Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
New iMac and Magic Mouse unboxing and quick hands-on
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 21.10.2009 11:01:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi zdi, da je mojemu iMacu 24", 3.06, 4 Gb, 1 Tb glihkar drastično padla cena.... Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.06.2007
Prispevkov: 161
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 21.10.2009 22:15:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Je kdo zasledil če se bo dalo monitor kaj bolje kalibrirat kot pa starega imaca 24"?

Thx.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 22.10.2009 04:27:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
S katerim orodjem ga pa kalibriraš?
LP
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 22.10.2009 05:39:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MuLTI je napisal/a:
Se mi zdi, da je mojemu iMacu 24", 3.06, 4 Gb, 1 Tb glihkar drastično padla cena.... Rolling Eyes


sva že dva, ki tako misliva Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.09.2008
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 22.10.2009 05:57:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj dobiš za 1799 evrov top model 27-inch iMac with Quad-core 2,66GHz, ATI Radeon HD 4850, 4gb rama, 1T hdd,....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.01.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 24.10.2009 13:59:37
pomoč pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zivjo!

vidim da pri applu ne pocivajo! Smile prov cakal sem nove modele. No sedaj bi pa rad da mi malce pomagate z vasimi izkusnajmi in znanjem.

imaca bi kupil za delo v pisarni, ker si ga zelim, ker sm neverjetno zadovoljen z iphonom, ker je moj pc ze precej star....

najprej to..27 inc? ali je sploh potrebno imeti tako velik ekran? res si ne predstavljam iz 17 na 27!!!???
2. iscem najugodnejso varianto..verjetno usa odpade..carina, stroski prevoza...?! ok italija je nekaj km od mene tako, da zna bit to resitev. Kaj pa Velika britanija??

3. zanima me, kaj se potrebujem poleg imaca. Katere programe bi moral kupiti oz kaj se dobi na netu...

4. ze v naprej hvala za vase odgovore.

pozdrav vsem,

Andrej.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.01.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 24.10.2009 14:01:06
Re: pomoč pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kakiii je napisal/a:
zivjo!

vidim da pri applu ne pocivajo! Smile prov cakal sem nove modele. No sedaj bi pa rad da mi malce pomagate z vasimi izkusnajmi in znanjem.

imaca bi kupil za delo v pisarni, ker si ga zelim, ker sm neverjetno zadovoljen z iphonom, ker je moj pc ze precej star....

najprej to..27 inc? ali je sploh potrebno imeti tako velik ekran? res si ne predstavljam iz 17 na 27!!!???
2. iscem najugodnejso varianto..verjetno usa odpade..carina, stroski prevoza...?! ok italija je nekaj km od mene tako, da zna bit to resitev. Kaj pa Velika britanija??

3. zanima me, kaj se potrebujem poleg imaca. Katere programe bi moral kupiti oz kaj se dobi na netu...

4. ze v naprej hvala za vase odgovore.

pozdrav vsem,

Andrej.


aja pa se ...glede procesorja? ta quad tehnologija...koliko je to dejansko vredno za pisarniska dela?!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 24.10.2009 14:02:45
Re: pomoč pri nakupu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kakiii je napisal/a:
kakiii je napisal/a:
zivjo!

vidim da pri applu ne pocivajo! Smile prov cakal sem nove modele. No sedaj bi pa rad da mi malce pomagate z vasimi izkusnajmi in znanjem.

imaca bi kupil za delo v pisarni, ker si ga zelim, ker sm neverjetno zadovoljen z iphonom, ker je moj pc ze precej star....

najprej to..27 inc? ali je sploh potrebno imeti tako velik ekran? res si ne predstavljam iz 17 na 27!!!???
2. iscem najugodnejso varianto..verjetno usa odpade..carina, stroski prevoza...?! ok italija je nekaj km od mene tako, da zna bit to resitev. Kaj pa Velika britanija??

3. zanima me, kaj se potrebujem poleg imaca. Katere programe bi moral kupiti oz kaj se dobi na netu...

4. ze v naprej hvala za vase odgovore.

pozdrav vsem,

Andrej.


aja pa se ...glede procesorja? ta quad tehnologija...koliko je to dejansko vredno za pisarniska dela?!


če imaš quad processor se kar pozna pri 3d risanju
drugače je pa odvisno od dela
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 24.10.2009 14:04:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. vsakemu svoje. Recimo meni je boljše imeti dva manjša ekran kot enega velikega, marsikomu pa ne

2. Če ti je Italija blizu si si že odgovoril.

3.) Na "netu" lahko dobiš freeware in odprtokodne programe. Za ostalo programje poglej na macupdate.com, versiontracker.com (MacOS oddelek), puremac.com ali pa kar na Apple.com. Kakšen in koliko programov, pa je odvisno kaj želiš početi na računalniku.

Marsikaj smo že predlagali na samem forumu, poglej v kategorijo "Programska oprema".

4. Dolžan si eno pivo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.01.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 24.10.2009 14:18:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
wildapple je napisal/a:
1. vsakemu svoje. Recimo meni je boljše imeti dva manjša ekran kot enega velikega, marsikomu pa ne

2. Če ti je Italija blizu si si že odgovoril.

3.) Na "netu" lahko dobiš freeware in odprtokodne programe. Za ostalo programje poglej na macupdate.com, versiontracker.com (MacOS oddelek), puremac.com ali pa kar na Apple.com. Kakšen in koliko programov, pa je odvisno kaj želiš početi na računalniku.

Marsikaj smo že predlagali na samem forumu, poglej v kategorijo "Programska oprema".

4. Dolžan si eno pivo


4.TOCKA= faca....z veseljem!!
ce si kdaj kaj na Krasu, poklici 040 472 014...Smile

Uglavnm ta imac mi ne da mira ze vec kot leto...skoz se prepricujem da imam boljse investicije kot je v apple..sam sm pa res ratu mal fanatik appla in imac je samo prasanje casa...

No glede programske opreme..tvoj nasvet, kaj rabim se kupit zraven, al je vse ''dobavljivo na netu''.

Kako bolec bo pa prenos datotek (slike, word, pdf) iz pcja na maca?

ne racunalnika nikakor ne bom rabil za 3d risanje. Zaenkarat cisto vsakdanje pisarniske zadeve.

Piva čaka Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 24.10.2009 14:35:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kakiii je napisal/a:
wildapple je napisal/a:
1. vsakemu svoje. Recimo meni je boljše imeti dva manjša ekran kot enega velikega, marsikomu pa ne

2. Če ti je Italija blizu si si že odgovoril.

3.) Na "netu" lahko dobiš freeware in odprtokodne programe. Za ostalo programje poglej na macupdate.com, versiontracker.com (MacOS oddelek), puremac.com ali pa kar na Apple.com. Kakšen in koliko programov, pa je odvisno kaj želiš početi na računalniku.

Marsikaj smo že predlagali na samem forumu, poglej v kategorijo "Programska oprema".

4. Dolžan si eno pivo


če ne želiš dati toliko denarja za novega imaca ti jaz starega prodam za 630evrov.
več o mojem imacu ki ga prodajam je na tem linku
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=11259

4.TOCKA= faca....z veseljem!!
ce si kdaj kaj na Krasu, poklici 040 472 014...Smile

Uglavnm ta imac mi ne da mira ze vec kot leto...skoz se prepricujem da imam boljse investicije kot je v apple..sam sm pa res ratu mal fanatik appla in imac je samo prasanje casa...

No glede programske opreme..tvoj nasvet, kaj rabim se kupit zraven, al je vse ''dobavljivo na netu''.

Kako bolec bo pa prenos datotek (slike, word, pdf) iz pcja na maca?

ne racunalnika nikakor ne bom rabil za 3d risanje. Zaenkarat cisto vsakdanje pisarniske zadeve.

Piva čaka Smile

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 24.10.2009 14:39:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zazo je napisal/a:
iPlo je napisal/a:
Miška je res huda, upam da tudi uporabna... Multi-Touch zna bit hud Wink


končno spet neki za tebe iPlo, izpod rok appla Very Happy

Čas je že bil Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.06.2007
Prispevkov: 161
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 24.10.2009 19:50:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tma je napisal/a:
S katerim orodjem ga pa kalibriraš?
LP


sedaj z ničemer ker se ga ne da sploh kalibrirat tako kot se zagre.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 25.10.2009 09:15:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma jaz na moji 24-ki (ali z Spyder, ali pa z EYeOne) dosežem kar dobre rezultate (Ne sicer kot na 23-ki CD). Recimo Spyder nekje 80% (90% na CD) in EO na 90% (95%. na CD). Na tanovem MBP-ju pa sem nekje vmes. Čeprav se dokaj resno ukvarjam s fotografijo (pa ne profesionalno) mi to kar zadošča. Vse skupaj je izpisu (HP Designjet 30) zelo blizu.
100% pa itak ni nobeden.

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.06.2009
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 31.10.2009 18:14:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:

Ne vidim pa smisla zakaj bi priključil na iMAC-a še drugi računalnik oz. noteook? da lahko uporabiš screen od iMAC-a?


Ne vidiš smisla!!! Halo. To je edina resna stvar, ki je iMacu manjkala, da bi vsi tisti, ki imamo doma vsaj en resen PC stroj, prešaltali na iMac. Zdaj si lahko kupim Maca, a hkrati še vedno takrat, ko rabim PC (igre, windows systemske fore, ripanje in še cel kup drugih win-only stvari) samo preklopim na displayu in delam na stari PC mašini. Fantastično. To je to.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 31.10.2009 18:34:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Shine je napisal/a:

Ne vidiš smisla!!! Halo. To je edina resna stvar, ki je iMacu manjkala, da bi vsi tisti, ki imamo doma vsaj en resen PC stroj, prešaltali na iMac. Zdaj si lahko kupim Maca, a hkrati še vedno takrat, ko rabim PC (igre, windows systemske fore, ripanje in še cel kup drugih win-only stvari) samo preklopim na displayu in delam na stari PC mašini. Fantastično. To je to.



Zaenkrat baje se ne... ker bo treba pocakat, da nekdo naredi kaksen adapter... Sedaj naj bi slo baje samo ce imas DisplayPort, ti imas pa na PCju verjetno DVI, VGA ali HDMI izhod ...

http://www.appleinsider.com/articles/09/10/26/tests_confirm_apples_27_imac_only_supports_displayport_input.html

Bo pa verjetno slej ko prej na voljo tudi kaksen adapter... Ce ne od Apple-a pa od kaksnih neodivsnih proizvajalcev Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.10.2009
Prispevkov: 113
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 31.10.2009 22:37:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kakiii je napisal/a:
wildapple je napisal/a:
1. vsakemu svoje. Recimo meni je boljše imeti dva manjša ekran kot enega velikega, marsikomu pa ne

2. Če ti je Italija blizu si si že odgovoril.

3.) Na "netu" lahko dobiš freeware in odprtokodne programe. Za ostalo programje poglej na macupdate.com, versiontracker.com (MacOS oddelek), puremac.com ali pa kar na Apple.com. Kakšen in koliko programov, pa je odvisno kaj želiš početi na računalniku.

Marsikaj smo že predlagali na samem forumu, poglej v kategorijo "Programska oprema".

4. Dolžan si eno pivo


4.TOCKA= faca....z veseljem!!
ce si kdaj kaj na Krasu, poklici 040 472 014...Smile

Uglavnm ta imac mi ne da mira ze vec kot leto...skoz se prepricujem da imam boljse investicije kot je v apple..sam sm pa res ratu mal fanatik appla in imac je samo prasanje casa...

No glede programske opreme..tvoj nasvet, kaj rabim se kupit zraven, al je vse ''dobavljivo na netu''.

Kako bolec bo pa prenos datotek (slike, word, pdf) iz pcja na maca?

ne racunalnika nikakor ne bom rabil za 3d risanje. Zaenkarat cisto vsakdanje pisarniske zadeve.

Piva čaka Smile


prenos datotek je enostaven...
za programe pa mors mal povedat kaj rabis
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.09.2008
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 01.11.2009 17:12:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme...

Nekje sem bral da je novemu iMacu priložena nova wireless tipkovnica in nova miška. Zdaj pa sem sel na slovensko apple stran in če želim naročiti računalnik moram izbrati tudi opcijo katero tipkovnico želim, saj je za vsako potrebno doplačilo. Kako je sedaj s tem? Torej JE potrebno doplačati tipkovnico?

Hvala Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 01.11.2009 17:46:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naj je ne bi bilo treba. Res bi moglo biti v paketu.
Preveri če si res gledal NOV iMac in na kateri trgovini?
LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.04.2009
Prispevkov: 126
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 01.11.2009 17:49:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AXi0N je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme...

Nekje sem bral da je novemu iMacu priložena nova wireless tipkovnica in nova miška. Zdaj pa sem sel na slovensko apple stran in če želim naročiti računalnik moram izbrati tudi opcijo katero tipkovnico želim, saj je za vsako potrebno doplačilo. Kako je sedaj s tem? Torej JE potrebno doplačati tipkovnico?

Hvala Wink


Brezžična tipkovnica in miška je priložena vsem novim iMacom in ni treba nič doplačat. To maš sicer na Apple trgovini (apcom.si) možnost da kupiš dodatno tipkovnico.. (butasto), vendar tako je. So pa novi iMaci pri njih. Sem se pozanimal Cool
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani