Jabuk
iTunes in urejanje po albumih
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.01.2010
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.01.2010 18:57:45
iTunes in urejanje po albumih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še mal pa se mi bo strgal. V folderju kjer imam pesmi, sem lepo posortiral vse v svoje mapce z imeni albumov, uredil znotraj pesmi.... sedaj ko dodam v knjižnico iTunes pa mi kdaj lepo doda folder kot album kdaj pa mi kar podvoji ali potroji mape.

Recimo imam mapo The Cranberries - Bury The Hatchet, ko to mapo skušam dodat mi iTunes prikaže kot da sem dodal 3 albume in razmeče nekaj pesmi tja nekaj sem in nekaj vmes.

Zanima me ali obstaja način da bi iTunes prepričal da gre za en album in naj ga tako prikaže? Ker potem mi je zoprno če imam coverflow in albume podvojene v iTunes in posledično na iPodu, s tem imam potem tudi pesmi razmetane. Neutral
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2008
Prispevkov: 664
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.01.2010 19:06:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preden daš v iTunes, moraš uredit še ID3 tag-e pesmi. Izvajalec, album, leto itd. Če samo sortiraš po mapcah ti iTunsi vse razmečejo, če niso ID3 tagi urejeni. Pogooglaj za kakšen editor.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 333
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.01.2010 19:15:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce si mislis urediti itunes, tako kot je treba, ti priporocam TuneUp aplikacijo. Super zadeva!

LP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.11.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.01.2010 19:48:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kasali je napisal/a:
Ce si mislis urediti itunes, tako kot je treba, ti priporocam TuneUp aplikacijo. Super zadeva!

LP


TuneUp je OK...vDrugače pa drag&drrop v iTune, potem pa ozbačiš vse (klljub temu, da ti razmeče v tri albume), desni klik-get info...potem pa vpišeš podatke in iTunes lepo naredi,kar si mu ukazal...pa še artwork lahko z neta dol rukneš in ga tudi drag&drop v okence za artwork.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.01.2010
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.01.2010 19:54:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super! Sem pogruntal. Vsem komadom iz enega albuma moram dodelit enake informacije in se skrči v en album. Hvala z nasvete. Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.01.2010
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.01.2010 19:15:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem pa pogruntal še nečesa. Zakaj mi iTunes določenih albumov noče dodat? Imam mapo, kliknem :cmd: in "O" izberem mapo in kliknem da naj jih doda, namesto da bi dodal album pa se ne zgodi nič. Vse pesmi so v .mp3 formatu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.04.2010 16:22:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede razmetanosti komadov je meni pomagalo da sem označil vse pesmi iz istega albuma, nato pa desni klik->get info in potem na koncu imena komadov in albuma pritisneš presledek daš vredu. Nato pa stvar ponoviš samo da tokrat presledke pobrišeš.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.09.2009
Prispevkov: 165
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.09.2011 09:31:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apfel Juice je napisal/a:
Super! Sem pogruntal. Vsem komadom iz enega albuma moram dodelit enake informacije in se skrči v en album. Hvala z nasvete. Wink


Do zdej sem tako urejal in je vse delalo kot se šika. Sem pa dodal en soundtrack in mi sortirar vsak komad posebi, čeprav sem vse skupaj označil in jih preimenoval pod isti album. Komadi so še zmeraj posebi, kot single. Ko pogledam na iPod/iPhone in dam komad, je samo eden in ne cel album. Prvič je blo tako. A ve kdo, kje je problem?

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.07.2011
Prispevkov: 329
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.09.2011 13:14:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ročno jih obdelaj, označi vse desna tipka, get info in odstrani naslov albuma nato zadevo potrdi. Nato še enkrat enako sam da sedaj dodaš nazaj naslov albuma in bo vse skupaj tko kokr mora bit. Pa pri enmu sm opazil da sta dva izvajalca- če hočeš tud tega imet skupaj boš mogu pri tem komadu še izvajalca popravit, tako da bo samo eden - tisti ki je pri ostalih in bo kul vsa skupaj Very Happy

_________________
Lp Simon
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.09.2011 13:39:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri izvajalcu albuma daj da je Various artists pa je. Bo ti dalo nato skupaj. Imena albuma pa to ne rabis nic spreminjati.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.09.2009
Prispevkov: 165
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.09.2011 14:19:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@ siMac probu in me še zmeraj posebi razvrsti, kot single in da ni skupen album.

Noben album se še ni tako upiral, pri urejanju. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.10.2007
Prispevkov: 185
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 17.09.2011 12:11:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsak komad > Get info > zavihek Info > daš kljukico v okenček Part of a compilation.

_________________
20" iMac, iPod Classic, iPhone SE, iPad (6. gen), MacBook Air Retina
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani