Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Kam peljat Maca (v garanciji) na servis?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 28.05.2010 23:44:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na topcaseu starega, belega macbooka se mi je že v drugo (v prvo je bil še v garanciji) začela lomiti plastika (desno od touchpada). Zanima me, če slučajno kdo ve, če lahko zahtevam brezplačno popravilo tudi izven garancije - menda gre za serijsko napako?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.04.2008
Prispevkov: 272
Kraj: kras
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 29.05.2010 06:26:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pro servis .
v 5 delovnih dni dobil računalnik po pošti.
(popravilo napajalnika , garancija +3)
zelo prijazni. - mojster Miha.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 31.05.2010 20:06:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:


" If you feel you should be getting a replacement at this point, call up apple care and ask to talk to a customer service rep and calmly explain your position."

apple care - customer service. kdo bi to lahko bil pri nas v sloveniji ? glavni distributer za tale del evrope mogoce ?


ubistvu koga naj poklicem ce hocem reklamirat mbp oz dobit zamenjavo ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.05.2009
Prispevkov: 62
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 03.06.2010 19:29:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Toje je ful uporabna stran (kateri izdelki so v določenih programih za zamenjave delov ...): http://www.apple.com/si/support/

Brezplačno telefonska/pomoč, ko ste v dvomu/imate vprašanja -> 90 dni po nakupu: http://www.apple.com/si/support/complimentary/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 03.06.2010 19:33:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
XappleX je napisal/a:
Toje je ful uporabna stran (kateri izdelki so v določenih programih za zamenjave delov ...): http://www.apple.com/si/support/

Brezplačno telefonska/pomoč, ko ste v dvomu/imate vprašanja -> 90 dni po nakupu: http://www.apple.com/si/support/complimentary/


Heh, nisem vedel, da obstaja slovenska stran na apple.com. Smile

LP
-J
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.03.2008
Prispevkov: 333
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 31.08.2010 01:07:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim, da se v sosednji temi nekaj očita EPL-u in ostalim slovenskim odjemalcem Appla. Sicer ne vem ali bi moje vprašanje uvrstil sem ali pod izkušnje s slovenskimi prodajalci..

Zaenkrat si lastim še belega macbooka feb08, ki ima menda (kolikor sem uspel prebrati) serijsko napako pokanja plastike. In res, poka mi plastika v ravni liniji na spoju med spodnjim delom in tistim pri tipkovnici.

Sem napisal na EPL 1.5 meseca nazaj kako in kaj ali se to še da kaj urediti, pa ni bilo nič odziva. Morda kdo kaj več ve na to temo? A EPL ne ve, da se s prijaznim odzivom pridobiva stranke? Bah..
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.08.2010
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 31.08.2010 10:39:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cocky je napisal/a:
Vidim, da se v sosednji temi nekaj očita EPL-u in ostalim slovenskim odjemalcem Appla. Sicer ne vem ali bi moje vprašanje uvrstil sem ali pod izkušnje s slovenskimi prodajalci..

Zaenkrat si lastim še belega macbooka feb08, ki ima menda (kolikor sem uspel prebrati) serijsko napako pokanja plastike. In res, poka mi plastika v ravni liniji na spoju med spodnjim delom in tistim pri tipkovnici.

Sem napisal na EPL 1.5 meseca nazaj kako in kaj ali se to še da kaj urediti, pa ni bilo nič odziva. Morda kdo kaj več ve na to temo? A EPL ne ve, da se s prijaznim odzivom pridobiva stranke? Bah..


PRO Servis d.o.o.
Letališka 32, Ljubljana
Tel: 059 209 440
info@pro-servis.si
www.pro-servis.si

Pokliči jih.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 02.09.2010
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 02.09.2010 15:40:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ziv.

sm nov mac uporabnik in sem pred kakimi 3 tedni kupil iMac 27 i5 2,66ghz in problem je bil sledeč.

takoj ko sem ga potegnil iz skatle in prizgal sm ugotovil da ko zmanjšam brightness zacne cudno brneti. sm ga lepo odnesel v fmc-jev pro servis in sem čakal da je računalnik sploh na vrsto prisu 1 teden. no potem so ga "mojstri" zrihtali v 2 dneh (se pravi dobil sem ga v 9 dneh nazaj) in seveda pridm ves vesel domov prižem in brnenje ni več, zdej je pa PISAKT začel:(( ko zmanjšam brightness. zamenjali so mi sicer napajalnik. tako da bo šel jutri verjetno kar nazaj na servis.
a je mel še kdo podobne tezave

zaenkrat s FMC sevisom nism najbolj zadovoljen.

p.s. 15min kasneje ugotovim da se zmeraj brni!!SadSadSadSad
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 20.09.2010
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 20.09.2010 15:19:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima kam bi lahko peljal macbook proja, da bi nadgradil Ram-e, je mogoče kak servis v MB-ju ?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 20.09.2010 15:33:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To pa pač lahko sam zamenjaš doma. Ti vzame max. pol ure časa. Imaš že vse lepo razloženo v priloženih navodilih ali pa si še malo pogledaš na youtube.

Pa garancije zaradi tega ne kršiš.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 24.09.2010 14:39:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
saga se nadaljuje

moj bogi 2008 MBP se je odlocil za prezgodnje zimsko spanje saj se vec nikakor noce bootat. po vcerajsnjem googlanju sem prisel do zakljucka da se bo po vsej verjetnosti moral zamenjat logic board. se pravi da lahko v zdravnisko kartoteko mojega lapija dodamo se:

- levi speaker
- DVD drive
- 3x monitor

in novopecena brazgotina

- mofo

Smile doslo vreme da se zove 080





evo kot sem predvideval se je menjal logic board. baterije niso hotli zamenjat, ces da Apple diagnostika ne pokaze nic konfliktnega, pa ceprav zdravje baterije niha med 59% in 75% konstantno, ter da me venomer obvesca "Service Battery"
Na pro servisu so bili hitri in v enem tednu zamenjali plato, ampak helpdesk je uzas, skoda ker firma zgublja tocke na neki Jozi iz janezovega dola :-/
Danes klical se na Apple customer service v UK in so mi na kratko povedal ce se se 1x obesi MBP na racun HW da mi zamenjajo mekija, zelo prijazen service btw


Nazadnje urejal/a token Pon 11. Okt 2010 12:59; skupaj popravljeno 2 krat
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 02.09.2010
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 25.09.2010 08:03:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mare_x je napisal/a:
ziv.

sm nov mac uporabnik in sem pred kakimi 3 tedni kupil iMac 27 i5 2,66ghz in problem je bil sledeč.

takoj ko sem ga potegnil iz skatle in prizgal sm ugotovil da ko zmanjšam brightness zacne cudno brneti. sm ga lepo odnesel v fmc-jev pro servis in sem čakal da je računalnik sploh na vrsto prisu 1 teden. no potem so ga "mojstri" zrihtali v 2 dneh (se pravi dobil sem ga v 9 dneh nazaj) in seveda pridm ves vesel domov prižem in brnenje ni več, zdej je pa PISAKT začel:(( ko zmanjšam brightness. zamenjali so mi sicer napajalnik. tako da bo šel jutri verjetno kar nazaj na servis.
a je mel še kdo podobne tezave

zaenkrat s FMC sevisom nism najbolj zadovoljen.

p.s. 15min kasneje ugotovim da se zmeraj brni!!SadSadSadSad




no da poročam...sem se na fmc-ju "zbunil" in so mi zamenal za novga iMac-a ta pa deluje. tako da sem s fmc-jem zadovolen s proservisom pa tko-tko.

lp
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27198
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 25.09.2010 08:08:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mare_x je napisal/a:



no da poročam...sem se na fmc-ju "zbunil" in so mi zamenal za novga iMac-a ta pa deluje. tako da sem s fmc-jem zadovolen s proservisom pa tko-tko.

lp


PRO Servis = FMC ... oz. je del FMC Group Rolling Eyes FMC je trgovec, PRO Servis pa serviser... poleg tega so del FMC Group se Miska (izobirazevanje) in D1 (distirbucija) ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 02.09.2010
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 25.09.2010 13:46:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
mare_x je napisal/a:



no da poročam...sem se na fmc-ju "zbunil" in so mi zamenal za novga iMac-a ta pa deluje. tako da sem s fmc-jem zadovolen s proservisom pa tko-tko.

lp


PRO Servis = FMC ... oz. je del FMC Group Rolling Eyes FMC je trgovec, PRO Servis pa serviser... poleg tega so del FMC Group se Miska (izobirazevanje) in D1 (distirbucija) ...


to vem ampak so vseeno v Proservisu eni ljudlje na fmc štacuni pa drugi in z enimi sm zadovoljen z drugimi pač ne (tako z odnosom kot z uresničevanjem mojih želj)

lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 26.09.2010 21:03:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj se zgodi ce servis zadrzi nek izdelek, ki je predmet odprave napak, vec kot 45 dni ?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27198
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 26.09.2010 21:15:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
Kaj se zgodi ce servis zadrzi nek izdelek, ki je predmet odprave napak, vec kot 45 dni ?


Lahko zahtevas nov izdelek ali pa vrnjeno kupnino ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27198
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 26.09.2010 21:17:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mare_x je napisal/a:


to vem ampak so vseeno v Proservisu eni ljudlje na fmc štacuni pa drugi in z enimi sm zadovoljen z drugimi pač ne (tako z odnosom kot z uresničevanjem mojih želj)

lp


Ampak to je potem predvsem to, da si ti zadovoljen z ENIM clovekom v FMCju, nisi pa zadovoljen z ENIM clovekom v PRO servisu Smile ... Oba pa sta sodelavca...mogoce celo sedita v isti pisarni eden zraven drugega Smile ...

Sam imam recimo generalno s FMC Group bolj kot ne slabe izkusnje... Sad ... Pri dobavah v zadnjem letu je bilo precej problemov... Trenutno cakam se en PC (Dell), ki je bil narocen ze v zacetku avgusta ... in zadnja informacija je bila, da bo dobavljen 22.9 ... 21.9. je pa bila informacija, da naj bi 22.9. bil odpremljen iz skladisca... samo ne vem iz katerega, ker v petek robe se ni bilo Sad ... Prav tako imam slabe izkusnje s PRO servisom... Jim povem, da je verjetno zanic RAM ali osnovna plosca... pa prvic niso naredili nic... vsaj na nalogu ni bilo nic napisano... samo testiranje... Cez par dni stranka spet jamra, da se ji se vedno pojavljajo bluescreeni...ceprav je bil sistem medtem ze dvakrat namescen iz nule (format) ... Drugic sem potem rekel,d a upam, da bodo sedaj zroihtali, drugace jim bom izstavil se racun za moje porabljene ure za instalacije, ki niso niti bile potrebne... Ob prevzemu sem videl, da je bilo zamenjano vse..tako RAMi kot osnovna plosca Smile ... Vcasih (pred leti) je bilo precej lazje poslovati z njimi ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 26.09.2010 21:49:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
token je napisal/a:
Kaj se zgodi ce servis zadrzi nek izdelek, ki je predmet odprave napak, vec kot 45 dni ?


Lahko zahtevas nov izdelek ali pa vrnjeno kupnino ...


ceprav je bil izdelek kupljen v US in se popravlja pri nasem apple servisu?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2009
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 05.10.2010 10:34:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje izkušnje s Pro-servis so slabe. Odnesel sem novega i5 (27") v popravilo in da so ga vzeli sploh v pregled (to pomeni, da je čakal nekje na polici, da ga vzame v roke serviser in ugotovi sploh kaj je narobe) je trajalo 6 delovnih dni (prinesel v ponedeljek zjutraj in naslednji ponedeljek ob 14h osebno preverila kaj je z njim).

Poleg tega tudi s FMC nisem zadovoljen, saj te "nategnejo" glede roka dobave tudi za 14 dni ali več. Očitno je njihov način, da pritegnejo kupce tak, da pač enostavn
o obljubijo, kar drugi ne.

Zadeva z EPL je povsem drugačna. Zadevo uredijo v treh dneh, kar je povsem sprejemljivo. Poleg tega znajo res svetovati (pa nisem laik) in ne samo na področju Mac-ov, OS X,.....

Jaz se po zadnji izkušnji s FMC group ne bom vračal k njim.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 11.10.2010 13:00:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
saga se nadaljuje

moj bogi 2008 MBP se je odlocil za prezgodnje zimsko spanje saj se vec nikakor noce bootat. po vcerajsnjem googlanju sem prisel do zakljucka da se bo po vsej verjetnosti moral zamenjat logic board. se pravi da lahko v zdravnisko kartoteko mojega lapija dodamo se:

- levi speaker
- DVD drive
- 3x monitor

in novopecena brazgotina

- mofo

Smile doslo vreme da se zove 080





evo kot sem predvideval se je menjal logic board. baterije niso hotli zamenjat, ces da Apple diagnostika ne pokaze nic konfliktnega, pa ceprav zdravje baterije niha med 59% in 75% konstantno (223 ciklov trenutno), ter da me venomer obvesca "Service Battery"
Na pro servisu so bili hitri in v enem tednu zamenjali plato, ampak helpdesk je uzas, skoda ker firma zgublja tocke na neki Jozi iz janezovega dola :-/
Danes klical se na Apple customer service v UK in so mi na kratko povedal ce se se 1x obesi MBP na racun HW da mi zamenjajo mekija, zelo prijazen service btw

all in all:

3x display
1x logic board
1x DVD drive
1x left speaker
2x baterija
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani