Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Podrazitev pri Mobitelu
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 934
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 03.07.2010 20:26:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja dej meri na mobitelu!!! Jaz sem na istih mobilnih aparatih, ista lokacija, mobitel vs simobil in je bil DL večji skoraj za 1Mbit, UL pa 0,2 Mbit večji napram simobilu! Lokacija Vič-center....
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 03.07.2010 20:31:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thaking je napisal/a:
Ja dej meri na mobitelu!!! Jaz sem na istih mobilnih aparatih, ista lokacija, mobitel vs simobil in je bil DL večji skoraj za 1Mbit, UL pa 0,2 Mbit večji napram simobilu! Lokacija Vič-center....


Sem tudi ze enkrat... tokrat res ne... Ampak to niti ni bistvo. Bistvo je to, da taka hitrost NIKAKOR NI PORAZNA, tako, kot je bilo napisano... Smile In se vedno trdim, da je Mobitelovo omrezje boljse... nikakor pa zato Si.mobilovo ni porazno... Vsaj jaz nimam takih izkusenj... sploh v zadnjih parih mesecih se je zadeva bistveno popravila (siritev 3G in nadgradnja na HSUPA)...

Zal ta trenutek ne morem narediti meritev z Mobitelovo SIM, ker nimam HSUPA modema za Mobitelovo SIM (ta, ki ga imam, je zaklenjen na Simobil, drugi, ki ga lahko uproabim, pa vem, da bo rezultat slabsi (vsaj pri uploadu), ker ni HSUPA ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 934
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 03.07.2010 20:38:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Porazno ni, je pa za skoraj polovico počasnejše! Ponekod sta tudi enaka, dovisno od lokacij!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 03.07.2010 21:17:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem naredil sedajle primerjavo z uproabo modema oz. MiFi Huawei E5380





... in so rezultati ta trenutek na lokaciji v okolici Medvod v prid Si.mobilu Smile ...

Mobitel:





Si.mobil:






Tako, da je mocno odvisno od lokacije... in seveda tudi od tega, koliko uproabnikov si ta trenutek deli pasovno sirino na doloceni celici ... Res pa je, da pred pol leta in vec, pri Si.mobilu niti pod razno niso bili taki lepi rezultati... Upam, da se ne pokvarijo Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 04.07.2010 10:54:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene zanima kateri naročniški paket se najbol splača imeti po 1.8.2010? sem trenutno na dzabestu....pa lah tut simobil predlagate, sam če je pokritost dobra! meu bi pa tko saj 1GB prenosa..k prej.

jao čis u qur.cu tale mobitel ratu
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 04.07.2010 11:01:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Džabest še naprej... Pač plačuješ 10€ več.. 19€ je naročnina potem še 6€ za 1GB podatkov..
Lahko greš na simobil ampak imajo tudi tam samo 100MB - orto v nulo..
Pa tudi slej ko prej bodo podražili njihove cene..
Pa še boljša pokritost je na Mobitelu.. Jaz bom ostal tu..
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 04.07.2010 11:04:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi nevem se, kam bi prenesel Mobitelovo stevilko... Nagibam se k T-2 (stevilko bi rad ohranil "zivo"... ne potrebujem pa jo kot primarno) ... Od T-2 zaenkrat nimam nobene SIM kartice... in tako bi vsaj lahko sem in tja kaj potestiral. Za 4€ mesecno je nekaj malega DATA na voljo (50 MB), ki ga sicer lahko koristim le v T-2 omrezju...

Drugace pa imam kot primarno stevilko paket iZame pri Si.mobilu ... >> KLIK, kjer za 24€ dobim 1001 minuto v Si.mobil omrezje, 1001 minuto v stacionarno omrezje, klici v druga mobilna omrezja pa so po 0,10€ ... poleg tega je zraven se 1001 SMS sporocil, MMSi so tudi po 0,10€ ... ter 2GB DATA...

Mesecni racun redkokdaj preseze znesek 30€

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 04.07.2010 11:08:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no to to: iZame sem isku. bomo razmislili, zaenkrat se res nagibam k simobilu. zanima me še, če lahko (pri simobilu) ohranim obstoječo 041 (mobitel) številko..?.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 04.07.2010 11:11:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tušmobil ima dodaten 1gb podatkov za 5 eur. Če le imaš pokritost, kar je pritrdilen odgovor za 90% prebivalstva Slovenije.
Ali pa kar direkt kak paket Tušmobil15, ki že ima to količino prenosa v paketu, poleg zakupljenih pogovorov in SMSov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 04.07.2010 11:19:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ogo je napisal/a:
Tušmobil ima dodaten 1gb podatkov za 5 eur. Če le imaš pokritost, kar je pritrdilen odgovor za 90% prebivalstva Slovenije.
Ali pa kar direkt kak paket Tušmobil15, ki že ima to količino prenosa v paketu, poleg zakupljenih pogovorov in SMSov.


sam tušmobil je dokaj sveža firma.. sm biu na t-2 pa je obup s pokritostjo (nevem kako je sedaj). ka pa vem?

edit: tušmobilvesolje me mika.. Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 04.07.2010 11:33:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst nebom nasprotoval niti spodbijal vasih trditev. To kar sem napisal v prejšnjem postu drzi in se mi je dogajalo cca 1 leto nazaj. Na dveh razlicnih telefonih. Sluzben je bil z mano po celotni sloveniji, izkljucimo samo prekmursko regijo, osebni je bil poa vec ali manj v LJ in tja do Kopra. Moje izkusnje so take in zato nikoli vec ne pogledam k simobilu. Sidebil sem pa pisal zato ker so določeni ljujdje (da n au zdej spet kdo govoru da sm omenjal celotno fermo) ki so zadolzeni za pravilno delovanje storitev totalno nesposobni. Meni kot stranki ni potrebno razlagati tehnikom kaj naj pogledajo in kje naj popravijo zapise da bodo meni deloveli MMSi in da bom lahko normalno uporabljal to storitev. Ce jim nebi povedal oz se obrnil na "znanca" ki je takrat se delal tam, bi pomoje čakal za večno. Sicer pa škisova tržnica 2009 ni dalec. In če si lahko taka družba kot je simobil lahko privošči izpad omrežja sredi ljubljane....nebom sploh več komentiral. Pa naj kdo potrdi oz zanika to DEJSTVO ki je bilo prisotno lansko leto. Letos nevem kako je bilo. Upam da ne isto. Neda se mi iskati po straneh kdo je kaj napisal. Mislim da je en celo rekel da zivim kjer je slaba pokritost. LJ-Dravlje. Sicer pa dejmo pustiti to, ker je itq brezpredmetno. To je moje subjektivno mnenje o operaterju z parimi dejstvi. That`s it!

Sicer pa je res da mobitel spet sam sebi pljuva v skledo in prav sili uporabnike naj gredo drugam. Pomoje ne po lastni volji, vendar....kam gre ta slovenija?

Kar se tiče tuša. Prebral sem zgoraj da lahko data promet opravljaš samo v njihovem omrežju, potem to odpade, definitivno.. zraven seveda spada še T-2 ker ima pokritost res bizarno slabo, saj po shemi sodeč. Sicer pa naj raj optiko delajo, bo več koristi Razz SmileSmile

Jah potem gleda ostajamo na mobitelu. Sicer mi je prav tezko te 4€ dati več, pa še za dodaten prenos podatkov, če bo potrebmo. Kako že pravijo: Kok dnarja , tok muzke Smile


Nazadnje urejal/a Zm3-D3n Ned 04. Jul 2010 13:05; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 04.07.2010 11:50:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kn0F je napisal/a:
Ogo je napisal/a:
Tušmobil ima dodaten 1gb podatkov za 5 eur. Če le imaš pokritost, kar je pritrdilen odgovor za 90% prebivalstva Slovenije.
Ali pa kar direkt kak paket Tušmobil15, ki že ima to količino prenosa v paketu, poleg zakupljenih pogovorov in SMSov.


sam tušmobil je dokaj sveža firma.. sm biu na t-2 pa je obup s pokritostjo (nevem kako je sedaj). ka pa vem?

edit: tušmobilvesolje me mika.. Smile


Vesolje tudi ni slaba izbira, je pa slabih 6 eur dražji, ima pa res precej reči vključenih v paket.

Med Tušmobilom in T2, pa pri mobilni telefoniji sploh ne gre delati primerjave v pokritosti, ker je razlika enormna. T2 je namreč postavil le za eno pest lastnih baznih postaj.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 04.07.2010 11:54:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tušmobil bo postal prava alternativa, ko bodo izpolnili svoje obljube in z UMTS 900 pokrili večino slovenskega prebivalstva. Dokler so pa z UMTS-om pokrita samo večja mesta pa zame žal ne pride v poštev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 04.07.2010 12:54:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na srečo ima novi iPhone 4 UMTS 900. Tušmobil pa že postavljeno opremo za slednje, ki samo čaka še papirje za vklop s strani APEKa. Slednji pa pridejo enkrat do septembra, ker je zmanjkalo lufta za sprenevedanje - direktive EU so naredile svoje in se požvižgajo na interese lokalnih politikov in "nacionalni interes" državnega operaterja. Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 04.07.2010 13:26:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti, ki ne veste, kaj je bolj ugodno: tarife.si in si izračunate. Sicer pa pričakujte podražitev pri simobilu. Mogoče ne med poletjem , zagotovo pa še letos. Mobitelovo omrežje bo z novimi omejitvami na srečo le pridobilo.

Sam ostanem na mobitelu, Džabest + 100MB zakupa, bo najbrž dovolj, ker sem veliko na WLAN-u.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 934
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 04.07.2010 13:57:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sedaj se vsi tolažite s podražitvijo tudi pri simobilu.

:jaguar: :jaguar:
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 118
Kraj: ljutomer
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 05.07.2010 22:48:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz mam Izame pri simobilu in zaenkrat sem zadovoljen.. tak da evo vsaj en pozitiven glas.. Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 10.07.2009
Prispevkov: 8
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 06.07.2010 07:14:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jst sem na Simobilu paket Izame in nobenega problema z omrežjem, če pa se tu pa tam zgodi da me dol vrže prekina al whatever pa tudi ne bom umrl eni ste pa res hiper občutljivi
Simobil je prow super Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani