Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Nakup iPhone, odklep, kasnejša uporaba
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.02.2010 09:10:08
Nakup iPhone, odklep, kasnejša uporaba
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

vem, da je okrog tega preteklo že mnogo črnila oziroma bilo pretipkanih mnogo vrstic, pa vseeno. Pred nakupom bi se rad posvetoval z vami, ki ste mi do zdaj vedno najbolje znali svetovati pri nakupih. Še enkrat hvala Smile

V glavnem, kupujem iPhone 3Gs, sprva druge možnosti kot italijanski telefon (tovarniško odklenjen) ni bilo. Zdaj pa me je premamila cena hrvaškega iPhona. Seveda bi pazil pri komu bi ga kupil, na bolhi sem našel uporabnika, ki menda pomaga pri uporabi tudi kasneje, če je treba.

Spet sem predolg, zanima me le to:
je razlika pri uporabi italijanskega in hrvaškega iPhonea velika? Se pozna, da je telefon odklenjen?

Ceno na stran, zanima me le uporaba. Odklep znam naredit, vem, da ne smem updateat prvi dan ko je to možno:) in vem, kaj me čaka v nasprotnem primeru.

Kje se torej lahko zatakne, če sploh?

LP, Llamma
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.02.2010 09:23:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav!
Problemi so čedalje večji.. Pri 2G in 3G jih še ni pri 3GS pa že nastajajo.
Recimo če je 4 in 5 števila iPhona 3GS večja od 42 ga boš moral ob vsakem restartu priklopit na računalnik ali pa če ti zmanjka baterije in zagnati program blackra1n. Če imaš narejenega prej to ne bo potrebno.
Če ima software gor že tovarniško 3.1.3 si z njem nič ne moraš pomagati ker ga ne boš mogel odkleniti niti downgrejdati na 3.1.2.
Plus tega lahko imaš težave z gps, push notifications ti ne bodo delovale ki so "srce" msn, facebooka in podobnih.
Mogoče boš imel probleme z metanjem signala ven in podobno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.02.2010 09:23:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odklepa ne mores narediti, ce ni mozen.

Neke razlike v uporabi tovarnisko odklenjenega in zaklenjenega iPhona ni, s to pomembno razliko, da se pri odklenjenem telefonu ni treba prav *NIKOLI* zezat z odklepom ob izidu novega verzija iPhone OS-a.

+ ce imas denar za telefon iz Hrvaske, lahko varcujes se kak teden/mesec vec in si kupis italijanskega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.02.2010 09:53:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi komentar me je prepričal. Denar bom drug teden že imel, mislil sem le malo prišparati pa se več kot očitno ne izplača Smile

Torej, italijanski 3gs je več kot očitno boljši, vsaj za bolj zahtevnega uporabnika.

Hvala, vedel sem, da se prišel vprašat na pravo mesto Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.02.2010 10:04:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
llamma je napisal/a:
Prvi komentar me je prepričal. Denar bom drug teden že imel, mislil sem le malo prišparati pa se več kot očitno ne izplača Smile

Torej, italijanski 3gs je več kot očitno boljši, vsaj za bolj zahtevnega uporabnika.

Hvala, vedel sem, da se prišel vprašat na pravo mesto Smile

Seveda se strinjam Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.02.2010 11:36:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nas veseli Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.02.2010 13:07:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še mojih pet minut: DEFINITVNO tista razlika v evrih ni vredna toliko, kot je vredna dolgoročna uporabniška izkušnja z nezaklenjenim Iphonom!! Plus tega, ko ga boš prodajal, bodo italijanskega "razgrabili", hrvaškega boš pa pač prodajal pod ceno, tako, kot ga zdaj kupuješ.. Vmes pa boš imel s hrvaškim tisoč in en potencialen zaplet.. Za razliko evrov, ki jo itak dobiš nazaj pri eventuelni prodaji telefona.. Verjemi, hrvaška zadeva: NO GO...

Pa še malo za šalo: preračunaj razliko med telefonoma v pivo, pa boš ugotovil, da bi za razliko med hrvatom in italjanom bil samo ENKRAT pošteno pijan.. Ko bi se streznil, ti pa ostane hrvaški Iphone in močan GLAVOBOL... Very Happy Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.09.2009
Prispevkov: 99
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.02.2010 13:10:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomazpog je napisal/a:
Še mojih pet minut: DEFINITVNO tista razlika v evrih ni vredna toliko, kot je vredna dolgoročna uporabniška izkušnja z nezaklenjenim Iphonom!! Plus tega, ko ga boš prodajal, bodo italijanskega "razgrabili", hrvaškega boš pa pač prodajal pod ceno, tako, kot ga zdaj kupuješ.. Vmes pa boš imel s hrvaškim tisoč in en potencialen zaplet.. Za razliko evrov, ki jo itak dobiš nazaj pri eventuelni prodaji telefona.. Verjemi, hrvaška zadeva: NO GO...

Pa še malo za šalo: preračunaj razliko med telefonoma v pivo, pa boš ugotovil, da bi za razliko med hrvatom in italjanom bil samo ENKRAT pošteno pijan.. Ko bi se streznil, ti pa ostane hrvaški Iphone in močan GLAVOBOL... Very Happy Very Happy

Pošteno si me nasmejal. Zanima me pa še to. A je pri 3g-ju tudi taka razlika? Da more biti obvezno odklenjen?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.02.2010 14:30:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem imel 3G-ja cca 4 mesece, preden sem si omislil 3GS-32Gb.. JA; JE RAZLIKA, telefon je presneto bolj odziven! Dokler uporabljaš 3G, tega niti ne opaziš tako zelo.. Ko pa preklopiš na 3GS, opaziš razliko in to zelo.. Vsekakor je takole: če imaš Iphone prvič, boš nad 3G-jem navdušen.. Ampak kmalu te bodo srbeli prsti po 3GS-ju, verjemi.. Če pa sprašuješ po zaklenjeni in nezaklenjeni varianti, ti pa povem sledeče: POBA, ne kupuj hrvata nikakor, se na dolgi rok ne izplača, verjemi.. Zakaj?? Preberi moj prejšnji post.. Velja za 3G in za 3GS.. PREVERJENO!!

evo zdaj je pa že mojih sedem minut, tako da bom nehal, hehe
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.02.2010 16:39:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@tomazpog

odlično povedano, po 3gsju me res srbi, imel sem 2g, nekaj časa testiral službeni 3g. Drug teden pogledam za neko ugodno varianto tu med malimi oglasi, mogoče na bolhi, če bo kakšen malo, res malo rabljen, drugače pa tista klasična 620 EUR. Bom pa na kruhu in vodi kot ob nakupu mbp-ja lani Smile

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 292
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.02.2010 17:26:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No če ste ze vsi povedali svoje mnenje bom pa tud jaz Smile Sam imam 3GS 32gb white hrvaškega ze par mesecev in moram povedat da sem zelo zadovoljen.Prvo sem imel namen kupit italjanskega,kr sem pač pred tem imel 3g iz italije.Za 3GS sem dal 2400kun,in mi ni zal.Cena italjanskega je pribl 600€ oz še več.Sam bi tudi rad mel italjanskega,ampak noben me ne bo prepričal da je vreden 1x več ko ta moj ! NIKOLI! Kličem normalno,signal mam normalen,wlan deluje odlično,facebook,msn ,vse deluje kot treba ,nikoli nisem imel nobenih težav ali kaj podobnega.Res da ga ne bom mogel nadgraditi takoj ko boste ga lahko ostali,vendar za ta denar se splača počakati Smile Dobim dva hrvaska za enega italjanskega.Pa brez zamere fantje,vem da je drugace italjanski bolsi Smile lp


Nazadnje urejal/a rossekdj Tor 09. Feb 2010 17:45; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.05.2009
Prispevkov: 133
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.02.2010 17:43:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
končno nekdo pametno razmišlja. tudi jaz sem imel 3G hrvaškega in sedaj 3Gs. v samem štartu sem imel veliko vprašanj in tudi s pomočjo tega foruma, sem počasi vse dojel in od takrat ni šans da kupim italijanskega za dvojno ceno, zato da ga lahko nadgradim isti trenutek ko pride nov software. Confused
in zdej boste rekli, pa težava s tem, pa z onim..zato kar jst rabim iphone nikoli nobenih težav!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.02.2010 17:49:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako se govori FANTJE gremo naprej..
LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 207
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.02.2010 08:30:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, jaz sem svojega ravnokar naročil, iz Italije seveda Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.02.2010 09:35:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kok ste smešni ne vem zakaj naročate iphone ko pa itak pridejo poleti ven novi modeli še z več funkcijami mogoče za isti dnar ali pa kej manj.Do junija je še 4 meseceve bolj bi blo počakat na nove modele in ko bodo v italiji brž po njih in si jack.To je moje mišljenje,kajti tudi sam si želim iphona ampak sem se reku, da bom počakut do poletja ko pridejo novi brezveze kupovat zdej. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.02.2010 09:55:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
timko je napisal/a:
kok ste smešni ne vem zakaj naročate iphone ko pa itak pridejo poleti ven novi modeli še z več funkcijami mogoče za isti dnar ali pa kej manj.Do junija je še 4 meseceve bolj bi blo počakat na nove modele in ko bodo v italiji brž po njih in si jack.To je moje mišljenje,kajti tudi sam si želim iphona ampak sem se reku, da bom počakut do poletja ko pridejo novi brezveze kupovat zdej. Smile


Če bi vsi tako razmišljali, bi se napredek ustavil.... "saj bo tako ali tako prišlo ven nekaj novega...".
Če bi vsi tako razmišljali, ko je ven prišel 3GS, jih ne bi prodali nič in ne bi bilo keša za razvoj novega .... in se krog ustavi.

In druga stvar: kdo je tvoj vir? Poglej kaj vse ni bilo okoli iPad-a ... ena fotka ali roumor se ne ujema z dejanskim iPad-om (in to od MacWorlda, MacRoumorja, Apple Insiderja...).
Kaj pa če pride "le" nov OS, ki bo omogočal še dodatne stvari, ki so sedaj "zaklenjene"... telefon je že tako dober, ne vem, kaj bi mu strojno še dodal... prednjo kamero, zakaj?! (tu pa apeliram na tiste, ki jih tako srbi in mika in zagovarjajo Hrvaške iPhone .... če pride nov OS, kaj boste potem? Vedno težje je "hackat" OS!).

Torej; če želiš stvar in imaš možnost jo kupiš. Čakanje na nove zadeve ne pripelje nikamor. Ko kupiš zadnjo, novo zadevo... se že pripravlja še novejša itd, itd...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.02.2010 15:29:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Timko, nč bat.. Do konc poletja bom tud jaz počakal, da pride ven novi Iphone. Ampak do takrat bom pa veselo uporabljal svojega zdajšnjega 3GS-ja.. Ti pa seveda lahko tudi čakaš s kako nokio ali pa motorolo, če želiš....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2010
Prispevkov: 356
Kraj: Vnanje Gorice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.02.2010 15:49:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
timko je napisal/a:
kok ste smešni ne vem zakaj naročate iphone ko pa itak pridejo poleti ven novi modeli še z več funkcijami mogoče za isti dnar ali pa kej manj.Do junija je še 4 meseceve bolj bi blo počakat na nove modele in ko bodo v italiji brž po njih in si jack.To je moje mišljenje,kajti tudi sam si želim iphona ampak sem se reku, da bom počakut do poletja ko pridejo novi brezveze kupovat zdej. Smile


Junija ga bo zelo težko dobiti, še septembra se bo treba potrudit. Do septembra je pa pol leta, to pa že je kar za čakat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.11.2008
Prispevkov: 204
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.02.2010 16:16:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajFoun je napisal/a:
končno nekdo pametno razmišlja. tudi jaz sem imel 3G hrvaškega in sedaj 3Gs. v samem štartu sem imel veliko vprašanj in tudi s pomočjo tega foruma, sem počasi vse dojel in od takrat ni šans da kupim italijanskega za dvojno ceno, zato da ga lahko nadgradim isti trenutek ko pride nov software. Confused
in zdej boste rekli, pa težava s tem, pa z onim..zato kar jst rabim iphone nikoli nobenih težav!


Točno tko. Čist vse dela tako, kot mora na hrvaškem in ne dam nit 50e več za italjanskega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.02.2010 17:20:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
greš pa prvi dan ko pride ven pa ga imaš, pa če je treba pa čakaš lahko pred štacuno že ob 6.00 Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani