Jabuk
Programiranje v windows okolju
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.10.2009
Prispevkov: 297
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.10.2009 09:46:26
Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene samo zanima ker sem bral da za programiranje potrebuješ mac, če obstaja kaj da bi lahko aplikacije za iphone pisal v windows okolju ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.10.2009 09:47:44
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alessy je napisal/a:
Mene samo zanima ker sem bral da za programiranje potrebuješ mac, če obstaja kaj da bi lahko aplikacije za iphone pisal v windows okolju ?


Ne. za Iphone lahko programiraš samo v Xcodu, ta pa je na voljo samo za mac.

Lahko si pa inštaliraš kkšn hackintosh, pa boš lahko programiral na PC-ju Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.10.2009 11:40:59
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iExpert je napisal/a:
Ne. za Iphone lahko programiraš samo v Xcodu, ta pa je na voljo samo za mac.


Ne bo čist držalo, pred kratkim je ena firma izdala tud nek IDE za windowse, sam kolikor vem ni zastonj.


http://monotouch.net/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.10.2009 12:13:47
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alessy je napisal/a:
Mene samo zanima ker sem bral da za programiranje potrebuješ mac, če obstaja kaj da bi lahko aplikacije za iphone pisal v windows okolju ?


Kako bos pisal kvalitetne iPhone aplikacije, ko ne poznas niti Mac sveta, logike, razmisljanja, principov...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.10.2009 12:27:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdo pa pravi, da hoče napisati kvalitetne iPhone aplikacije?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.11.2007
Prispevkov: 158
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.10.2009 13:28:24
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jabolcnik je napisal/a:
iExpert je napisal/a:
Ne. za Iphone lahko programiraš samo v Xcodu, ta pa je na voljo samo za mac.


Ne bo čist držalo, pred kratkim je ena firma izdala tud nek IDE za windowse, sam kolikor vem ni zastonj.


http://monotouch.net/


Koliko jaz vem, je monotouch "plugin" za xcode, ki ti omogoči programiranje v c#u, mogoče pa se motim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.10.2009 14:07:13
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
alessy je napisal/a:
Mene samo zanima ker sem bral da za programiranje potrebuješ mac, če obstaja kaj da bi lahko aplikacije za iphone pisal v windows okolju ?


Kako bos pisal kvalitetne iPhone aplikacije, ko ne poznas niti Mac sveta, logike, razmisljanja, principov...


Kera glupa izjava. Res ne vem, kaj je takega na "mac" svetu, da bi moral nujno znat. Mogoče datume njihovih press konferenc Very Happy Very Happy Very Happy

U glavnm morš znat Obj-C (da se pisat tudi v Obj-C++, C, C#... samo je za Obj-C največ napisanega, največ tutorialov, če pišeš v drugih jezikih si bolj ali man prepuščen samemu sebi Smile ), pa pa osnovne principe cocoa touch za te osnovne aplikacije. Če ti je Cocoa poznan potem imaš prednost pri učenju, ker so si stvari dosti podobne.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.10.2009 14:33:16
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iExpert je napisal/a:
haroker je napisal/a:
alessy je napisal/a:
Mene samo zanima ker sem bral da za programiranje potrebuješ mac, če obstaja kaj da bi lahko aplikacije za iphone pisal v windows okolju ?


Kako bos pisal kvalitetne iPhone aplikacije, ko ne poznas niti Mac sveta, logike, razmisljanja, principov...


Kera glupa izjava. Res ne vem, kaj je takega na "mac" svetu, da bi moral nujno znat. Mogoče datume njihovih press konferenc Very Happy Very Happy Very Happy

U glavnm morš znat Obj-C (da se pisat tudi v Obj-C++, C, C#... samo je za Obj-C največ napisanega, največ tutorialov, če pišeš v drugih jezikih si bolj ali man prepuščen samemu sebi Smile ), pa pa osnovne principe cocoa touch za te osnovne aplikacije. Če ti je Cocoa poznan potem imaš prednost pri učenju, ker so si stvari dosti podobne.


Izjava ni nic napacna. Zal ne razumes da ni bistvo programov le v KODI, ampak tudi v look and feelu...

Ce bi si pogledal vsaj prvi video iz letosnjega WWDC-ja v SF, bi rzaumel dosti vec, kot pa le to, da za apliakcije potrebujes le programersko znanje...

60% casa za apliakcijo bi naj bilo namenjenjega nacrtovanju in oblikovanju... kar pa programerji radi pozabljajo, saj je v vecini za njih izgled tuja vas.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.10.2009 14:41:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda da potrebuješ več kot "le" programersko znanje. Ampak dobre stvari vedno pridejo v paketu (sem mislil da kot mac uporabnik to veš Very Happy ).

Pa gledal sem cel WWDC.

Po tvoji logiki lahko le ljudje, ki jim je ponzan "mac look and feel" pišejo dobre aplikacije za iPhone(oz. dobre aplikacije nasploh)???

Pa brez kode se lahko ljudje le jebejo z look and feelom, ker slikce risat zna vsako budalo. Treba je znat programirat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.10.2009 15:23:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iExpert je napisal/a:
Seveda da potrebuješ več kot "le" programersko znanje. Ampak dobre stvari vedno pridejo v paketu (sem mislil da kot mac uporabnik to veš Very Happy ).

Pa gledal sem cel WWDC.

Po tvoji logiki lahko le ljudje, ki jim je ponzan "mac look and feel" pišejo dobre aplikacije za iPhone(oz. dobre aplikacije nasploh)???

Pa brez kode se lahko ljudje le jebejo z look and feelom, ker slikce risat zna vsako budalo. Treba je znat programirat


Nisi razumel povsem mojih besed. Ampak pustima to.

Z tvojim stavkom o risanju slikic, si pa pokazal da o UI designu, designu nimas pojma... Prav tako ne razumes pomena designa. Glede na to da si baje gledal celoten WWDC, bi sklepal da bos razumel, to kar so tam v 50% vsebin ponavljali... Zal ne.

Dobra apliakcija, ni le koda in ne le design. Je kombinacija obojega in se veliko vec...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.10.2009 16:04:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
iExpert je napisal/a:
Seveda da potrebuješ več kot "le" programersko znanje. Ampak dobre stvari vedno pridejo v paketu (sem mislil da kot mac uporabnik to veš Very Happy ).

Pa gledal sem cel WWDC.

Po tvoji logiki lahko le ljudje, ki jim je ponzan "mac look and feel" pišejo dobre aplikacije za iPhone(oz. dobre aplikacije nasploh)???

Pa brez kode se lahko ljudje le jebejo z look and feelom, ker slikce risat zna vsako budalo. Treba je znat programirat


Nisi razumel povsem mojih besed. Ampak pustima to.

Z tvojim stavkom o risanju slikic, si pa pokazal da o UI designu, designu nimas pojma... Prav tako ne razumes pomena designa. Glede na to da si baje gledal celoten WWDC, bi sklepal da bos razumel, to kar so tam v 50% vsebin ponavljali... Zal ne.

Dobra apliakcija, ni le koda in ne le design. Je kombinacija obojega in se veliko vec...


Daj povej..ali ti sploh znaš programirat appe za iPhone (jaz jih znam, da ne bo nesporazumov)?

Poglej, ni "težko" narediti dober UI design. za to ne rabiš praktično nič predznanja. jaz ti lahko naredim v interface builderju UI za crknt, ampak bo povsem neuporaben.

Res da je UI tisto, na kar so uporabniki najprej pozorni, ampak je sam po sebi neuporaben.

Ti imaš lahko lepe ikonce in sploh lepo aplikacijo, ki dela za en kurac, pa jo bojo na začetku res vsi kupovali, po enem mesecu pa nihče več kupoval(ker se bo sloves razširil).

Daj povej, kako si ti razumel tisti WWDC, da bom vedel, o čem govoriš.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.10.2009 16:34:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, ne znam programirati, sem designer... A ocitno dosti bolj razumem od tebe, da za dobro apliakcijo mora biti dobra koda, izjemen UI in nacrt.

Uporabnik ne vidi kode, niti ga koda ne zanima. Ko od odpre apliakcijo, je zanj najpomembnejsa LE uporabniska izkusnja z uporabo programa.

Res je, z IB lahko sestavis dostojen UI aplikacije, a to ni vse... Kot so predavatelji sami povedali na WWDC, mnogokrat osnovni gradniki IB niso dovolj... Le primer je Convertobot...

Sicer pa kot si napisal, programerjem je edino pomembno da dela...

Najbolj prodajani apps-i na storu so cudovito oblikovane aplikacije, ki imajo seveda v ozadju tudi konkretno kodo.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 28.10.2009 16:45:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi že na začetku povedu da si oblikovalc Very Happy

U glavn tkole povem: "lepša" in bolj uporabna kot je aplikacija, več je treba met kode odzadi.

Ti še jaz dam dokaz, da ni dovolj le lep UI: iGo. Lepa, a veliko maj uporabna od ostalih navigacijskih Appov (Navigon, TomTom...).

Pa od tistih 3 stvari ti najbrž razumeš le izjemen UI
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.03.2010 06:23:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
oba imata prav, sam kregat se nehita Smile))))

dejansko je v sloveniji tako, da je en clovek vodja projekta, programer in designer.

to, da je vsaka zadeva locena so ponavadi pri nas le mokre sanje ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.03.2010
Prispevkov: 952
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 29.03.2010 07:34:31
Re: Programiranje v windows okolju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jfk je napisal/a:
Jabolcnik je napisal/a:
iExpert je napisal/a:
Ne. za Iphone lahko programiraš samo v Xcodu, ta pa je na voljo samo za mac.


Ne bo čist držalo, pred kratkim je ena firma izdala tud nek IDE za windowse, sam kolikor vem ni zastonj.


http://monotouch.net/


Koliko jaz vem, je monotouch "plugin" za xcode, ki ti omogoči programiranje v c#u, mogoče pa se motim.


Imas kar prav.

Z MonoTouch lahko C# programerji pisejo aplikacije za iPhone (IDE je pa MonoDev).
Gre za podporo .NET okolja pri razvijanju iPhone aplikacij.
Mislim pa da zadeva deluje samo na MAC OS, je pa alternativa C# programerjem, da se jim ni treba ucit objective-c.
Prav tako bodo pri Mono nekje poleti "releasali" ModoDroid, ki bo C# omogocal pisanje aplikacij za Googlov Android. Mislim, da bo ta deloval celo na Windows okolju.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2009
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 29.03.2010 10:09:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://labs.adobe.com/technologies/flashcs5/appsfor_iphone/
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani