Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
ebay
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.09.2009
Prispevkov: 314
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 10.09.2009 21:53:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@zee: Ker sem še vedno v dilemi, te prosim če potem ko izdelek dobiš poveš, ali so še kakšni dodatni stroški(carina, davek, poštnina), ko naročaš iz ebaya znotraj EU.

Hvala.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 10.09.2009 22:01:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Random je napisal/a:
@zee: Ker sem še vedno v dilemi, te prosim če potem ko izdelek dobiš poveš, ali so še kakšni dodatni stroški(carina, davek, poštnina), ko naročaš iz ebaya znotraj EU.

Hvala.

če naročaš prek ebaya iz UK, nemčije, austrije ali francije plačaš poštnino za izdelek in to je to. ZNOTRAJ EU NI CARINJENJA.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 10.09.2009 22:15:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
Random je napisal/a:
@zee: Ker sem še vedno v dilemi, te prosim če potem ko izdelek dobiš poveš, ali so še kakšni dodatni stroški(carina, davek, poštnina), ko naročaš iz ebaya znotraj EU.

Hvala.

če naročaš prek ebaya iz UK, nemčije, austrije ali francije plačaš poštnino za izdelek in to je to. ZNOTRAJ EU NI CARINJENJA.


je pa drugače če naročiš kaj dragega iz ebay.co.uk (itak je pol azijskih trgovcev) in ti posljejo iz hong konga..potem se plačajo dodatki. Ker eni mislijo da če naročijo iz angleškega ipd. ebaya da je to vse brez dodatkov...je treba bit pazljiv
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 10.09.2009 22:19:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc4321 je napisal/a:
sussi je napisal/a:
Random je napisal/a:
@zee: Ker sem še vedno v dilemi, te prosim če potem ko izdelek dobiš poveš, ali so še kakšni dodatni stroški(carina, davek, poštnina), ko naročaš iz ebaya znotraj EU.

Hvala.

če naročaš prek ebaya iz UK, nemčije, austrije ali francije plačaš poštnino za izdelek in to je to. ZNOTRAJ EU NI CARINJENJA.


je pa drugače če naročiš kaj dragega iz ebay.co.uk (itak je pol azijskih trgovcev) in ti posljejo iz hong konga..potem se plačajo dodatki. Ker eni mislijo da če naročijo iz angleškega ipd. ebaya da je to vse brez dodatkov...je treba bit pazljiv

jaz vedno preverim, da se trgovec nahaja v UK, če se ne ne naročam, raje pol naročim iz amerike, kot iz hong konga Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 10.09.2009 22:19:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa sej pri vsakem prodajalcu piše iz kje je..
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 11.09.2009 09:28:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekateri azijski trgovci tudi garantirajo, da ne bos placal uvoznih dajatev. Ce jih placas, ti jih povrnejo. Sam sem ze par stvari dobil na to varianto, nikoli placal.

Prej poglej opis artikla (ponavadi notr pise), ker azijci so ponavadi cenejsi Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 11.09.2009 11:16:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je. Zgodilo se mi je že,da sem naročil izdelek od UK prodajalca...na svoj naslov v Angliji bi ga naj prejel že naslednji dan (tako sem mislil). Na koncu se je izkazalo,da ta prodajalec prihaja iz kitajske. Na izdelek sem čakal več kot dva tedna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.09.2009
Prispevkov: 447
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 11.09.2009 11:50:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem preko ebay.com kupil ipod touch 2g iz californije se mi zdi da mi je poslal, pa sem mogu plačat carino 35€ se mi zdi da je blo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 11.09.2009 22:32:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do sedaj sem narocil:
- avtomobilsko drzalo za Garmina iz Hong Konga preko ebay.co.uk - placal 3 €, nic drugega
- maticno plosco Asus P4P800 iz Hong Konga preko ebay.co.uk - placal ceno maticne plosce in stroske dostave, nic drugega
- objektiv preko ebay.co.uk - placal ceno objektiva in stroske dostave, nic drugega (ker je Slovenija v EU Smile )

Zadovoljen. Cool
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 11.09.2009 22:45:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem že več kot 25krat naročil stvari iz ebaya, ponavadi naročam iz nemčije in UK, sem pa naročil že tudi iz francije in USA, ko sem naročil iz USA sem plačal tudi carino, ker je paket presegal dovoljeno vrednost(mislim, da je 22€)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 131
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 12.09.2009 10:58:43
dajatve na izdelek
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo!

pred kratkim sem naročil avtoradio iz Hong Konga in ga tudi dobil. Nisem kupil preko ebay-a ampak mislim da je glede dajatev enako. Torej stvar je sledeča:
avtoradio+poštnina+carinske dajatve+DDV

skratka na avtoradio in poštnino sem moram plačati 14% carinskih dajatev in potem na to skupno ceno še 20% DDV.

Upam da sem kaj pomagal z odgovorom!

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 12.09.2009 16:04:01
Re: dajatve na izdelek
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aprilia sr je napisal/a:
zdravo!

pred kratkim sem naročil avtoradio iz Hong Konga in ga tudi dobil. Nisem kupil preko ebay-a ampak mislim da je glede dajatev enako. Torej stvar je sledeča:
avtoradio+poštnina+carinske dajatve+DDV

skratka na avtoradio in poštnino sem moram plačati 14% carinskih dajatev in potem na to skupno ceno še 20% DDV.

Upam da sem kaj pomagal z odgovorom!

lp


se ti je splačalo?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 131
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 12.09.2009 16:45:38
ebay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ubistvu bom tako reko...cena avtoradia je bila 110eur vseh dajatev s poštnino pa je bilo 150eur....glede na to da so cene tukaj še višje se mi je izplačalo in sem zadovoljen...malo sem biu presenečen ko so mi povedali koliko bo še potem stroškov ampak je šlo skozi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 12.09.2009 18:16:55
Re: ebay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aprilia sr je napisal/a:
ubistvu bom tako reko...cena avtoradia je bila 110eur vseh dajatev s poštnino pa je bilo 150eur....glede na to da so cene tukaj še višje se mi je izplačalo in sem zadovoljen...malo sem biu presenečen ko so mi povedali koliko bo še potem stroškov ampak je šlo skozi.


ja to je tricky zadeva Smile ebay je poceni...seveda če ne živiš v afriki...ali Sloveniji. ŽAL! Wink

Si naročil mogoče radio z lcd zaslonom? To mene mika pa ne najdem nič kaj.. Embarassed
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 12.09.2009 21:36:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem pa prejle dobil email od paypala z obvestilom, da mi prodajalec (iz Velike Britanije) vraca kompletno kupnino zato, ker ne dostavlja v Slovenijo Mad
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 12.09.2009 21:39:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
Jaz sem pa prejle dobil email od paypala z obvestilom, da mi prodajalec (iz Velike Britanije) vraca kompletno kupnino zato, ker ne dostavlja v Slovenijo Mad

če nisi preveril kam pošilja?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 12.09.2009 22:11:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pod "Europe" si jaz predstavljam tudi Slovenijo Wink Prehude panike sicer zaradi tega ni, saj sem na avstrijskem ebayu nasel ugodnejso varianto.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 13.09.2009 05:16:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zee je napisal/a:
Jaz sem pa prejle dobil email od paypala z obvestilom, da mi prodajalec (iz Velike Britanije) vraca kompletno kupnino zato, ker ne dostavlja v Slovenijo Mad


huh jaz sem iPod nano kupil pri enem trgovcu in pol 14 dni obljubljanja da bomo jutri poslali sem prejemal, nato pa sem rekel nej dajo keš nazaj in sem kupil drugje... ni blo komplikacij skratka...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 29.03.2013 17:57:42
Re: ebay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam vprašanje glede eBaya, če se kdo spozna. Kupujem eno rabljeno torbo iz grčije. Prodajalec nima določene poštnine za Slo. Po mailu mi je odgovoril, da je poštnine 20€. Do konca avkcije je še en cca. 1dan, dobil pa je samo en bid, tako, da je trenutno cena 1funt +ptt seveda. Zdej pa zaplet, tip pravi, da bo torbo umaknil iz eBaya, če ne pride cena na vsaj 90€+ptt. Kaj se zgodi, če jest bidam na 2 funta in teoretično zmagam? Mi lahko nabije recimo 100€ ptt, kljub temu, da sva bila dogovorjena za 20€? Sploh lahko umakne predmet iz avkcije, če ima že bide?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 29.03.2013 20:41:05
Re: ebay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
avkcijo lahko umakne, kolikor sem seznanjen, tudi mislim da se da na ebayu naredit, da če avkcija ne doseže neke postavljene cene, da ne prodajalec ne rabi dat izdelka. Če sta se zmenila za 20€, potem ti ne bo nabil poštnine na 100€ je pa možnost da boš dobil vrnjen denar in pozabil na izdelek. Jaz se sicer s kakšnimi grki sploh ne bi šel teh stvari po ebayu. Zaenkrat imam izkušnje z italijani, nemci, angleži, irci, američani in kitajci. Pa zaenkrat nobenega problema.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani