Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Naslednja
iPhone 6 in 6 Plus
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #701   Objavljeno 01.11.2014 08:26:11
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Hja... Jaz sem si rekel če je že prevelik je vseeno če je "ornk" prevelik. Ima pa plus kakšen bonbonček ki ga 6 nima... Npr. Optični stabilizator slike, pa full HD ločljivost...Ne vem, ali 6 ima landscape način za namizje?

Ne nima landscape načina.


Nazadnje urejal/a iDavid4 Sob 01. Nov 2014 08:26; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #702   Objavljeno 01.11.2014 08:26:18
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Hja... Jaz sem si rekel če je že prevelik je vseeno če je "ornk" prevelik. Ima pa plus kakšen bonbonček ki ga 6 nima... Npr. Optični stabilizator slike, pa full HD ločljivost...Ne vem, ali 6 ima landscape način za namizje?


- Opticni stabilizator je ocitno nekaj, kar je samo na papirju... Zaenkrat se nisem nasel nobenega testa, kjer bi dejansko bilo vidno, da je opticni stabilizator toliko boljsi od digitalnega, da bi to lahko steli v plus...

- Full HD locljivost??? Tukaj ne vem ce je kaksna razlika med iPhone 6 in 6 Plus ...

- Landscape nacin za namizje pa je res samo pri modelu 6 Plus ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #703   Objavljeno 01.11.2014 09:16:31
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest--> razlika je v dpi. Plus ima večjo gostoto pik (saj ne da bi to motilo...).
Optični stabilizator je zagotovo vedno boljši od digitalnega. Jaz sem naredil par filmov, pa je slika res izredno pri miru... Ne morem pa seveda preverit 6ke... Se pa pozna v slabi svetlobi, ko so slike, narejene s stabilizatorjem ostrejše., podnevi ne boš videl razlike.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #704   Objavljeno 01.11.2014 09:29:24
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Jest--> razlika je v dpi. Plus ima večjo gostoto pik (saj ne da bi to motilo...).


DPI je itak pri obeh ze tako visok, da pomoje tega s prostim ocesom ne opazis... in je v bistvu bolj kot ne komercialni podatek... tako kot stevilo megapixlov pri digitalnih kamerah... Folk hoce imeti cimvec megapixlov... kaksna pa je kakovost fotk pa sploh ni pomembno Smile ...

protoncek je napisal/a:
Optični stabilizator je zagotovo vedno boljši od digitalnega. Jaz sem naredil par filmov, pa je slika res izredno pri miru... Ne morem pa seveda preverit 6ke... Se pa pozna v slabi svetlobi, ko so slike, narejene s stabilizatorjem ostrejše., podnevi ne boš videl razlike.


V slabih svetlobnih pogojih oba pogrneta... in so slike se vedno precej grahaste ... V vseh primerjavah, ki sem jih dosedaj prebral pa je povedano, da razlika med 6 in 6 Plus zaradi opticne stabilizacije slike ni tako velika, kot bi pricakovali ... Seveda je bolje, da je stabilizacija opticna kot pa programska... a ce potem prakticno ne vidis razlike pri posnetku... ni ravno nekaj, s cimer bi se hvalil Smile ... Se mi zdi, da so to povdarili predvsem zato, da ima model 6 Plus vseeno se nekaj vec kot model 6 (poleg vecje gostote pik zaslona Smile ) ... Mogoce bodo pa se softversko kaj popravili delovanje opticnega stabilizatorja ...


Nisem pa se imel iPhone 6 Plus v roki (niti ga se nisem v zivo videl) ... tako da ne morem primerjati Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #705   Objavljeno 01.11.2014 09:37:14
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 6 Plus ima večjo resolucijo, kar pomeni, da bodo aplikacije lahko prikazale več vsebine na zaslonu kot na 6ki (na slednjem pa več kot na 5ki, na slednjem pa več kot na prejšnjih modelih). Tukaj ni mišljen samo višji DPI, temveč dejanski prostor za vsebino.

iPhone 6 Plus ima optični stabilizator, kar je prednost pri slikah, ampak hkrati slabost pri videih (vsaj glede na teste, ki primerjajo s 6ko). So pa razlike tako pri slikah kot videih res minimalne.

iPhone 6 Plus bo v landscape načinu v določenih aplikacijah (ne samo Home screen) imel iPad like layout (zaradi večje resolucije omenjene v prvi točki).

iPhone 6 Plus bo šel težje v žep od 6ke in bo težje za uporabljati z eno roko od 6ke (slednje že pri 6ki ni enostavno).

Moj nickname za 6 Plus je iPhad Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #706   Objavljeno 01.11.2014 09:41:59
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razlika v ekranu se ne opazi,ker clovek vec kot 300 PPI z prostim ocesom me zazna.Pac ne opazis razlike.
PS:Ni DPI ampak PPI kar pomemi Pixels per inch Smile

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 15 Pro Max
Macbook Air 13 M3
Apple Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #707   Objavljeno 01.11.2014 09:58:01
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni bi bila glede tehle resolucij zanimiva višja resolucija, ker bi digitalni zoom pri hd posnetku mel lahko še vedno polno resolucijo. Če bi pa to ponenilo slabšo kvaliteto fotk, pa tega ne rabim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #708   Objavljeno 01.11.2014 10:05:11
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno sem našel "reachability" : z dvojnim tapom na home se v portrait modu celotna slika pomakne navzdol, da z eno roko lažje dosežeš gornji del Idea uporabno...

Sicer pa, seveda, noben telefon se niti pod razno ne more primerjati s fotoaparatom...poanta je ker je čip pač majhen in posledično nanj pade zelo malo svetlobe, kar pomeni zrnavost pri majhni svetlobi, saj je treba umetno dvignit ojačanje.
Optični stabilizator je tako...če zadevo držiš v roki, potem je super, če pa je naprava pri miru (na stojalu recimo), potem moti, ker se stabilizator nekako "išče" - stalno se malce pomika nekako v krogu... Ko nekaj časa buljiš v tako sliko imaš občutek, kot da si malče pijan...
Ne vidim, zakaj bi bilo pri videih slabo, seveda pod pogojem, da telefon držiš v roki, kot sem prej razložil.
Načeloma bi bilo zelo uporabno če bi imel funkcijo, da bi ga po potrebi lahko izklopil.

V tem trenutku se bolj ukvarjam z vprašanjem ,kaj storiti za nošenje...pedertorbica mi ne gre ravno..
ajd pozimi ni problem, takrat imam polno žepov v jakni. Poleti pa...mogoče torbica za na pas nataknit...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #709   Objavljeno 01.11.2014 10:20:49
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom še enkrat napisal, ker ne vem, če ste me razumeli... razlika med 6 in 6 plus ni samo v gostoti pikslov, temveč v uporabni resoluciji.

Tukaj sta dve sliki za primerjavo...

iPhone 6


iPhone 6 Plus

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #710   Objavljeno 01.11.2014 10:49:22
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumeli Neutral (vsaj jaz...) in veseli, da je tako Very Happy
Glede digitalnega zooma: ni mi jasno, kako bi digitalni zoom lahko "zumiral" in obenem dosegel ENAKO ločljivost, razen z umetnim dodajanjem pikslov. Na slikovni čip pride neka slika. Na točno določeno število pikslov... In to lahko spremenimo samo z optiko. Ravno iz tega razloga je zame digitalni zoom kot da ga ni. Neuporaben. Povsem enako, samo dosti bolje lahko naredim doma, za računalnikom. Prva stvar, ki jo naredim na nekem fotoaparatu je izklop digitalnega zuma.

OK, recimo da video nima polnih 8MP, ampak to ne moreš gledati tako...čeprav jih nima 8, uporablja vse piksle, ker uporablja celoten objektiv, ne samo majčken srednji del. Pa smo spet tam...ne da se zumirati, brez da bi s tem izgubil ločljivost. Beez skrbi, če bi bilo to možno, bi zagotovo kdo že to naredil...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #711   Objavljeno 01.11.2014 11:05:30
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Razumeli Neutral (vsaj jaz...) in veseli, da je tako Very Happy
Glede digitalnega zooma: ni mi jasno, kako bi digitalni zoom lahko "zumiral" in obenem dosegel ENAKO ločljivost, razen z umetnim dodajanjem pikslov. Na slikovni čip pride neka slika. Na točno določeno število pikslov... In to lahko spremenimo samo z optiko. Ravno iz tega razloga je zame digitalni zoom kot da ga ni. Neuporaben. Povsem enako, samo dosti bolje lahko naredim doma, za računalnikom. Prva stvar, ki jo naredim na nekem fotoaparatu je izklop digitalnega zuma.

OK, recimo da video nima polnih 8MP, ampak to ne moreš gledati tako...čeprav jih nima 8, uporablja vse piksle, ker uporablja celoten objektiv, ne samo majčken srednji del. Pa smo spet tam...ne da se zumirati, brez da bi s tem izgubil ločljivost. Beez skrbi, če bi bilo to možno, bi zagotovo kdo že to naredil...


Ampak pri video se ne uporabljajo vsi pixli.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.07.2013
Prispevkov: 1337
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #712   Objavljeno 01.11.2014 11:05:37
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej so ze naredili note 4 ima 4x zoom na full hd brez izgube resolucije...

_________________
Lep pozdrav, Mark
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #713   Objavljeno 01.11.2014 13:59:23
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem kako eni ne vidite razlike med 300 im 400 ppi. Ce pri Iphonu ne vidite piksla pri 324 ppi (ali koliko že ima) potem predlagam okulista. Drugo pa je če se tolažite, da jih ne vidite in vam je 300ppi dovolj. Meni sigurno ni, če je lahko brez težav več.

_________________
----------Ipad mini retina 32 gb-----------
--------------Iphone 6s 16 gb---------------
---------------Macbook Air 2016--------
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #714   Objavljeno 01.11.2014 14:04:05
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, če gledaš na razdalji roke OK se res ne vidi. Čim pa daš telefon bližje na (vsaj za mene) uporabno razdaljo pa je razlika opazna. Sploh pri črkah, krožnih oblikah (recimo krogci za signal in wifi), nasploh se opazi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #715   Objavljeno 01.11.2014 14:51:30
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Razumeli Neutral (vsaj jaz...) in veseli, da je tako Very Happy
Glede digitalnega zooma: ni mi jasno, kako bi digitalni zoom lahko "zumiral" in obenem dosegel ENAKO ločljivost, razen z umetnim dodajanjem pikslov. Na slikovni čip pride neka slika. Na točno določeno število pikslov... In to lahko spremenimo samo z optiko. Ravno iz tega razloga je zame digitalni zoom kot da ga ni. Neuporaben. Povsem enako, samo dosti bolje lahko naredim doma, za računalnikom. Prva stvar, ki jo naredim na nekem fotoaparatu je izklop digitalnega zuma.

OK, recimo da video nima polnih 8MP, ampak to ne moreš gledati tako...čeprav jih nima 8, uporablja vse piksle, ker uporablja celoten objektiv, ne samo majčken srednji del. Pa smo spet tam...ne da se zumirati, brez da bi s tem izgubil ločljivost. Beez skrbi, če bi bilo to možno, bi zagotovo kdo že to naredil...


Slika pade na senzor. senzor pa je sposoben zajeti HD sliko.
Če hočeš na tak senzor zumirat, to lahko kvalitetno edino narediš z optiko. To maš prav.

Ampak, če maš pa boljši senzor, ki ima manjše piksle. Recimo, da toliko manjše, da v vsak piksel prejšnjega senzorja spraviš 4 te manjše piksle. V tem primeru pa tudi digitalni zoom pri 2x povečavi še vedno zmore hardversko HD resolucijo.

Problem postane svetloba, ki jo tak sistem zajame precej manj in morajo biti zato piksli bolj občutljivi.

Brez zooma, pa pač v hardwareu združiš (interpoliraš) odčitke štih senzorjev v enega, in dobiš teoretično enako kvaliteto slike.

To tehniko mislim da uporablja Nokia, ki dosega z digitalnim zumom precej dobre rezultate glede detajlov v sliki. Glede barvne reprodukcije se pa bolje obnesejo senzorji z velikimi piksli. Kar je logično. Ima tudi 41 megapixlov.

EDIT:
Sicer pa tudi Applov senzor (5s) zajame 3264 x 2448 pikslov. To je 1,7x več, kot rabi za HD (1920x1080). Torej pri 1,7x zoomu še snema s hardware resolucijo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.07.2009
Prispevkov: 141
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #716   Objavljeno 01.11.2014 21:58:41
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a za mms prkljucit morem kej poslat na simobil.. kak sms.. ker mi pac zdej na novi sim kartici ne delajo..

pa se eno vprasanje.. kako vi filate baterije? a pocakate da pade pod 20% in potem nafilate na 100% ali pac kadar ste doma date filat.. prej na 4ki sem filal kadar je bil telefon doma na mizi.. kadarkoli.. pa je baterija zdrzala normalno 3 leta
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #717   Objavljeno 01.11.2014 22:12:31
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nastavitve imaš vpisane?

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=17413

Polnim kadar je, ne gledam na procente in 1x na mesec popolnoma izpraznim in napolnim
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #718   Objavljeno 01.11.2014 23:02:07
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
in 1x na mesec popolnoma izpraznim in napolnim


Gledano s stališča baterije: li-ion baterija ne mara predvsem dveh stvari:biti preveč polna in biti preveč prazna. Zato praznjenje do konca ni v prid bateriji. Seveda je to odvisno od tega, kdaj se telefon izklopi - če je ta meja postavljena malo prej, ni take škode.
Ravno tako je pri polnjenju: pravi proizvajalci (upam,da je apple med njimi) uporabljajo baterijo v bistvu do nekje 90% njene max. Zmogljivosti, včasih še manj. Tako dobiš recimo 10% manj avtonomije, a dvakrat daljšo življenjsko dobo.
Še to: polnjenje, ko ima telefon še recimo 50% je čisto ok, ravno tako predčasno prenehanje polnjenja (pred 100%).

Kako je s morebitno kalibracijo zaradi prikazovanja procentov pa ne bi vedel...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #719   Objavljeno 01.11.2014 23:19:25
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Kako je s morebitno kalibracijo zaradi prikazovanja procentov pa ne bi vedel...


To je to kar si zgoraj mojega citiral.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2014
Prispevkov: 246
Kraj: Posavje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #720   Objavljeno 01.11.2014 23:50:24
Re: iPhone 6 in 6 Plus
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iphone 5s je imel baterijo Li-Ion, iphone 6 pa ima Li-Poly.

Ali kdo ve v čem je razlika oz. katera naj bi bila boljša?Smile




protoncek je napisal/a:
Gledano s stališča baterije: li-ion baterija ne mara predvsem dveh stvari:biti preveč polna in biti preveč prazna. Zato praznjenje do konca ni v prid bateriji. Seveda je to odvisno od tega, kdaj se telefon izklopi - če je ta meja postavljena malo prej, ni take škode.
Ravno tako je pri polnjenju: pravi proizvajalci (upam,da je apple med njimi) uporabljajo baterijo v bistvu do nekje 90% njene max. Zmogljivosti, včasih še manj. Tako dobiš recimo 10% manj avtonomije, a dvakrat daljšo življenjsko dobo.
Še to: polnjenje, ko ima telefon še recimo 50% je čisto ok, ravno tako predčasno prenehanje polnjenja (pred 100%).

Kako je s morebitno kalibracijo zaradi prikazovanja procentov pa ne bi vedel...


_________________
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
___________________________
 iPhone 15 Pro
 Macbook Air M2
 Apple Watch 7 45mm Red
 Apple Airpods 3
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani