Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
OS X 10.4 Tiger
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.06.2004 12:58:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pravite na našo novo muco v družini OS X? Sprva, ko sem bral tekstovni prenos s keynota sem bil nekoliko razočaran (malo tudi, ker ni bilo iMacov). Bolj in bolj, ko pregledujem novosti v Tigru bolj sem navdušen nad njim. Za Spotlight že vem, da ga bom uporabljal kot nor, prav tako Automater. Velik vtis so name tudi naredili bombončki narejeni s tehnologijo Core Image. Tisti valovi pri odpiranju widgetov na Dashboardu, urejanje videa v realnem času kot je bilo predstavljeno na WWDC, neverjetno. To sicer, kot mnoge druge stvari, ni bilo omenjeno na WWDCju toda tudi požarni zid je bil izpopolnjen in omogoča Stealth Mode, logging ipd. Razočaran sem le, da niso prevzeli ene od pametnih stvari, ki jih Windowsi že imajo. Centraliziran seznam nameščenih programov, s katerega lahko programe tudi odstranjujete. Večino programov se da prav lepo odstraniti z drag&drop v smeti, toda nekateri programi še vedno pustijo svoje knjižice in plugine v drugih folderjih.

Torej, zanimajo me vaša mnenja, komentarji, predlogi na nov OS. :love: :mac:

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.06.2004 17:50:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da, tudi sam (sčasoma) postajam vedno bolj navdušen nad novostmi, ki so bile predstavljene na WWDCju. Navdušila sta me predvsem Spotlight in Automator.

Seveda se glavne sline cedijo na račun novih zaslonov. Laughing

Kar se pa seznama tiče. Glede na to, da je Tiger očitno šele na stopnji domače mačke in ne mrcine iz divjine, bi kakšen e-mail morda dosegel, da bi se naredil tudi takšen seznam. Wink Ok, 100 e-mailov.

Pa še nekaj me zanima. Čisto banalna zadeva. Ko sem gledal slike GUIja, sem opazil, da je orodna vrstica (na vrhu namizja) pri kotih zaobljena. WTF? Meni izpade izjemno moteče. Ker nisem prej nikoli bil pozoren na to, me zanima, če je tudi pri sedanjih Mac OS Xih tako.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.06.2004 17:54:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede zaobljenih kotov. Tole sem mislil: http://images.apple.com/macosx/tiger/images/searchtop_20040628.jpg (zgornji desni kot)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.06.2004 18:49:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da, že sedaj je vrstica zaobljena kot so tudi vsa okna programov. Le pri novem dizajnu se to morda nekoliko bolj opazi. Do sedaj tega nisem niti dodobra opazil in me ni motilo.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.06.2004 20:41:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo sele zdele sm tole opazu Smile pr mojmu pb-ju zgleda kot da bi bil zaslon tko zaoblen in to ne zgleda grdo

lp Avi
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.06.2004 22:12:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čudno... No, saj sem rekel, banalna zadeva. Moj bodoči PowerBook zaradi tega ne bo nič slabši. Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 29.06.2004 23:38:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je pa prisotno ze od prvega MacOSa! Deluje bolj prijetno, ker slika nima ostrih robov - believe it or not, verjetno je to ena izmed stvari zaradi katerih mac enostavno "feels better".

Glede WWDC keynota... ma super. Smile Edin problem je ker ce hocem vse to uporabljat morm kupit iSight, novga maca ki bo podpiral Core Image, pa ki ne bo mlel 100 let ko bo iskalo skoz indeks vseh mojih miljon datotek. Smile
Sem pa precej navdusen nad Core Image in Automator-jem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 29.06.2004 23:56:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo vam še več screenshotov. Vedno bolj se mi dozdeva, da so precej izpopolnili firewall. Če koga zanima se Tigra že dobi na omrežjih za kolegialno izmenjavo hrušk. Razz

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.06.2004 00:15:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Whoa.. screensaver "apple news"? Kaj to rabi RSS feed or something? Svashta..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.06.2004 00:43:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upajmo, da bomo lahko izbirali RSS feed. Potem boste dobili jabuk novice tudi na screensaverju... Very Happy

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.06.2004 07:05:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bomba Cool

Vidu sm že vsemogoče sam tole je pa bomba res
Smile Very Happy Laughing Very Happy Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.06.2004 12:45:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja jst sm bil nazacetku en mal skepitecn glede novga OSa. Sm ze cist zadovoln s Pantherjem sam zdej me pa ze matra da bi tole stvarco probu. Rolling Eyes
Sam nocem tega na svojo masino dajat in me zdej zanima ce bi lohk os posnel kr na 20 GB iPoda. Sej je itak zunanji disk tko da bi bogl delat !?!

_________________
Mac4Life (aja pa f*ck XP)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.06.2004 13:18:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja mislim, da bi moralo, vem, da ljudje uporabljajo iPode za boot diske v nujnih primerih in imajo vedno naloženo svežo različico OS Xa. Tudi jaz bi poskusil Tigra, pa mi vedno zmanjkuje prostora na disku.

Za vse, ki vas zanima sem odkril eno dobro kritiko OS Xa. Ponekod malo pretirava, vendar je našel nekaj stvari, ki motijo tudi mene.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.06.2004 18:54:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
avindi2 je napisal/a:
Čudno... No, saj sem rekel, banalna zadeva. Moj bodoči PowerBook zaradi tega ne bo nič slabši. Cool


Cool
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 38
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 01.07.2004 12:12:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dashboard vs. Konfabulator

t!

_________________
You'll see!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 13.07.2004 20:18:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še en malo bolj podroben pregeld tehnologije, ki se skriva pod funkcijo Spotlight kot tud datotečnega sistema HFS+.

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 29.08.2004 18:53:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kdaj ga bomo lahko nalozili na jabcka?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 29.08.2004 22:39:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple pravi, da v prvi polovici leta 2005. Zelo širok razpon datumov, verjetno je vse odvisno od tega kako gladko bodo napredovali z beta verzijami in kolikov bugov se bo našlo. Neuradno in nekoliko manj legalno beta različico Tigra lahko že sedaj dobiš na raznih P2P programih. Da malo pogledaš sistem in novosti že gre, vendar je še beta in ni za resno uporabo...

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 29.08.2004 23:35:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem že zasledil beta verzijo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 13.11.2004 12:53:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iMaca sem naložil najnovejšo "javno" beta različico Tigra in sicer 8A294. Vse podatke sem imel zrcaljene na drugem računalniku, zato sem poskusil kar z nadgraditvijo čez Panther. Po uri in pol trajajoči inštalaciji pove, da je inštaliran in, da se bo sedaj restartov. Boota nekoliko dalje kot običajno, potem pa še preden je prišel v Login menu, kernel panic! O.K. beta saj razumem, restartam še enkrat in spet kernel panic. Confused Nato sem na disku naredil posebej particijo za Tigra veliko 10GB in ga inštaliral "na sveže". Tokrat je šlo brez problemov in kmalu sem bil v sistemu. O novostih, ki so v Tigru ste že lahko prebrali v raznih člankih, zato bom povedal samo tisto kar se tiče lokalizacije. International del System Preferences je precej prenovljen in po novem lahko izberete samo slovensko Unicode tipkovnico ne, da bi potrebovali še roman kot sedaj. Tudi v menu baru se pokaže samo slovenska tipkovnica, toda ni tako dobro kot se sliši. Vsakič, ko ponovno odpreš International nastavitve ugotoviš, da se je US tipkovnica vklopila sama od sebe. :crazy: Rešitev je zato zaenkrat le delna, upajmo, da bojo Applovci to uredili do končnega izida čez približno pol leta. Nasploh je občutek v sistemu še precej primeren za beto, manjka tista končna šminka in detajli, ki smo jih od Appla navajeni.

Če imate kakšna vprašanja v zvezi s Tigrom povejte. Lahko preizkusim zadevo, ki vas zanima. Very Happy

_________________
http://www.bitenc.si/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani