Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Zunanji disk
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 18.11.2009
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.01.2010 18:34:41
Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo

Imam disk WD 500GB katerega uporabljam za OS windows.Potem sem nabavil MacBook Pro in nanj priklopil zunanji disk. Zatem sem poiskal navodila -http://mojapple.net/Vodiči/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/7/Kako-omogociti-native-pisanje-na-NTFS-diske-Leopard-Snow.aspx ...in mi je tudi to uspelo.Zadeva je funkcionirala (lahko sem shranjeval,brisal,itd).Kakšen dan pozneje sem ta zunanji disk odklopil, ga odnesel k prijatelju in ga priklopil na prijateljev računalnik kateri je imel nameščen windows visto.Zadeva je delovala.Dan zatem sem disk zopet priklopil na Mac-a ,Mac je zunanji disk prepoznal vendar nisem mogel nanj shranjevati ali zbrisati datotek.Ker imam na Mac-u nameščen tudi OS windows,sem preveril,če je z zunanjim diskom vse v redu.In pokazalo se je da je z njim vse ok.Potem sem zopet preklopil na Leoparda (Mac OS X 10.6.2) in sem ponovno skušal omogočiti nativ pisanje na NTFS disk katerega sem že pred tem uporabil iz navodil, ki so priložena k temu besedilu.Vendar neuspešno.Zdaj jih še mountati ne morem.Napiše mi -The disk “Zunanji Disk” could not be mounted.Try running First Aid on the disk and then retry mounting." -Pri first aid imam "show details" odkljukan vendar imam polje prazno tako da opcije pri izbiri nisem imel nobene.Pri resetu računalnika mi tudi ne zazna zunanjega diska, pri "disk utility" se ga pa vidi vendar kot sem rekel,se ga pa ne da mountati. Ali je kdo izmed vas že naletel na podoben problem? Če je potem bi prosil,da mi kdo od vas pomaga.Bom zelo vesel. Mimogrede, srečno 2010 vsem Applovcem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.01.2010 18:52:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
verjetno v win nisi pravilno odstranil diska. še enkrat ga mountej na win mašini in varno odstrani pa bi moral delovati tudi na macu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.02.2008
Prispevkov: 89
Kraj: Murska Sobota
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.01.2010 00:26:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni tud ne gre. Sem probo na windows mašini tak kot si napisal pa nič.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 21.11.2009
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.01.2010 15:17:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No končno se je nekdo drug tudi srečal s težavo mac vs. WD diski. Sam imam dva zunanja (500Gb in 1 TB) zaradi poklica ki ga imam. Neverjetno pogosto pa se mi dogaja da ali enega ali drugega diska enostavno ni več kot zunanjega diska in ga ne prepozna. Zazna v disk utiliti da je nekaj priklopljeno ampak nič pa kaj, zakaj in kako hudiča naj ga zaženem da bo za to kar je namenjen.

Na servisu lepo rečejo da naj probam formatirat in da je tudi možnost v formatu. btw je na diskih skupaj dober TB in na enem samem 700GB. Formatiranje??? ne, zato sem nabavil imaca in macbook proja, vendar seveda pesmica očitno ni tako lepa...

Čez čas se disk enostavno zopet pojavi na namizju in vse normalno.

Za podatek: 1TB disk je formatiran na apple format, starejši 500GB pa na FAT32, iMac 24' star 10mesecev in macbook pro star dober mesec.

Če ima kdo kakršnokoli idejo, naj mi prosim sporoči, ker bi z veseljem našel kakšno spodbudno misel, saj sem punci za božič kupil tudi iPoda shuffla in naslednji dan so prenehale delat komande za glasnost na slušalkah!!! NEVERJETNO!

PROSIM za kakršnokoli idejo.

in Hvala

Srečno 2010.

Lp Simon R.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.01.2010 15:20:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res ne vem kaj delate vi z vasimi napravami. Imam 4x 500giga WD disk priklopljen na mac-a MBP in SL sistemu. Deluje vse brez tezav. Je pa res, da je formatiran le na mac format. Tezav v 6letih z diski se nisem imel.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2008
Prispevkov: 726
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.01.2010 16:37:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam ima par tamalih (160GB WD Passportov, pa ni bilo še ene težave). Pol je pa tu še 1TB WD, ki je priklopljen na TC in dela OK, razen da se ob kopiranju velikih fajlov enostavno obesi in ni več dosegljiv. Ga je treba prižgat, ugasnit, pa spet dela. Ampak ker ga imam bolj za arhiv, dela, sploh pa ne vem, ali je kriv WD ali TC. Če pa hočem kaj večjega na računalnik skopiram, pa enostavno USB not porinem, pa je. Tečno je edino ko od zunaj dostopam, ker pač ni kilometrkih USBjev Very Happy

Aja, je pa na mac formatiran disk
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.12.2009
Prispevkov: 45
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.01.2010 22:52:09
WD prenosni disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj namestiti iz njihove uradne strani

- WD Macintosh +TURBO Drivers

http://support.wdc.com/product/download.asp?lang=en

Jaz sem tako rešil problem na iMac-u
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.03.2011
Prispevkov: 69
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.01.2012 21:16:50
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Link od dabulla ne deluje več, meni pa ne deluje zunanji disk in si ne znam nastavitev naštimati. Do sedaj je vedno ko sem ga dala v maca ga zaznalo, nisem pa mogla dodajati, brisati, menjati map. Sedaj pa ko sem ga vstavila, mi ga zazna mi pa v napi ne pokaže ničesar, čeprav mi v informacijah piše, da je neki prostora zasedenega. Pomoč prosim!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.01.2012 21:21:15
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja ker si ga mela/ga imaš v NTFS datotečnem sistemu, ta je namenjen Windowsem. tko da če hočeš pisat na tak sistem rabiš macfuse + Tuxera NTFS
http://code.google.com/p/macfuse/
http://www.tuxera.com/products/tuxera-ntfs-for-mac/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.03.2011
Prispevkov: 69
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.01.2012 22:03:39
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oboje sem potegnala dol pa mi še vedno ne deluje, pa še tole drugo je samo demo verzija za 15 dni :S kaka ideja kje bi še lahk mela "kakšno kljukico premalo označeno"? :SSmile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.01.2012 22:40:47
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
probi priklopit disk v windows okolju. če bo ista težava, je vrjetno problem z diskom, torej če nimaš pomembnih podatkov shranjenih, gaše 1x formatiraj na NTFS v windows okolju.
kej druzga mi ne pade na pamet.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2010
Prispevkov: 454
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.01.2012 15:40:45
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej zanima me kaj mi predlagate za zunanji disk z povezavo z imac.. torej doma imam sata 1tb disk (še od windowsa..) sedaj pa me zanima ali je možno to kako uporabiti z povezavo firewire ali thunderbolt? mogoče kakšno ohišje ker usb 2.0 ni kaj preveč hiter..

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.12.2011
Prispevkov: 232
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 22.01.2012 15:51:24
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja si si ze sam odgovoril. Na ebaju poisci kaksno ohisje. V sloveniji bi te to prevec kostalo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2010
Prispevkov: 454
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.01.2012 16:12:45
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bom probal kaj pogledati.. zanima me pa še nekaj, ali mora bit zunanji disk formatiran za mac os? ali je lahko ntfs (od windowsev) pa da bi glih tako vredu delal? Ker sem vse dokumente, filme, ter muske prekopiral na disk od prejšnega računalnika pa me zanima če bo to ok delovalo ko bom priklopil ali moram prvo formatirat za mac os potem pa prekopirati podatke?

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.12.2011
Prispevkov: 232
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 22.01.2012 16:27:28
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da bos lahko bral ter pisal na ntsf disk, bos potreboval program tuxera ntfs, pa mislim da je se en podoben program. Ce bos potreboval disk za oba sistema, potem formatiraj na ExFAT, pa ti bo lepo funkcioniralo brez tezav.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2010
Prispevkov: 454
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 22.01.2012 17:05:24
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
noCord4me je napisal/a:
Da bos lahko bral ter pisal na ntsf disk, bos potreboval program tuxera ntfs, pa mislim da je se en podoben program. Ce bos potreboval disk za oba sistema, potem formatiraj na ExFAT, pa ti bo lepo funkcioniralo brez tezav.


Hvala bom poskusil. Disk bom potreboval izključno za mac.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.01.2012 17:12:55
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NTFS-3G z MacFuse. ZASTONJ.
zakaj vsi predlagate prvo drago rešitev? Isti razvoj je, ista programska oprema, s tem da ima Tuxera še nekaj komercjalnih rešitev.
mi je vse lepo delovalo z NTFS-3G ves čas.

Ampak če ne boš več uporabljal windowsov oziroma če imaš EN windows računalnik ti toplo predlagam HFS+ in na windows računalnik MacDrive program, ker dela mnogo bolje kot obratno.

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2239
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 27.01.2012 13:10:28
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mam en problem in sicer mam zunanji disk formatiran v NTFS format, ker drugače mi ga tv ne prepozna. Problem je pa v tem, da NTFS podpira sam do 4gb velke fajle in z maca na disk ne morm kopirat večjih fajlou, na win. računalniko pa lahko komot kopiram gor, tud 18gb gre, razen direkt s torrenta ne morm vlečt na disk večje od 4gb fajle.

A obstaja kkšn program za maca, ki bi to omogoču na macu? Oz. kkšna druga rešitev? FAT formata mi pa TV ne prepozna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 27.01.2012 13:13:02
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno FAT je tisti, ki ima to omejitev in ne NTFS. Verjetno si zamešal..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 27.01.2012 13:14:32
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NTFS format ima omejitev 16TB velike dateteke, kakšne 4gb... Rolling Eyes
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani