Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Kvaliteta zaslona pri 20" iMacu
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.08.2009 06:27:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verne je napisal/a:
mi neka barvna pravilnost ni pogoj, pa tudi ta TN v 20" iMacu spet ne more bit tolk slaba kot pri monitorjih za 150€. I guess?


You guess it wrong. Kvaliteta je točno taka. OK, morda imajo nekateri res zelo poceni TN monitorji vidni kot pod 160/160 (se spominjam nekih AG.neovo monitorjev, ki so imeli 160/140 - skratka na meji uporabnosti), ampak iMacov zaslon ni dosti boljši.

Če se še kdo spominja belih imacov, tam so imeli 20" iMaci S-IPS panel.

Ampak nazaj na temo: za vse, kar si napisal, bo 20" iMac odlična izbira.

P.s.: kalibracija se praviloma dela s strojnim kalibratorjem (Xrite EyeOne, Pantone Huey, DataColor Spyder ipd.) in seveda primerno programsko opremo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 12.08.2009 08:57:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je razlika med skalibriranim monitorjem in ne skalibriranim. odkar imam MBP je tudi slika na 24" LCDju lepša Very Happy in sem tudi ziher, da je 24" zame minimum, ker ko imaš enkrat tako velik ekran ni šanse, da bi šel na nekaj manjšega.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 12.08.2009 11:04:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo bil danes skoraj 3 ure v trgovini Embarassed

20" ima res precej slab zaslon, danes sem do 2 zjutri bral še razprave o tem da Apple vgrajuje 2 različna panela v iMaca 20", enega bolšega in drugega slabšega in potem kupec igra tombolo katerega dobi (rajš ne bom subjektivno komentiral).

No konec zgodbe je tak da sem preklical dobavo 20" in naročil vstopni 24" model ki bo pomoje moral biti OK (vsaj zaslon je OK). Velikosti pa se bom pač probal navadit.

PS: Tole s tipkovnicami me preseneča, na uradni strani (ne Apple online štecuni ampak spletni strani) piše da je tipkovnica zdraven, pa še jo moraš prosit da jo dobiš zdraven tak da se na konc počutiš že kot klošar k prosi za 1€. Prodajalec pa se zgovarja da so oni pač svoja trgovina in niso del Appla (sicer ne vem kako je s tem samo jim piše da so premium resselerji) in da v svoji trgovini zaračunavajo 35€ zdraven za tipkovnico. Laughing
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 12.08.2009 11:08:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj si te 3 ure delal v trgovini, vsak vijak pregledal?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.08.2009 11:12:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Veš da je to moj prvi Mac in da sm rabu poleg vsakega vijaka še njegovo zgradbo preučit Very Happy

Sicer sm pa probaval in nameščal svoje programe da sm vidu kak delujejo na Macu, prodajalc se je pač ponudu pa sm izkoristu Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 12.08.2009 11:13:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hahahahahahaha, ne morem verjet. In katere programe si moral tako testirati? Ce seveda ni skrivnost...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 12.08.2009 11:28:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naložu sm kr vse kar sicer namestim na sveže Windowse Smile

Gonilnike za svoj tiskalnik (pač da se ve 100% da dela stvar ) Very Happy , vsa orodja za programiranje (Eclipse, Netbeans,...), Open office, xbench, virtual box, VLC in podobno, neki sm še ustvarju s programi za mobitel, še posodobitve sm mu naložu, pa na splošn sm pretaknu cel OS Rolling Eyes

Sj itk ni mu druzga dela, tiste 2 stranke k so vmes pršle Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 12.08.2009 11:30:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ocitno se mu je dela s tem ukvarjat ja... Kje pa si to bil?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 12.08.2009 12:04:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eclipse pa netbeans si sel testirat v trgovini. Pa gonilnike za printer (kaj si si mogoce tudi printer zraven nesel?) in VLC. Laughing
Zakaj raje nisi probal kaj bolj konkretnega. iPhoto recimo ali pa iMovie pa bi kaksen svoj filmcek konvertal. S takimi stvarmi potem dobis neki obcutek o macu.
Drugace pa lepo, da si se mel 3 ure fajn pa da si uzival Smile 20" iMac pa nima tako slabega zaslona kot si zdaj ti predstavil! Gres v trgovino pa vidis, da ma lepo...potem pa gres domov pa na prvi mac forum pa vidis, da ma slab zaslon pa panika.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 12.08.2009 13:00:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lordjimy je napisal/a:
Eclipse pa netbeans si sel testirat v trgovini. Pa gonilnike za printer (kaj si si mogoce tudi printer zraven nesel?) in VLC. Laughing
Zakaj raje nisi probal kaj bolj konkretnega. iPhoto recimo ali pa iMovie pa bi kaksen svoj filmcek konvertal. S takimi stvarmi potem dobis neki obcutek o macu.
Drugace pa lepo, da si se mel 3 ure fajn pa da si uzival Smile 20" iMac pa nima tako slabega zaslona kot si zdaj ti predstavil! Gres v trgovino pa vidis, da ma lepo...potem pa gres domov pa na prvi mac forum pa vidis, da ma slab zaslon pa panika.


Meni 20' čisto lepo služi. Dosti lepša slika kot MacBook. Torej ne vem, kaj vas tako moti...

_________________
MacBook Pro
iPad
iPhone
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 12.08.2009 13:16:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verne je napisal/a:
Naložu sm kr vse kar sicer namestim na sveže Windowse Smile

Gonilnike za svoj tiskalnik (pač da se ve 100% da dela stvar ) Very Happy , vsa orodja za programiranje (Eclipse, Netbeans,...), Open office, xbench, virtual box, VLC in podobno, neki sm še ustvarju s programi za mobitel, še posodobitve sm mu naložu, pa na splošn sm pretaknu cel OS Rolling Eyes

Sj itk ni mu druzga dela, tiste 2 stranke k so vmes pršle Cool


To si pametno napravil. Pred leti sem moral svoj printer zamenjat, ker proizvajalec ni imel gonilnike za Maca. Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 12.08.2009 13:25:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut-t je napisal/a:
lordjimy je napisal/a:
Eclipse pa netbeans si sel testirat v trgovini. Pa gonilnike za printer (kaj si si mogoce tudi printer zraven nesel?) in VLC. Laughing
Zakaj raje nisi probal kaj bolj konkretnega. iPhoto recimo ali pa iMovie pa bi kaksen svoj filmcek konvertal. S takimi stvarmi potem dobis neki obcutek o macu.
Drugace pa lepo, da si se mel 3 ure fajn pa da si uzival Smile 20" iMac pa nima tako slabega zaslona kot si zdaj ti predstavil! Gres v trgovino pa vidis, da ma lepo...potem pa gres domov pa na prvi mac forum pa vidis, da ma slab zaslon pa panika.


Meni 20' čisto lepo služi. Dosti lepša slika kot MacBook. Torej ne vem, kaj vas tako moti...

@botur-t: saj to hocem povedat. Slika na 20" iMacu je cisto v redu (res sicer nisem videl 24"). Problem je samo, da ljudje vse prevec berejo mac forume kjer so itak ponavadi napisane same tezave, ker tistim, ki dela pac ne ustvarjajo tem "dela mi" ipd. Pa kot sem ze rekel. Raje bi mel zmogljivega 20" kot pa vstopnega 24".
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.10.2008
Prispevkov: 248
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 12.08.2009 21:14:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vsako tele ima svoje vesele Wink

sicer pa dbest prodajalec in to, da se ti da bit 3 ure v štacuni Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 12.08.2009 21:36:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No če si študent in rabiš kar nekaj časa delat za ta denar in se povrh vsega še veliko rečem odpovedat, potem seveda hočeš bit 100% da je to to, čeprav gre za najcenejšega 24" iMaca in vem da ne kupujem nobeno čudo, ampak tko to je Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 36
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 12.08.2009 23:39:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
poglej malo po bolhi, sem zadnjič videl, da nekdo prodaja niti mesec starega 24" iMaca, kupljenega pri nas, z računom in vsem, za 1600€ ..
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 18.08.2009 12:32:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobil danes 24" iMaca Very Happy

Morem rečt da je samo Surprised

Čeprav mi je ljubezen do računalništva v krvi, sem se ponovno zaljubu Laughing
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.05.2009
Prispevkov: 46
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 18.08.2009 22:04:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verne je napisal/a:
Dobil danes 24" iMaca Very Happy

Morem rečt da je samo Surprised

Čeprav mi je ljubezen do računalništva v krvi, sem se ponovno zaljubu Laughing


a, v dizajn?
hec hec..haha čestitke. jst ga pa dobim s septembrom, ko bojo baje neke "spremembe".
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 18.08.2009 22:09:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
andrew11 je napisal/a:
jst ga pa dobim s septembrom, ko bojo baje neke "spremembe".


Kje si to prebral?

LP
-J
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.08.2009
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 19.08.2009 08:51:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dizajn mi je sicer postranski, res je zelo lep in edino kar bi lahko očital so ostri robovi, če bi te zaokrožil bi bilo res n1, sicer pa overall nimam kaj rečt.

Plus je zame OS, zanimivo mi je blo kako hitro aplikacije inštalira, codec pack sploh opazu nisem kdaj je namestil, tiskalnik v 10 sekundah.... Če mi Leopard povesi čeljust me prav zanima kaj o šele z SL Smile

Glede posodobitev pa ne vem kaj bi trenutno sploh posodobil, mogoče dizajn, strojno pa trenutno ni velik opcij se mi zdi, razen če bodo dal ven 4-jedrne iMace, samo četudi se to zgodi bi utegnili bit precej dragi ker gre za prenosniške CPU. Podvojit pomnilnik na 8GB je predrago, povečat kapaciteto diska - dvomim (sam niti ne rabim), grafično pa tudi najbrš ne bodo šli spreminjat. No ne vem, sodec po spletni strani MacRumors se še ni za bat nadgradnje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1028
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 19.08.2009 08:57:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a se mogoče komu dogaja, da se ob strani zaslona pojavljajo taki sivi oblački ? Sicer ne pocelen obrobju ekrana ampak pač na vsake tolko. Nekje malo bolj, nekje malo manj. Ampak samo ob straneh (levo, desno) Zdej nevem, a je to umazanija, in bi pač moral dat tisto "steklo" dol in spucat, samo nisem čist sigurno, da bi lahko prah ali pa karkoli prišel tja zadaj, ali pač?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani