Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Macbook Pro - težave!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #121   Objavljeno 10.06.2020 14:18:25
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zunanji disk pa bootaš MacOS & Windows prek USBja al thunderbolta oziroma kere kol opcije že maš... če daš kakega SSDja tiste mejhne razlike sploh neboš upazil če neboš v neke extreme šu

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #122   Objavljeno 10.06.2020 15:12:11
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Zunanji disk pa bootaš MacOS & Windows prek USBja al thunderbolta oziroma kere kol opcije že maš... če daš kakega SSDja tiste mejhne razlike sploh neboš upazil če neboš v neke extreme šu


So SSD-ji v macih kar precej hitrejši kar lahko vtakneš v neko zunanje ohišje. Recimo tastar mac pro ima notranji disk 1,4GB/s hitrosti, medtem ko zunanju nekje 450MB/s.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #123   Objavljeno 10.06.2020 16:51:20
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
So SSD-ji v macih kar precej hitrejši kar lahko vtakneš v neko zunanje ohišje. Recimo tastar mac pro ima notranji disk 1,4GB/s hitrosti, medtem ko zunanju nekje 450MB/s.


Nevem kaj hoces s tem povedat ? .. da 450MB/s ni dovolj ? .. sigurno ni kupu 12 inch macbooka za neko pro uporabo kjer mu bo hard disk na polno rabu 1GB +++....

Sam sm meu več ko 1 leto win 10 na zunanjem ssd prek usb 3.0 (po novem USB 3.2 Gen 1 aka 5Gb) ... .. res nevidm v kake extreme bi on mogu jit z temu macbookom...

No lahko da ima wifi kartico na pci- express oziroma kero verzijo ima .. tko da verjetno se bi tud prek tega dal disk povezat.. itak bo komp stacionarc =)

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #124   Objavljeno 10.06.2020 20:52:33
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Nevem kaj hoces s tem povedat ? .. da 450MB/s ni dovolj ? .. sigurno ni kupu 12 inch macbooka za neko pro uporabo kjer mu bo hard disk na polno rabu 1GB +++....

Sam sm meu več ko 1 leto win 10 na zunanjem ssd prek usb 3.0 (po novem USB 3.2 Gen 1 aka 5Gb) ... .. res nevidm v kake extreme bi on mogu jit z temu macbookom...

No lahko da ima wifi kartico na pci- express oziroma kero verzijo ima .. tko da verjetno se bi tud prek tega dal disk povezat.. itak bo komp stacionarc =)


Teh 450MB/s na zunanjem disku je peak performance, kar pomeni da povprečju dobim nekje 250MB/s, kar je nekako 1x hitreje kot navadn disk s ploščami, medtem ko notranji disk skoraj vedno dela s polno hitrostjo, če je le dovolj prostora gor, šele potem se upočasni. Sem imel intštalirano beta mojave na zunanjem in je delal precej počasnej v primerjavi z notranjim diskom.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #125   Objavljeno 10.06.2020 21:25:40
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Thunderbolt 3 (40Gbit/s) ohišje s pravim nvme diskom lahko doseže enake hitrosti kot notranji SSD. USB 3.1 (10Gbit/s) je pa omejeno na približno 1GB/s read/write.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #126   Objavljeno 10.06.2020 23:36:39
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Teh 450MB/s na zunanjem disku je peak performance, kar pomeni da povprečju dobim nekje 250MB/s, kar je nekako 1x hitreje kot navadn disk s ploščami, medtem ko notranji disk skoraj vedno dela s polno hitrostjo, če je le dovolj prostora gor, šele potem se upočasni. Sem imel intštalirano beta mojave na zunanjem in je delal precej počasnej v primerjavi z notranjim diskom.


In kaj zdej hoces povedat da ker dela preko internega diska hitreje , se preko zunanjega ne splača in naj vrže MacBooka v smeti ....
Moj komentar je bil namenjen temu kako lahko še na drugi način uporablja MacBooka in ne kake bodo performance itd...

12inch macbooka itak ne kups zato da ga boš uporablu za iste stvari kd da bi kupu MAC PROja...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #127   Objavljeno 11.06.2020 19:50:16
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
In kaj zdej hoces povedat da ker dela preko internega diska hitreje , se preko zunanjega ne splača in naj vrže MacBooka v smeti ....
Moj komentar je bil namenjen temu kako lahko še na drugi način uporablja MacBooka in ne kake bodo performance itd...

12inch macbooka itak ne kups zato da ga boš uporablu za iste stvari kd da bi kupu MAC PROja...


Jah očitno je vseen če se ti sistem nalaga 5 min ali ne, pa tud kolk hitr in odziven je celoten sistem potem... Confused

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #128   Objavljeno 11.06.2020 20:11:16
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Jah očitno je vseen če se ti sistem nalaga 5 min ali ne, pa tud kolk hitr in odziven je celoten sistem potem... Confused


ti nisi resn ! sistem nalaga 5 min ? mam star OSX pa star WIN10 z vsemi podatki,programi via USB3.0 tko da dobr vem česa je zmozn USB 5Gbps..

Vrjamem pa da pr teb vsaka milisekunda šteje pr loadingu zato raje zadevo vržeš v smeti.. zdruzga nevem kva rečt..

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #129   Objavljeno 11.06.2020 21:04:02
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
ti nisi resn ! sistem nalaga 5 min ? mam star OSX pa star WIN10 z vsemi podatki,programi via USB3.0 tko da dobr vem česa je zmozn USB 5Gbps..

Vrjamem pa da pr teb vsaka milisekunda šteje pr loadingu zato raje zadevo vržeš v smeti.. zdruzga nevem kva rečt..


Ni sam nalaganje, je tud ostala odzivnost sistema. Ko sem fural beto na zunanjem disku je računalnik delal malo hitreje, kot če bi imel 7200 disk. In SSD niti ni tako slab, Crucialov, sam pač zavajajo na podatkih na embalaži...

Sem imel pa enkrat prenosnik z 5400, se mi je 10 min prižigal in 15min ugašal. Imeti sistem in glavne appe na počasnem disku je disaster za računalnik, pa imaš lahko notri še tak hud procesor, ti disk vse skup vleče nazaj.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #130   Objavljeno 11.06.2020 21:57:28
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Ko sem fural beto na zunanjem disku je računalnik delal malo hitreje, kot če bi imel 7200 disk. In SSD niti ni tako slab, Crucialov, sam pač zavajajo na podatkih na embalaži...

A je moj MacOS 10 let nazaj prek virtualke/vmwara bil bolj odziven ? Very Happy Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=D3XXW1yDzBY

Odzivnost je bla taka da je blo marskije razvit znotraj vmwara ...
Nevidm kaj bi 10 let kasnej rabu na 12inch macbooku. Verjetno za browsanje po net itd ne rabis turbo na turbo odzivnost kjer gledas na vsako sekundico =)....

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.06.2020
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #131   Objavljeno 22.06.2020 13:54:54
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

pred kakim mesecem sem kupil Macbook pro 2020. Po 13 dneh uporabe se je pokvaril, na zaslonu se ni več prikazalo nič ne glede na vse, edino kar se je še odzival je bilo to, da je oddal zvok ko si ga priklopil na napajanje. Na servisu so mi računalnik menjali za novega. Po 10 dneh uporabe je tudi ta drugi naredil popolnoma isto. Na servisu je rekel, da je (zopet) šel logic board. In računalnik mi bodo spet menjali za novega.

Se komu sanja kaj bi lahko šlo narobe? Računalnik imam na stojalu, v najslabšem primeru pa na leseni mizi (nikakor pa ne recimo na postelji kjer ne bi bilo pretoka zraka). Tudi programske opreme v obeh primerih nisem naložil kakšne nove preden bi "umrlo" (kot so kot možen razlog navedli na servisu), v obeh primerih sem računalnik že kakšen teden uporabljal brez novih programov (ampak kakšen program pa uniči logic board?). Ali pa imam samo veliko mero smole?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #132   Objavljeno 22.06.2020 14:07:21
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidg123 je napisal/a:
Pozdravljeni,

pred kakim mesecem sem kupil Macbook pro 2020. Po 13 dneh uporabe se je pokvaril, na zaslonu se ni več prikazalo nič ne glede na vse, edino kar se je še odzival je bilo to, da je oddal zvok ko si ga priklopil na napajanje. Na servisu so mi računalnik menjali za novega. Po 10 dneh uporabe je tudi ta drugi naredil popolnoma isto. Na servisu je rekel, da je (zopet) šel logic board. In računalnik mi bodo spet menjali za novega.

Se komu sanja kaj bi lahko šlo narobe? Računalnik imam na stojalu, v najslabšem primeru pa na leseni mizi (nikakor pa ne recimo na postelji kjer ne bi bilo pretoka zraka). Tudi programske opreme v obeh primerih nisem naložil kakšne nove preden bi "umrlo" (kot so kot možen razlog navedli na servisu), v obeh primerih sem računalnik že kakšen teden uporabljal brez novih programov (ampak kakšen program pa uniči logic board?). Ali pa imam samo veliko mero smole?


Prva ideja, ki mi pade na pamet je - kaj je bilo skupno obema? Napajanje - je morda z njim kaj narobe? Mogoče kakšna periferija, USB hub ipd? Imaš pod mizo anteno za komunikacijo z Alfa Centauri? Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.06.2020
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #133   Objavljeno 22.06.2020 14:27:37
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, napajanje je bilo pač pri obeh normalno z priloženega polnilca. Uporabljal sem usb adapter kupljen z računalnikom (tako da ugibam da je to požegnano za uporabo?), bilo je priklopljeno na eksterni zaslon in tipkovnico večino časa. Tudi omenjeno anteno pa sem že zamenjal za 2 litra cockte ker ni bilo zanimivih sogovorcev Smile

Bi morda bilo vredno poskusit dobit nek fan-speed utility pa dat ventilator na višje obrate? Čeprav kolikor berem naj bi težave s pregrevanjem imel samo novi air, ne pa tudi pro.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #134   Objavljeno 22.06.2020 15:03:25
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
težko verjamem, da je okvaro povzročil program. Pro modeli imajo ventilator povezan na procesor, zato naj ne bi imeli (toliko) težav s pregrevanjem, za razliko od air 2020 modela. Za kater Pro model gre?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.06.2020
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #135   Objavljeno 22.06.2020 15:14:35
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gre za čisto osnovni 2020 model macbook pro 13".
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1425
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #136   Objavljeno 22.06.2020 15:18:28
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
Pro modeli imajo ventilator povezan na procesor, zato naj ne bi imeli (toliko) težav s pregrevanjem, za razliko od air 2020 modela.


k sm v prvo vidu nism mogu vrjet kva se gre Apple ..
https://www.youtube.com/watch?v=iiCBYAP_Sgg&t=46 Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #137   Objavljeno 22.06.2020 15:36:04
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidg123: osnovni 13” pro model je enak kot 2019 s tem da ima novo magic keyboard, zato mi je čudno, da ima takšne osnovne okvare.

thxslo: katastrofa ja kaj so naredili z air modelom, je veliko videov na youtubu na to temo in ker bom v kratkem kupil Macbooka, zaradi tega ne bom izbral air modela, ampak osnovni 13” pro, sploh zato ker bom tudi jaz imel večino časa priklopljen zunanji monitor. Očitno pa je smislelno dokupiti podaljšano garancijo do 3 leta.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.06.2020
Prispevkov: 5
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #138   Objavljeno 22.06.2020 15:43:58
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk5 je napisal/a:
davidg123: osnovni 13” pro model je enak kot 2019 s tem da ima novo magic keyboard, zato mi je čudno, da ima takšne osnovne okvare.

thxslo: katastrofa ja kaj so naredili z air modelom, je veliko videov na youtubu na to temo in ker bom v kratkem kupil Macbooka, zaradi tega ne bom izbral air modela, ampak osnovni 13” pro, sploh zato ker bom tudi jaz imel večino časa priklopljen zunanji monitor. Očitno pa je smislelno dokupiti podaljšano garancijo do 3 leta.


Ja, zato je tudi meni čudno ker sem gledal reviewe že za 2019 pa nisem naletel na kaj takega, potem pa sem čakal na 2020 zavoljo tipkovnice. Upam da gre v tretje res rado.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #139   Objavljeno 22.06.2020 21:19:34
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidg123 je napisal/a:
Gre za čisto osnovni 2020 model macbook pro 13".


Intel Power tool je kar o.k. za nadzor temp. CPU.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #140   Objavljeno 22.06.2020 21:20:32
Re: Macbook Pro - težave!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
davidg123 je napisal/a:
Ne vem, napajanje je bilo pač pri obeh normalno z priloženega polnilca. Uporabljal sem usb adapter kupljen z računalnikom (tako da ugibam da je to požegnano za uporabo?), bilo je priklopljeno na eksterni zaslon in tipkovnico večino časa. Tudi omenjeno anteno pa sem že zamenjal za 2 litra cockte ker ni bilo zanimivih sogovorcev Smile

Bi morda bilo vredno poskusit dobit nek fan-speed utility pa dat ventilator na višje obrate? Čeprav kolikor berem naj bi težave s pregrevanjem imel samo novi air, ne pa tudi pro.


SMC fan control je prvi non-apple SW ki ga instaliram takoj po frišni instalaciji OSa. Smile
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani