Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
iCigl - pros & cons
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.06.2009
Prispevkov: 267
Kraj: Slovenske Konjice
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.09.2009 08:37:40
iCigl - pros & cons
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, sem tik pred tem, da nabavim iPhone-a, ampak se vedno malo oklevam. Malo sem gledla po forumu, uporabila iskanje itd ampak nikjer zasledila, kaj so pozitivne in negativne izkusnje z omenjenim telefonom. Ne mislim na applovo reklamo, ampak me zanimajo predvsem uporabniske izkusnje. Opazam, da je tema z iPhone tezavami kar polna, hkrati pa je veliko hvale slisati povsod. Kaj torej narediti? Naj kupim ali ne? Oklevam predvsem zaradi cene.

Kaj so vasi pros & cons razlogi?
Pomagajte se mi odlocit ...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.09.2009 08:43:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tema iPhone težave je v veliki večini polna zato, ker se tam v večini sprašujejo kako kaj naredit, ko česa ne veš... Smile in da ne bo pomote to ne pomeni, da pravim, da z njim ne more biti težav.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.09.2009 10:01:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da malo popravim sussi-ja. Forum "težave" je v veliki večini poln po zaslugi težav, katerih posledični vzrok je jailbreak telefona. Namreč enkrat ko odkleneš sistem na telefonu, lahko praktično delaš na sistemu kakršnekoli modifikacije, kar pa se zna slabo končat za iPhone.

Malo manj pa je tem s težavami, katerih vzrok so hardwerske napake. To je pa zelo odvisno od tega kakšne sreče si, da ti telefon crkne. Crkne pa lahko namreč vsak (od Nokie pa tam do LG-ja in Motorole itd).

Jaz sem s svojim 3GS-om, kupljenim čisto prvi dan ko so ga dali na prodajne police, imel nekaj težav kar se tiče baterije in nezanesljivosti (telefon se je resetiral sam od sebe, ugasnil kadarkoli se mu je zahotelo itd, baterija je kazala narobe, kompas je imel nenormalen odmik itd..). Seveda sem ga nesel nazaj in na koncu dobil novega, s katerim nimam nikakršnih težav. Omeniti velja, da telefona nimam jailbreakanega (prej sem to delal večinoma zaradi namestitve popravka prikaza številk, zdaj pa je podpora za naš format številk že v stock telefonu in tega več ni treba početi).

Ena in edina slabost, ki jo jaz vidim pri iPhonih je zmogljivost baterije, ki se zna ob intenzivni rabi kaj hitro spraznit v enem dnevu. Tukaj govorim o 6, 7 urah igračkanja Smile. Zna pa zdržat tudi 2 dni ob normalni rabi. Glede na to, da imam polnilec in v avtu in doma, mi to ne predstavlja praktično nikakršnega večjega problema, saj ga lahko polnim na vsakem koraku. Uporabniška izkušnja s telefonom pa odtehta še vsak najmanjši problem.

Pa še nekaj - zadaj se znajo dokaj hitro spraskat, ker imajo pač glossy ohišje. Zato ga že od samega nakupa nosim na začetku oblepljenega v invisible shield zdaj pa ga imam kar v Griffin Reveal "etuiju". Čez celo sprednjo stran pa imam praktično neopazno folijo, ki pride zraven Reveala.

To bi blo zaenkrat to, če te še konkretno kaj zanima pa vprašaj.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.09.2009 10:19:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede baterije ni cist res, no to da se hitr sprazne je, ampak sm zadnic meu nokijo z dvema crticama baterije, sm se prklucu na net (umts) in je bla baterija prazna v 3h minutah, pac jebat ga ker laptop razn maca ti pa zdrzi 6ur na bateriji. Noben.

P.s.:Punca ti kr kup iphona:)
p.p.s.: ta post je napisan iz itelefona tko k ostalih 30 ker sem ze 2 mesca brez racunala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.09.2009 10:25:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja pa se odgovor na naslov teme: icigl? Dej ga zravn nokije postav bos vidla da ni dost vecji k nokija n95 (ce je nokia zaprta) ce je pa odprta je pa tist itak velk vecji cegu. V zep pa icigl kr dobr pase k je tanek, recimo nokio n95 men prov mori nosit v zepu k jo dobr cutis k ti po nogah buta.
Pros: men je usec use
cons: mogoce ti bo moril ker ma slabse telefonske spretnosti k ostali telefoni (mene to ne moti)
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.09.2009 10:30:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
Aja pa se odgovor na naslov teme: icigl? Dej ga zravn nokije postav bos vidla da ni dost vecji k nokija n95 (ce je nokia zaprta) ce je pa odprta je pa tist itak velk vecji cegu. V zep pa icigl kr dobr pase k je tanek, recimo nokio n95 men prov mori nosit v zepu k jo dobr cutis k ti po nogah buta.
Pros: men je usec use
cons: mogoce ti bo moril ker ma slabse telefonske spretnosti k ostali telefoni (mene to ne moti)

slabše telefonske spretnosti kot ostali telefoni?? kaj hočeš s tem povedat?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.09.2009 10:38:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sej ves kako je z mmsi blo in je se zdej na 2g (men un mms fix pije baterijo na polno)
nima nekih pim pizderij k majo usi telefoni kaj jaz vem kaj je to.
Tud to da nimas sms rply ze po defaultu zna marsikoga zivcirat.
Pa tko se ksna malenkost bi se najdla k je men vseen za njo ampak tipicnega uporabnika nokije zna iritirat.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.09.2009 10:44:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
Ja sej ves kako je z mmsi blo in je se zdej na 2g (men un mms fix pije baterijo na polno)
nima nekih pim pizderij k majo usi telefoni kaj jaz vem kaj je to.
Tud to da nimas sms rply ze po defaultu zna marsikoga zivcirat.
Pa tko se ksna malenkost bi se najdla k je men vseen za njo ampak tipicnega uporabnika nokije zna iritirat.

naloži 3.0 ali pa 3.1 in ippc pa bodo mms-i delali brez problema. Pa tudi povratnice za sms-e je zelo lahko vključit. Ne vidim kaj od tega je slabša telefonska spretnost, če se pa vse da uredit.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 26.09.2009 10:53:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok kot prvo si ti se 1x post preberi.. Ocitno si povrsen
mam 3.0 mms-a na 2g ni.. Zdej pa se 1x bolj dosledno preberi prejsn post
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 26.09.2009 10:53:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
Ja sej ves kako je z mmsi blo in je se zdej na 2g (men un mms fix pije baterijo na polno)


Jaz sem glede baterije konkretno govoril o iPhonu 3GS. In ta nima nobenih "telefonskih nespretnosti" kot jim praviš.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.09.2009 10:55:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
Ok kot prvo si ti se 1x post preberi.. Ocitno si povrsen
mam 3.0 mms-a na 2g ni.. Zdej pa se 1x bolj dosledno preberi prejsn post

no za 2G res nebi vedel kako delajue vendar vem, da na 3G in 3GS ni nobenih problemov. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.09.2009 10:59:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se vam opravicujem fantje k ste vsi polni kesa in mecete za telefone po 600-700 evrov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.09.2009 11:02:31
Re: iCigl - pros & cons
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iChristinchy je napisal/a:
Ok, sem tik pred tem, da nabavim iPhone-a, ampak se vedno malo oklevam. Malo sem gledla po forumu, uporabila iskanje itd ampak nikjer zasledila, kaj so pozitivne in negativne izkusnje z omenjenim telefonom. Ne mislim na applovo reklamo, ampak me zanimajo predvsem uporabniske izkusnje. Opazam, da je tema z iPhone tezavami kar polna, hkrati pa je veliko hvale slisati povsod. Kaj torej narediti? Naj kupim ali ne? Oklevam predvsem zaradi cene.

Kaj so vasi pros & cons razlogi?
Pomagajte se mi odlocit ...


Dokler ne poskusiš ne veš Smile
Je pa velika večina z telefonom več kot zadovoljna in ga ne menja z nobenim drugim, vključno z mano.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.09.2009 11:04:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Podpis pod Acota
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2009
Prispevkov: 295
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.09.2009 11:23:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
Podpis pod Acota


Jz tud nikol vec ne kupim/menjam za drug telefon =) iPhone je le Jabcek Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.09.2009 11:41:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edine težave so samo zaradi tega, ker telefon ni uradno v Slo... in tudi ne nasedaj preveč napovedim, da ga bo imel v bližnji prihodnosti naš drugi največji operater.. vsaj uradno ne.. če ga bo imel neuradno, pa itak ne bo prvi, ga je imel Tuš natanko dve leti nazaj prvi.. ampak to ni to.. in samo od tu potem težave.. in samo zato je dobil tako veliko pozornosti na tem forumu...

Če si ga želiš omislit, ga kupi v Italji - moj nasvet.

Ko pa enkrat bo na tem seznamu, bo pa tudi pri nas bolj veselo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2006
Prispevkov: 748
Kraj: Vulcan
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.09.2009 11:42:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam (še vedno) 2G odkar ga je bilo možno kupit preko našega operaterja, torej skoraj dve leti, sama se ubadam z nadgradnjami, jailbreaki in odklepi, drobne težavice rešujem sproti, skratka zelo zadovoljna s telefonom.
Malo morje raznoraznih uporabnih softwerčkov.

Pritegnil me je ostrina displaya in tip touchscreena (brez nadležne palčke).
Prej sem mobitele dokaj pogosto menjavala, večinoma sem imela smartphone, zdaj pa kar čakam in čakam in upam, da ne crkne (verjetno pa bo po poteku garancije) Laughing

Glede porabe baterije se mi ne zdi problematična, če primerjam s prejšnjimi smartphoni (N7650, N73, N80, SE M600, P900, P990), največ porabim pri daljših telefonskih pogovorih.
Pri igračkanju in surfanju ni krize, brightness imam na sredini, wifi prižigam in ugašam po potrebi, BT ne uporabljam (uporabljam žično slušalko, meni je boljši zvok in ne seva v glavo), mmsov ne pošiljam, sicer sem na prejšnji verziji imela swirly, maile preverjam ročno).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.06.2009
Prispevkov: 267
Kraj: Slovenske Konjice
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.09.2009 12:34:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej, vecina meni, da je vreden svojega denarja. mene ravno cena najbolj odbija, da ga se nimam. sej priznam, isto je bilo, ko sem kupovala racunalnik, vedno sem hotla met jabucka, pa sem pol 3x kupla nekaj cenejsega (hp, lenovo in se enx hp) in sele nato jabucka, pa mi ni zal, ceprav je bil drag ko hudic.

slisala sem, da naj bi v sloveniji bil problem s signalom itd, pa me zanima, kako je s tem. uporabljam simobil, kartica z narocnino.

telefon bi kupila v italiji preko firme. upam, da se bo dalo.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 26.09.2009 12:54:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iChristinchy je napisal/a:
torej, vecina meni, da je vreden svojega denarja. mene ravno cena najbolj odbija, da ga se nimam. sej priznam, isto je bilo, ko sem kupovala racunalnik, vedno sem hotla met jabucka, pa sem pol 3x kupla nekaj cenejsega (hp, lenovo in se enx hp) in sele nato jabucka, pa mi ni zal, ceprav je bil drag ko hudic.

slisala sem, da naj bi v sloveniji bil problem s signalom itd, pa me zanima, kako je s tem. uporabljam simobil, kartica z narocnino.

telefon bi kupila v italiji preko firme. upam, da se bo dalo.

meni signal lovi normalno, ni nobenih problemov, mam pa mobitel. Sem pa prepričan, da pri simobilu ni nič drugače. Pa tudi nakup na firmo ne sme bit problem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.09.2009
Prispevkov: 295
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 26.09.2009 13:22:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
iChristinchy je napisal/a:
torej, vecina meni, da je vreden svojega denarja. mene ravno cena najbolj odbija, da ga se nimam. sej priznam, isto je bilo, ko sem kupovala racunalnik, vedno sem hotla met jabucka, pa sem pol 3x kupla nekaj cenejsega (hp, lenovo in se enx hp) in sele nato jabucka, pa mi ni zal, ceprav je bil drag ko hudic.

slisala sem, da naj bi v sloveniji bil problem s signalom itd, pa me zanima, kako je s tem. uporabljam simobil, kartica z narocnino.

telefon bi kupila v italiji preko firme. upam, da se bo dalo.

meni signal lovi normalno, ni nobenih problemov, mam pa mobitel. Sem pa prepričan, da pri simobilu ni nič drugače. Pa tudi nakup na firmo ne sme bit problem.


Vse deluje tko kot mora Smile brez skrbaj Smile edin ce zivis v kaksni luknji Smile ... potem ti se satelit ne pomaga Very Happy hecam se ... delajo omrezja bp ...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani