju. Nič posebnega, le prevodnost toplote precej izboljša.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.08.2004 15:25:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iBook service manual Take Apart&rt; Bottom Shield&rt; tocka 4. (stran 24)
iBook service manual Take Apart&rt; Top Case&rt; tocka 5. (stran 30)
iBook service manual Take Apart&rt; Top Shield&rt; tocka 2. (stran 43)
iBook service manual Take Apart&rt; I/O Bezel&rt; tocka 1. (stran 45)

displaya v tvojem primeru sicer ne bi razstavljal, je pa not baje selotejp na veliko uporabljen, glede na to kar pravi service manual.

Saj ne, da moras to nadomestit, samo pri tolko drobnarijah uporabljat selotejp in razne nalepke..
Ce bi se ti res dalo bi pa jasno vse to naredu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani