Jabuk
iMac - Apple Care
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2009
Prispevkov: 108
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.12.2009 18:20:57
iMac - Apple Care
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po več kot polovici leta sem se končno spravil registrtirati Apple Care za svoj iMac.

Naredil sem svoj Apple ID račun, nato sem začel postopek registracije in izbral Slovenijo, nakar mi je izpisalo "We're sorry, but there are no AppleCare products available for your location. For more information, please contact us.".
Zanima me kako ste vi rešili ta problem, računalnik sem kupil v Cancom Avstrija, kjer so mi omenjeno garancijo ponudili, kot garancijo katera velja tudi pri nas.
Bral sem že nekaj v arihivu foruma, da se da zadeva telefonsko urediti, ampak težava je v tem, da ne govorim tekoče angleško, da bi poklical na njihov klicni center.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.10.2007
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.12.2009 21:33:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo pojasnilo: http://tiny.cc/5mgTD
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2009
Prispevkov: 108
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.12.2009 22:46:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MatjazU je napisal/a:
Evo pojasnilo: http://tiny.cc/5mgTD


Povezava ne deluje...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.12.2009 12:52:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni dela. Poskusi še 1x
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 05.10.2008
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.12.2009 13:51:35
Pošlji jim epošto in napiši za problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pošlji jim epošto in napiši kaj problem imaš!

Pred leti sem imel podoben problem s prijavo na AppleCare, pa sem Cancom enostavno prosil za pomoč. Rekli so da me bodo prijavili oni. Po dveh dneh sem videl registracijo na Apple.com!

Za AppleCare je najbolj pomembno, da je pri Applu registracija AC povezana z računalnikovo ser. številko. Po prijavi so mi poslali vse podatke za dostop, kjer sem videl vse informacije: od imena, AC št., in ser. št. računalnika.

AC sem potem 3x izkoristil za popravila tipičnih napak tiste serije računalnikov. Računalnik še po 6 letih vedno dela, ni hiter kot današnji je pa dovolj za osnovne potrebe epošte in spleta. Sem pa računalnik peljal vedno v Avstrijo, ker je popravilo trajalo največ 3 dni. V Sloveniji so popravljali mašinko cel mesec. Smo dobili nadomestno, meni kot privat osebi pa niso želeli dati nadomestne, ker sem jo kupil (takrat! pol ceneje) v Avstriji... ni vredno besed in časa.

Večkrat sem se pogovaral s serviserji in so povedali da so potrebovali 1 dan za odkrivanje in naročilo delov in 1-2 dneva za dobavo in popravilo s testiranjem. Mnogo hitreje kot v Sloveniji.

V januarju mislim kupiti iMaca in Macbooka s CancomCare, ki je veljaven samo v Avstriji, Nemčiji, Švici in mislim da Angliji. Pokvarjen računalnik prineseš in greš po nakupih Very Happy ! V par dnevih te obvestijo. Cenovna razlika med AC in CC ni tako velika kot je bila včasih. Najboljše pa je ker so hitri in prijazni. Vse kar me je zanimalo so mi pokazali/demonstrirali/uredili.
Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2009
Prispevkov: 108
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.12.2009 15:41:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom poslal e-pošto, samo na seznamu kontaktov mi nikakor ne uspe razbrati e-poštnega naslova.
Če zastopim pravilno naj bi za takšne stavari poklicali najprej agenta na servisnem centru. Na seznamu telefonskih številk sem našel tudi klicni center v Sloveniji (0800 80321), ampak ne vem, če je to pravi naslov za omenjeni problem?

Drugače pa glede CancomCare je pa tako, niso mi jo hoteli prodati, češ, da ne velja v Sloveniji, čeprav mi je čisto vseeno ali peljem računalnik v Gradec ali Ljubljano Smile.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.12.2009 15:58:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok vprašanje glede teh garancij a mi lahko kdo razloži razlike med:

CANCOM Care36 (Vor-Ort) für Apple iMac

CANCOM Care36 (Bring-in) für Apple iMac

CANCOM Care60 EDU (Bring-in) Garantieverlängerung für Apple iMac

AppleCare Protection Plan für iMac, 3 Jahre Hersteller-Garantieverlängerung

iMaca sem dobil iz Nemčije torej katero garancijo mi bogo "hoteli" prodati in da bom lahko servis potem uveljavljal pri njih v Avstriji v kolikor bo to potrebno?

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.12.2009 17:49:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mattte je napisal/a:
Ok vprašanje glede teh garancij a mi lahko kdo razloži razlike med:

CANCOM Care36 (Vor-Ort) für Apple iMac

CANCOM Care36 (Bring-in) für Apple iMac

CANCOM Care60 EDU (Bring-in) Garantieverlängerung für Apple iMac

AppleCare Protection Plan für iMac, 3 Jahre Hersteller-Garantieverlängerung

iMaca sem dobil iz Nemčije torej katero garancijo mi bogo "hoteli" prodati in da bom lahko servis potem uveljavljal pri njih v Avstriji v kolikor bo to potrebno?

Hvala


AppleCare - kjerkoli po svetu

Cancom care36 - 36 mesecev
Cancom care60 EDU - 60 mesecev in samo za izobraževalne delavce in ustanove
Bring-in - prineseš k njim
Vor-Or - pridejo oni ponj kjerkoli v Avstriji/Nemčiji
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2009
Prispevkov: 108
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.12.2009 14:21:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
RisPo je napisal/a:
Bom poslal e-pošto, samo na seznamu kontaktov mi nikakor ne uspe razbrati e-poštnega naslova.
Če zastopim pravilno naj bi za takšne stavari poklicali najprej agenta na servisnem centru. Na seznamu telefonskih številk sem našel tudi klicni center v Sloveniji (0800 80321), ampak ne vem, če je to pravi naslov za omenjeni problem?

Drugače pa glede CancomCare je pa tako, niso mi jo hoteli prodati, češ, da ne velja v Sloveniji, čeprav mi je čisto vseeno ali peljem računalnik v Gradec ali Ljubljano Smile.


Torej, kakšen nasvet?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.12.2009 19:27:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala MitjaP torej se v vsakem primeru splača vzeti Cancom Care36 saj moram v primeru okvare v vsakem primeru PC neste v Avstrijo? Pa more bit iMac pri njih kupljen?

Lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.08.2009
Prispevkov: 39
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 10.02.2010 23:23:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A to zadevo pozna kdo?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=130360237972&Category=189&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D1
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.02.2010 18:45:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mattte je napisal/a:
A to zadevo pozna kdo?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=130360237972&Category=189&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D1


http://reviews.ebay.com/FAKE-APPLECARE-APPLE-CARE-A-warning-to-buyers_W0QQugidZ10000000011731235

Ne namigujem, da je ta ponudba lažna, samo opozarjam, da se je dobro prepričati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 13.02.2010 13:37:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samo da vprašam

ali zgleda to legit?

http://cgi.ebay.co.uk/Apple-Care-AppleCare-ProtectionPlan-for-All-Models-iMac_W0QQitemZ130360237972QQcmdZViewItemQQptZSoftware?hash=item1e5a135f94#ht_2669wt_1167

hvala
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1026
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.03.2010 22:58:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, če ste tisti, ki ste registrirali apple care v tujini na nek izmišljen naslov že imeli kakšne težave (Da mora biti confirman naslov). Jaz imam itunes na nek random naslov v US in glede nakupa aplikacij preko prepaid kartic še ni bilo težav. Nebi pa rad metal vstran denarja za apple care. Če samo vneseš kodo ni problema, če pa moreš imet pravi naslov pa bi si raje zrihtal en naslov v Avstriji.

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2009
Prispevkov: 108
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 02.04.2010 11:23:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še vedno nisem prišel do kunkretnega odgovora.

Cancom me je enostavno odbil in dejal naj se obrnem na Apple support, kjer pa seveda ne najdem pametnega kontakta kam naj bi se obrnil glede te garancije. Če bom klical EPL, ki je naveden za Slovenijo pričakujem, da me bodo odpili, kajti oni ponujajo svojo garancijo in računalnik tudi ni bil kupljen pri njih.

Mi lahko kdo kunkretno pove kako je registriral Apple Care in ga potem mogoče že uveljavil

Skoraj ne verjamem, da na foruma ni nobenega, ki ni imel še izkušnje s tem...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 04.04.2010 12:03:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sprobaj izbrati državo, v kateri si kupil AC in potem vnesi svoje ime in naslov trgovine, v kateri si kupil AC. Pa registracija večkrat ne deluje, tako da vztrajaj pri poskusih.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.04.2009
Prispevkov: 108
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 06.04.2010 22:50:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, Apple Care sem končno registriral po posvetovanju s PRO Servis-om.
Registracijo sem na koncu moral izvesti na državo nakupa (Avstrija), vse ostale podatke sem pa vpisal svoje.


Naj na tem mestu pohvalim še PRO Servis, ki me je res pozitivno presenetil.
E-poštno sporočilo s mojo problematiko sem jim poslal v petek (2.4) misleč, da mi bodo odgovorili na mojo težavo še le po praznikih, ampak so me zelo pozitivno presetili s odgovorom že v nedeljo na Velikonočni praznik. S njihovim serviserjem sem bil tako na vezi s dopisovanjem v nedeljo in ponedeljek.
Tako, da si zaslužijo res vse pohvale, kajti redko-kdaj doživiš, da si kdo vzame čas za takšne malenkosti tudi čez vikend, kaj še le čez praznike.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani