Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
HP kopira Apple
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 15.09.2009 22:21:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moja mati pa ma enega cenejših HPjev pa ji dela brez problema že dve leti. Ne klamfajte neumnosti.

Sam mam doma enega starega laptopa Chili Green že šesto leto, dela še vedno brez problema. Sam za kaj konkretnejšega pač ni, ker ga je čas povozil, za net še dobro služi Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 15.09.2009 23:45:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz mam doma tudi HP serijo nx7000 al kok že.

Uglavnem bla je draga mašina v tolarjih cca 680.000 SIT. Osnovna cena je bila nekaj nižja, samo so bili dodani še upgrejdi z ramom, diskom.. ipd

Ampak je bil laptop narejen "kot se šika" in razen tega da ma težave z wirelesom je še danes spodoben računalnik za neko normalno delo kot je excel, word.. itd

dela pa na XP-jih.


sem pa razočaran nad novimi serijami HP-leptopov, vsaj kar se tiče poceni serij. Se mi zdi da če ga z eno roko dvigneš se kar zvija, tok je cheap plastika. Je pa res da so te laptopi, da ne rečem.. zastonj.

Ne vem pa kako je z višjimi serijami. Predvidevam da so malo bolj narejene, ker če niso, potem ... (škoda besed)

Kar sem imel težav z njim je to, da je 2x crknla DVD enota, ampak je blo popravilo vedno zastonj, zaradi 3 letne garancije.

Sedaj ima svojih 5 let.. in več ali manj počiva, ampak je še vedno uporaben in je za moje pojme referenca v kvaliteti izdelave za tisti čas.


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 16.09.2009 06:34:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri PC svetu je zanimivo gledat kako se velika večina zgraža o Apple izdelkih. Hkrati pa dejansko uporabljajo slabo kopijo nečesa pred leti izdelanega pri Applu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 16.09.2009 07:29:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Propaganda je napisal/a:
Pri PC svetu je zanimivo gledat kako se velika večina zgraža o Apple izdelkih. Hkrati pa dejansko uporabljajo slabo kopijo nečesa pred leti izdelanega pri Applu.


jaz pa nimam tega občutka. Bolj se zgražajo pri ceni apple izdelkov in roko na srce, tukaj se kdaj tudi upravičeno zgražajo.

Poznam veliko ljudi, ki bi na trenutke svoj PC računalnik z veseljem zažgali Smile

nisem pa še slišal kakšnih večjih kritik za win 7. mogoče se bodo pa obnesle, tako ko se je nekoč XP.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 16.09.2009 08:44:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam uporabljam HP in sicer top model, ki se ga je lansko pomlad dobilo... workstation mašina 8710W, cenovno cca 2.000€. Računalnik mi služi kot glavni razvojni računalnik, gori 15-16 ur dnevno in dela kot urca. Žal mi je le, ker so 2 meseca po nakupu poslali na trg posodobljen model, ki ima že serijsko blu-ray enoto. Edina hiba, ki sem jo do sedaj imel je bila baterija, ki je po 11 mesecih izpustila dušo, vendar so mi jo v skladu z garancijo (3 leta računalnik, 1 leto baterija) brezplačno zamenjali na uradnem servisu (Birotehna). Morda je bila napaka tudi iz moje strani, ker je računalnik v 99% primerih na dockingu na 220V, tako da sedaj po novem, imam baterijo kar v torbi in jo vstavim le po potrebi.


Punca ima enega najcenejših modelov HP 6735s, kupljen pol leta nazaj s podaljšano 3-letno garancijo (499€+49€ podaljšanje):


Starši so pa tudi pred kratkim vzeli naslednika zgornjega modela - HP 610 s podaljšano 3-letno garancijo (477€+49€ podaljšanje).



Morda imamo srečo, da nam vsem delujejo HP-ji brez problemov, lahko pa tudi da s svojo skrbnostjo in pazljivim ravnanjem s tovrstnimi izdelki, pripomoremo, da je življenjska doba čimdaljša. Moj HP je v 99% primerih na dockingu, ko ga imam pa v naročju, pa uporabljam komfortno podlogo Logiteh Lapdesk (kot prvo te ne žuli v noge, kot drugo te že v tako vročih poletnih dneh ne žge vroč zrak, ki ga oddaja, pa še notesnik se primerno hladi in je na trdi in ravni podlagi - se ne zvija). Smo pa vsi na Visti.



Glede Apple notesnikov pa ne rečem, noro so mi všeč, vendar meni kot razvijalcu na Microsoft platformi žal ne pride v poštev, za klasične uporabnike pa žal predragi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.05.2008
Prispevkov: 588
Kraj: Trbovlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 16.09.2009 14:52:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko rečem samo, da ste nekateri res odvisnežni od Appla. In če ti že kaj ne paše, ne trosit laži naokoli o drugih računalnikih.

Na SŠ dijakom nudimo 300 HP laptopov (serije b - cenovni rang do 600€) in vsi komadi so zasedeni. Zaenkrat laptopi delajo VSI kot urica, brez pripomb, in čeprav so stari 2 leti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 17.09.2009 11:03:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ljudi, ki jih poznam in imajo HP se ostro delijo na 2 tabora: tisti, ki bi kupili HP ponovno in tisti, ki ga ne. Več poznam slednjih... Glavni razlogi so: trajanje baterije (nekdo je kupil že 2 zunanji in 2 notranji), pregrevanje (od GPU do CPU), itd.

Na kakšnih fakultetah imajo "akcije" HP prenosnikov.

Sam sem tudi razvijalec z MS programi in takrat pač zaženem Bootcamp oz. Parallels samo za navadno uporabo mi je pa Mac boljši v večini (da ne rečem vseh) pogledih...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 17.09.2009 11:23:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem pa nehal uporabljati Winse za glavno mašino pri verziji 3.1 in CorelDraw 3. Od takrat sem na Macu. Nekaj časa sem bil čisti Mac Odvisnež, z leti pa sem se ohladil.

No ja! V bistvu še vedno uporabljam nekaj PCjev ... take, ki mijih je folk šenkal Laughing Laughing Laughing .

Sem pa z leti ugotovil tole:
Računalniki so odlične zadeve. Imajo samo eno napako - ne delajo!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 17.09.2009 12:10:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam HP 6830S in sem zadovoljen. Nimam potrebe po menjavi,tudi plastika je vzdržljiva. Ker sem razpet med anglijo in slovenijo,računalnik dosti uporabljam na poti..Wifi,hlajenje sam računalnik delajo bp. Imam 17ko ekran itd. V glavnem do sedaj me ni razočaral. Edino,ko poslušam kaj pa nimam gor slušalk me moti kovinski zvok.. pozna kdo kaki Dfx program za izboljšanje zvoka?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 18.09.2009 09:26:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst mam poleg MAC Book Pro-ja še HP EliteBook 8530p in oba sta odlična. Sam zdj še Win 7 gor vržem na HP-ja in bo zmagovalno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 18.09.2009 09:51:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
HPja tepe to, da vse dela pod isto znamko. High in Low end...

Moral bi narediti podznamko kot je to npr. naredil Asus z Asrock.

Prenosniki višjega cenovnega razreda, kot tudi računalniki in strežniki, so precej kvalitetni - čisto na nivoju Sonya in Apple-a. Če pa kupiš prenosnik za 500€ pa tudi ne moreš kaj več pričakovat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 20.09.2009 18:07:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple je super, HP je super.

Težava Applov je, da niso sposobni normalno Windowsev poganjati.
HPji pa s težavo poganjajo OS X.

Nevem zakaj se Applu ne ljubi skupaj spraviti uporaben Boot Camp. Na MBPju so težave z osvetlitvijo zaslona in keyboarda in težave s pregrevanjem.

Uporabljam MBP dnevno, večinoma OS X, ampak potrebujem tudi Windows in bi bil zelo vesel, če bi delovalo kot mora. Ker zaenkrat še nimam namena novega prenosnika samo za Windows kupiti.

S HPjem pa je tako. High end modeli so odlični, vendar tudi low end niso slabi. En low end model sem kar nekaj časa uporabljal in nisem imel pripomb. Deloval je brez težav (Acer in Apple sta oba morala na popravilu v manj kot 10 mesecih).
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 20.09.2009 20:08:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DejanX je napisal/a:
Apple je super, HP je super.

Težava Applov je, da niso sposobni normalno Windowsev poganjati.
HPji pa s težavo poganjajo OS X.

Nevem zakaj se Applu ne ljubi skupaj spraviti uporaben Boot Camp. Na MBPju so težave z osvetlitvijo zaslona in keyboarda in težave s pregrevanjem.

Uporabljam MBP dnevno, večinoma OS X, ampak potrebujem tudi Windows in bi bil zelo vesel, če bi delovalo kot mora. Ker zaenkrat še nimam namena novega prenosnika samo za Windows kupiti.

S HPjem pa je tako. High end modeli so odlični, vendar tudi low end niso slabi. En low end model sem kar nekaj časa uporabljal in nisem imel pripomb. Deloval je brez težav (Acer in Apple sta oba morala na popravilu v manj kot 10 mesecih).



Kaj pa ti ne deluje? Prek boot campa sem imel nameščene stare xp-je, visto in zdaj win7 beta in so popolnoma vsi os-i delovali tako kot treba... nobenih problemov z drajveri itd...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.07.2008
Prispevkov: 1424
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 20.09.2009 20:27:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zazo je napisal/a:



O legenda, kje si tega najdu, tazga sem imel tudi jaz Smile) Mi je pa potem disk riknu, vem sam, da sem imel dobro resolucijo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2009
Prispevkov: 301
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 20.09.2009 21:15:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jup resolucija je dobra Very Happy

mislim da majo te laptope v hrvaški "vladni palači" Smile, vsaj po videnem sodeč
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 21.09.2009 06:40:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zazo je napisal/a:

nisem pa še slišal kakšnih večjih kritik za win 7. mogoče se bodo pa obnesle, tako ko se je nekoč XP.


Kritik glede Win7 se nisi slisal, ker ga uradno niti se ni zunaj... in se se ni zacel mnozicno uporabljat... Smile Pri Visti je bilo tudi na zacetku veliko navdusenje... danes pa ima vecina, ki racunalnik potrebuje za delo, namescene kar Windows XP ... Tudi sam sem kaksno leto uproabljal Visto in na zacetku je vse lepo delovalo... scasoma pa vedno slabse... tako,d a sem naredil "downgrade" na Windows XP ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.11.2008
Prispevkov: 204
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 23.09.2009 09:36:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Delal ene 2 leti na servisu, večina prenosnikov, ki smo jih dobili na servis so bli HPji...mogoče samo naklučje, samo jaz si ga nebi vzel. Žalostno so precej manj crkovali Acerji.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 23.09.2009 10:57:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mojmu hp nx6125 je šla najprej dvd enota, pol pa še disk...vse takoj po preteku garancija Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 24.09.2009 19:43:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
2Southern je napisal/a:
DejanX je napisal/a:
Apple je super, HP je super.

Težava Applov je, da niso sposobni normalno Windowsev poganjati.
HPji pa s težavo poganjajo OS X.

Nevem zakaj se Applu ne ljubi skupaj spraviti uporaben Boot Camp. Na MBPju so težave z osvetlitvijo zaslona in keyboarda in težave s pregrevanjem.

Uporabljam MBP dnevno, večinoma OS X, ampak potrebujem tudi Windows in bi bil zelo vesel, če bi delovalo kot mora. Ker zaenkrat še nimam namena novega prenosnika samo za Windows kupiti.

S HPjem pa je tako. High end modeli so odlični, vendar tudi low end niso slabi. En low end model sem kar nekaj časa uporabljal in nisem imel pripomb. Deloval je brez težav (Acer in Apple sta oba morala na popravilu v manj kot 10 mesecih).



Kaj pa ti ne deluje? Prek boot campa sem imel nameščene stare xp-je, visto in zdaj win7 beta in so popolnoma vsi os-i delovali tako kot treba... nobenih problemov z drajveri itd...

Osvetlitev gre na OS X na manj, kot pa lahko v Windowsu.
Po bujenju računalnika iz stand byja se ekran ne vklopi vedno in pomaga edino restart.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1030
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 24.09.2009 20:10:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem mel včasih HP-ja nx9030 za primarni laptop. Po cca pol leta je crknila matična. Res, da so jo brezplačno menjali, ampak je crknila ravno ob nepravem trenutku (Ko sem bil v tujini). Sodelavcu so menjali celo 2x matično ploščo.

Bile so tudi določene težave z utripanjem ekrana. Laptop še je živ, ampak namenjen za test.

Potem sem kupil Toshibo serijo Tecra in ni bilo nobenih težav. Tudi izdelava je kvalitetna. Ker s HP-jem nimam ravno dobrih izkušenj je zelo malo možnosti, da ga zopet nabavim.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani