Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 03.06.2010 15:38:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Confused
Caw, jst mam pa problem da sm uvozil certifikat in je notri v keychainu ampak k kliknem netstik mi kaze: Za uporabo Net.Stika potrebujete veljavno kvalificirano digitalno potrdilo, ki vam ga izda javni overitelj kvalificiranih digitalnih potrdil.
Kot da ga nebi bilo :S
Wtf?

_________________
Twitter: @matic_b
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 03.06.2010 16:29:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene je zajbavau neki časa tale netstik pa safari sm ga pa odj..ebu in si nalozu mozillo za delo s certifikati. tm dela pa smooth samo uvoziš cert. v mozilli in to je to
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 03.06.2010 21:23:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne razumem kaj sm naredu narobe... ciz lepo sm napisu activation kode pa uno drugo kodo kliknu prevzem certifikata in zbral medium 1024 sifriranje neki... in zdej sm dobil 2 fajla: clientcgi.exe.p7s in clientcgi.exe
Zdej pa niiiic ne morem z tem... exe fajla mi noce odpret... probal v:
Safari, Mozila, Chrome, Opera na macu in
Chrome in Inter Explorerju na winsih
In nikjer ne dela... Confused Nc jasn... zadnic sm mami instaliru certifikat za klik... 3x kliknes in uporabljas... tuki pa cele komplikacije..

_________________
Twitter: @matic_b
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 03.06.2010 21:29:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kukr jaz vem maš ti to program za sprejem certifikata, to ni certifikat.
vsekakor je to program za windows okolje.pejd v windwose pa zaženi ta clientcgi.exe pa ti bo dodalo certifikat v internet explorer.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 03.06.2010 21:45:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja sej sm probu ne dela... izpise nek error Very Happy a je mozno da bi mogu ze dobit certifikat od postarce iz nekega drugega browserja?

_________________
Twitter: @matic_b
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.03.2009
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 03.06.2010 22:21:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
men dela u safariju na macbooku. Nevem več čist točno ampak mislm da morš v keychainu pod ta certifikat nekam napisat adres al neki tazga! Bo kdo drug povedu...

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 04.06.2010 01:11:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matic3k je napisal/a:
ja sej sm probu ne dela... izpise nek error Very Happy a je mozno da bi mogu ze dobit certifikat od postarce iz nekega drugega browserja?

ja ker verjetno deluje samo 1x, pa upam da nisi probavu v mac os..
ja na tistmu računalniku k si prvič zagnal to datoteko na tistmu računalniku maš vrjetno ta certifikat. sklepam da v internet propertis v internet explorerju. use to jaz sklepam, na banki majo pa prave odgovore zate. netstik (sparkasse) po njihovih besedah ni optimizeran za safari.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.12.2007
Prispevkov: 412
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 04.06.2010 08:06:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole je sicer od eDavkov, lahko pa vseeno probaš- Seveda zamenjaj internet naslov.

Pozdravljeni!

Firefox na Mac OSX ni podprt, uporabite Safari.

Navodila za možno rešitev, če imate nameščen samo en (svoj) certifikat:
če še ni, dodamo certifikat v Keychain Acces utility. Imamo dve opcije: ga povlečemo v okno Keychaina ali naredimo dvoklik na certifikatu in ga tako uvozimo
Ko je certifikat uvožen, desni-klik na njem in izberemo »New Identity Preference«. Odpre se okno kamor kopiramo URL od Osebnega portala na eDavkih (https://edavki.durs.si) - s tem določimo, kje se certifikat autenticira.
Na certifikatu dvokliknemo, v oknu z podrobnostmi se pokaže možnost »trust« - izberemo »always trust«. Certifikat je izgubil rdeči križec in dobil modri plus (s tem je certifikat postal zaupanja vreden)

Če imate nameščenih več certifikatov, je obhod naslednji:
(razlog: Java ne zna izbrati (ne prikaže) pravega. Če so na sistemu še drugi certifikati, bo prikazalo samo prvega iz seznama v Keychain Accessu.)
vstopite v sistem kot uporabnik, ki v keychainu nima certifikata, in ponovite postopek opisan zgoraj
Java sedaj prikaže pravi certifikat

Lep pozdrav,

Tehnična pomoč eDavki, JKK
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 04.06.2010 09:26:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo mi je da usi govorite o new identety preferece... tega jst sploh nimam... imam samo New certificate preference...?
Drugace pa sm tam dodal internetno stran na kateri potrebujem certifikat, dal sem tudi always trust...
Ampak sezmer je use isto Embarassed

_________________
Twitter: @matic_b
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 04.06.2010 09:38:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sej ti pravim, pokliči na banko, pa nej ti oni pomagajo, sej zato majo tehnično pomoč.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 04.06.2010 09:53:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lol ja sm poklicu ze uceru pa niso mel pojma... sm zdele seenkrat za usak slucaj... mi je zenska dala tel. od poste slo. tam mi je prijazna gospa povedala postopek za izvoz.. ampak ni slo izvozit v formatu p12 zato mi je rekla da mi bo seenkrat poslala certifikat sam nej ga naslednic obvezno v mozili prevzamem... hehe svasta... zgleda bom mogu po dolgem casu spet mozilo instalirat Razz

_________________
Twitter: @matic_b
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 04.06.2010 10:36:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
problemo finito.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 04.06.2010 18:50:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
problemo finito.


Meni deluje v Safariju tko kot mora...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.05.2009
Prispevkov: 495
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 05.06.2010 10:57:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No evo dobil sem danes ponovno kodo (neverjetno kok hitr), postopek je ciz simpl sam seveda mors vedt da ne smes prevzet certifikata v safariju ampak mors nujno v firefoxu, ce ne se lahka zaplete Smile
Evo bom upisal ce bo se kdo kdaj rabil,

Postopek:

1. Najprej je treba certifikat uvozit v firefox, postopek je bolj opisan tukaj: http://postarca.posta.si/default.asp?vsebina=3&sub=2i&isub=2

2. Ceritifikat exportas... (firefox/preferences/advenced/encryption -> View Certificates - potem tam oznacite svojega in kliknete Backup...)
To zgleda priblizno tako: http://postarca.posta.si/default.asp?vsebina=3&sub=9

3. Drag&Drop v Keychain Access (katerega najdete v mapi Utilities na svojemu macu) - Posod kjer vas uprasa kliknete always alow

4. Ko ze imate certifikat v Keychain Accessu kliknete nanj z desno tipko in izberete New Identery Preference, odpre se vam okno v katerega prilepite ulr kjer boste certifikat rabili... v mojem primeru: https://netstik.sparkasse.si/

5. Zbrisite firefox Razz

Tko da to je to... povdarjam:

PREVZETI JE TREBA CERTIFIKAT NUJNO V FIREFOXU



_________________
Twitter: @matic_b
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 08.11.2012
Prispevkov: 7
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 27.11.2012 16:29:30
Re: Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Update od vceraj...
Elektronska banka Net.Stik trenutno na aplikativnem in arhitekturnem nivoju, kot tudi na varnostnem nivoju se ni prilagojena za delo na operacijske sistemu Android in iOS. Zaradi tega banka Sparkasse se ne more uradno potrditi delovanje elektronske banke Net.Stik na mobilnih napravah, ki uporabljajo zgoraj omenjena operacijska sistema.

Zaradi tega okviru banke potekajo pospesene aktivnosti, da bi uporabnikom nase elektronske banke Net.Stik , kar najhitreje omogocili uporabo nase elektronske banke Net.Stik na pametnih telefonih, dlancnikih in tablicnih racunalnikih, ki uporabljajo operacijski sistem Android in iOS.

Ob uradni potrditvi delovanja elektronske banke Net.Stik na mobilnih napravah, ki uporabljajo operacijska sistema Android in iOS bomo nase stranke, seveda, obvestili.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 14.09.2016 10:01:33
Re: Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kdo uporablja Poštarco na USB ključku za NetStik.

Stara Poštarca mi je potekla, zdaj pa Sparkasse trdi, da moram obvezno met podpis na USB ključku, al pa uporabljat njihove kalkulatorje PIN kode.

Ker bi ta certifikat uporabil še kje drugje, me zanima, če kdo to uporablja na Macu. Bega me predvsem to, da je treba nalagat neke driverje, ki pa na Macu ne delajo glih.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 14.09.2016 10:22:56
Re: Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj točno te pa zanima?

Punca ima pri Delavski hranilnici svoj certifikat (poštarca) na USB ključku (Gemalto - CREA Plus).

Z gonilniki sva imela probleme ampak sem stvar rešil s pomočjo enega developerja pri CREA Plus v cca 5minutkah. Če se prav spomnim je bilo treba nekaj v terminalu izvest in je šlo potem brez težav. Kaj točno se pa ne spomnim. Od takrat nima več težav in ji dela ključek/certifikat vedno in povsod Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 14.09.2016 10:53:32
Re: Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta certifikat bi uporabljal na različnih računalnikih z različnimi osi. Do zdaj sem mel certifikat v filu in sem ga pač skopiral na tiste mašine, kjer sem ga rabil. Je vse načeloma delovalo.

Še prej sem mel pa certifikat enazavse na kartici in je bil stalno cirkus z driverji. Zato me mal skrbi tale usb ključek. Poleg tega ga pa glih takrat nimaš s sabo, ko ga najbolj rabiš. Ampak to nima veze z driverji.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.10.2014
Prispevkov: 216
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 14.09.2016 20:40:28
Re: Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
malce offtopic, ampak ne čist: v zvezi s Sparkasse. Namesto kalkulatorja bi lahk uporabil GEG aplikacijo, ki ti za vsak dostop zgenerira enkratno geslo. Plačaš enkrat, namestiš pa jo lahk na več naprav hkrati, če hočeš.. Če pa jo slučajno po pomoti pobrišeš, pa jo lahk komot na novo aktiviraš s aplikacijo iz druge lastne naprave. Zastonj. Uporabna zadeva, v izogib cerifikatom... že tako ali tako jih je preveč. Very Happy

_________________
iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple
iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue
iPhone XS Max 256GB Silver
iPhone X 64GB Silver
iPhone 7 Plus 128GB Jet Black
iPhone 6 Plus 128GB Silver
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 14.09.2016 21:31:53
Re: Net. Stik (Sparkasse) v Safariju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, sem gledal to splikacijo. Sam so mi na supportu rekli, da je razvojna verzija in občasno ne dela. Sem na koncu naročil osnovni TAC generator.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani