Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Mac OSX Predstavitev
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.08.2007
Prispevkov: 47
Kraj: Sostanj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.10.2007 08:05:45
Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na faksu sem se javla, da bom naredila eno krajšo predstavitev OsX operacijskega sistema, glede na to da sem bila tisti trenutek v predavalnici edina uporabnica Mac-a.

Zdj pa sprasujem vas...
- zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?
- Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)
- se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?
- ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)

V glavnem napišite mi čimveč, ker glede na to da sem se bolj sveza uporabnica osx, ne vem velik v čem bi govorila Smile Sej mogoce je se veli zanimivih tem o tem zakaj so osx najboljši in kje se najdejo pomanjkljivosti. Treba je pač naredit mal reklame, mogoce se pa koga od študijskih kolegov prepričam v nakup Wink

aja pa se neki. ce ma kdo idejo v katerem programu naj naredim predstavitev da bo najbolj fajn zgledalo Smile (imam keynote pa neooffice), sej ce je kak boljši bom ze nasla kak demo al pa kaj za enkratno uporabo. Upam samo, da mi bo uspelo potem na faksu maca priklopit na projektor Wink

Torej, vsem ki mi boste pomagali se najlepše zahvaljujem Smile

lp
Petra
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.10.2007 08:40:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mogoče ti pomagajo kaj naslednji posti;

http://www.epl.si/forum/viewtopic.php?t=3618

http://www.epl.si/forum/viewtopic.php?t=3685

s tem da svoje zaključke napišeš na tem forumu Smile

Keynote je pa drugače prava izbira za predstavitev.

S projektorjem ne bi smela imeti težav.

Lahko še ti nam odgovoriš na svoja zgoraj zastavljena vpršanja?

In na katerem faksu bo to?

Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.10.2007 08:46:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Zdj pa sprasujem vas...
1.) zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?
2.) Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)
3.) se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?
4.) ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)


1.) ker sem računalnike tipa Macintosh uporabljal v srednji šoli, pozneje pa tudi na akademiji, samo storjno arhitekturo poznam že cca. 15 let. Pravtako je imelo kar nekaj mojih znancev Mac-a

2.) Da, uporabljam in sicer Windows sistem in v zadnjem času vse bolj konstantno. Zakaj? Zaradi vrste dela, sodelavcev in predvsem zaradi enostavnega posodabljanja strojne opreme (če je seveda potrebno). Predvsem pa manjka kar nekaj programja na MacOS X, zaradi katerega bi bil potreben nakup Parallelsa ali VMWare, kar je spet dodatni strošek.

Seveda bi lahko šel pirateka, ampak sem pošten državljan in uporabnik računalniške opreme, ki če nima denarja uporablja prosto programje, če pa ima pa kupi dotične licence, s katerim služi kruh.

3.) ActiveX ne deluje. To ste že sami ugotovili. Kot sem ž zgoraj opisal manjka kar nekaj programov, zaradi katerega se Mac platforma še lep čas ne bo uporabljala recimo v strojništvu. Ampak lahko bi navedel seveda milijardo drugih vzrokov.

Mac je tako strojno kot (predvsem) programsko in lastniško zaprta platforma. Kar je na eni strani dobro, saj lahko tako dodobra pretestirajo sistem in strojno opremo, zaradi česar bi moral biti Apple-ov računalnik dosti-dosti stabilnejši in odzivnejši pri delu. Na drugi strani pa je problem zaprtosti to, da so rezervni deli hudo dragi za povprečnega "lastnika". Saj veste, dražji avti, dražji servis in vzdrževanje.
Nekoče je nekdo izjavil, da je Mac namenjen neki kvazi eliti in prav je tako. Čeprav je Mac (vsaj na papirju in iz reklamnih oglasov) bil vedno namenjen množici.

4.) poznam nekaj tiskarn, ki še vstrajajo na G4-kah in MacOS 9. Sicer pa vprašajte Ferena (je član tako Jabuk foruma kot EPL foruma, lahko mu pošljete tudi ZS), saj oni pri Ateljeju uporabljajo skoraj samo in izključno Mac-e pri svojem delu.
Tudi pri DELO-u uporabljajo Mac-e, pa na nekaterih slovenskih fakultetah, akademija (npr. ALU, oddelek za oblikovanje, pa tudi tekstilni oddelek?)

Lep pozdrav Petri,
Peter
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.08.2007
Prispevkov: 47
Kraj: Sostanj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 04.10.2007 08:54:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, bom pogledala Smile Študiram pa na Fakulteti za organizacijske vede v Kranju, smer organizacija in management informacijskih sistemov Smile

Torej se odgovori:
- za mac-a in osx sem se odločila zelo po naključju. bila sem v fazi kupovanja novega racunalnika in kolega mi je predlagal macbooka. Potem seme ene par dni brala in gledala filme o osx, o uporabi macov,... na konc sem pa ugotovila da je to to Smile racunalnik je lep (to je za zenske zelo pomembno!) majhen, lahek, ima vse in še več kar potrebujem in upam da mi bo zvesto sluzil recimo naslednja tri, štiri leta, zato sem dala tudi malo več denarja in kupila najmočnejši model.

- na macbooku imam zaenkrat samo osx, vendar vse bolj opažam da brez windowsov ocitno ne bo slo. sploh na faksu non stop potrebujemo neke cudne programe, ki so seveda narejeni samo za winse Smile

- od nekaterih programov se je pač treba poslovit ce gres na osx, naprimer kakšni asp (in tudi drugi) slovarji, TIS,... (sej jih je se ful, sam se jih zdj ne spomnem)

lp

@macuser: zaključke bom delila z vami na forumu predvidoma konec drugega tedna Wink

@opeter: hvala za izčrpen odgovor.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 04.10.2007 10:00:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še moji odgovori:

1) ker sem navajen in ga (Mac OS) uporabljam že od '90ih in ker, če in ko uprabljam windowse se počutim butasto (preveč nepregledn, preveč nekih nastavitev za eno te isto stvar ... )

2) če že moram, potem v Virtual PC-ju windowse 98 in to samo zaradi MS monopola, ki ga ima, torej tudi če bi uporabljal kateri drugi os (Linux, BeOS, Nextstep, Solaris, Atari TOS, ... ) bi v v vsakem primeru bil primoran uporabljat windowse, saj se VSE applikacije razvijajo samo za MS sistem (vsaj kar se javne uprave tiče in šolstva)

3) nimam težav, če pa so, so zaradi zgornjih navedkov in si pomagam z emuliranjem

4) nasplošno se uporabljata oba sistema in spet zaradi nekompatibilnosti zgoraj navedenih monopolističnih razvijanj programske opreme

PS: in ker če imam na izbiro samo A in B in izberem B in ne A kot vsi ostali se še ne počutim, da sem elita, čeprav se sem še rine C, ki pa zaenkrat lahko samo dopolnjuje A in B
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 28.09.2007
Prispevkov: 127
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.10.2007 10:07:33
Re: Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lizi je napisal/a:
- zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?


V nakup tegale MacBooka me je preprical moj prejsnji PowerPC G4, njega pa sem kupil iz zgolj radovednosti. V nekej podjetju v domacem kraju sem se pogovarjal z vodjo oddelka za oblikovanje. On je takrat uporabljal G4 700Mhz in sem si rekel ce lahko oni celo firmo podpirajo s tem potem bo tudi meni zadosti.

Malo vloge pa je imel zraven tudi moj znacaj. Nikoli nisem bil zadovoljen z izgledom Win kakor tudi Linux. Vem da racualnik nesmes ocenjevat po njegovem izgledu.

Nekoc sem slisal eno dobro tdritev o MAC-u: 'Ni samo dober je tudi lep'.

Lizi je napisal/a:
- Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)


Na zacetku sem uporabljal obcasno Win. Toda mislim, da jih nisem zagnal ze kake pol leta za to se jih tudi izbisal. Ponavadi je tako, da ni kaksnega programa za osX je pa v 95% gotovo kaksen drugi, ki naredi enako dobro delo ali pa ucasih se boljse (problem je, da se ljudem ne da ucit novih programov). OK zagotovo je tukaj TIS, ki se ga neda nadomestiti.

Lizi je napisal/a:
- se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?


Zaenkrat se ne sem pa slisal, da ne deluje neko elektronsko bancnistvo.
Ce stran zahteva IE potem si naprej poskusi naloziti IE na osX mogoce bo delovalo.

Lizi je napisal/a:
- ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)


Kot sem ze prej omenil, ga pri nas uporablja podjetje ki se ukvarja z tiskom.


Ravno zadjic me je prijateljica vprasala za mnenje saj tudi ona kupuje prenosnik.

Glavna stvar, ki se jo moras vprasati je ZAKAJ UPORABLJAS RACUNALNIK ?
Ce ga uporabljas, da kaj napises v wordu, brskas po internetu, gledas filme pa se kak cd zapeces potem je Mac zate ... kakor tudi Win in Linux. Ker osnovne stvari znajo vsi operacijski programi izvajati. Ce pa das osebi, ki se v splosnem ne spozna na racunalnike prenosnik z osX in win grem lahko skoraj stavit, da bo racunalnik z osX deloval 3x dlje casa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 04.10.2007 11:18:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede projektorja - pri macbooku boš nujno rabila adapter, po vsej verjetnosti mini-dvi -> vga (dobiš v mac trgovinah pri nas). Da ne boš zadnje minute panike zganjala.
lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.08.2007
Prispevkov: 47
Kraj: Sostanj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 04.10.2007 11:53:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hehe, ja sem se ze pozanimala - hvala bogu pravočasno - ker seveda nisem mela pojma, da rabim to. In zdj sem ze klicala v apple trgovino, da mi posljejo Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.10.2007 13:24:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Zdj pa sprasujem vas...
1.) zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?
2.) Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)
3.) se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?
4.) ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)


1.) Jaz sem se odlocil predvsem ker sem zelel sprobati alternativo. Hotel sem mali, res prenosen racunalnik, kot je Macbook. Na tem podrocju a so tudi slovenske Apple cene ekvivalentne naprimer Delu, HPju itd ...

2.) Jaz za faks nujno rabim tudi Winse, ker strokovnih elektrotehniskih programov za Mac ni (pac je platforma za umetnike, ne toliko tehnike) Smile Edini, ki mi dela je Mathematica. Te lufam v piratskih Parallelsih, kot tudi Bootcampu. Uporabljam se linux za laufanje BackTrack.

3.) Poleg ActiveX, ki je izkljucno MS, ima Safari probleme tudi z aspx, vendar pa za to pac uporabim Firefox, oz. Camino.

4.) Na podjetju kjer delam (mal pomagam IT) je bojda ena od strank, ki ima izkljucno Mace, sam nisem bil se nikoli tam, ker so tolk stabilni in se ne kvarijo, tko da ti kej vec ne morem povedat Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.10.2007 19:51:12
Re: Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lizi je napisal/a:

- zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?
- Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)
- se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?
- ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)

Upam samo, da mi bo uspelo potem na faksu maca priklopit na projektor Wink



1. ehm v bistvu tisti cas je razgrajal en glup virus, pa je na fotrovem racunalniku sesul se vse z tem da je bil gor antivirus, pa program proti trojancem,... no ja kolega mi pokazu svojga maca pa osx (v sluzbi pa sem itak ze delal na OS9) tako da je bil smao klic do sestre pa ga je prnesla iz USA
2. ne nimam potrebe oz obcasno pogresam samo TIS vendar imam zato se enga pca Very Happy
3. hja rad bi imel TIS, pa program za firmo (vendar tole bo ZELO KMALU razvito) potem hmmm hja do dolocenih strani od firm nism dostopal vendar me je tu vedno resil firefox
4. EPL Very Happy Istyle Very Happy ok resno hmm vem za Studio Ritem (tonski studio ne plesni Very Happy) pa hmm mislm da tudi v studiu 100.

glede priklopa maca na projektor pa sm jest pravi naslov Very Happy pri svojem poslu redno priklapljam maca gor. Edino kar moras paziti je da imas prehod na VGA konektor (to je tisti stari za monitorje Very Happy) nisem se naletel na predavalnico kjer bi imeli ze DVI Very Happy (je pac slabsi kar se tice razdalj Very Happy)

lp Avi

p.s. ce te se kaj zanima pa kar vprasi Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.10.2007 20:46:07
Re: Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdj pa sprasujem vas...
- zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?
bil sem ze prej večletni linux uporabnik, vendar sem občasno uporabljal windowse. predvsem sem se za mac-a odločil zaradi mac-os, linuxov desktop je pač še vedno kakšen korak v ozadju.
- Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)
občasno windowse in linux
- se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?
načeloma ne. ie-only internetnih strani je zaenkrat še zelo malo.
- ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)
poznam eno oglaševalsko/design agencijo, dve tiskarni, enega prof. fotografa
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 05.10.2007 06:41:48
Re: Mac OSX Predstavitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Firma pri nas, ki ima to je Renault. En čas so imeli samo na Macu servisne dele. Sistem je tekel le na macu. Ne vem, kako je sedaj.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.10.2007 10:28:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
točno ja Smile bazao pa so meli narejeno s HyperCard programom kateri je pred WWW -jem, saj je bil predstavljen leta 1987 od avtorja Bill Atkinsona, omogočal "medijske nad povezave" (hyperlink). Pri nas si je mehanik kupil eMaca samo zato ker je imel Renault, kot sem že prej omenil celotno bazo narejeno v tem programu. (zdaj imajo verjetno v FileMakerju?)

http://en.wikipedia.org/wiki/HyperCard

http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Atkinson
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 05.10.2007 11:02:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jap, niti ne toliko nazaj sem bil pri Štajerskem Avtodomu v MB, kjer prodajajo Renaulte, in v servisnem kotičku oz. prodaji rezevnih delov in dodatne opreme je na pultu ždel Apple iMac G3.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1818
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 05.10.2007 19:53:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mihec je napisal/a:
Jap, niti ne toliko nazaj sem bil pri Štajerskem Avtodomu v MB, kjer prodajajo Renaulte, in v servisnem kotičku oz. prodaji rezevnih delov in dodatne opreme je na pultu ždel Apple iMac G3.

Tudi Renault avtohiša v Murski Soboti ima nekaj iMacov G3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.10.2007 09:32:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Zdj pa sprasujem vas...
1.) zakaj ste se vi odločili za osx, kaj vas je prepričalo v nakup appla?
2.) Ali poleg osx uporabljate se kakšen drug operacijski sistem (če da, katerega?)
3.) se srečujete s kakšnimi težavami pri uporabi os x - jaz zadnjic nisem mogla naročat ene listine preko e-uprave, ker tam zahtevajo samo IE. Ali ima se kdo kakšno podobno izkušnjo?
4.) ali pozna kdo kakšno podjetje, kjer uporabljajo os x (osebno sem slišala da ga uporablja veliko tiskarn in časopis Finance)


1. predvsem design appla. Potem majhnost (na zivce mi grejo "laptopi" z 16", kaj sele tiste krave z 18" lcdji - imam namrec 12" iBooka), kot drugo pa sem hotel sprobat nekaj novega.
2. Windows. Predvsem, ker sem v programerskih vodah in razvijam predvsem za windows platforme. Linux me ni preprical (= grd).
3. Uf. Polno tezav v safariju pri pregedu strani. Potem seveda razni problemi pri certifikatih itd itd. Osnovne stvari (npr. wireless, bluetooth ipd ima pa dosti bolje zrihtano).
Potem imam se probleme z MSNjem (uraden msn klinet je bugust in zanič, adium ne ponuja vseh opcij msnja), program Mail je pozresen, sistem se mi po priblizno 2h letih uporabe pocasi sesuva in je vedno bolj pocasen (priblizno isto kot pri windowsih)
4. ne

Aja, se opomba ... ne vem kaj se vsi pritozujete na TIS, saj ga imate lepo v spletni verziji, je cisto enako "powerfull" kot programcek ... in lepo dela na safariju - tis.telekom.si - ze pri brezplacni registraciji deluje zmeljevid in prvih 20 zadetkov, tako da ne vem Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.10.2007 10:08:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
selotejp je napisal/a:

Potem imam se probleme z MSNjem (uraden msn klinet je bugust in zanič, adium ne ponuja vseh opcij msnja), program Mail je pozresen, sistem se mi po priblizno 2h letih uporabe pocasi sesuva in je vedno bolj pocasen (priblizno isto kot pri windowsih)


Hmmm.. mogoče počasen zaradi požrešnosti novih programov. Če bi pustil istem kot je bil sprva gor, ne bi delal nič počasneje.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.10.2007 10:40:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Onyx reši take zadev ponavadi ... drgač pa kake zaplete mate s certifkati ?
KLIK dela super
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.08.2007
Prispevkov: 47
Kraj: Sostanj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.10.2007 11:18:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:
Onyx reši take zadev ponavadi ... drgač pa kake zaplete mate s certifkati ?
KLIK dela super


Tud Abanet (abanka) in skbNet delata. Baje ne deluje Klik za podjetja (Pro verzija al neki takega), pa elektronsko bančništvo gorenjske banke. Mogoce se ve kdo za kakšno k ne deluje?

Drugač pa hvala vsem za odgvore, mam v sredo predstavitev, tk da držte pesti Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.10.2007 11:38:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se tiče certifikatov še nisem imel problemov (uporabljam sigen-ca ter sparkasse).
Kar vem, da ne deluje, je poslovna i-net banka (Banka Koper), kjer rabiš še čitalec pametnih kartic in software, ki ga imajo samo za Windowse, pa še to niti za Visto ne.
lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani