Jabuk
Kdaj si na wlan?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.11.2009 12:06:37
Kdaj si na wlan?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem dokaj nov na tem forumu, z veseljem prebiram vaše poste , uporabljam ISKANJE in seveda "požiram" znanje.. Ampak nekaj pa vseeno nisem našel ali pa nisem dovolj iskal.. Pred enim tednom sem postal več kot ponosen lastnik iphone-a 3g 16gb. Trenutno imam paket 3-zame na simobilu, bom pa sedaj zamenjal za paket i-zame zaradi prenosa podatkov. Me pa trenutno zanima, kako veš, kdaj ti telefon "jemlje" podatke z GPRS in kdaj ti jemlje podatke z WLAN, če si seveda na WLAN povezan ??

hvala za odg!!

Lp
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.11.2009 12:10:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če imaš goraj levo ikono za wireless potem si na wirelessu če je nimaš je pač podatkovna povezava.
http://www.macos.utah.edu/documentation/networking/campus_iphone_pre_2_wifi_setup/mainColumnParagraphs/03/image/iphone_status_bar.jpg


Nisem niti dobro prebral. Če si na wlanu gre vedno povezava preko wlana. Če ga nisi oz. ga ni v dosegu gre preko podatkovne povezave.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.11.2009 12:20:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tole je bilo pa hitro!!

Hvala za odgovor, saj se mi je zdelo, da je tako, ampak vseen sem za vsak slučaj pobrisal povezavo GPRS, dokler ne zamenjam paketa. Je pa zanimivo, do zdaj sem imel Nokie in tam te je vprašalo, kam se ti telefon poveže, tukaj pa je preprosto povezano in nekako nisem imel pojma, KAM se je povezalo oz, preko česa.. HVALA ZA ODG, bom mirneje "spal" hehe..

Aja, pa še to: Tele škatlice ( iphone ) ne zamenjam več za noben telefon!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.05.2008
Prispevkov: 84
Kraj: Pred računalnikom
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.11.2009 12:41:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomazpog je napisal/a:
Aja, pa še to: Tele škatlice ( iphone ) ne zamenjam več za noben telefon!!


Tudi sam tako govorim Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.11.2009 12:45:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tomazpog je napisal/a:


Aja, pa še to: Tele škatlice ( iphone ) ne zamenjam več za noben telefon!!


Verjetno bos menjal...





























.... za iPhone 3GS ali pa drugo leto za naslednjika (iPhone 4G LTE? Rolling Eyes Cool )

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.11.2009 12:52:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone bo še zmeraj Very Happy Very Happy Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.05.2008
Prispevkov: 84
Kraj: Pred računalnikom
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.11.2009 17:20:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Verjetno bos menjal za iPhone 3GS ali pa drugo leto za naslednjika (iPhone 4G LTE? Rolling Eyes Cool )


Ma ta iPhone 4G LTE... Na svetu je samo ene par oddajnikov 4G in v Sloveniji ga vsekakor ni (katere pač uporablja ta telefon, do 132 mbitov na sekundo)! V Ameriki pa šele uvajajo 3G! Pač nek manjši napredek bo. Baterija bo dlje držala. Hitrejši bo (ok. 3X po napovedih). Govori se, da bodo prodajali samo odklenjene in ne zaklenjenih. Pa JailBreak nebo potreben, ker bo AppStore bolj poštiman. HD filmi bodo na ogled in v živo boš lahko gledal TV na iCigli pa še takšne malenkosti Rolling Eyes
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.11.2009 17:47:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nič posebnega. Samo to so govorice od ljudi. Ko bo apple povedal kaj je novega potem bomo vedeli. Taka hitrost na internetu ti niti ne služi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.05.2008
Prispevkov: 84
Kraj: Pred računalnikom
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.11.2009 18:00:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta 4G bo imel hitrost do 1Gb/s in napovedujejo že 5G, katerega Koreja že razvija naj bi imel hitrost do 10Gb/s, ampak tule se pojavi problem! Vse lepo in prav dokler ne pride do downloadanja kakšne vsebine iz interneta. Današnji diski imajo hitrost zapisovanja do 3Gigabajtov/s in to pomeni, da če bi downloadal z hitrostjo 5Gb/s bi ti 'downloadalo pravzaprav z 3Gigabajti/s Smile
Tako da preden bojo razvijali takšne hitrosti mora tudi oprema napredovat Laughing

Vse govorice pa stavim, da bodo držale, kar se je pa že potrdilo pravkrat Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 01.11.2009 18:07:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Menjaš BIT in BAJT. Čist nekaj drugega. BAJT je 8 krat večji od bita. In te hitrosti so bitih. Sepravi 5gigabitov to ti je približno 600 mega bajtov. Vsekakor preveč. Mogoče bi tako hitrost dosegal v RAID z SSD diski čeprav težko! Je pa res ta se ne šteje to tako za download. Ker tu je še vmesno pisanje itd..
Ko bo v Sloveniji 1Gb/s potem bom jaz pomoje papež. Mogoče čez kakšnih 20 let. Še s 3G ni pokrito nič razen večja mesta.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.05.2008
Prispevkov: 84
Kraj: Pred računalnikom
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 02.11.2009 07:09:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Menjaš BIT in BAJT. Čist nekaj drugega. BAJT je 8 krat večji od bita. In te hitrosti so bitih. Sepravi 5gigabitov to ti je približno 600 mega bajtov. Vsekakor preveč. Mogoče bi tako hitrost dosegal v RAID z SSD diski čeprav težko! Je pa res ta se ne šteje to tako za download. Ker tu je še vmesno pisanje itd..
Ko bo v Sloveniji 1Gb/s potem bom jaz pomoje papež. Mogoče čez kakšnih 20 let. Še s 3G ni pokrito nič razen večja mesta.


To vem razliko med biti in bajti, ampak se mi ni dal izračunat natančno. 3G niti jaz nimam, čeprav živim v bližini v velikega mesta. Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 02.11.2009 07:38:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pajtl je napisal/a:


To vem razliko med biti in bajti, ampak se mi ni dal izračunat natančno. 3G niti jaz nimam, čeprav živim v bližini v velikega mesta. Wink


Tusmobil? Ker Mobitel in Si.mobil imata se kar pokrito tudi s 3G ... Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.05.2008
Prispevkov: 84
Kraj: Pred računalnikom
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 02.11.2009 16:10:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
pajtl je napisal/a:


To vem razliko med biti in bajti, ampak se mi ni dal izračunat natančno. 3G niti jaz nimam, čeprav živim v bližini v velikega mesta. Wink


Tusmobil? Ker Mobitel in Si.mobil imata se kar pokrito tudi s 3G ... Rolling Eyes


Jap Tušmobil Smile Saj zdaj razmišljam o prehodu na Itak Džabest, zaradi vključenih vsebin in pokritosti ^.^
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.11.2009 13:03:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
tomazpog je napisal/a:


Aja, pa še to: Tele škatlice ( iphone ) ne zamenjam več za noben telefon!!


Verjetno bos menjal...


hehe, sem prebral tole in se nasmehnil...

Popolnoma prav imaš: zamenjam samo še za IPHONE 3 GS ali karkoli pač bo, ko bo.. bo pa definitivno nov jabuček!!!

Drugač sem pa hotel napisat tole, pa nisem vedel točno, kam naj uvrstim, bom pa kar tukaj malo pospamal..

torej:

SVAKA ČAST Jest-u in ostalim zvestim pripadnikom foruma za vsako pomoč, ki jo namenite nam, "zelencem".. Lahko samo rečem, da sem z vašo pomočjo ( ne morem naštet vseh forumašev, hehe... ) odkril še tisoč in en bonbonček, ki ga tale škatlica ponuja svojemu uporabniku..

KEEP UP THE GOOD WORK

p.s.
Je pa res ena zadeva, ki tudi mene zmoti, pa nisem ravno dolgo prijavljen tukaj.. vsem "zelencem" ( kot sem tudi jaz ) :
funkcija "ISKANJE" in nekaj prostega časa res obrodi ogroomno uporabnih informacij, zato velikokrat ni potrebe po odpiranju novih in novih tem ali vprašanj z istim "naslovom"...

Lep pozdrav!
























.... za iPhone 3GS ali pa drugo leto za naslednjika (iPhone 4G LTE? Rolling Eyes Cool )

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani