Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.07.2009 10:17:10
Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimam se za nakup MBP in sicer 15" modela...izbiram pa med sledečima modeloma...

1. MBP 15" C2D 2,66ghz (3mb cache) 320GB/4gb/9600gt 256mb

ter

2. MBP 15" C2D 2,8ghz (6mb cache) 500GB/4gb/9600gt 512mb

Razlika v ceni je kar precejšnja (cca. 300€+...a je upravičljiva? A bom opazil sploh razliko pri obdelavi fotografij (PS, LR, Photomatix,....)

LP Primoz
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 22.07.2009 10:28:19
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:
Zanimam se za nakup MBP in sicer 15" modela...izbiram pa med sledečima modeloma...

1. MBP 15" C2D 2,66ghz (3mb cache) 320GB/4gb/9600gt 256mb

ter

2. MBP 15" C2D 2,8ghz (6mb cache) 500GB/4gb/9600gt 512mb

Razlika v ceni je kar precejšnja (cca. 300€+...a je upravičljiva? A bom opazil sploh razliko pri obdelavi fotografij (PS, LR, Photomatix,....)

LP Primoz


mislim da bi ti za obdelavo fotografij in podobno moral zadostovati prvi.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 22.07.2009 10:40:04
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vzemi cenejšo varianto in si za razliko v ceni raje kupi še en soliden zunanji monitor ali pa zunanji disk za back-up.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 22.07.2009 10:51:47
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker se mi zdi, da si profi, ti bo zelo žal po nakupu, ker imaš glossy ekran in tudi ekran ti bo premajhen. Vzami raje 17"
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.07.2009 10:54:08
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Ker se mi zdi, da si profi, ti bo zelo žal po nakupu, ker imaš glossy ekran in tudi ekran ti bo premajhen. Vzami raje 17"


V bistvu nisem profi...pa se opustil sem mal fotkanje tko da...si bom sel oba ogledat pa se odlocil....

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2008
Prispevkov: 584
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 22.07.2009 11:01:30
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ker se mi zdi, da si profi, ti bo zelo žal po nakupu, ker imaš glossy ekran in tudi ekran ti bo premajhen. Vzami raje 17"


V bistvu nisem profi...pa se opustil sem mal fotkanje tko da...si bom sel oba ogledat pa se odlocil....

Lp

jaz ti tudi rečem 17".
dosti bolj prav ti bo prišel.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 22.07.2009 11:07:49
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MacBookFan je napisal/a:
Primoz78 je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ker se mi zdi, da si profi, ti bo zelo žal po nakupu, ker imaš glossy ekran in tudi ekran ti bo premajhen. Vzami raje 17"


V bistvu nisem profi...pa se opustil sem mal fotkanje tko da...si bom sel oba ogledat pa se odlocil....

Lp

jaz ti tudi rečem 17".
dosti bolj prav ti bo prišel.


a ni 17" že mal vlko za prenašat...?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.07.2009 11:12:38
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
MacBookFan je napisal/a:
Primoz78 je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ker se mi zdi, da si profi, ti bo zelo žal po nakupu, ker imaš glossy ekran in tudi ekran ti bo premajhen. Vzami raje 17"


V bistvu nisem profi...pa se opustil sem mal fotkanje tko da...si bom sel oba ogledat pa se odlocil....

Lp

jaz ti tudi rečem 17".
dosti bolj prav ti bo prišel.


a ni 17" že mal vlko za prenašat...?


Saj ravno velikost me mal moti....bi raje kasneje vzel en monitor 21+ ma je vse se v luftu....

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.07.2009 12:10:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se ti ne mudi, počakaj še nekaj mesecev, ker baje Apple razmišlja, da bi vseeno ponovno uvedel mat zaslone.

http://www.appleinsider.com/articles/09/07/15/apple_may_extend_antiglare_display_option_to_more_macs.html
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.07.2009 12:16:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Če se ti ne mudi, počakaj še nekaj mesecev, ker baje Apple razmišlja, da bi vseeno ponovno uvedel mat zaslone.

http://www.appleinsider.com/articles/09/07/15/apple_may_extend_antiglare_display_option_to_more_macs.html


Thx for the tip...v bistvu se mi mal mudi tko da... Confused Bo kar prva varianta + dodaten display....

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.07.2009 12:17:51
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
MacBookFan je napisal/a:
Primoz78 je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Ker se mi zdi, da si profi, ti bo zelo žal po nakupu, ker imaš glossy ekran in tudi ekran ti bo premajhen. Vzami raje 17"


V bistvu nisem profi...pa se opustil sem mal fotkanje tko da...si bom sel oba ogledat pa se odlocil....

Lp

jaz ti tudi rečem 17".
dosti bolj prav ti bo prišel.


a ni 17" že mal vlko za prenašat...?


17" je nekje dva prsta daljši in en prst globlji. Se mi zdi, da ni toliko težje prenašati kot 15". Res je vprašanje, kje dobiš dobro torbo zanj. Jaz sem dobil eno za 49 EUR v metroju, super obloženo. Mislim, da sem o tem že napisal na forumu.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.07.2009 12:38:24
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
17" je nekje dva prsta daljši in en prst globlji. Se mi zdi, da ni toliko težje prenašati kot 15". Res je vprašanje, kje dobiš dobro torbo zanj. Jaz sem dobil eno za 49 EUR v metroju, super obloženo. Mislim, da sem o tem že napisal na forumu.

jaz mojega belega 13.3" prenašam kar v dakine ruksaku ki ima dodaten oblazinjen predalček za prenosnike do velikosti 13.3". Sedaj pa razmišlam da bi si nabavil še eno torbico, samo bi rad ful tanko a vseeno varno pa nevem kje bi dobil kaj takega Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 22.07.2009 18:27:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
go gor 17". Sam imam 15,4" pa ko grem do sestre, ki ima 17" mi je vedno žal, da nisem vzel 17". Za penšata pa ni dosti večji od 15,4" saj je od Apple Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.07.2009 18:27:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
marsikdo jambra, da je 17" prevelik za okol prenašat. že ko vidiš 15" na mizi lahko zgleda kar velika (v trgovovini ne, ko so zraven večji modeli, kar zna biti varljivo Smile )

jest sem kupil 15ko ravno zaradi prenašanja naokoli, čeprav je bolj kot ne statičen. Kupil sem si Crumplerjev ruzak, ki je res dbest, pa tudi unih torb ne maram Crumpler ima tudi nahrbtnike za 17" samo so kar veliki.. Uporabljam 24" ekran ko sem doma in z manjšim laptopom prihranim več na prostoru, kar na ne ravno zelo veliki mizi pride zelo prav.

17" ima tudi večjo resolucijo, ki je za marsikater folk premajhna.

Žal ti pa pomoje ne bo v nobenem primeru.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.07.2009 07:52:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede tvoje izbire bo prvi cisto dovolj dober. Seveda je drugi boljsi, ampak kar se mene tice, je 300eur prevelika razlika za tisto malo kar pridobis.
Edina stvar, ki je ne bi nikoli imel je glossy ekran. Glede na to, da se grem fotografijo za denar, mi je laptop izredno pomemben in na kraje kjer delam je edina opcija mat zaslon. Ravno zaradi prenasanja je 17" krepko krepko prevelik. Dokler stvari prenasas od avta do pisarne (20m) seveda vse skupaj ne igra vloge, ko pa prenasas naokoli v ruzaku (skupaj s cca 15kg foto opreme) pa se stvar krepko pozna... ce nic drugega ze zaradi tega, ker 17" ne gre v noben normalen foto ruzak. Ce bi bilo po moje, bi delali tudi 12 oz. 13" MBP, tako kot so jih vcasih, ampak ker ni sem pac pristal na 15".
Ce pa stvari ne mislis prenasati naokoli, pa tako ali tako laptop ni prava izbira... pa tudi ce je 17" Wink
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.07.2009 07:55:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj je napisal/a:
Glede tvoje izbire bo prvi cisto dovolj dober. Seveda je drugi boljsi, ampak kar se mene tice, je 300eur prevelika razlika za tisto malo kar pridobis.
Edina stvar, ki je ne bi nikoli imel je glossy ekran. Glede na to, da se grem fotografijo za denar, mi je laptop izredno pomemben in na kraje kjer delam je edina opcija mat zaslon. Ravno zaradi prenasanja je 17" krepko krepko prevelik. Dokler stvari prenasas od avta do pisarne (20m) seveda vse skupaj ne igra vloge, ko pa prenasas naokoli v ruzaku (skupaj s cca 15kg foto opreme) pa se stvar krepko pozna... ce nic drugega ze zaradi tega, ker 17" ne gre v noben normalen foto ruzak. Ce bi bilo po moje, bi delali tudi 12 oz. 13" MBP, tako kot so jih vcasih, ampak ker ni sem pac pristal na 15".
Ce pa stvari ne mislis prenasati naokoli, pa tako ali tako laptop ni prava izbira... pa tudi ce je 17" Wink


Saj ravno zato ker se ne ukvarjam poklicno z tem ampak povsem ljubiteljsko bo prva izbira vec kot dovolj...glosy ekran jah se bo treba pac navadit....saj pri iMAC-u je pa steklo cez in ravno tko odseva svetloba...od zacetka me je motilo pol sem se privadil. Na MBP pa grem ravno zaradi mobilnosti...

Lp in hvala vsem za pomoc.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 23.07.2009 09:32:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@pj: koliko 17" si že imel? Jaz imam od tiBooka (ki je bil znatno manjši od MacBook Pro 15) samo še 17", pa se mi ni zdel niti enkrat preveč velik za prenašanje. Spraviš ga tudi v nekatere torbe od 15" prenosnikov, če imajo za prst več lufta.

To je nek urban legend, ki ga torsite okoli, da je pa 17" tako velik, da se ti upogne križ, ko ga moraš nosit naokoli. Pa še resničen ni ta urban legend.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 23.07.2009 09:35:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
@pj: koliko 17" si že imel? Jaz imam od tiBooka (ki je bil znatno manjši od MacBook Pro 15) samo še 17", pa se mi ni zdel niti enkrat preveč velik za prenašanje. Spraviš ga tudi v nekatere torbe od 15" prenosnikov, če imajo za prst več lufta.

To je nek urban legend, ki ga torsite okoli, da je pa 17" tako velik, da se ti upogne križ, ko ga moraš nosit naokoli. Pa še resničen ni ta urban legend.


Saj se vidi po merah na strani od Apple da ni neke bitne razlike v velikosti tako da....samo se nekaj preden narocim....a 17-ke imajo tudi glossy display ali...?

Lp Primoz
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 23.07.2009 09:46:29
Re: Macbook pro 15" za obdelavo fotografij
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
Sedaj pa razmišlam da bi si nabavil še eno torbico, samo bi rad ful tanko a vseeno varno pa nevem kje bi dobil kaj takega Confused


Tucano Work Out >> http://www.fmcstore.si/search.cp2?q=tucano+workout








Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 23.07.2009 09:54:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:

Saj se vidi po merah na strani od Apple da ni neke bitne razlike v velikosti tako da....samo se nekaj preden narocim....a 17-ke imajo tudi glossy display ali...?

Lp Primoz


Ne vse, 17" lahko z doplačilom 50 EUR naročiš tudi brez glossy. Naroči pa "po meri" v tujini, ker pri nas se boš načakal vsaj en mesec, če ne dva.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani