Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 45, 46, 47  Naslednja
iCloud
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #621   Objavljeno 10.10.2014 11:36:43
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me ali se da dokupiti teh 20gb dodatnega placa za celo leto in ne za vsak mesec posebaj plačevati 1€?

Upam, da nisem tega odgovora že kje spregledal...

hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.12.2012
Prispevkov: 456
Kraj: Honolulu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #622   Objavljeno 16.10.2014 08:55:07
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCloud Drive.
Any kind of file. On all your devices.

ok super, kako pa lahko vidm recimo slike k sm jih naložu preko spletne aplikacije na PC, na iphonu?

našel sem sicer, da preko safarija, samo verjetno je še kak način ali pač?

_________________
Človeka vse življenje muči lakota po priznanju.
(Jan Parandowski)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #623   Objavljeno 16.10.2014 15:27:14
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemzi je napisal/a:
iCloud Drive.
Any kind of file. On all your devices.

ok super, kako pa lahko vidm recimo slike k sm jih naložu preko spletne aplikacije na PC, na iphonu?

našel sem sicer, da preko safarija, samo verjetno je še kak način ali pač?


Aplikacija Documents je ena rešitev... meni gre tudi precej na jetra, da Apple vrže ven ta service in nima pa neke njihove native aplikacije ... no, bomo videli danes, če so se kaj zmigali.

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #624   Objavljeno 20.10.2014 05:12:12
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi mi finance dopuščale bi imel 128GB iPad in iPhone, tako bi šlo brez da bi vmes kaj shranjeval in arhiviral na računalnik vsaj kako leto.
Moti me to, da Apple da samo 5GB free iCloud prostora, pomojem bi moglo bit vsaj 50GB na en račun, ker recimo pri meni že backup dveh naprav porabi 4,5GB. Konkurenca dobiva 50GB dropbox prostora, tako da bi Apple lahko kaj ukrenil v rej smeri. Mogoče ko dokončajo nov data center.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #625   Objavljeno 20.10.2014 05:24:17
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:

Moti me to, da Apple da samo 5GB free iCloud prostora, pomojem bi moglo bit vsaj 50GB na en račun, ker recimo pri meni že backup dveh naprav porabi 4,5GB. Konkurenca dobiva 50GB dropbox prostora, tako da bi Apple lahko kaj ukrenil v rej smeri. Mogoče ko dokončajo nov data center.


20 GB stane okoli 1€ mesecno, 200 GB pa okoli 4€ mesecno... Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1028
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #626   Objavljeno 20.10.2014 05:44:33
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
20 GB stane okoli 1€ mesecno, 200 GB pa okoli 4€ mesecno... Rolling Eyes


Letno je to 12 oz. 48 EUR Smile Apple si lahko privošči več, brez skrbi Wink Pač probajo...

_________________
KdoVe.si
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #627   Objavljeno 20.10.2014 06:03:08
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni važna cena, pa če bi bilo 10 centov bi se mi zdelo preveč za neko tako storitev, ki je pri konkurenci brezplačna. To ne pomeni, da se mi zdi finančno preveč, ampak sama logika za tem. Za telefon sem vam plačal 700€+ in iPad 500€+, dajte mi vsaj vaše storitve (iOS, vaše appe in cloud storage zastojn) za osebno rabo seveda. 50GB ni nek prostor za napredne uporabnike, naj dajo 50GB free in 500GB za 10€ mesečno, to bi se meni zdela normalna rešitev.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #628   Objavljeno 20.10.2014 07:11:08
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ni važna cena, pa če bi bilo 10 centov bi se mi zdelo preveč za neko tako storitev, ki je pri konkurenci brezplačna. To ne pomeni, da se mi zdi finančno preveč, ampak sama logika za tem. Za telefon sem vam plačal 700€+ in iPad 500€+, dajte mi vsaj vaše storitve (iOS, vaše appe in cloud storage zastojn) za osebno rabo seveda. 50GB ni nek prostor za napredne uporabnike, naj dajo 50GB free in 500GB za 10€ mesečno, to bi se meni zdela normalna rešitev.


Meni se pa zdi taka logika malo butasta... Ce mislis, da ce si dal toliko in toliko za telefon, da moras imeti potem vse drugo zastonj... Wink ... Se dobro da ne zahtevas, da bi moral imeti se brezplacne pogovore, prenos podatkov in ostale storitve, ki jih nudi tvoj operater mobilne telefonije ... Smile

Se vedno imas na voljo moznost backupa na svoj racunalnik brezplacno. Upam, da ne priackujes, da bi ti Apple moral kupiti se namizni racunalnik, da bos lahko delal delal lokalni backup Exclamation Wink Very Happy

In ce konkurenca pac omogoca drugacen nacin... imas moznost, da preides h konkurenci Smile ... Konkurenca ima namrec to ravno s tem namenom zastonj, ker je drugace tezko premamiti take uporabnike Smile ...

Sicer pa konkurenca se vedno nima nekega pravega backupa... tako da recimo priklopis svojo staro napravo, naredis backup, kupis novo, restoras prejsnje stanje in uporabljas naprej... z enakim stanjem, kot si ga imel na stari napravi ...

To je pac tako, da ce nekomu ponudis prst, bo zagrabil celo roko Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #629   Objavljeno 20.10.2014 07:29:53
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iz stališča uporabnika ima iApple prav. Hoče dobiti čimveč za svoj denar.

Iz stališča Appla pa je njihov način določanja cen popolnoma legitimen. Morajo namreč zaslužiti čimveč. Torej je previsoka cena samo tista, ki zmanjša dobiček.

Uspešnost podjetja pa ocenijo lastniki; delničarji.

Je pa res, da je to v Sloveniji težko razumet. Very Happy
Še vedno dojemamo podjetja kot javno last. Tudi tista, kjer država nima nikakršne vloge v lastniški strukturi. In posledično se nam zdi, da morajo podjetja delat nam v dobro. Wink

Je pa rešitev. Namesto da vsako leto napraskaš denar in kupiš eno novo Applovo napravo, raje iz tega denarja kupiš dodatno Applovo delnico. In kmalu boš komot iz zaslužka kupoval nove Applove naprave. Pa še všeč ti bo, če bodo vsako leto dražje. Cool


Nazadnje urejal/a macata Pon 20. Okt 2014 07:35; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #630   Objavljeno 20.10.2014 07:33:43
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj brezplačne pogovore in smse, to ni Applova storitev? Meni se zdi, da moreš za nek normalen iCloud prostor plačati enako kot če bi plačeval za iMessage in Facetime, ki sta Applovi storitvi. Saj iOS in njihovih aplikacij tudi ne zaračunavajo, pravtako je tudi Siri zastojn. In ja, jaz pri nakupu naprave pričakujem da bom zraven dobil tudi vse osnovne storitve, ki so vezane na to napravo in jih ponuja prodajalec. Saj razumem poslovno računico, ki tiči tu zadaj, vendar se mi zdi pravično da se brezplačno ponudi osnoven prostor, ki vsekakor ni 5GB.
Če mi firma prodaja iPhone pri katerem oglašuje med drugim tudi iCloud, se mi zdi fer da mi ponudi osnovno opcijo shrambe brezplačno!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #631   Objavljeno 20.10.2014 07:41:43
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejansko ti ponujajo več kot 5Gb prostora... 5Gb je general usage prostor. Za slike in video posnetke pa kolikor vem ni nobene omejitve.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #632   Objavljeno 20.10.2014 07:45:33
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si siguren? Meni kaže slike med porabo teh 5GB, imam pa vklopljen ta novi (z iOS 8 ) iCloud Photo Library.
Če so slike in videi tretirani posebej, potem je 5Gb res dovolj za osnovnega uporabnika ampak vsaj pri meni ni tako.

Edit.:
Citiram:
You get the new capacity immediately, and it’s used for everything – the new iCloud Drive, plus backups and, of course, photos. You don’t need to add storage to use the iCloud Photo Library, but if the free 5GB tier doesn’t have enough space then iOS won’t let you switch it on. http://www.cultofmac.com/295511/switch-ios-8s-icloud-photo-library-right-now/

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #633   Objavljeno 20.10.2014 08:07:14
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Si siguren? Meni kaže slike med porabo teh 5GB, imam pa vklopljen ta novi (z iOS 8 ) iCloud Photo Library.
Če so slike in videi tretirani posebej, potem je 5Gb res dovolj za osnovnega uporabnika ampak vsaj pri meni ni tako.

Edit.:
Citiram:
You get the new capacity immediately, and it’s used for everything – the new iCloud Drive, plus backups and, of course, photos. You don’t need to add storage to use the iCloud Photo Library, but if the free 5GB tier doesn’t have enough space then iOS won’t let you switch it on. http://www.cultofmac.com/295511/switch-ios-8s-icloud-photo-library-right-now/


Slike in videi do 5 minut so dejansko lahko na iCloudu brez omejitve velikosti. Omejeno je le število uploadov v določenem časovnem okviru.

Ampak:
- v določenij primerih ti lahko štejejo tudi v kvoto 5GB (nimam pojma kdaj),
- pri uploadu se materiali lahko tudi resamplajo na manjšo resolucijo (ne znam povedat kdaj),

Zato jaz fotke/filme zbrišem s telefona, šele ko jih prenesem direktno v iTunse v polni resoluciji. Zato mi potem pogosto primanjkuje prostora.

Pomoje je največji problem, ker je cel iCloud en Voodoo servis, ki ga še Apple ne obvladuje najbolje. In če še Apple ne ve, kaj se dogaja, kako naj to pričakujejo oduporabnikov.

In potem lahko konkurenca reče, da oni majo pa 10x več placa na cloudu od Appla, pa čeprav to ni res.

Sam probajte sfilat 10GB robe na DropBox. V realnem času ne gre. Na iCloud pa lahko sfilam iste posnetke, da jih lahko sheram prijateljem v presenetljivo kratkem času. Seveda so downsamplani. Samo to pomeni krajši čas uploada in tudi manj problemov pri gledanju. Ker konkurenčni servisi pa nimajo vsi porihtanega servisa v smislu YouTuba, ki prilagaja resolucijo glede na hitrost povezave odjemalca.

V glavnem, iCloud je slabo predstavljen, zato folk sploh ne ve, kaj ima.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #634   Objavljeno 20.10.2014 08:17:57
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
iCloud Photo Library is rad. The idea is that all your full-res photos (including RAW photos) reside on Apple’s servers, and you access them from all your devices.
Iz zgornjega linka
Citiram:
Now you can spend more time shooting pictures and less time managing them. iCloud Photo Library helps you make the most of the space available on your iOS device by automatically storing the original high-resolution photos and videos in iCloud and leaving behind the lightweight version that are perfectly sized for each device. You get 5GB of iCloud storage free, and other storage plans start at $0.99 per month. https://www.apple.com/icloud/photos/

Se pravi se zgleda vse shrani v oblak v polni resoluciji, (ne tako kot v Photo Streamu ko se je resolucija znižala) na drugih napravah pa lahko izbereš ali ti downloada originale ali low resolution verzije. Nikjer ni omenjeno, da se to ne bi shranjevalo v teh 5GB in tudi pri meni se (vsaj zaenkrat) vseshranjuje v teh omejenih 5GB.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #635   Objavljeno 20.10.2014 09:33:40
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Citiram:
iCloud Photo Library is rad. The idea is that all your full-res photos (including RAW photos) reside on Apple’s servers, and you access them from all your devices.
Iz zgornjega linka
Citiram:
Now you can spend more time shooting pictures and less time managing them. iCloud Photo Library helps you make the most of the space available on your iOS device by automatically storing the original high-resolution photos and videos in iCloud and leaving behind the lightweight version that are perfectly sized for each device. You get 5GB of iCloud storage free, and other storage plans start at $0.99 per month. https://www.apple.com/icloud/photos/

Se pravi se zgleda vse shrani v oblak v polni resoluciji, (ne tako kot v Photo Streamu ko se je resolucija znižala) na drugih napravah pa lahko izbereš ali ti downloada originale ali low resolution verzije. Nikjer ni omenjeno, da se to ne bi shranjevalo v teh 5GB in tudi pri meni se (vsaj zaenkrat) vseshranjuje v teh omejenih 5GB.


Tudi Photo stream je uploadal original kvaliteto.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #636   Objavljeno 20.10.2014 09:34:52
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj me bega; pomoje se ne pogovarjamo o isti stvari.

Jaz imam vse moje materiale na Cloudu kot Shared.

Sem zdajle gledal, je gor cca 10 dogodkov. Vsak je imel več kot 10GB robe.
Vsi ti dogodki so še na serverju (pomoje v manjši resoluciji).

V Usage mi piše, da imam na iCloudu še 4,9GB free.

Zadnji dogodek sem uploadal z iOS 8.0.

Ampak ne kot Photostream, ampak kot Share. Potem pa sem vklopil še Public Website.

---

Imam pa Photostream odklopljen.
(oz. kakorkoli se že po novem imenuje.)

Pa tole debato bi blo za premaknit v kako drugo temo. Confused
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #637   Objavljeno 20.10.2014 10:00:26
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, ta share je pa druga stvar, to je namenjeno deljenju slik in ne backupu in avtomatskemu deljenju z svojimi napravami. To ni v originalni kvaliteti (koliko vem) in izniči prednosti iClouda. Če narediš restore iz backupa teh slik še ne bo na napravi, noreš potem vsak dogodek posebej shranjevat (ali celo vsako sliko posebej?), da bo lokalno na napravi.
@skika ne drži, samo backupirane in v tistem limitu 1000 slik ali 30dni so bile v polni kvaliteti.


Nazadnje urejal/a iApple Pon 20. Okt 2014 10:09; skupaj popravljeno 2 krat
Premaknjeno: Pon 20. Okt 2014 10:53.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #638   Objavljeno 20.10.2014 12:44:47
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fak, pa je res "zmešnjava" s tem backupom slik.. KAJ torej moraš imeti odkljukano, če želiš imeti ORIGINAL RESOLUTION slike in video backupiran in da dostopaš do tega materiala tudi preko PC oz MAC-a ? Pa nobenega sharinga nočem!!

Sem že dokupil 20Gb ravno za ta namen, zdej sem pa čist "zgubljen" .. Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #639   Objavljeno 20.10.2014 12:47:21
Re: iPhone 6/6 Plus pri slovenskih operaterjih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ja, ta share je pa druga stvar, to je namenjeno deljenju slik in ne backupu in avtomatskemu deljenju z svojimi napravami. To ni v originalni kvaliteti (koliko vem) in izniči prednosti iClouda. Če narediš restore iz backupa teh slik še ne bo na napravi, noreš potem vsak dogodek posebej shranjevat (ali celo vsako sliko posebej?), da bo lokalno na napravi.
@skika ne drži, samo backupirane in v tistem limitu 1000 slik ali 30dni so bile v polni kvaliteti.


Sej to je Photo stream ravno.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #640   Objavljeno 20.10.2014 19:08:03
Re: iCloud
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@tomazpog če si kupil 20GB in imaš vklopljen nov iCloud Photo Library (beta) v settings/icloud/photos potem se ti vse fotografije in videoposnetki v originalni ločljivosti (do 20GB - ostale stvari (backup, app data ...) uploadajo na iCloud in od tam potem na vse tvoje naprave (tam potem nastaviš ali hočeš da se ti slike prenesejo v zmanjšani ali originalni kvaliteti na to napravo) in so na serverju tudi shranjene kot originalni backup.

@skika photostream še omogoča sheranje (to kar ima macata) in potem se ta prostor ne šteje med tvoj iCloud 5GB ali 1000slik/30dni, ampak je v konkretno zmanjšani ločljivostji. Backup tvojega telefona (in slike) pa pri photostreamu nimajo veze z photostreamom in se štejejo pod iCloudovih 5GB.
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 45, 46, 47  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani