Jabuk
LaCie Little disk 320gb firewire
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.11.2009 22:53:54
LaCie Little disk 320gb firewire
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam problem z omenjenim diskom...in sicer s hitrostjo.

Namenoma sem hotel FIREWIRE priključek, saj jih na macu malo primanjkuje. Vendar pa se mi je že ob prvem 2gb filu disk obesi in napiše tole:



Potem sem prebral, da je mogoče zaradi premajhnega napajanja in sem priključil še dodatni usb adapter, ki napaja disk. S tem sicer nisem nič pridobil, ker imam tako zaseden tako USB kot FIREWIRE, ampak OK, sem rekel...vsaj dela.

Potem pa opazim še nekaj nepričakovanega: prenos podatkov preko FireWire je počasnejši kot pa pri prenosu z USBjem, ki je lociran direktno na disku s podaljškom. Če gre za prenos preko USBja ni potrebno dodatnega napajanja in se ni nič zalomilo.

Za enako 800mb datoteko sem z usb potreboval 1:07s, s firewire pa več kot 1:30?!?!?!

Kaj je narobe...bi znal kdo pomagat?

p.s. napajanje je bojda v tistem USB hubu, ki je bolj oddaljen od zaslona MacBooka višje, zato sem vsakokrat uporabil bolj odstranjen bus.

Prosim za pomoč

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.11.2009 23:46:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem že večkrat slišal, da FireWire kontroler v disku dela nestabilno.

Jaz bi se probal tega diska čimprej znebit. Če je še nov, ga reklamiraj.

---
Sem imel celo štelo z enim firewire WD diskom, ki je stalno odletaval in se obešal, tko da sem ga nehal uporabljat. Čez precej časa sem ga razdrl, in ugotovil, da se napajalnik pregreva, ker je imelo ohišje zelo slabo hlajenje. Potem sem izžagal iz ohišja luknjo in namontiral en star ventilator. Od takrat disk dela BP.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.11.2009 00:49:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Disk je še v garanciji, star en teden, tako da mislim, da ne bo problema.

Pa misliš, da bo z zamenjanim diskom težava odpravljena?

Disk mi je drugače super, samo če bi firewire prenos bil konstanten tako kot je prvi 100mb...potem se mi zdi da je vedno počasnejši, nakaj se LESS THAN A MINUTE spremeni v 2 itd. Dejansko disk ni pokvarjen, je pa anomalno, da ne dela tako kot mora in ga imam sedaj priklopljenga na USB, se pravi ne služi svojemu namenu.

Kaj pa če je kaj na meni da probam s kakšnim softwarom ali kaj podobnega?

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.11.2009 01:18:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi se probal zmenit, da ti dajo vsaj za probo drug FW disk.

Pri taki zadevi je lahko narobe vse živo (nihanje v napetosti, ozemljitev, software, kabli, port na računalniku, motnje iz okolice...). Če ravno ne uživaš v odpravljanju napak, se diska raje znebi. Najprej pa ugotovi, če ti dela probleme samo ta firewire disk, ali tudi kakšen drug.

Externe naprave so ponavadi bolj kilavo izdelane. Meni je poleti dobesedno eksplodiral napajalink od enega IcyBox dvojnega ohišja in skuril elektroniko v ohišju in še USB port na mašini. Vse skupaj je bilo ugasnjeno, napajano pa iz UPSa.

Pred leti, ko smo prenavljali hišo (štemarce in ostalo električno orodje), sem moral nabavit UPSe za vse računalnike, ker so Diski na Macu odletavali vsak dan (še na sistemu9). Ko sem dal vse na UPSe je blo čudežno problemov konec, čeprav so vsi "znalci" trdili, da imam sigurno kak virus. Šele kasneje smo ugotovili, da diski na Macu niso delali s pariteto in so pisali na disk vse, kar je prišlo po kablu, vključno z napakami. PCji s tem niso imeli težav.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.11.2009 01:40:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si pa že sam ugotovil, da je pri ta malih diskih, ki se napajajo iz mašine doskrat problem pre švoh napajanje. To je pa spet od mašine do mašine drugače. Če maš možnost, sprobaj disk še na kaki drugi mašini.

Zaradi prešvoh napajanja lahko tak disk tudi pogosto odletava. Pomaga dodaten napajalnik, ki ga tvoj disk ne podpira (če se ne motim), ali pa USB/Firewire hub, ki ima dodatno napajanje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.11.2009 13:51:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni mi pa jasno zakaj zdj šiba tako kot mora?!

Sedaj je pa vse ok, brez dodatnega napajanja, ampak gre res tako kot bi naj...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.11.2009 14:26:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ja, popravljam izjavo...ko gre za prenos 1gb je hitro, ko pa gre za prenos v paketu 10gb potem, se drastično upočasni..recimo da rabi za 18gb 40minut, za 4gb pa je kar solidno, enako kot usb ali malo hitreje.

Naj pa povem, da imam FW 400, je takšna razlika ali bi vseeno moralo šibat kot raketa?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.11.2009 21:36:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FW 400 ni glih raketa proti USB 2, se pa precej pozna. Pred časom sem sprobaval razliko, pa je bil FW cca še enkrat hitrejši.

Če se ne motim, se precej pozna pri veliki količini manjših filov.

Definitivno pa je precej odvisno od kontrolerja, ki je vgrajen v ohišje.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani