Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Podrazitev pri Mobitelu
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.07.2010 13:54:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmmm....vsi nestrpno čakamo ja. Pa da nebom smetil z novimi temami.
Glede na to da je mobitel zvišal cene Itak paketa in da je vzel tisto kar najbol rabim, prenos podatkov, me zanima sledece. Na sidebilu sm že bil in vem da majo u kurcu omrežje. Če mine dan brez prijaznega moškega glasa "Oprotiste, zveza je bila prekinjena." je že uspeh. Kako pa je z tušmobilom? T-2 niti ne razmišam. Imam dva znanca ki mi zagotavljata da dela omrežje ok in podobno, samo sta oba iz Lj. Kako je kaj z njihovim omrežjem drugje po sloveniji? Me mika ta Vesolje paket, ker za 1e več dobim vsaj 2x več storitev? Kako je z UMTS in HSPA+ (HSDPA, HSUPA,....) in podobnimi zadevami?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.07.2010 14:24:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zmeden:

Mislim, da realno gledano nimamo kam it, ce hocemo koristit dobro omrezje. Jaz bom prvi mesec probal doplacat 2 eur za skupaj 200mb, ce ne bo dovolj bom naslednji mesec doplacal 4,5 za skupaj 600mb. To mi bo na telefonu dovolj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.07.2010 14:26:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm...kakšna doplačila? A to je kot fiksen znesek pa ti potem v paketu povečajo zakupljene količine, al si to samo zračunal in dodal naročnini kot navaden prenos podatkov? Nevem kok majo, 0.00042 €/kb al kok že?

Edit: Aha sem našel. Samo to je itq spet samo neki promocijsko in omejeno z datumi. Pa pi***a jim m***na kako lahko tok zvišajo cene. A ma spet APEK prste zravn al kaj? Zato ker sidebil zvesto skriva število uporabnikov samo da drži položaj "nekonkurenčnega" ponudnika. Vbistvu bi jim pa mogl že zdavni prepovedat zaklepanje telefonov in končno sprostit trg mobilne telefonije, da bi ble lahko cene lahko konkurenčne in postavljene z strani operaterja in ne neke (da ne rečem kaj) agencije/zavoda/whatewa RS.


Aja, pa še link:

http://www.mobitel.si/Info/novosti-v-ponudbi.aspx


Nazadnje urejal/a Zm3-D3n Sob 03. Jul 2010 14:37; skupaj popravljeno 1 krat
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.07.2010 14:28:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To so doplačila za zakup podatkov (opcija mobilni internet)...
100Mb... 4eur
500Mb... 9eur
1Gb... 12eur

Bo pa veljala enoletna akcija 50% popust na opcije mobilni internet... tako da bodo za obdobje enega leta mesečne naročnine 2, 4.5 in 6eur.


Nazadnje urejal/a mikrohard Sob 03. Jul 2010 15:02; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.07.2010 14:47:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi dam za eno leto 2€ ali vsak mesec 2€? Kakor jaz razumem je mesečno 2€ za obdobje 1 leta, potem pa 4€. Če vzamemo primer dodatnih 100MB.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.07.2010 15:01:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Se pravi dam za eno leto 2€ ali vsak mesec 2€? Kakor jaz razumem je mesečno 2€ za obdobje 1 leta, potem pa 4€. Če vzamemo primer dodatnih 100MB.


Vprasanje kaj bo cez 1 leto. Do takrat bodo morda ponudili kaksne bolj podatkovne pakete.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.07.2010 15:04:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Hm...kakšna doplačila? A to je kot fiksen znesek pa ti potem v paketu povečajo zakupljene količine, al si to samo zračunal in dodal naročnini kot navaden prenos podatkov? Nevem kok majo, 0.00042 €/kb al kok že?

Edit: Aha sem našel. Samo to je itq spet samo neki promocijsko in omejeno z datumi. Pa pi***a jim m***na kako lahko tok zvišajo cene. A ma spet APEK prste zravn al kaj? Zato ker sidebil zvesto skriva število uporabnikov samo da drži položaj "nekonkurenčnega" ponudnika. Vbistvu bi jim pa mogl že zdavni prepovedat zaklepanje telefonov in končno sprostit trg mobilne telefonije, da bi ble lahko cene lahko konkurenčne in postavljene z strani operaterja in ne neke (da ne rečem kaj) agencije/zavoda/whatewa RS.


Aja, pa še link:

http://www.mobitel.si/Info/novosti-v-ponudbi.aspx


APEK in SAZAS 2 glavna neprijatelja vseh iPhone uporabnikov. Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.07.2010 15:39:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je tu kdo debil, si to ti, Zm3-D3n. Zakaj? Ker si Simobilovo omrežje očitno uporabljal 20 let nazaj (beri: dolgo časa nazaj) in takrat je bilo res v k*. Sedaj pa redno nadgrajujejo omrežje in je pokritost tako s GSM kot tudi 3G signalom povsem primerljiva z Mobitelovim omrežjem. Tako, da ne blati neke firme, če ne veš kakšna je situacija.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 03.07.2010 16:03:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je zate dolgo časa nazaj 10 mesecov tudi prav. Simobilovo omrežje sem koristil tako za osebno (samo pol leta in potem mi je prekipelo) kot za poslovno rabo (mučni 2 leti). In če je to omrežje primerljivo z mobitelovim se niti v 1% ne strinjam. Omrežje je šezdaj zanič in moje mnenje se ne spreminja. Dokler se bo prijeten moški glas oglašal da je zveza prekinjena, do takrat bom ostal pri tem. Ko pa se to nebo več dogajalo pa mogoče premislim v nasprotni smeri. Vem kakšno je stanje pri simobilu, tako kar se tiče ponudbe, kot kar se tiče tehničnega stanja samega omrežja pri njih. Govorim iz prve roke. Ne ne da sem slišal od soseda ki ma prjatla ki živi na 1800m nadmorske višine in se pritožuje nad sprejemom. Enostavno si ne morem predstavljati da se na njihovem omrežju v vsakdanjiku dogajajo take reči, kot so se mobitelu 10 let nazaj za novo leto. Ko so vsi klicali in smse pošiljali naenkrat. Sramota je za simobil da se voziš po LJ obvoznici in te 4x vmes vn vrže. HALO? Da ne govorim po drugih koncih slovenije kjer je pomoje stanje še slabše. Se kdo še spomni škisove tržnice leta 2009 v Tivoliju ( baje je to že daleč nazaj zate). Vsi sidebilovi uporabniki so bili brez omrežja, vključno z mano. In šele pri spodnji šiški je zaćelo nekako delovati... Ahahaha, pa taka kvaliteta. Da ne omenjam da ko sem prenašal k njim številko in ko je bila že prenešena in sem uporabljal njihove "storitve" mi znanec pošlje MMS in dobim obvestilo z mobitela da me čaka na planetu. Kličem na sidebil in mi povejo da je to napaka na Mobitelu. WTF? Po enem tednu niso uspeli urediti ničesar, nakar sem se poslužil "veze" znotraj družbe in so to uredili v 10 minutah. Ok pa sem že mislil da bo vse ok, pa se je napaka še 3x ponovila v 3 mesecih. Da ne omenjam še 20 ostalih stvari ki jih nikoli niso uspeli porihtati. Uglavnem, škoda zgublat besed. Moja izkušnja z njimi je slabša kot z NMT omrežjem v deževnem gozdu. Sicer pa moj name v tej temi ni pluvanje ampak poizvedovanje o kakovosti tušmobil omrežja, katerega še nisem testiral. Tako da se ne vmešavaj. Če si zadovoljen simobilov uporabnik, bodi, jaz te ne prepričujem v nič drugega. Enostavno pri njih ne vzamem več nič. Tudi brošure ne.

Se pravi. Kdo lahko deli kakšno izkušnjo več z uporabo tuš omrežja?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.06.2008
Prispevkov: 143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.07.2010 17:01:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Zmeden: ja, to kar ti govoriš se je dogajalo 10 let nazaj. Ne klobasaj! Še nikoli se mi ni zgodilo da bi mi na obvoznici 4x prekinilo zvezo. Res je, da je omrežje slabše kot mobitelovo, ampak to je za pričakovati. Mobitel veliko več sredstev usmerja v nadgradnjo omrežja (širitev), medtem ko pri simobilu tega ne delajo. Politika je drugačna. Simobil je pod okriljem tuje firme in jim tujci operirajo z denarjem.

Da pa tako potenciraš težave je pa res otročje. Smile

Kar se tiče tuša, oni uporabljajo mobitelovo opremo. Imajo nekaj svojega in počasi gradijo, vendar večina je trenutno mobitel.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2008
Prispevkov: 584
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.07.2010 17:23:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem na simobilu in mi še nikoli ni signala zmanjkalo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.06.2010
Prispevkov: 197
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.07.2010 17:27:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MacBookFan je napisal/a:
jaz sem na simobilu in mi še nikoli ni signala zmanjkalo


Enako.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.07.2010 17:55:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Hm...kakšna doplačila? A to je kot fiksen znesek pa ti potem v paketu povečajo zakupljene količine, al si to samo zračunal in dodal naročnini kot navaden prenos podatkov? Nevem kok majo, 0.00042 €/kb al kok že?

Edit: Aha sem našel. Samo to je itq spet samo neki promocijsko in omejeno z datumi. Pa pi***a jim m***na kako lahko tok zvišajo cene. A ma spet APEK prste zravn al kaj? Zato ker sidebil zvesto skriva število uporabnikov samo da drži položaj "nekonkurenčnega" ponudnika. Vbistvu bi jim pa mogl že zdavni prepovedat zaklepanje telefonov in končno sprostit trg mobilne telefonije, da bi ble lahko cene lahko konkurenčne in postavljene z strani operaterja in ne neke (da ne rečem kaj) agencije/zavoda/whatewa RS.


Aja, pa še link:

http://www.mobitel.si/Info/novosti-v-ponudbi.aspx


Ta operater, ki ga blatis, deluje precej bolje kot Tusmobil... T-2 pa je problematicen, ker ima zelo slabo pokritost z lastnim omrezjem... v Mobitelovem omrezju pa delujejo samo govorne storitve (torej ne dela DATA)...

Ce si probal pred parimi leti, se ni treba tako slabsalno imenovati operaterja... Ti tudi verjetno ne bi bil vesel, ce bi ti kdo rekel, da si debil ... ali se motim?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.07.2010 18:00:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Dokler se bo prijeten moški glas oglašal da je zveza prekinjena,


Hmmm... ce se prav spomnim, se pri Si.mobilu oglasa zenski glas... Sicer tega obvestila se nisem slisal... tako da ne morem trditi... ocitno pa zivis nekje, kjer je pokritost slaba...

Podatkovna hitrost pri meni doma (okolica Medvod) pred dvemi dnevi, ko sem bil zaradi izpada elektrike prisiljen uporabiti Simobilov Mobilni internet...



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.07.2010 18:07:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:


Hmmm... ce se prav spomnim, se pri Si.mobilu oglasa zenski glas... Sicer tega obvestila se nisem slisal... tako da ne morem trditi... ocitno pa zivis nekje, kjer je pokritost slaba...


Sem sedajle probal in izklopil svojo stevilko, in ce poklicem se res oglasi moski glas ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.07.2010 19:43:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zakaj je vedno treba zaiti s teme? Tale tema mislim da je o iPhone-u 4, imamo drugo temo v kateri je govora o podražitvi mobitelovih storitev in o tem katere opcije bi bile lahko konkurenčne (staremu) džabestu. Tako, da prosim Confused
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.07.2010 19:56:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
zakaj je vedno treba zaiti s teme? Tale tema mislim da je o iPhone-u 4, imamo drugo temo v kateri je govora o podražitvi mobitelovih storitev in o tem katere opcije bi bile lahko konkurenčne (staremu) džabestu. Tako, da prosim Confused


Ker se teme sicer lahko razdruzi, ne da pa se prilimati ze obstojeci temi, sem sporocila, ki so se prevec oddaljila od provtne teme, dal v tole novo temo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2010
Prispevkov: 934
Kraj: apple
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.07.2010 20:09:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zm3-D3n je napisal/a:
Če je zate dolgo časa nazaj 10 mesecov tudi prav. Simobilovo omrežje sem koristil tako za osebno (samo pol leta in potem mi je prekipelo) kot za poslovno rabo (mučni 2 leti). In če je to omrežje primerljivo z mobitelovim se niti v 1% ne strinjam. Omrežje je šezdaj zanič in moje mnenje se ne spreminja. Dokler se bo prijeten moški glas oglašal da je zveza prekinjena, do takrat bom ostal pri tem. Ko pa se to nebo več dogajalo pa mogoče premislim v nasprotni smeri. Vem kakšno je stanje pri simobilu, tako kar se tiče ponudbe, kot kar se tiče tehničnega stanja samega omrežja pri njih. Govorim iz prve roke. Ne ne da sem slišal od soseda ki ma prjatla ki živi na 1800m nadmorske višine in se pritožuje nad sprejemom. Enostavno si ne morem predstavljati da se na njihovem omrežju v vsakdanjiku dogajajo take reči, kot so se mobitelu 10 let nazaj za novo leto. Ko so vsi klicali in smse pošiljali naenkrat. Sramota je za simobil da se voziš po LJ obvoznici in te 4x vmes vn vrže. HALO? Da ne govorim po drugih koncih slovenije kjer je pomoje stanje še slabše. Se kdo še spomni škisove tržnice leta 2009 v Tivoliju ( baje je to že daleč nazaj zate). Vsi sidebilovi uporabniki so bili brez omrežja, vključno z mano. In šele pri spodnji šiški je zaćelo nekako delovati... Ahahaha, pa taka kvaliteta. Da ne omenjam da ko sem prenašal k njim številko in ko je bila že prenešena in sem uporabljal njihove "storitve" mi znanec pošlje MMS in dobim obvestilo z mobitela da me čaka na planetu. Kličem na sidebil in mi povejo da je to napaka na Mobitelu. WTF? Po enem tednu niso uspeli urediti ničesar, nakar sem se poslužil "veze" znotraj družbe in so to uredili v 10 minutah. Ok pa sem že mislil da bo vse ok, pa se je napaka še 3x ponovila v 3 mesecih. Da ne omenjam še 20 ostalih stvari ki jih nikoli niso uspeli porihtati. Uglavnem, škoda zgublat besed. Moja izkušnja z njimi je slabša kot z NMT omrežjem v deževnem gozdu. Sicer pa moj name v tej temi ni pluvanje ampak poizvedovanje o kakovosti tušmobil omrežja, katerega še nisem testiral. Tako da se ne vmešavaj. Če si zadovoljen simobilov uporabnik, bodi, jaz te ne prepričujem v nič drugega. Enostavno pri njih ne vzamem več nič. Tudi brošure ne.

Se pravi. Kdo lahko deli kakšno izkušnjo več z uporabo tuš omrežja?


Se podpišem pod tole! Pa trenutno uporabljam si.mobil!!

Hitrosti 3G so sredi LJ porazne, kaj šele kje drugje!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.07.2010 20:14:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
sussi je napisal/a:
zakaj je vedno treba zaiti s teme? Tale tema mislim da je o iPhone-u 4, imamo drugo temo v kateri je govora o podražitvi mobitelovih storitev in o tem katere opcije bi bile lahko konkurenčne (staremu) džabestu. Tako, da prosim Confused


Ker se teme sicer lahko razdruzi, ne da pa se prilimati ze obstojeci temi, sem sporocila, ki so se prevec oddaljila od provtne teme, dal v tole novo temo ...

dobro si tole naredil Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 03.07.2010 20:24:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thaking je napisal/a:


Se podpišem pod tole! Pa trenutno uporabljam si.mobil!!

Hitrosti 3G so sredi LJ porazne, kaj šele kje drugje!


Sredi Ljubljane nisem imel nikoli nekih problemov... Sem pa predvcerajsnjih doma meril in je rezultat takle (sem ga ze objavil prej)...



Meni se to ne zdi, da je hitrost porazna... sploh ne zato, ker je izven Ljubljane (okolica Medvod) ... Se je pa treba zavedati, da hitrosti pri Mobilnem internetu nihajo... odvisno od tega, koliko je "guzve" na celici, na kateri si trenutno prijavljen...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani