Jabuk
Problem z proxy serverjem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.10.2006
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.08.2009 19:44:55
Problem z proxy serverjem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot je iz naslova prebrat, imam očitno problem z proxyjem. Popoldan mi je mac zamrznil, potem sem ga resetiral, ampak ga do malo prej nisem rabil. No, ko sem odrpl safari, mi je javilo napako, da se ne more povezat z proxyjem, in da naj preverim nastavitve (pojma nimam kaj moram preverit).
Safari sem probal na novo naložit, ker sem mislil da ima on problem (glede na to da v firefoxu vse dela), pa ga sedaj ne morem več naložit, glede na to da imam 10.6.
Ampak da problem še vedno ostaja vidim, ker se dropbox ne poveže - če v nastavitvah izberem no proxy server se takoj poveže, če pa dam auto-detect proxy settings, pa se povezuje v nedogled.
Ima kdo kako idejo, kaj mi je naredit? Ponudnik je pa siol, če kej pomaga.
Hvala že v naprej Smile

Edit: da si še sam odgovorim Very Happy
Po parih poskuih nove nastavitve povezave, mi je nekako ratalo, čeprav sprva ni kazalo, da bo šlo. Mam pa še eno vprašanje.
Pri advance nastavitvi povezave(pri proxies), je bilo prej obkljukano web Proxy (HTTP), zdej pa je po defaultu odkljukano. Mi lahko kdo pove kej več o temu?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.08.2009 20:17:20
Re: Problem z proxy serverjem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
včasih v takšnih primerih pomaga tudi, če se v mapi
~/Library/Preferences pobriše datoteka com.apple.safari.plist.
S tem se zgubijo nastavitve Safarija, vendar ne cache, piškotki, certifikati, bookmarki ipd.).

To je pametno uporabiti v dveh primerih:
- če ne veš, kje v nastavitvah si ga pokronal (ker se vrne v tovarniške)
- če se nastavitev ne da več spremeniti zaradi okvare v njih

To velja tudi za druge aplikacije. Recimo Finder se ad včasih malo poigra z našimi živci.

Za brisanje nastavitev za posamezne mape (postavitev okna, način prikaza datotek, velikost ikon, ozadje okna ipd.) se pa pobriše skrita datoteka .DS_store, ki se nahaja v vsaki od teh map. Uporabi se terminal in se z ukazi "cd ime_podmape" in "cd .." postavimo na želelno mapo, nato pa se z ukazom "sudo rm .DS_store" pobriše pokvarjene nastavitve za mapo. Včasih so težave z načinom prikazovanja ikon (stolpci, tabela, ipd.). Ta težava je bila pogosta v Tigru.


p.s.: tilda (~) je v zgornji poti mape vedno mapa na disku pod imenom /Users/ime_uporabnika
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani