Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Snow Leopard in HP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.11.2009 08:30:48
Snow Leopard in HP
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po dveh dneh uporabe Snow Leoparda sem bil navdušen nad novimi idejami Appla, potem pa...hladen tuš. Snow Leopard ne podpira tiskalnika HP DeskJet 9680 (A3) in ga najbrž tudi ne bo[url] http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01856359&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN[/url]

Grenko razočaranje pomeni, da se moram sedaj ubadat še z nakupom novega A3 tiskalnika, še prej pa tega spraviti v promet, kar mi spet vzame čas in denar.

Brezpotrebno.

Morda ima kdo podobno težavo? Kateri printer kupiti, da bo špilal na sneženi "hijeni"?


Nazadnje urejal/a iztok.kos Sob 21. Nov 2009 09:11; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.05.2008
Prispevkov: 57
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.11.2009 09:09:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam iste probleme s HP Laserjet 1022.

Iskreno povedano mi ni jasno, zakaj ne morejo urediti podpore za te tiskalnike, če je to vse že enkrat delovalo.
En velik - za :apple:

(P.S.: Sicer mi je že nekajkrat updajtal driverje za printerje HP, ampak še zmeraj ne deluje tako, kot bi moralo)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.11.2009 09:28:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple je v zadnjih letih vse bolj nekompatibilen za nazaj. Za proizvajalce je to seveda plus, saj tako potrošnike prisilijo, da kupijo nov tiskalnik, skener itn., čeprav tega dejansko ne potrebujejo. Žal je to temelj kapitalizma in zaslužka.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.11.2009 09:36:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni cenejša rešitev prehod nazaj na Leoparda (10.5.8 ) in pustiti ta tiskalnik? Če ne potrebuješ Exchange podpore v Mailu potem ne vidim neke ultra prednosti Snow Leoparda.

Samo moje razmišljanje.

Drugače pa mene tudi moti ta nepodpora za nazaj. Iz istega raloga sem ob nakupo Maca bil primoran zamenjati svoj HP PSC-2175 tiskalnik s katerim sem bil zelo zadovoljen. Ampak, ker je le-ta deloval samo, če sem ga priklopil preko USB na maca me je to jezilo. Preko windows printer sharinga pa ga nisem nikakor mogel usposobiti na svojem macu. Sedaj imam Canona z WLAN in sem zadovoljen, da je podprt (kako pa bo pri izdidu 10.7 pa še bomo videli).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.11.2009 09:41:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In zdaj se resno sprašujem ali se mi sploh splača kupovati tiskalnik in vse drage kartuše ali raje zadevo (načrt, rednder, mapo...) pošljem k profijem v kopirni studio in dobim lasersko kvaliteto izpisa na kvaliteten papir. Konec koncev zadevo prodam in mi je vseeno...
Je pa seveda fino imeti pol metra stran veliko kišto iz katere letijo listi in te vsak mesec boli glava, ko zmanjka farbe v kartuši...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.11.2009 09:45:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
A ni cenejša rešitev prehod nazaj na Leoparda (10.5.8 ) in pustiti ta tiskalnik? Če ne potrebuješ Exchange podpore v Mailu potem ne vidim neke ultra prednosti Snow Leoparda.


Ko greš enkrat od doma živet za sebe, je povratek nazaj težak. Embarassed
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.11.2009 10:52:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
doma imamo samsungov all in one laser in je že star ene 3 leta pa ga SL podpira BP. pač, drajverje sem za skener snel z samsungovega pejđa, ostalo pa dela out of the box. isto fotrov HP laserjet letošnji model dela BP tak da...
kar se mene tiče, nimam problemov Smile


poglej na HP-jevo stran če majo OSX drajver za tak printer
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.11.2009 11:05:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma imamo tiskalnik Minolta Konika, ki ne dela ne pod Leopardom ne pod Snow Leopardom. Gonilnikov Minolta sploh ni predvidela.

Dela pa bp v Linuxu Laughing
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.11.2009 11:06:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
crtus je napisal/a:
Imam iste probleme s HP Laserjet 1022.

Iskreno povedano mi ni jasno, zakaj ne morejo urediti podpore za te tiskalnike, če je to vse že enkrat delovalo.
En velik - za :apple:

(P.S.: Sicer mi je že nekajkrat updajtal driverje za printerje HP, ampak še zmeraj ne deluje tako, kot bi moralo)


Meni LJ 1010 dela bp pa se ne razlikuje toliko od 1022 če se prav spomnim. Probaj z njegovimi gonilniki.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.11.2009 11:17:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
A ni cenejša rešitev prehod nazaj na Leoparda (10.5.8 ) in pustiti ta tiskalnik? Če ne potrebuješ Exchange podpore v Mailu potem ne vidim neke ultra prednosti Snow Leoparda.

Samo moje razmišljanje.

Drugače pa mene tudi moti ta nepodpora za nazaj. Iz istega raloga sem ob nakupo Maca bil primoran zamenjati svoj HP PSC-2175 tiskalnik s katerim sem bil zelo zadovoljen. Ampak, ker je le-ta deloval samo, če sem ga priklopil preko USB na maca me je to jezilo. Preko windows printer sharinga pa ga nisem nikakor mogel usposobiti na svojem macu. Sedaj imam Canona z WLAN in sem zadovoljen, da je podprt (kako pa bo pri izdidu 10.7 pa še bomo videli).


Nažalost ti moram omeniti, da imam doma psc 2175 in windows printer sharing deluje. Priključen na staro win kišto in lahko bp printam prek mreže iz macbooka za snow leotom.
Imaš inštalirane vs driverje za printerje(ob inštalaciji ti SL ponudi opcijo da inštalira additional printer drivers)?

Lp, N
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.11.2009 12:20:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@nejc_r: Na žalost meni moj model ni delal. V Windows XP je delal super. Sem ga dal v sharing a ga moj mac ni zaznal (v Leopardu). Z nekimi generic driverji pa se je sicer dalo tiskati ampak se ni dalo nič nastavljati in to me je zelo motilo. S Snow Leopardom pa nisem nič testiral saj imam že skoraj eno leto drugi tiskalnik. Pa tudi na uradni HP strani ni bilo nikjer driverjev za PSC 2175 OS X 10.5.

Citiram:
lordjimy je napisal/a:
A ni cenejša rešitev prehod nazaj na Leoparda (10.5.8 ) in pustiti ta tiskalnik? Če ne potrebuješ Exchange podpore v Mailu potem ne vidim neke ultra prednosti Snow Leoparda.


Ko greš enkrat od doma živet za sebe, je povratek nazaj težak.

Brez zamere ampak eno je življenje eno pa tehnologija Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.11.2009 14:59:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy_Brez zamere ampak eno je življenje eno pa tehnologija

Nisem hotel primerjati Appla z življenjem, čeprav je prav to odvisno od jabolk in vseh ostalih hrušk v tehnologiji...Moj namen je bil povedati, da se je težko vračati na starejše različice (česarkoli), ko okusiš svež vonj, čeprav včasih zakisli...

Angus_poglej na HP-jevo stran če majo OSX drajver za tak printer

Ne obstaja ničesar podobnega. Pač je treba spet trošit!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2008
Prispevkov: 183
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.11.2009 15:15:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="lordjimy"]@nejc_r: Na žalost meni moj model ni delal. V Windows XP je delal super. Sem ga dal v sharing a ga moj mac ni zaznal (v Leopardu). Z nekimi generic driverji pa se je sicer dalo tiskati ampak se ni dalo nič nastavljati in to me je zelo motilo. S Snow Leopardom pa nisem nič testiral saj imam že skoraj eno leto drugi tiskalnik. Pa tudi na uradni HP strani ni bilo nikjer driverjev za PSC 2175 OS X 10.5.

Citiram:
lordjimy je napisal/a:
A ni cenejša rešitev prehod nazaj na Leoparda (10.5.8 ) in pustiti ta tiskalnik? Če ne potrebuješ Exchange podpore v Mailu potem ne vidim neke ultra prednosti Snow Leoparda.


Ce se prav spomninjam sem imel nek genericni driver na Leotu, SL pa je imel driverje v packu poleg. Tud na drugih macih( macbook beli z 10.6) je delalo. Mogoce se je kaj pri sharingu v winsih zalomlo...


Pa razlika med Leopardom in SL je malo vecja kot podpora za Exchange.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.11.2009 15:41:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na stani piše:
Citiram:
Included in Mac OS X 10.6 Snow Leopard are third party Gutenprint drivers that may provide basic print functionality. Gutenprint is a collection of open source printer software, including PostScript Printer Description files (PPDs), that is part of Mac OS X. It was formerly known as Gimp-Print.
When Mac OS X sets up a printer, it tries to locate the PPD file for the printer. If it cannot find the PPD file, you can use the Gutenprint PPD file.
Please note that Gutenprint drivers are not supported by HP or Apple but may still provide basic print functionality.


kar pomeni, da ti še ni treba vreči puške v koruzo. Lani mi je nekako (podrobnosti ne vem več) uspelo nastaviti gonilnike tudi za HP LaserJet 1018, ki gonilnikov za OSX sploh nima. Najbrž preko omenjega "Gimp-Print-a".

Druga možnost je en virtualen Windows XP, če ne printaš prepogosto. Zanj se dobijo gonilniki, tako da lahko uporabiš te.

Pri nakupu printerja me je izučilo, da je vredno dati kak evro več, če ima printer podporo za PostScript, saj potem ne potrebuješ gonilnikov in dela praktično povsod. Ne vem pa, ali se dobijo tudi v razredu InkJet-ov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.11.2009 15:44:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="nejc_r"]
lordjimy je napisal/a:
@nejc_r: Na žalost meni moj model ni delal. V Windows XP je delal super. Sem ga dal v sharing a ga moj mac ni zaznal (v Leopardu). Z nekimi generic driverji pa se je sicer dalo tiskati ampak se ni dalo nič nastavljati in to me je zelo motilo. S Snow Leopardom pa nisem nič testiral saj imam že skoraj eno leto drugi tiskalnik. Pa tudi na uradni HP strani ni bilo nikjer driverjev za PSC 2175 OS X 10.5.

Citiram:
lordjimy je napisal/a:
A ni cenejša rešitev prehod nazaj na Leoparda (10.5.8 ) in pustiti ta tiskalnik? Če ne potrebuješ Exchange podpore v Mailu potem ne vidim neke ultra prednosti Snow Leoparda.


Ce se prav spomninjam sem imel nek genericni driver na Leotu, SL pa je imel driverje v packu poleg. Tud na drugih macih( macbook beli z 10.6) je delalo. Mogoce se je kaj pri sharingu v winsih zalomlo...


Pa razlika med Leopardom in SL je malo vecja kot podpora za Exchange.



Kaj mi jih lahko laično razložiš namreč te razlike meni niso opazne.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.09.2009
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 21.11.2009 15:55:07
Re: Snow Leopard in HP
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iztok.kos je napisal/a:
Po dveh dneh uporabe Snow Leoparda sem bil navdušen nad novimi idejami Appla, potem pa...hladen tuš. Snow Leopard ne podpira tiskalnika HP DeskJet 9680 (A3) in ga najbrž tudi ne bo[url] http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01856359&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN[/url]

Grenko razočaranje pomeni, da se moram sedaj ubadat še z nakupom novega A3 tiskalnika, še prej pa tega spraviti v promet, kar mi spet vzame čas in denar.

Brezpotrebno.

Morda ima kdo podobno težavo? Kateri printer kupiti, da bo špilal na sneženi "hijeni"?


Čakaj, zakaj pa ga ne podpira? A zdaj misliš, da bo apple pisal driverje za stare HP-jeve škatle? Če se HP.ju ne ljubi skrbet za svoje stranke, pol pač zamenjaj printer...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.08.2008
Prispevkov: 63
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 21.11.2009 16:02:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, rešil problem...

V System Preferences sem nastavil, da uporabljam tisklanik serije Hp DeskJet 9800.

Zdaj printa okej!

P.S. Pa se le ne bo treba seliti domov Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.11.2008
Prispevkov: 204
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 21.11.2009 16:03:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa virtualizacija....ne pride v poštev?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.12.2009 15:56:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poydravljeni!
Sem od včeraj lastnik Imaca i5 27 in nikakor ne uspem nastavit HP laser jet 1018!
Je kdo že uspel rešit ta problem??? Bomo pač poganjali windovse
Very Happy

lp Bojan

p.s. I5 je pa super hitra Mašina Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.12.2009 16:15:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je imel nedavno nazaj nekdo s podobnim tiskalnikom probleme. Se ne spomnim a je bil 1018 ali 1022 je pa rešil problem tako, da je naložil driverje od drugega tiskalnika. Pobrskaj malo po forumu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani