Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Izsleditev iPhone
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.12.2009 19:44:04
Izsleditev iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanima me ali je možnost da na policiji ali kje izsledijo kje je izgubljen iPhone ? in ga potem tudi grejo ponj ali kako je s tem

hvala
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.12.2009 17:40:14
Re: Izsleditev iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iProdusa2G je napisal/a:
zanima me ali je možnost da na policiji ali kje izsledijo kje je izgubljen iPhone ? in ga potem tudi grejo ponj ali kako je s tem

hvala

Z izgubljenim se na policiji ne bodo ukvarjali. Z ukradenim pa vsekakor.
V kolikor si imel SIM kartico not se da izsledit preko operaterja, policija da zahtevek za izpis številk. Če poznaš IMEI št je še malo več možnost, saj se lahko telefon izsledi tudi, če nekdo sim zamenja. Je pa pogoj, da mora bit pri nas.
Torej upaj, da ga nekdo najde in ga pošteno vrne. Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.12.2009 19:12:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iphone vsekakor ne bo doben vrnil če ga kdo najde , roko na srce
ni pa ukraden oz če ga je kdo najdo se ne smatra za krajo al ?
sim kartico je že zamenjal vrjetno , je pa možnost da se je iphone pokvaril , saj sem ga zgubil med bordanjem
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 38
Kraj: maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.12.2009 20:55:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v APP Store imaš aplikacijo [b]GPS Thief tracker-Private, ki ti javi lokacijo kje se telefon nahaja ko tisti, ki ima tvoj telefon odpre aplikacijo. moraš vnesti svoj mail in dobiš točno lokacijo preko Google Maps, kje se tvoj telefon nahaja. Preveril in deluje. Stane 0,79 eura.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.12.2009 20:58:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vse super in fajn , iphone 2g nima gpsa , plus tega , to applikacijo si naj na rit instaliram ? Very Happy al je to za osx aplikacija, itak tega iphone ne bom več videl , grem 24 dec po novega
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 20.12.2009 20:59:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To pa da odpre to aplikacijo je pa 1:1000
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 292
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.12.2009 21:09:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fajn bi bilo če bi jo lahko preimenoval potem ko jo instaliras,vrjetno je noben ne bo odprl potem ko bo videl kak se ji reče,razen če ne zna english Very Happy Naked girls wallpapers ali kaj podobnega bi moglo pisat,ziher bi vsak odprl Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.12.2009 21:51:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iProdusa2G je napisal/a:
iphone vsekakor ne bo doben vrnil če ga kdo najde , roko na srce
ni pa ukraden oz če ga je kdo najdo se ne smatra za krajo al ?
sim kartico je že zamenjal vrjetno , je pa možnost da se je iphone pokvaril , saj sem ga zgubil med bordanjem


Ni čisto tko.
Vsak, ki najde telefon (ali drugo vredno stvar) ga mora po predpisih prijaviti policiji, v nasprotnem primeru se lahko zgodi, da bo nekoč imel težave. Če se lastnik po letu dni ne javi je potem to last najditelja.

Kaj lahko narediš?
- št. IMEI telefona se ne spremeni tudi če zamenja kartico).
- seveda pa moraš imeti to številko kje zapisano (imaš jo v itunsih, če se imel account)
- tvoj GSM operater lahko brez problema izključi tvojo številko, tudi blokira IMEI (to žal deluje samo v SLo). npr. v Bosni bi bp telefoniral. Obstajajo tudi programi, ki ti spreminjajo IMEI številko.
- še pred tem pa lahko GSM operater v tem primeru naredi izpis številk, ki so bile klicane iz tvojega GSM in izpis morebitnih drugih SIM iz tvojega IMEI (torej tvojega Iphona)
Razz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.12.2009 22:10:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne sej številka ni več dosegljiva , imam iMEI sej piše to na škatli kupljenega iphone , sem že pogledal in je gor

veš če bi najdo kako nokio , SE ali kaj podobnega bi še mogoče prijavil , ampak sem 100% prepričan da ne bo šal iphone policiji prijavit

pa pomoje ta ki ga je najdo , če ga je (če ni tel ob padcu se pokvaril) ne zna zamenjat IMEI , vrjetno se ne bo v to spuščal kr niti ne bo pomislil da ga lahko izsledijo

torej jutri rem na simobil naj blokirajo sim , in izdali mi bojo novo sim z isto številko za 11 evrov , super odlično
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.12.2009 22:41:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda lahko to naredis... Verjamem..
Samo kaj bi jaz naredil ce bi hotel ukrasti iphone..
Kot prvo bi ga ugasnil... S tem se onemogoci isaknje preko gsm signala gps ipd.. Kartico bi odvrgel.. Potem bi se z ugasnjenim internetom doma povezal na komp naredil restore.. Verjamem da lahko potem das not svojo sim in te ne najdejo.. Verjamem pa tudi da iphona ne bi blokiral ker ima drugacne imei kot drugi, ker najbrz sploh ni bil kupljen v slo in jih boli k...
Tako da sanse res nimas veliko,.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.12.2009 01:06:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:

Kot prvo bi ga ugasnil... S tem se onemogoci isaknje preko gsm signala gps ipd.. Kartico bi odvrgel.. Potem bi se z ugasnjenim internetom doma povezal na komp naredil restore.. Verjamem da lahko potem das not svojo sim in te ne najdejo.. Verjamem pa tudi da iphona ne bi blokiral ker ima drugacne imei kot drugi, ker najbrz sploh ni bil kupljen v slo in jih boli k...


100x ga lahko restoraš in jailbrejkaš pa ne moreš spremeniti IMEI. Obstajajo posebni programi, ki to naredijo - ves čas fejkajo (podobno kot pri SIM kartici TurboSIM). do danes ga za Iphone nisem zaseldil.

Ti lepo na Simobilu zahtevaj, da ti blokirajo ne samo GSM, in tudi za IMEI številko pogledajo ali je kdo uporabil drugo SIM kartico. Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.12.2009 08:13:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej grem na simobil (danes grem) , in zraven imam IMEI številko iphone , in oni pogledajo preko IMEI če se telefon še uporablja z drugo simko , blokiram staro sim kartico

še kaj ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.10.2009
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.12.2009 09:47:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolega je imel podoben primer.

Telefon je bil ukraden, nakar je šel na policijo vse skupaj prijavil, šel na mobitel in imel poleg to imei številko.
Na mobitelu so mu svetovali naj pusti imei številko primiru in raje vloži neko zahtevo da mu pošljejo spisek katera številka bo uporabljala telefon in bo lahko tako prišel do telefona.
No kaj kmalu je dobil spisek in ga nesel na policijo in jim težil da naj kaj naredijo da bi dobil telefon nazaj, vendar so mu rekli naj pač toži to osebo in da mu ne morejo kaj pomagat. Je pač vložil nekaj na sodišče in je prišlo tako daleč , po 2 letih, da sta oba dobila vabilo na sodišče oz o poravnavi. V tem času je kolega skos dobival sporočila vsak mesec kako se opravljajo klici iz te imei številke.
Seveda onega, ki je ukradel telefon ni bilo na sodišče in je kolegu sodnik sam svetoval naj raje pusti in pozabi na telefon. Onemu pač ne morejo nič ker se ni oglasil, policija ne naredi nič čeprav gre za ukraden telefon in se lahko ubrišeš pod nosom za telefon. 2 leti se pa spet ne splača čakat na telefon ker v tem času telefon ni več skoraj nič vreden.

Pomoje je najboljša varianta to, da se blokira imei in naj se zajebava menjat imei številko če jo bo lahko. Ker tako ali tako ne boš dobil nazaj ničesar... Edino če se pač osebno dogovoriš z to osebo o poravnavi, drugače pa ne moreš nič.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.12.2009 13:13:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem kaj mate to neke čudne primere... greš na simobil, poveš kaj se je zgodilo, blokiraš sim, ti izdajo novo na isto številko. imei itak ne morejo blokirat, sploh pa ne vem če se bojo ubadali z imei iphona, ker ga pri nas sploh ni mogoče dobit.

V glavnem... ko se je meni to zgodilo sem prijavil na policijo, in ti so rekli da bodo začeli z iskanjem. 3 mesece brezplačno, potem pa se plača al nekak tak oz. moraš dati ponovno prošnjo svojemu operaterju.
V glavnem tisti tip, 2 meseca ni telefona niti vklopil, potem pa, so ga dobili, in sem se sam lahko odločil kakšna bo kazen. telefon sem dobil nazaj, on pa je moral (pač tako sem se odločil) daraovati v dobrodelne namene 300€.
Policija ni hotela izdati jegovih podatkov, potem pa sem po pošti dobil vse njegove podatke, še vabilo na poravnavo. Nato sem dobil po pošti še javljeno, da je poravnal to vsoto...

Tako da definitivno se nekaj da nardit in ni tako, da nič ne morejo. Če se strinjaš s tem se ti pač smejijo, manj dela za njih Wink Potrebno je pritisniti na njih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.12.2009 15:09:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo stvar je skoraj rešena , sim blokiran , novi sim ista številka
IMEI iphone bodo sledili , vse skupaj za 11evrov

super

ps. kul so kr majo vsi imace namesto navadnega pcja, respect


Nazadnje urejal/a scrm Pon 21. Dec 2009 16:53; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.12.2009 15:27:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poročaj kako se bo razpletlo Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.12.2009 20:31:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iProdusa2G je napisal/a:
evo stvar je skoraj rešena , sim blokiran , novi sim ista številka
IMEI iphone bodo sledili , vse skupaj za 11evrov

super

ps. kul so kr majo vsi imace namesto navadnega pcja, respect

No tolk vsem, ki govorijo, da se to ne da, ker ni Iphona v SLO.
Upam, da ni šel iz tujine.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 27.12.2009 17:29:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so novembra lani ukradli nekaj dni starega 3G-ja, tako sem zadevo prijavila policiji, Mobitel je izvajal sledenje, policija je dala zahtevek tudi za sledenje po drugih slo omrežjih pa nič...takoj, so mi povedali,da če gre telefon iz Slovenije, ni šans, da ga izsledijo.

Ob zadnjem klicu na policijo mi je policist rekel, da te telefone največkrat spravijo v tujino ali jih uporabijo za dele, koliko je na tem resnice ne vem...

V bistvu sem že izgubila upanje...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 27.12.2009 18:02:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmm vse je možno , bomo vidli kak se bo razpletlo

ps, itak mam že drugega iphone
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.01.2010
Prispevkov: 100
Kraj: Sezana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.01.2010 17:16:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja s temi lopovi pa res ni fajn imet opravka.. sicer pa če imajo malo več znanja se tudi IMEI da spremenit sploh če je prave verzije..

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=657

Tako da ni kej dosti upanja, sploh pa če je Iphone šel čez mejo..
Škoda ga je blo..

lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani