Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Naslednja
MacBook Pro in baterija
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #341   Objavljeno 21.04.2014 14:00:43
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ziher se da narocit tut samo baterijo...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.10.2011
Prispevkov: 159
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #342   Objavljeno 21.04.2014 14:26:44
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Ziher se da narocit tut samo baterijo...


Na EPL mi je trdil da ne, tako da se tudi nebom več na njih obračal Smile če ma kdo kje kakšno drugo možnost na po možnosti slovenskem trgu links people please Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #343   Objavljeno 21.04.2014 14:28:34
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem je tu se pro servis Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #344   Objavljeno 21.04.2014 17:28:02
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cky je napisal/a:
Na EPL mi je trdil da ne, tako da se tudi nebom več na njih obračal Smile če ma kdo kje kakšno drugo možnost na po možnosti slovenskem trgu links people please Very Happy


Če bi poslušal tistega, ki ti je povedal in pravilo postavljal oklepaje, potem bi tudi citiral pravilno. Naročiš baterijo, ki stane 200€ z delom menjave vred, ki pa se ne računa dodatno ali več kot je baterija ali...

Na katerikoli pooblaščeni Apple servis se boš obrnil je potrebno narediti diagnostiko baterije, da lahko ta pooblaščeni servis naroči baterijo, ko pride se ti jo zamenja in tako to poteka vsak dan na pooblaščenih Apple servisih.

Če pa postaviš oklepaje narobe pa pomeni kar na lepem, da se baterije ne da naročiti in potem, da stane baterija 200€ + delo... to so enostavno dezinformacije.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.10.2011
Prispevkov: 159
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #345   Objavljeno 21.04.2014 17:52:24
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Če bi poslušal tistega, ki ti je povedal in pravilo postavljal oklepaje, potem bi tudi citiral pravilno. Naročiš baterijo, ki stane 200€ z delom menjave vred, ki pa se ne računa dodatno ali več kot je baterija ali...

Na katerikoli pooblaščeni Apple servis se boš obrnil je potrebno narediti diagnostiko baterije, da lahko ta pooblaščeni servis naroči baterijo, ko pride se ti jo zamenja in tako to poteka vsak dan na pooblaščenih Apple servisih.

Če pa postaviš oklepaje narobe pa pomeni kar na lepem, da se baterije ne da naročiti in potem, da stane baterija 200€ + delo... to so enostavno dezinformacije.


Pa ti človek si na forumu zaposlen kot kakšen slavist al kaj? Very Happy BATERIJA + DELO je 200EUR. Torej če jaz rabim samo baterijo bi mi po logiki lahko stala malo manj ali? Pa kakšna diagnostika? Model MacBooka rabijo in to je to. Se baterija naroči, pošlje meni si z kombinirkami razstavim laptop in z sekundnim zalepim baterijo notri, kapiš?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #346   Objavljeno 21.04.2014 18:01:14
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cky je napisal/a:
Pa ti človek si na forumu zaposlen kot kakšen slavist al kaj? Very Happy BATERIJA + DELO je 200EUR. Torej če jaz rabim samo baterijo bi mi po logiki lahko stala malo manj ali? Pa kakšna diagnostika? Model MacBooka rabijo in to je to. Se baterija naroči, pošlje meni si z kombinirkami razstavim laptop in z sekundnim zalepim baterijo notri, kapiš?


Dobra tale s slavistom. Very Happy

Pejva se matematiko:

baterija + delo=200€

baterija=200€

Iz tega izhaja delo je 0€

Nekako ti ne kapiš kako Apple dela servis. Vsak računalnik je potrebno diagnosticirati saj do trenutka dokler ni ta diagnostika v Apple GSX sistemu opravljena, serviser niti kdorkoli drugi nima možnosti naročiti rezervnega dela-baterije in če je ne moreš naročiti in če je potem ne pošljejo in če... maš lahk kokrčeš kombinirk pa al kapiraš al ne pač baterije na ta način ne moreš imet.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.10.2011
Prispevkov: 159
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #347   Objavljeno 21.04.2014 18:05:00
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Dobra tale s slavistom. Very Happy

Pejva se matematiko:

baterija + delo=200€

baterija=200€

Iz tega izhaja delo je 0€

Nekako ti ne kapiš kako Apple dela servis. Vsak računalnik je potrebno diagnosticirati saj do trenutka dokler ni ta diagnostika v Apple GSX sistemu opravljena, serviser niti kdorkoli drugi nima možnosti naročiti rezervnega dela-baterije in če je ne moreš naročiti in če je potem ne pošljejo in če... maš lahk kokrčeš kombinirk pa al kapiraš al ne pač baterije na ta način ne moreš imet.


Da neboš karkoli užaljen, glede teh izjav je čista zajebancija Laughing , drugače pa cel pogovor je bil namen dobiti info če se da kje dobiti dejansko originalna baterija brez tega da bi jaz moral karkoli na servis nositi, naročim dobim zmontiram... Kot naročiš disk ga zmontiraš notri itd... Smile Samo to hočem vedeti, ker če iz ebay naročim je spet vprašanje kakšna bo prišla + koliko bodo mi carino SPET vtrgali Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #348   Objavljeno 21.04.2014 18:12:09
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cky je napisal/a:
Da neboš karkoli užaljen, glede teh izjav je čista zajebancija Laughing , drugače pa cel pogovor je bil namen dobiti info če se da kje dobiti dejansko originalna baterija brez tega da bi jaz moral karkoli na servis nositi, naročim dobim zmontiram... Kot naročiš disk ga zmontiraš notri itd... Smile Samo to hočem vedeti, ker če iz ebay naročim je spet vprašanje kakšna bo prišla + koliko bodo mi carino SPET vtrgali Smile


Ma kaki užaljen, več k je zajebancije bl je luštno. Sej velja tut nasprotno ne bit užaljen... Wink

Brez da bi opravil prvo diagnostiko se originalne baterije ne da dobiti, če pa malo špekulirava se bi jo dalo če ima nekdo možnost priklopiti enak računalnik za diagnostiko, da potem lahko Apple to baterijo pošlje... govorimo o autoriziranem Apple servisu. Zdej glede montaže pa je tako, da ne obstaja neka kontrola kako je bila baterija vgrajena, ampak če je potem kaj narobe (karkoli, baterija ni prava, krakoli...) bo pač tisti serviser, ki je to "delal" dobil kako točko manj, kar pa mu ni v interesu zaradi ene menjave baterije.

Nepooblašeno, ebay ali pa kak drug vir maš pa kar precej tega, ampak če se da naj ti kdo pove za kako pozitivno izkušnjo, jaz vidim precej tistih, ki imajo slabe izkušnje, žal tistih z dobrimi izkušnjami ne srečam, zagotovo pa so.

Apple se res vedno želi izogniti, da nebi bilo nadzora in imaš prav baterija je baterija, cela diagnostika in vse pa je zato, da potem v bazi, ki jo ima Apple pod to tvojo serijsko številko obstaja zapis kdaj, kje in na kakšen način in seveda tudi zakaj si menjal baterijo npr.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.01.2014
Prispevkov: 91
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #349   Objavljeno 22.04.2014 21:41:59
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupu sm MacBook pro retina 2013 model in zdi se mi da mi baterija ne zdrži glih 9 ur. Bl bi reku da okrtog 4-6 ur. Sad Razumel bi da se baterija s časom obrabi ampak sm ga napolnu samo 2-krat.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #350   Objavljeno 22.04.2014 22:16:38
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bor300 je napisal/a:
Kupu sm MacBook pro retina 2013 model in zdi se mi da mi baterija ne zdrži glih 9 ur. Bl bi reku da okrtog 4-6 ur. Sad Razumel bi da se baterija s časom obrabi ampak sm ga napolnu samo 2-krat.


Počaki po 5 celih ciklih lepo preveri, šele takrat boš mel polno kapaciteto... Ampak mislim, da je to realno brez kakih elementov manjšanja svetilnosti in podobnih trikov, bolj govorim tam nekje 5,5 ur ne ravno 4, odvisno od porabe, dela app-ov...

Aja pozabu si povedat kje s kupu Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.01.2014
Prispevkov: 91
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #351   Objavljeno 23.04.2014 12:07:48
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupu sm v big bangu.
Ok bom pol mal preveru.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #352   Objavljeno 23.04.2014 12:36:22
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baterija se mora "ufurat", tko da poooočasi s paniko!

_________________
...::: Puck0 :::...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.01.2014
Prispevkov: 91
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #353   Objavljeno 23.04.2014 13:53:08
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok hvala. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.10.2011
Prispevkov: 159
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #354   Objavljeno 07.05.2014 09:03:32
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene samo zanima, se zdaj začnejo mogoče težave z baterijo pri toliko ciklih in je smiselno zdaj menjavat baterijo ali lahko še počakam? Statistika baterije:


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #355   Objavljeno 07.05.2014 12:22:15
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sprazni do 0% potem napolni do 100% in boš videl resnično stanje baterije.

To kaj si nam dal sliko pa kaže da imaš health baterije zelo dober, vrjetno nekje na 92%. Ampak sej pravim, skalibriraj pa boš potem videl dejansko koliko ima.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.10.2011
Prispevkov: 159
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #356   Objavljeno 07.05.2014 16:43:57
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Sprazni do 0% potem napolni do 100% in boš videl resnično stanje baterije.

To kaj si nam dal sliko pa kaže da imaš health baterije zelo dober, vrjetno nekje na 92%. Ampak sej pravim, skalibriraj pa boš potem videl dejansko koliko ima.


Ja saj to je dejansko po kalibraciji Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #357   Objavljeno 07.05.2014 19:49:12
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No potem pa imas odlicno baterijo za toliko ciklov. Smile pomoje nimas razloga za skrbi Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #358   Objavljeno 11.06.2014 07:42:14
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst imam pa tako situacijo z baterijo... dost slabo se mi zdi.



Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.09.2011
Prispevkov: 26
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #359   Objavljeno 17.06.2014 16:06:38
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Imam eno težavo, sicer je bilo nekaj o njej omenjeno, vendar nisem zasledil nobenega konkretnega odgovora.
Gre pa za to: macbook pro, star slaba 3 leta, vceraj zvecer se mi je izpraznil in pac ko sem ga hotu dat polnit mi je gorela samo zelena lucka na polnilcu...racunalnik se ne prizge in tudi ne napolne ga nic. Zato me zanima ali je problem v bateriji ali polnilcu? Ter kje po vaše bi najcene dobil potem original baterijo in nekoga, ki bi mi to zrihtal. Za odgovore se vam lepo zahvaljujem.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.09.2011
Prispevkov: 26
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #360   Objavljeno 17.06.2014 17:14:00
Re: MacBook Pro in baterija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lukec13 je napisal/a:
Pozdravljeni!
Imam eno težavo, sicer je bilo nekaj o njej omenjeno, vendar nisem zasledil nobenega konkretnega odgovora.
Gre pa za to: macbook pro, star slaba 3 leta, vceraj zvecer se mi je izpraznil in pac ko sem ga hotu dat polnit mi je gorela samo zelena lucka na polnilcu...racunalnik se ne prizge in tudi ne napolne ga nic. Zato me zanima ali je problem v bateriji ali polnilcu? Ter kje po vaše bi najcene dobil potem original baterijo in nekoga, ki bi mi to zrihtal. Za odgovore se vam lepo zahvaljujem.


No, polnilec ni kriv ziher ker sem probal na enem drugem...torej je tu kriva baterija al mislite da kej drugega?
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani