Jabuk
Artwork in iTunes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.12.2009 20:35:20
Artwork in iTunes
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sliko oz artwork znam dodati k komadu, zanima pa me, kako naredim, da ne rabim vsakemu komadu posebej dodati artworka.

Primer: imam album z naslovom XY in na tem albumu je 10 komadov. Kako naredim, da bo vsak komad iz tega albuma imel enak artwork (torej enako sliko albuma)?

Hvala Wink
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.12.2009 20:39:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Označiš vse komade... desni klik... get info... in nastaviš enako kot za enega..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2009
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.12.2009 23:23:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Označiš vse komade... desni klik... get info... in nastaviš enako kot za enega..


Jas mam enak problem, če označim en komad mi pod get info pokaže zavihek artwork, če pa označim več komadov pa mi tega zavihka ne pokaže, v nastavitvah nisem našo nič kaj takega. Rolling Eyes Pa zanima me kaj pomenijo tisti kvadratki ki jih lahko pokljukaš ali odkljukaš že označiš več komadov in stisneš get info???
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.12.2009 00:41:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko označiš več komadov, dobiš tak okenček:

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.12.2009 10:34:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lahko pa označiš samo vse komade istega albuma recimo (ali pač tiste, katere želš da imajo isti artwork in greš na google pa drag n' dropaš semle:


ampak moraš tisto puščico označeno klikniti da ti piše selected item, ne pa now playing. pol pa lepo dropaš sliko tja notri in ti lepo shrani za vse označene komade.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.12.2009 11:23:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem. Me pa zanima še nekaj, ne vem zakaj je tako... Ko nastavim v iTunsu razpored za komade da lahko "listam" CDje, se pri enem albumu artworki ponavljajo. Ne vem kako naj razložim...

Imam CD A, CD B, CD C, potem pa CD Z, CD Z, CD Z in se mi ta CD Z ponavlja za vsak komad, ki je na CDju (ne da bi bil samo en). Torej vsak komad je kao shranjen pod svojim artworkom, kot da je samostojni CD.

Kako rešim to zadevo, mogoče sem naredil kaj narobe?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2009
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.12.2009 12:43:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AXi0N je napisal/a:
Hvala vsem. Me pa zanima še nekaj, ne vem zakaj je tako... Ko nastavim v iTunsu razpored za komade da lahko "listam" CDje, se pri enem albumu artworki ponavljajo. Ne vem kako naj razložim...

Imam CD A, CD B, CD C, potem pa CD Z, CD Z, CD Z in se mi ta CD Z ponavlja za vsak komad, ki je na CDju (ne da bi bil samo en). Torej vsak komad je kao shranjen pod svojim artworkom, kot da je samostojni CD.

Kako rešim to zadevo, mogoče sem naredil kaj narobe?


Izvajalec, album in album artist morejo biti enaki v pesmih ki bi jih rad mel skupaj v albumu, če pa maš že to pol pa nwm kaj bi lahko blo. Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.12.2009 15:48:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm...

Glej, imam album One Love od David Guette. Na albumu je par komadov, artist komada pa je Guetta ft. Will I am, Guetta ft. Kelly Rowland,... In zdaj mi za vsak komad doda potem svoj artwork, ne da bi bil en artwork za celoten komad.

Artwork sem dodal tako da sem označil vse komade in dodal artwork. Pri vseh ostalih je ok. Imam tudi en božični cd, na katerem so različni artisti, pa je samo en artwork za celoten cd.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.11.2009
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.12.2009 15:56:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AXi0N je napisal/a:
Hmm...

Glej, imam album One Love od David Guette. Na albumu je par komadov, artist komada pa je Guetta ft. Will I am, Guetta ft. Kelly Rowland,... In zdaj mi za vsak komad doda potem svoj artwork, ne da bi bil en artwork za celoten komad.

Artwork sem dodal tako da sem označil vse komade in dodal artwork. Pri vseh ostalih je ok. Imam tudi en božični cd, na katerem so različni artisti, pa je samo en artwork za celoten cd.


Tu pa mislim da neko vlogo igrajo tisti kvadratki za odkljukat in pokljukat, ampak mi ni uspelo ugotovit pravega namena. Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.12.2009 18:25:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AXi0N je napisal/a:
Hmm...

Glej, imam album One Love od David Guette. Na albumu je par komadov, artist komada pa je Guetta ft. Will I am, Guetta ft. Kelly Rowland,... In zdaj mi za vsak komad doda potem svoj artwork, ne da bi bil en artwork za celoten komad.

Artwork sem dodal tako da sem označil vse komade in dodal artwork. Pri vseh ostalih je ok. Imam tudi en božični cd, na katerem so različni artisti, pa je samo en artwork za celoten cd.


Tudi meni se je pri nekaterih albumih dogajalo, da niso bili vsi komadi iz albuma pod eno slikico, ampak je nekatere posamezne komade izločilo posebej, in je tudi za vsak komad posebej potem kazalo slikico. Je to to, kar se tebi dogaja?

Če je, potem prilepi en screenshot polja Get Info od enega tistih komadov, ki so "izolirani" - niso skupaj z drugimi komadi iz tega albuma, potem mi pa še en screenshot pokaži pri Get Info enega tistih komadov, ki pa se držijo skupaj z ostalimi komadi na albumu.

Ker ponavadi je problem, da nimaš vseh polj v Get Info enako izpolnjenih, zato nekatere komade izolira.

Aja, pa še to: če imaš recimo izvajalca Davida Guetto, kot si sam omenil, je najbolje, da imaš pod izvajalcem potem samo Davida Guetto, tudi pri komadih, kjer sodeluje s kom. Kakor hitro boš imel že pri izvajalcu napisano David Guetta feat. XXX, ti bo ta komad izoliralo. Zato pri takih komadih, kjer z nekom sodeluje, najbolje, da ta "feat. XXX" dodaš zraven naslova pesmi. Tako boš imel pod Artist: David Guetta (pri vseh komadih), pod naslovom komada boš pa dodal feat. XXX, kjer pač s kom sodeluje.

No, tako nekako. Povej, če ti je to kaj koristilo. Razz
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.12.2009 19:10:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AXi0N je napisal/a:
Glej, imam album One Love od David Guette. Na albumu je par komadov, artist komada pa je Guetta ft. Will I am, Guetta ft. Kelly Rowland,... In zdaj mi za vsak komad doda potem svoj artwork, ne da bi bil en artwork za celoten komad.


Označi željene komade in Get info -> Options -> Part of compilation -> YES
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 13.12.2009 19:37:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lahko tud kupte TuneUp za 19eur in vam sam prečist vso musko, doda vse info za mp3 in vse artwork-e...zeeeloooo dober program !!

LP,
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 13.12.2009 23:19:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
real001, hvala ti za pojasnjeno, sem spremenil to kjer je Guetta ft. Chris samo na Guetta, ker je res boljše in enostavneje. Pomagalo mi je pa to kar je napisal laku - torej, da sem označil komade in dal "part of compilation". Tako da hvala, laku Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 30.12.2008
Prispevkov: 2392
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 14.12.2009 10:02:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AXi0N je napisal/a:
real001, hvala ti za pojasnjeno, sem spremenil to kjer je Guetta ft. Chris samo na Guetta, ker je res boljše in enostavneje. Pomagalo mi je pa to kar je napisal laku - torej, da sem označil komade in dal "part of compilation". Tako da hvala, laku Smile


Ja, meni je ponavadi take komade, kjer je že pod Artist pisalo XXX feat. XXX, premešalo, tako da je bil npr. 1. komad na dnu namesto na začetku itd. Tako da sem uvidel, da je najbolje, da se te featuringe piše kar za komadom in ne za izvajalcem, če hočeš imeti vse lepo razporejeno... Hja, mi je kar marsikateri živec pojedel tale iTunes na začetku, preden sem pogruntal, kako deluje... Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 14.12.2009 13:23:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Obstaja "Artist" in "Album Artist". POd Artist imej napisano David Guetta feat. Kelly Rowland pod Album Artist pa David Guetta! Potem pa boš imel samo enkrat album One Love in kot Artista david Guetta komadi pa bodo imeli v tem albumu napisane dejanske Artiste.

Ko pa imaš neko kompilacijo pa označiš celi album in pod get info izbereš "Compilation".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 14.12.2009 15:37:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo, ravno preizkušam TuneUp in sem zelo zadovoljen, ker imam pač zelo veliko zbirko glasbe v iTunsih in bi za ureditev vseh komadov potreboval mesece... Me pa zanima, če se zna zgoditi, da mi ta program zmeša oz. pokvari celotno zbirko, kajti imam kar nekaj slovenskih komadov...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani