Jabuk
Trajanje baterije MBP 13" alu
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.01.2008
Prispevkov: 70
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.10.2009 08:07:20
Trajanje baterije MBP 13" alu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam novega 2,53/4GB.
Baterijo sem pravkar drugič izpraznil - po slabih dveh urah.

Resda sem imel osvetljenost ekrana nastavljeno na max in da je delal wi-fi, vendar me preseneča, ker to ni niti blizu "up to 7 hours". Navadni MB mi je brez problema zdržal skoraj 3 ure ob podobnih nastavitvah.

Rolling Eyes Sprašujem se ali se bo baterija šele po nekaj praznjenjih in polnjenjih normalizirala, ali je z njo kaj narobe. Ima kdo izkušnjo Question
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.01.2008
Prispevkov: 70
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.10.2009 08:12:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ah sedaj sem videl, da je to že tu:
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=9912&highlight=trajanje+baterije
Embarassed Se opravičujem.
Se pa čudim....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.10.2008
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.10.2009 16:23:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni ne zdrži niti približno dolžino "obljubljenega" časa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.07.2009
Prispevkov: 110
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.10.2009 17:45:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je tu glavni problem, ker folk zamenjuje Macbook 13,3" unibody (katerega je vmesni model in ima še slabšo baterijo kot beli Macbook) in Macbook Pro 13,3".
Če pa dodamo max. svetlost in kakšno online video streaming, bi pa znalo biti bliže dveh ur. Čeprav se mi to še vedno zdi skoraj nemogoče.

Moram pa reči, da ima že leto in pol star beli Macbook meni več kot zadostno baterijo (min. 3-4 ure surfanja pri cca. 1/4 brightness brez problema), kaj mora imeti šele novi mali Pro Smile Po privat testih jim je zdržal cca. 5,5 ur nenehnega online brskanja, kratkih muvijev, skoz muska, mislim da celo na full brightness (sam nisem sigurn)...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.01.2008
Prispevkov: 70
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.10.2009 14:55:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za mano so še štiri praznjenja in polnjenja baterij. Sedaj indikator trajanja napolnjene baterija kaže čas, ki je okrog 7 ur (prvič je pokazala samo 2 uri). Če napolnjeni bateriji zelo zmanjšam svetlost pokaže tudi 7 ur 30 minut. Nazadnje sem baterijo spraznil po štirih urah pri maksimalni svetlosti. S tem pa sem že zelo zadovoljen. Vsaka stopnja manjše svetlosti ekrana pa takoj vpliva na trajanje. Morda tudi nova baterija potrebuje nekaj polnjenj in praznjenj, da se normalizira. In morda to celo piše v navodilih, vendar sem tiste vrste človek, ki pogleda navodila šele, ko vse ostalo odpove.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.10.2009 21:23:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dobro, da sem prebral tvoj post, ker sem tudi jaz tak tip človeka Smile

tudi jaz imam mbp 14 dni in na začetku je bilo trajanje baterije majhno razočaranje....po nekaj polnjenjih in praznjenjih se je stanje bistvneo izboljšalo

drugače je pa zakon
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani